0

آموزش بهترین حرکات ورزشی برای لاغری در خانه

آموزش بهترین حرکات ورزشی برای لاغری در خانه

فهرست عناوین

با وجود مشغله های فراوانی که امروزه در بین عموم به وجود آمده است، دیگر وقتی برای به باشگاه و سالن های بدنسازی رفتن باقی نمی ماند و با وجود تمام تمایلی که افراد برای ایده آل سازی وزن خود دارند، معمولا به بن بست می خورند. ما در همین زمینه به ارایه بهترین حرکات ورزشی برای لاغری در خانه پرداخته ایم که شما می توانید به راحتی در ایام بیکاری خود این تمرینات را در منزل انجام دهید.

 در این مطلب قرار هست به آموزش بهترین حرکات ورزشی برای لاغری شکم و پلو و کل بدن بپردازیم. تا انتهاذ با ما همراه باشید.

معرفی 6 مورد حرکات ورزشی برای لاغری شکم و ران

تمرینات ورزشی بسیاری برای لاغری اندام وجود دارد که می توان با انجام آنها به وزن و سایز ایده آل و دلخواه خود برسید اما مسئله انجام این تمرینات زیر نظر مربی و در سالن های مخصوص می باشد که اکثریت بانوان و آقایان به دلیل مشغله های کاری و اجتماعی نمی توانند در این مکان ها حضور به هم برسانند.

معرفی 6 مورد حرکات ورزشی برای لاغری شکم و ران

اما جای نگرانی وجود ندارد زیرا می توان در منزل هم با انجام یک سری تمرینات ورزش کرد و از از اضافه وزن خود کاست. در ادامه به معرفی 6 نوع حرکت ورزشی مناسب برای کاهش وزن در خانه میپردازیم:

  • کاهش وزن با طناب زدن

جالب است بدانید که با طناب زدن، ۱۰۷۴ کالری در ساعت خواهید سوزاند و به راحتی می توان از این حرکت لاغری در منزل استفاده نمود. ده دقیقه طناب زدن می‌تواند تقریبا معادل ۱۶۱۰ متر دویدن در عرض ۸ دقیقه باشد. چون در طناب زدن، فشار هر پرش توسط هر دو پا جذب می‌شود، احتمال آسیب دیدن زانو در این ورزش نسبت به دویدن، بسیار کمتر می باشد.

کاهش وزن با طناب زدن

  • لاغری پا ها با بالا رفتن از پله ها

شاید جالب باشد که مطلع شوید با بالا رفتن از پله‌ها، ۸۱۹ کالری در ساعت خواهید سوزاند. بالا رفتن از پله‌ها، برای کالری سوزی و لاغری، بسیار بهتر و مفیدتر از دویدن به حساب می آید. بالا رفتن از پله‌ها یک ورزش هوازی نام دارد. پس همان فوایدی را دارد که سایر ورزش‌های هوازی دارند، در نتیجه شما هم وزن کم می‌کنید و هم قلب و ریه هایتان را تقویت می نمایید که این یک گزینه عالی به حساب می آید.

پله نوردی جزو بهترین حرکات ورزشی برای لاغری ران و باسن محسوب میشود ولی باید توجه کنید که زیاده روی در این ورزش و انجام غیر اصولی آن ممکن است به زانو های شما آسیب بزند.

  • دویدن آهسته و یکنواخت جزو موثرترین حرکات ورزشی برای لاغری بدن

خوب است بدانید که با دویدن، ۵۵۵ کالری در ساعت می توانید بسوزانید. دویدن یکی از بهترین تمرینات برای بدن است و تنها چیزی که برای دویدن نیاز دارید، یک جفت کفش مناسب و خوب می باشد.

  آموزش 19 مدل تمرین با وزن بدن و نکات مهم آن

دویدن آهسته و یکنواخت جزو موثرترین حرکات ورزشی برای لاغری بدن

  • تاثیر ورزش دوچرخه سواری در کاهش وزن

با انجام ورزش دوچرخه سواری، ۵۰۸ کالری در ساعت می توانند بسوزانند. دوچرخه‌سواری یکی از بهترین ورزش‌های هوازی و مفید برای قلب و سیستم تنفسی است که خیلی هم مفرح و هیجان انگیز است. با انجام منظم ورزش دوچرخه سواری سلامت کل بدن تضمین میشود و کاهش وزن اتفاق می افتد.

  • لاغری بدن با حرکات ورزشی هوازی

با انجام ورزش‌های هوازی، ۳۹۹ کالری در ساعت سوزانده می شود. ورزش هوازی، شیوه‌ای بسیار خوب برای بالا بردن ضربان قلب است که می‌تواند کالری‌های انباشته شده در بدن را بسوزاند. یک جلسه تمرین هوازی بیست دقیقه‌ای، ۲ تا ۳ بار در هفته به شما کمک می‌کند تا به سرعت وزن اضافه خود را کاهش دهید. انجام تمرینات هوازی از بهترین حرکات ورزشی برای لاغری و سلامت بدن به حساب می آید.

لاغری بدن با حرکات ورزشی هوازی

  • تاثیر شگفت انگیز پیاده روی منظم در کاهش وزن و لاغری

با پیاده‌روی، همین ورزش ساده، ۱۶۷ کالری در ساعت سوزانده می شود. اگر دویدن برای شما سخت است و مشکلات مفصلی دارید، پس پیاده‌روی منظم روزانه برای شما یک راه‌حل عالی به حساب می آید. طبق مطالعات انجام شده پیاده‌روی حتی می‌تواند برای کاهش وزن مفیدتر از دویدن باشد و قطعا بی خطرتر و ساده‌تر نیز است. البته باید توجه داشت که پیاده روی باید با سرعت زیاد و منظم انجام شود.

تاثیر شگفت انگیز پیاده روی منظم در کاهش وزن و لاغری

در این مقاله به معرفی 6 مورد از حرکات ورزشی برای لاغری پرداختیم. اگر بتوانید به باشگاه های ورزشی بروید نیز در کاهش وزن بسیار موثر است. انجام ورزش رزمی با سلاح و بی سلاح نیز در آمادگی جسمانی و خوش فرم شدن بدن تاثیر زیادی دارد. ممنون که تا انتها با ما همراه بودید.

منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =