0

آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ، تلگرام و اینستاگرام

آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ، تلگرام و اینستاگرام

فهرست عناوین

یکی از بهترین قابلیت های شبکه های مجازی و پیام رسان ها ارسال لوکیشن است. خیلی وقت ها نیاز هست برای پیدا کردن محل یک مهمانی خانوادگی یا دورهمی دوستانه برای شما لوکیشن ارسال کنند. اگر شما نیز با این مشکل روبرو شدید در ادامه این مقاله بصورت کامل آموزش ارسال لوکیشن در تلگرام و واتساپ و اینستاگرام را آورده ایم. با ما همراه باشید.

تصور کنید که می‌خواهید در کافه یا رستورانی که برای تمام افراد شناخته شده نیست، قرار ملاقاتی ترتیب دهید. راحت‌ترین راه فرستادن لوکیشن مقصد برای تمام مهمانان‌تان است. به راحتی با کلیک بر روی لوکیشن ارسال شده، مکان آن را می‌بینند و حتی می‌توانند مسیریابی کنند. از امکانات بسیار کاربردی مرتبط با لوکیشن، اشتراک گذاری لوکیشن زنده یا قابلیت Live Location است که به آموزش آن نیز خواهیم پرداخت.

آموزش ارسال لایو لوکیشن یا لوکیشن زنده چیست؟

با قابلیت اشتراک گذاری و فرستادن لوکیشن زنده (لایو لوکیشن)، مشکلات پیدا کردن افراد به صورت لحظه ای حل شده است. با این قابلیت شما در هر لحظه‌ای می‌توانید موقعیت طرف مقابل را ببینید و بدون آن که نیاز باشد مدام با یک‌دیگر تماس بگیرید، سوال و جواب کنید، درگیر آدرس شوید و یا تلاش کنید با گفتن نام مغازه‌ها هم‌دیگر را پیدا کنید؛ از روی نقشه به راحتی موقعیت مکانی خود را مقایسه کنید و به هم‌دیگر برسید.

در ادامه روش ارسال لوکیشن در اینستاگرام و گوگل مپ همچنین واتس اپ و تلگرام را بصورت کامل آموزش میدهیم. همچنین آموزش ارسال لاو لوکیشن را هم برای شما بیان میکنیم.

آموزش ارسال لوکیشن در تلگرام

از پرامکانات ترین پیام رسان‌های تاریخ دنیای تکنولوژی و فضای مجازی، تلگرام است. مطابق انتظار امکانات مختلفی برای اشتراک گذاری لوکیشن زنده، ارسال موقعیت مکانی مشخص و یا ارسال مکان لحظه‌ای خود، برقرار کرده است.

بین تمام برنامه‌هایی که وجود دارند، تلگرام احتمالاً بهینه ترین و مناسب‌ترین قابلیت ارسال لوکیشن را دارد. ولی به دلیل مشکلات اتصال برنامه‌های تغییر IP یا پروکسی در ایران، شاید در صورت نداشتن آنتن دهی مناسب در خیابان دچار مشکل شوید.

به سراغ مراحل فرستادن لوکیشن مکان شما، مکانی دیگر و یا اشتراک گذاری لایو لوکیشن در تلگرام میرویم:

  • برنامه تلگرام و سپس چت شخصی را باز کنید.
  • روی آیکون سنجاق 📎 کلیک و سپس روی آیکون لوکیشن (Location) کلیک کنید.
  • صفحه ارسال لوکیشن در تلگرام باز می‌شود. در این قسمت چند گزینه پیش روی شماست:

مراحل فرستادن لوکیشن و موقعیت مکانی در تلگرام

گزینه «Send selected location» تلگرام

با استفاده از این گزینه، لوکیشنی که روی نقشه انتخاب کرده‌ایم را می‌توانیم برای مخاطب خود بفرستیم. می‌توانید با نگه داشتن دست خود روی قسمت مورد نظر در نقشه، لوکیشن انتخابی را تغییر داده و سپس ارسال کنید. این موقعیت، می‌تواند هر نقطه‌ای از نقشه کره زمین باشد!

  آموزش تصویری حذف تاریخچه گوگل + اطلاعات آن

کاربرد گزینه «…Share My Live Location for» در تلگرام

این امکان، همان اشتراک گذاری لایو لوکیشن تلگرام شماست. با زدن این گزینه موقعیت هر لحظه شما برای بازه زمانی مشخصی که خودتان انتخاب می‌کنید، برای شخص مقابل نمایان خواهد بود. پس از انتخاب این گزینه، می‌توانید مدت زمان آن را هم انتخاب کنید.
پس از اشتراک گذاری لوکیشن زنده، می‌توانید با آیکون ضربدر × که در بالای صفحه چت تلگرام نشان داده می‌شود، آن را متوقف کنید. در غیر این صورت، پس از اتمام زمان مشخص شده به طور خودکار قطع می‌شود.

بخش «Or choose a venue» تلگرام چیست؟

در این بخش می توانید لوکیشن مکان‌های مهم محدوده اطراف موقعیتی که انتخاب می‌کنید را برای مخاطب خود ارسال کنید. اگر موقعیت انتخابی را تغییر دهید، گزینه‌ای با متن «Places in this area» در بالای صفحه نمایان می‌شود. با زدن آن، مکان های مهم آن منقطه در همین بخش نمایان می‌شوند.

انواع مغازه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها، جاذبه‌های دیدنی و هر مکانی که روی نقشه گوگل پلی ثبت شده باشد، این‌جا در دسترس خواهد بود. ما برای مثال میدان انقلاب تهران را انتخاب کردیم و همان‌طور که می‌بینید می‌توانیم لوکیشن ایستگاه متروی انقلاب را هم ارسال کنیم.

روش تغییر حالت نقشه به مدل نقشه ماهواره‌ای در تلگرام

امکان جالب دیگری که تقریباً در هر نقشه‌ای موجود است، تغییر حالت نقشه به مدل ماهواره‌ای است. از آیکون لایه بالا سمت راست استفاده کنید و حالت نقشه را روی satellite بگذارید.

روش فرستادن لایو لوکیشن یا موقعیت مکانی دیگر در واتساپ

واتساپ استثنائاً در بخش لوکیشن، تمام امکانات مورد نیاز را دارد. اتفاقاً واتساپ برای اشتراک گذاری لایو لوکیشن در ایران، می‌تواند گزینه بهتری نسبت به تلگرام باشد. در ادامه این ترفند کاربردی واتساپ آموزش ارسال لوکیشن شما در واتساپ یا مکان دلخواهی دیگر و اشتراک گذاری لایو لوکیشن را در واتساپ مرور می‌کنیم:

روش فرستادن لایو لوکیشن یا موقعیت مکانی دیگر در واتساپ

  • برنامه واتساپ را باز کنید و وارد چت فرد مورد نظر شوید.
  • روی آیکون سنجاق 📎 کلیک و سپس لوکیشن (Location) را بزنید.
  • حال در این بخش، با چندین آپشن مواجه می‌شوید:

آموزش ارسال لوکیشن در واتساپ

آموزش ارسال لوکیشن زنده (Live Location) در واتساپ

برای آن‌که لوکیشن زنده خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، از گزینه «Share live location» استفاده کنید. پس از کلیک روی این آپشن، باید مدت زمانی که لایو لوکیشن شما قرار است در دسترس مخاطبتان باشد را آن را انتخاب کنید. سپس تایید کنید.

ترفند ارسال لوکیشن فعلی در واتساپ

برای آموزش ارسال لوکیشن فعلی در واتس اپ از گزینه «Send your current location» استفاده کنید. طبق گفته واتساپ، این لوکیشن تا 15 متر امکان خطا دارد. به صورت کلی این قابلیت در ایران بسیار کاربردی است.

  آموزش فعالسازی ریپلای دایرکت اینستاگرام

روش ارسال لوکیشن مکانی دیگر در واتساپ

این پرسش که «چگونه لوکیشن مکانی دیگر را در واتساپ بفرستیم؟»، سوال اکثر کاربران است. یعنی اکثر ما با فرستادن لوکیشن مکانی دیگر در واتساپ مشکل داریم و درواقع نمی‌توانیم آن را پیدا کنیم! اگر شما هم چنین مشکلی دارید، آیکون بالا سمپ چپ قسمت لوکیشن واتساپ را انتخاب کنید تا حالت تمام صفحه شود. سپس می‌توانید آیکون لوکیشن در میان صفحه را جابه‌جا کنید و سپس در انتها «Send this location» را انتخاب کنید. موقعیت مکان انتخابی شما ارسال خواهد شد.

قسمت «Nearby places» واتس اپ

در این قسمت می‌توانید موقعیت مکانی انواع مغازه‌ها مانند رستوران، کافه و… را ببینید. با انتخاب هر کدام از آن‌ها، لوکیشن آن را به مخاطب مورد نظر ارسال کنید.

آموزش بهترین روش ارسال لوکیشن در گوگل مپ با لینک

معروف‌ترین و محبوب‌ترین برنامه نقشه و مسیریابی در تمام دنیا، برنامه Google Maps است. طبیعتاً گوگل مپ هم امکان ارسال لوکیشن مکانی خاص را برای کاربران فراهم می‌کند. با آموزش ارسال لوکیشن در گوگل مپ همراه ما باشید.

فرستادن یک لوکیشن در گوگل مپ، به شکل کپی کردن لینک انجام می‌شود. درواقع همین موضوع هم باعث شده تا بتوانید از طریق آن لینک، اقدام به اشتراک گذاری لوکیشن گوگل مپ در تمام پیام رسان‌ها، شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های دیگر کنید.

برای کپی کردن لینک لوکیشن یک مکان در گوگل مپ، مراحل زیر را دنبال کنید:

آموزش بهترین روش ارسال لوکیشن در گوگل مپ با لینک

  • وارد برنامه گوگل مپ شوید.
  • مکان مورد نظر خود را با نگه داشتن انگشتتان روی آن، انتخاب کنید. برای مکان‌های شناخته‌شده، مثل برج آزادی، می‌توانید روی آن لمس بزنید.
  • پس از آن‌که مکان انتخاب شد، از گزینه «Share» استفاده کنید.
  • سپس می‌توانید مخاطب یا برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر اپلیکیشن مد نظرتان در لیست نبود، از گزینه «More» برای پیدا کردن آن استفاده کنید. همچنین در این قسمت می‌توانید با کلیک بر روی گزینه «Copy to clipboard»، لینک این لوکیشن را در کلیپ‌بورد خود کپی کنید تا هرجایی که لازم بود آن را paste کنید.
توجه داشته باشید که به دلایلی نامعلوم که به احتمال زیاد از IP ایران نشات می‌گیرد، برخی مواقع لینک لوکیشن ارسال شده برای طرف مقابل نمایش داده نمی‌شود. در این صورت مخاطب مورد نظرتان باید آن لینک را کپی کرده و در مرورگر خود paste کند تا لوکیشن فرستاده‌شده توسط شما را ببیند.
شما هم می‌توانید برای ارسال لینکی که احتمال بازشدنش بالاتر باشد، همین پروسه کپی لینک را از طریق مرورگر خود و نسخه تحت وب گوگل مپ طی کنید و نهایتاً لینک URL مرورگر خود را کپی کنید.

راه فرستادن لایو لوکیشن در گوگل مپ چیست؟

گوگل مپ امکان اشتراک گذاری لوکیشن زنده را هم فراهم می‌کند. برای این کار باید ابتدا روی عکس خود در بالا سمت راست صفحه اصلی گوگل مپ کلیک کنید و سپس گزینه «Location sharing» را انتخاب کنید. پس از آن هم باید لینک را از طریق اپلیکیشن دلخواه خود برای طرف مقابل ارسال کنید. اما متاسفانه این قسمت هم در ایران خیلی کاربردی نیست و اکثر کاربران با مشکل مواجه می‌شوند. ما هم هرچه تلاش کردیم، موفق به راهی برای رفع دائمی و تضمینی این مشکل نشدیم. پس در کل، استفاده از تلگرام یا واتساپ را برای اشتراک گذاری و فرستادن لوکیشن زنده پیشنهاد می‌کنیم.

  معنی نام شیائومی چیست؟ معرفی برند شیامی

چگونه در اینستاگرام لوکیشن بفرستیم؟ آموزش ارسال لوکیشن در اینستا

آموزش ارسال لوکیشن در اینستاگرام، دقیقاً وابسته به قسمت قبلی آموزش ماست! اینستاگرام بر خلاف تلگرام یا واتساپ، امکان ارسال لوکیشن به صورت اختصاصی را ندارد که این مورد در قوانین و محدودیت های اینستاگرام ذکر شده؛ از همین رو، باید از طریق لینک گوگل مپ اقدام به فرستادن لوکیشن کنید.

مراحل کپی لینک گوگل مپ یک لوکیشن را مانند قسمت قبلی آموزش طی کنید. پس از کلیک بر روی گزینه «Share»، آیکون اینستاگرام را پیدا کنید و روی آپشن «Direct» کلیک کنید. دقت کنید که اگر آپشن دایرکت اینستاگرام موجود نبود، از قسمت «More» آن را پیدا کنید.

چگونه در اینستاگرام لوکیشن بفرستیم؟ آموزش ارسال لوکیشن در اینستا

سپس لینکی را که کپی کرده‌اید، از طریق دایرکت به مخاطب خود ارسال کنید. فرد مدنظرتان می‌توانید لینک لوکیشن ارسال شده را از طریق گوگل مپ باز کند یا آن را کپی و در مرورگر خود paste کند که روش مطمئن‌تری برای باز کردن آن خواهد بود. همچنین می‌توانید پروسه اشتراک گذاری لوکیشن یا فرستادن آن از طریق لینک را ابتدا در مرورگر خود انجام دهید و سپس لینک آن را از طریق دایرکت اینستاگرام ارسال کنید.

در این مقاله آموزش ارسال لوکیشن در پلتفرم های مختلف را بررسی کردیم. ارسال لایو لوکیشن و موقعیت مکانی در واتساپ و تلگرام و اینستا و گوگل مپ که امیدواریم برای شما کاربرد داشته باشد. شما هم می‌توانید از بخش نظرات تجربیات و یا شیوه محبوب اشتراک گذاری لوکیشن خود با مخاطبانتان رو بیان کنید.

منبع: itresan.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 1 =