0

آموزش روش خانگی تهیه رنگ مو با بابونه

آموزش روش خانگی تهیه رنگ مو با بابونه

فهرست عناوین

گیاه بابونه از خواص بی نظیری بهره می گیرد که مفید در جهت سلامتی و کمک کننده در میزان گردش خون و هضم غذا می باشد. گیاه بابونه به دلیل داشتن آنتی اکسیدان برای پوست و مو مناسب بوده که یک نوع لایه بردار قوی طبیعی هم می باشد. این یعنی شستن پوست سر با چای بابونه مفید در جهت سلامت و تازگی و طراوت و تمیزی پوست سر بوده که با تغذیه بیشتر فولیکول های مو و کم شدن خشکی و شوره سر از جایگاه ویژه ای برخوردار است. در همین راستا ساخت رنگ مو با بابونه که چون سبب تزریق شادابی و طراوت زیاد موها می شود درخشندگی خاصی به مو می دهد را آموزش میدهیم.

این گیاه به خاطر داشتن فلاونوئید در ترکیباتش می تواند موها را مقداری روشن تر کند. اگر شما جزو کسانی هستید که به دنبال تهیه رنگ های مختلف گیاهی در تنوع و سبک و ظاهر هستید می توانید از تهیه رنگ مو با بابونه استفاده نمایید بدون این که به مو آسیبی بزند.

رنگ آمیزی مو با حنا و بابونه

آموزش رنگ کردن مو در خانه با گیاه بابونه

بابونه یک نمونه داروی گیاهی بوده که قرن ها برای تسکین درد مورد استفاده قرار می گرفته و به دلیل رنگ طلایی در آن و ترکیبات فلاونوئید موها را بدون این که آسیبی بزند کمی روشن تر می کند. ابتدا مطمئن شوید که به آن حساسیت نداشته باشید چون سلامت پوست و مو بسیار مهم است. یکی دیگر از نکات مثبت ساخت رنک مو با بونه که به تنهایی و بدون نیاز به هیچ ماده اضافه ای می توان این کار را درخانه انجام داد.

می توان گفت در این جا که اگر در خانه برای خود چای بابونه برای مصرف روزانه دم می کنید می توانید همین را انجام دهید. برای نتیجه گیری بهتر است در یک روز آفتابی و هنگامی که موهای تان چرب است رنگ کردن مو با بابونه را انجام دهید.

آموزش رنگ کردن مو در خانه با گیاه و چای بابونه

روش تهیه رنگ مو با چای بابونه

در ابتدا یک چای غلیظ بابونه به مقدار مصرفی تهیه کنید و بگذارید تا بیست دقیقه دم بکشد. سپس از پنج کیسه چای بابونه استفاده نمایید برای این که به غلظت مورد نیاز برسد. صبر کنید تا به مقدار دمایی که مو و پوست سر قادر به تحمل است برسد تا گره های بازشده برروی مو استفاده گردد و خنک شود. برای هایلات کردن یا رنگ کردن قسمتی از مو را بخشی را انتخاب کنید سپس موها را به چند بخش تقسیم کرده و برروی قسمت مورد نظر اعمال نمایید.

  آموزش انواع بافت مو با روبان جدید و شیک

قبل شروع به کار از چای در قسمت کوچک مو استفاده نمایید تا مطمئن شوید به آن نتیجه دلخواهی که می خواهید می رسید. اگر قصد تقویت و رنگ مو با بابونه برای کل موها را دارید باید به کل قسمت های مو بزنید. سپس بعد از انجام این مراحل اگر می توانید تا نیم ساعت زیر آفتاب بنشینید تا نتیجه فوق العاده اش را ببنید سپس بگذارید چای برروی موها خشک شود.

حالا روبروی آینه به ایستید و تفاوت رنگ موهای قبل و بعد رنگ کردن با چای بابونه را نظاره گر باشید. برای تقویت کنندگی بهتر موها می توانید با اضافه کردن آب لیمو، عسل، ماست، لیمو، روغن بادام و یا روغن نارگیل به گیاه بابونه تاثیر آن را بعد چند وقت ببینید.

رنگ کردن مو با بابونه و قهوه و روش تهیه رنگ مو با چای بابونه

نتیجه رنگ مو با بابونه چه زمانی مشخص میشود؟

زمانی که موها خشک می شوند بابونه کار خود را انجام داده این کار را تا چندین بار پست سرهم انجام دهید. تاثیر این گیاه برروی تار های نازک مو هم بی اثر نیست. شما برای نتیجه گیری و نرمی موهایتان می توانید چای بابونه را با ماست ترکیب کنید و تا ۳۰ الی ۶۰ دقیقه برروی موها قرار دهید. ساخت رنگ مو با بابونه و ماست برای روشن کردن مو بسیار موثر است.

از این روش می توانید در جهت روشن تر شدن موها بدون دکلره استفاده کنید شاید مدت زمان زیادی لازم داشته باشد ولی هیچ گونه ضرر و آسیبی به مو نمی زند که خشک و شکننده شود و سبب جذابیت و زیبایی موها خواهد شد. که در همین راستا ما در ادامه این مقاله روش تهیه رنگ مو با بابونه و صابون و حنا و اکسیدان و قهوه و آب لیمو را به شما عزیزان آموزش می دهیم.باما همراه باشید.تهیه رنگ مو با بابونه و صابون و حنا و اکسیدان و قهوه و آب لیمو

  • تهیه رنگ مو با بابونه و صابون

برای ساخت رنگ مو با بابونه و صابون نیاز است از ۵ قاشق غذا خوری پودر بابونه و ۱ لیوان آب استفاده کنید. بگذارید تا ۵ الی ۱۰ دقیقه بجوشد و سپس گذاشته تا سرد و خنک شود. حالا ۱ قاشق غذاخوری صابون مایع را بی افزایید و خوب باهم دیگر ترکیب کنید تا حل شود. در آخر برروی سر ماساژ دهید و بگذارید تا ۱ ساعت. حالا موهای خود را کامل با آب گرم شسته و خشک کنید.

رنگ کردن مو با ترکیب بابونه و اکسیدان

  • رنگ کردن مو با ترکیب بابونه و اکسیدان

برای تهیه رنگ مو با بابونه و اکسیدان گل های بابونه را می توانید در یک قوری آماده کنید و چای بابونه را از صافی رد کنید. به مقدار ۴ قاشق غذاخوری از چای بابونه را با مقداری اکسیدان مخلوط کرده و چند دقیقه صبر کنید و بعد برروی موها قرار دهید. سپس بگذارید تا ۱ یا ۲ ساعت بماند و بعد موهای خود را آبکشی نمایید.

  • ساخت رنگ مو با بابونه و حنا در خانه

حنا یکی از بهترین گزینه ها برای تهیه رنگ موی طبیعی است که از قدیم بسیار مورد استفاده قرار می گرفت. این گیاه از درختچه ای با همین نام بوده که کوبیده آن مورد استفاده قرار می گیرد و رنگ قرمزی دارد. حنا را می توان با خیلی از مواد دیگر ترکیب کرد و رنگ های متفاوتی استخراج کرد.

  آشنایی با مزایا و معایب PRP صورت و روش انجام پی آر پی

برای ترکیب حنا با بابونه نیاز است به ۴ قاشق غذاخوری بابونه و ۲ قاشق غذاخوری حنا و ۱ لیوان آب بگذارید بجوشد. بعد مو ها را با این مخلوط رنگ کنید و بگذارید تا ۲ ساعت در همین حالت بماند سپس بشویید. رنگ کردن مو با حنا و بابونه یک رنگ ترکیبی زیبا و درخشانی به مو می بخشد. همچنین بخاطر ترکیب گیاهی بودن رنگ مو هیچ ضرری برای سلامت مو ندارد.

ساخت رنگ مو با بابونه و حنا در خانه

  • روشن کردن مو با تهیه رنگ گیاهی قهوه و بابونه

رنگ کردن مو با بابونه و قهوه یکی دیگر از روش های پیشنهادی ما به شما در جهت روشن تر و زیباتر شدن رنگ موهاست. اگر شما موهایی نازک دارید که سریع رنگ می گیرد با استفاده از این ترکیب طبیعی موهای شما به رنگ طلایی در می آید. ولی اگر موهایی ضخیم تر دارید که رنگ مو دیرتر می گیرد پس از رنگ آمیزی با این فرمول طبیعی موهای شما به رنگ طلایی تیره تبدیل خواهد شد. ترکیب قهوه رنگ های تیره و روشنی به موها می دهد که می تواند موهای سفید را بپوشاند.

روشن کردن مو با تهیه رنگ گیاهی قهوه و بابونه

  • ساخت رنگ مو با بابونه و آب لیمو خانگی

با استفاده از آب لیمو و ترکیب آن با بابونه می توان رنگ مو طبیعی تهیه کرد. برای این رنگ نیاز است به چند عدد لیمو که بستگی به حجم موهای شما دارد. اگر موهای متوسطی دارید ۱ لیمو و اگر موهای بلندی دارید ۲ لیمو برای شما کافی است. لیمو ها را بدون این که برش دهید با دست فشار دهید و با مقداری بابونه ترکیب نمایید.

پس از اولین بار استفاده از این ترکیب شاید تغییر چندان زیادی نکنید ولی امکان دارد شکفت زده شوید چون نمی دانید چه رنگی که انتظار دارید مشاهده می کنید. توجه داشته باشید در هفته بیشتر از ۲ تا ۳ بار مو های خود با بابونه رنگ نکنید. همچنین در این راستا می توانید از روش های تهیه رنگ مو با بابونه در جهت تقویت موها بکار ببرید.

اگر شما نیز دستور تهیه رنگ مو با بابونه و دیگر گیاهان مفید برای مو را دارید با خوانندگان مجله بانوی پارسی در میان بگذارید.

 

منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هفده =