0

آموزش بهترین راه های دانلود از اینستاگرام اندروید و آیفون

آموزش بهترین راه های دانلود از اینستاگرام اندروید و آیفون

فهرست عناوین

اینستاگرام هم مثل یوتیوب امکان دانلود مستقیم محتواهای خود را به کاربران نمی‌دهد. همین موضوع باعث شده دانلود از اینستاگرام همیشه یکی از دغدغه‌های کاربران فضای مجازی باشد. برای همه ما هم پیش آمده که بخواهیم یک پست، عکس، ویدیو، استوری یا هایلایت، لایو یا حتی عکس یک پروفایل را از اینستاگرام در گوشی خود ذخیره کنیم، اما درگیر راهی برای دانلود کردنش باشیم.

اگر از کیفیت پاییت اسکرین‌شات گرفتن یا ضبط صفحه برای ذخیره محتوا از اینستاگرام خسته شده‌اید، در این آموزش با بانوی پارسی همراه باشید تا بهترین شیوه‌های مختلف دانلود از اینستاگرام را باهم مرور کنیم.

بیایید از ابتدا شروع کنیم. مهم‌ترین چیزی که باید برای دانلود هر نوع محتوایی از اینستاگرام یاد بگیرید، شیوه کپی کردن لینک آن پست، پروفایل، لایو یا استوری است تا بتوانید آن را دانلود کنید. درواقع اکثر روش‌هایی که در ادامه مقاله به شما معرفی خواهیم کرد، با استفاده از لینک برای دانلود از اینستا هستند، پس باید ابتدا روش‌های مختلف کپی کردن لینک‌ها را با هم مرور کنیم.

هرچند برخی برنامه‌ها هم به شما معرفی می‌کنیم که نیازی به لینک ندارند و دانلود از اینستاگرام با برنامه امکان پذیر است. اما به هرحال استفاده از لینک، رایج‌ترین روش دانلود از اینستاگرام است. کپی کردن لینک یک پست (چه عکس چه ویدیو)، یک لایو، استوری، reels و کپی کردن لینک یک پروفایل برای دانلود عکس آن، هرکدام در اینستاگرام فرآیند متفاوتی از یک‌دیگر دارند.

آموزش زیر برای کپی کردن لینک، در برنامه اینستاگرام با استفاده از گوشی است. اگر از رایانه شخصی یا نسخه وب  اینستاگرام استفاده می‌کنید، کپی کردن لینک در آن هم تقریباً شبیه این آموزش است. سوای آن می‌توانید لینک URL مربوط به پست، استوری، لایو یا پروفایل مدنظر را در قسمت آدرس بالای مرورگر خود هم ببینید و آن را کپی کنید.

روش کپی کردن لینک عکس یا ویدیو پست در اینستاگرام

روش کپی کردن لینک عکس و ویدیو پست در اینستاگرام

فرقی نمی‌کند پستی که می‌خواهید لینک آن را کپی و در نهایت محتوای آن را از اینستا دانلود کنید. عکس یا ویدیو باشید، یا چند اسلاید داشته باشد، روش یکی‌ست:

 1. پست موردنظر خود را باز کنید.
 2. مطابق عکس روی سه‌نقطه بزنید.
 3. روی گزینه «Link» کلیک کنید.
 4. اکنون لینک پست مدنظر، در کلیپ‌بورد شما کپی شده است.

کپی کردن لینک عکس یا ویدیو استوری یا هایلایت اینستاگرام برای دانلود

کپی کردن لینک عکس یا ویدیو استوری یا هایلایت اینستاگرام برای دانلود

نیاز به دانلود استوری اینستاگرام، به‌دلیل آن‌که تنها 24 ساعت قابل بازبینی است، بیش‌تر حس می‌شود! برای دانلود استوری اینستا هم باید درنظر داشته باشید که نیاز به کپی کردن لینک آن دارید. کپی کردن لینک استوری هم بسیار راحت است:

 1. روی سه‌نقطه کلیک کنید.
 2. گزینه «Copy link» را بزنید.
 3. لینک استوری موردنظر برای دانلود، در کلیپ‌بورد شما کپی شد.

کپی کردن لینک ویدیو های reels در اینستاگرام

آموزش کپی کردن لینک پست ویدیو از reels در اینستاگرام

ویدیو های reels هم از آن دسته از محتواهای اینستاگرام هستند که بسیار به کارمان می‌آیند و نیاز داریم آن‌ها را از اینستا دانلود کنیم، تا در آینده تماشا کنیم. این ویدیوها به دلیل طولانی‌تر و کامل بودن، معمولاً گزینه‌های مناسب‌تری هستند تا ویدیوهای پست‌های معمولی. برای دانلود فیلم های بخش reels از اینستاگرام، به‌راحتی می‌توانید لینک آن‌ها را کپی کنید:

 1. مطابق عکس روی سه‌نقطه در قسمت پایین ویدیو بزنید.
 2. از منوی باز شده، گزینه «Copy link» را انتخاب کنید.
 3. لینک reels موردنظر شما در کلیپ‌بورد کپی شد.
  راهکار و ترفند نجات گوشی خیس شده در خانه

آموزش پیدا کردن لینک پروفایل اشخاص در اینستاگرام برای دانلود عکس پروفایل

آموزش پیدا کردن لینک پروفایل اشخاص در اینستاگرام برای دانلود عکس پروفایل

از نیازهای جالب دیگر کاربران که از آن محروم هستند، تماشا و ذخیره عکس‌های پروفایل اینستاگرام دیگر افراد در ابعاد بزرگ‌تر است. این کار هم از طریق لینک پروفایل کاربر ممکن است. برای آن‌که لینک پروفایل اینستاگرام یک کاربر را کپی کنید و بتوانید دانلود عکس پروفایل از اینستاگرام را انجام دهید، مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

 1. وارد صفحه موردنظر شوید.
 2. سه‌نقطه قسمت بالای پروفایل کاربر را بزنید.
 3. از منوی باز شده، «Copy profile URL» را بزنید.
 4. لینک پروفایل موردنظر در کلیپ‌بورد شما کپی می‌شود.

راه پیدا کردن لینک لایو های اینستاگرام برای دانلود

خوشبختانه لایوهای اینستاگرام هم قابل دانلود و ذخیره هستند. هرچند به شرط آن‌که آن‌ها تمام شده و به عنوان هایلایت یا استوری توسط حساب مرجع، در اختیار دیگران قرار گرفته باشند. ابتدا نیاز به کپی لینک لایو اینستا دارید که پروسه‌ای بسیار سرراست و دقیقاً مشابه هایلایت و استوری اینستا است. برای کپی لینک یک لایو هنگام تماشا هم مراحل مقابل را دنبال کنید:

 1. روی سه‌نقطه در کنار بخش کامنت‌ها بزنید.
 2. با استفاده از گزینه «Copy Link»، لینک آن را کپی کنید.

بهترین برنامه های دانلود از اینستاگرام + لینک دانلود

یکی از روش‌های راحت و پرکاربرد برای دانلود هرگونه محتوا، مثل پست (عکس یا فیلم)، استوری و reels از اینستاگرام، استفاده از برنامه های دانلودر است. اکثر این برنامه‌ها نیاز به کپی لینک محتوای موردنظر شما از اینستاگرام دارند. برای همین هم این مطلب آموزشی را ابتدا با شیوه کپی کردن لینک محتواهای مختلف در اینستاگرم شروع کردیم. با ما همراه باشید تا بهترین دانلودر های اینستاگرام و نحوه کار با آن‌ها را بشناسیم.

برنامه InsTake Downloader برای دانلود از اینستاگرام

این برنامه که با نام Video downloader for IG می‌توانید آن را در گوگل پلی پیدا کنید، به شما اجازه دانلود پست یا استوری به صورت عکس یا فیلم از اینستاگرام را می‌دهد.

برنامه InsTake Downloader برای دانلود از اینستاگرام

برنامه InsTake Downloader سریع و راحت است. با استفاده از روش‌هایی که برای کپی لینک محتوای مختلف در اینستاگرام مرور کردیم، لینک را کپی کنید . در قسمت مشخص‌شده در صفحه اصلی برنامه الصاق کنید. راه دیگر هم آن است که از گزینه «share» در پست های اینستاگرام استفاده کنید که اغلب در کنار همان گزینه کپی کردن لینک پیدا می‌شود؛ سپس بین برنامه‌های مشخص شده، این دانلودر اینستا را انتخاب کنید. در این اپلیکیشن امکان پخش فیلم ها با کیفیت اصلی و ذخیره تمام محتوا اینستاگرام در گالری وجود دارد.

نمره کاربران گوگل‌پلی: ★4.6
برنامه InsTake Downloader برای دانلود از اینستاگرام

دانلود از اینستاگرام با برنامه Downloader for Instagram – Repost & Multi-Accounts

برنامه های دانلودر اینستاگرام معمولاً کارایی کاملاً مشابه هم دارند. یعنی قسمتی برای دریافت لینک دارند که شما باید لینک محتوای کپی شده خود را در آن‌ها paste کنید و به‌راحتی عکس یا ویدیو خود را از اینستاگرام دانلود کنید. این برنامه هم با نام Video Downloader for Instagram در گوگل پلی، کاملاً مشابه برنامه قبلی است که می‌تواند یک گزینه جایگزین باشد.

  معرفی قابلیت های iOS 16 جدید و کاربردی

دانلود از اینستاگرام با برنامه Downloader for Instagram – Repost & Multi-Accounts

اکثر اپلیکیشن‌های این چنینی علاوه بر دانلود از اینستاگرام به شما امکان repost را هم می‌دهند. یعنی می‌توانید عکس یا فیلم پست دیگر افراد را مستقیماً با حساب خود پست کنید.

نمره کاربران گوگل‌پلی: ★4.0
دانلود از اینستاگرام با برنامه Downloader for Instagram – Repost & Multi-Accounts

پرطرفدارترین برنامه های دانلود محتوا عکس و فیلم از اینستاگرام

برنامه های مختلف مشابه دو برنامه‌ای که بالاتر معرفی کردیم، دقیقاً با همان کارایی بسیار هستند. با کمی جستجو اپلیکیشن های دانلود از اینستاگرام برای اندروید و آیفون را پیدا میکنید. آموزش استفاده از این اپلیکیشن‌ها، درست مثل برنامه های بالاست. دقت کنید که نام چنین برنامه‌هایی هم اکثراً بسیار مشابه هم دیگر هستند.

آموزش دانلود عکس و فیلم از اینستاگرام با وب سایت

علاوه بر اپلیکیشن‌هایی که در قسمت بالا معرفی کردیم، وب‌سایت‌هایی هم وجود دارند که دقیقاً همان کار را انجام می‌دهند. در این قسمت چند سایت معرفی می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها به‌سادگی می‌توانید با لینک هر محتوا،دانلود از اینستاگرام را انجام دهید. کار با این وب سایت ها بسیار ساده و اغلب دقیقاً مانند برنامه های دانلود از اینستاگرام است. درواقع بعضی از این سایت‌ها، نسخه تحت وب برنامه های دانلودر اینستا هستند.

از آن‌جایی که کپی کردن لینک هرگونه محتوا از اینستاگرام را در ابتدای مطلب مرور کردیم، نیاز به هیچ‌گونه آموزشی نیست و به‌راحتی با paste کردن لینک پست، استوری، هایلایت، ریلز و گاهاً لایو، می‌توانید عکس یا ویدیوی موردنظر خود را از اینستاگرام دانلود کنید. اغلب آن‌ها با دریافت لینک یک پروفایل، عکس پروفایل اینستا را به شما به عنوان خروجی خواهند داد.

اپلیکیشن های شبیه‌ساز محیط اینستا با آپشن دانلود از اینستاگرام

یکی از روش‌های بسیار راحت دانلود از اینستاگرام، استفاده از برنامه‌هایی است که محیط اینستاگرام را شبیه سازی می‌کنند! یعنی شما با استفاده از اطلاعات ورود اینستاگرام خود، وارد برنامه می‌شوید و درست مثل برنامه اصلی اینستاگرام، به گشت و گزار می‌پردازید و هیچ چیزی متفاوت نخواهد بود. در این برنامه‌ها شما با یک کلیک می‌توانید تمام محتوای دلخواه خود را از اینستاگرام دانلود و در گوشی خود ذخیره کنید.

این برنامه‌ها معمولاً در گوگل‌پلی یا مارکت‌های رسمی وجود ندارند؛ زیرا آن‌ها علاوه بر نقض حریم شخصی، برای استفاده نیازمند اطلاعات ورود شما هستند و تضمینی در امنیت آن‌ها نیست. هرچند معتبرترین برنامه‌های این‌چنینی، کاربران بسیار زیادی در سراسر دنیا دارند و می‌توان گفت تقریباً صد درصد مطمئن هستند و موارد مشکوکی از آن‌ها گزارش نشده، اما به هرحال هیچ چیز صد درصد نیست.

برنامه instapro یا GBInsta برای دانلود از اینستاگرام

برنامه InstaPro، که به نام GBInsta هم شناخته می‌شود، ولی GBInsta اصلی نیست، یکی از برنامه‌های این‌چنینی است. در ادامه به آموزش قدم به قدم استفاده از آن برای دانلود پست، استوری، هایلایت و عکس پروفایل از اینستاگرام می‌پردازیم:

 1. به سایت gbinsta.com مراجعه کنید.
 2. آخرین نسخه برنامه را از قسمت «Download»، بارگیری و نصب کنید.
 3. برنامه را اجرا کنید و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود، وارد حساب‌تان شوید.
 4. پس از آن، دسترسی‌های لازم را به برنامه بدهید تا بتواند محتوای شما را از اینستاگرام دانلود کند.

آموزش استفاده از برنامه instapro یا GBInsta برای دانلود از اینستاگرام

پس از این مرحله، شما کاملاً وارد فضای اینستاگرام می‌شوید. حتی می‌توانید از این به بعد صرفاً از این برنامه برای اینستاگرام گردی خود استفاده کنید. در ادامه به شیوه دانلود از اینستاگرام به‌طور جداگانه از طریق برنامه InstaPro یا GBInsta یا هرکدام از برنامه‌های مشابه این‌چنینی می‌پردازیم.

  رفع مشکل خروج ناگهانی اینستاگرام آموزش حل ارورهای اینستاگرام

ذخیره عکس و ویدیو پست های اینستاگرام توسط InstaPro یا GBInsta

ذخیره عکس و ویدیو پست های اینستاگرام توسط InstaPro یا GBInsta

برای دانلود یک پست از اینستاگرام (می‌تواند عکس، ویدیو یا اسلاید باشد) و ذخیره آن در گالری خود، این مراحل را در پیش دارید:

 1. به پست مدنظر خود مراجعه کنید.
 2. مطابق عکس سمت چپ، رو آیکون دانلود زیر عکس یا ویدیو بزنید. همچنین می‌توانید از گزینه سه‌نقطه و سپس گزینه «Download» استفاده کنید.
 3. حالا اگر پست به‌صورت اسلاید باشد، دو گزینه برای شما باز می‌شود. «Download this pic/video» فقط عکس یا ویدیویی که درحال مشاهده هستید را دانلود می‌کند. می‌توانید روی «Download all 2 pics» بزنید تا مستقیماً تمام اسلایدهای پست را از اینستاگرام دانلود کنید (طبیعتاً با توجه به تعداد اسلایدها و محتوای پست، متن گزینه آخر متفاوت خواهد بود).

روش دانلود استوری یا هایلایت از اینستاگرام با برنامه InstaPro یا GBInsta

روش دانلود استوری یا هایلایت از اینستاگرام با برنامه InstaPro یا GBInsta

همان‌طور که مشخص است، شیوه دانلود استوری یا هایلایت کاملاً یکسان است. استفاده از برنامه‌هایی مثل InstaPro یا GBInsta بهترین گزینه برای دانلود استوری‌هایی هستند که زمان آن‌ها رو به اتمام است؛ زیرا با یک کلیک می‌توانید فوراً آن‌ها را دانلود کنید:

 1. استوری یا هایلایت موردنظر که می‌خواهید از اینستاگرام دانلود کنید را با برنامه InstaPro باز کنید.
 2. روی گزینه سه‌نقطه کلیک کنید.
 3. از منوی بالا آمده، گزینه «Download» را بزنید.
 4. دانلود شما آغاز خواهد شد.

فراموش نکنید که اگر استوری یا هایلایتی که می‌خواهید از اینستاگرام دانلود کنید، ویدیویی در چند بخش بود، باید هر بخش را به‌صورت جداگانه دانلود کنید.

مشاهده یا دانلود و ذخیره عکس های پروفایل اینستاگرام در InstaPro یا GBInsta

مشاهده یا دانلود و ذخیره عکس های پروفایل اینستاگرام در InstaPro یا GBInsta

از امکانات خوبی که چنین برنامه‌هایی در اختیار شما قرار می‌دهند، تماشای عکس پروفایل هر حساب در ابعاد بزرگ‌تر و همچنین دانلود آن‌ها در صورت تمایل است. دانلود از اینستاگرام با این کار هم پروسه‌ای راحت و سرراست دارد:

 1. صفحه مورد نظر در اینستاگرام را با InstaPro باز کنید.
 2. انگشت خود را روی عکس پروفایل صفحه، نگه دارید.
 3. تصویر بزرگ می‌شود و می‌توانید آن را با اندازه‌ای بزرگ ببینید.
 4. اگر می‌خواهید تصویر را دانلود کنید تا در گوشی شما ذخیره شود، دوباره روی آن لمس کنید و نگه دارید.
 5. پیام «…Download started» نمایان می‌شود که نشان از شروع دانلود شما دارد.

معرفی برنامه های مشابه InstaPro برای دانلود از اینستاگرام

برنامه‌های مشابه دیگری هستند که کارایی InstaPro و GBInsta را دارند. تمام این برنامه‌ها رویکردی همانند چیزی که به شما بالاتر آموزش دادیم دارند. با استفاده از روش‌هایی که بالا گفتیم، می‌توانید عکس یا ویدیو های مدنظر خود را از پست، استوری، هایلایت و یا ریلز های اینستاگرام دانلود کنید. یاد گرفتید که دانلود از اینستاگرام به روش ساده زیاد هم زمان بر نیست.

در این مطلب روش‌های مختلف دانلود از اینستاگرام را بررسی کردیم. شما از چه روشی برای دانلود از اینستاگرام خود استفاده می‌کنید؟ آیا تجربه استفاده از روش‌های بالا را داشته‌اید؟ تکنولوژی و ترفند های موبایل بسیار زیاد و کاربردی هستن. با یادگرفتن این نکات کار با تلفن های همراه بسیار ساده میشود.

منبع: itresan.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − پنج =