0

آموزش پیدا کردن و تشخیص آهنگ در حال پخش

آموزش پیدا کردن و تشخیص آهنگ در حال پخش

فهرست عناوین

در این مقاله قصد داریم تا سریع ترین روش های پیدا کردن و تشخیص آهنگ در حال پخش با استفاده از قابلیت تشخیص اهنگ گوگل را به شما معرفی کنیم.

یکی از قابلیت‌های جذاب گوگل، امکان یافتن آهنگ های در حال پخش است. قطعا پیش آمده که موسیقی یا یک آهنگ در حال پخش باشد و شما اسم آهنگ یا خواننده را بلد نباشید، در این حالت قطعا از کسی که موسیقی را پخش کرده می‌پرسید که نام آهنگ در حال پخش چیست.

اما گاهی در موقعیتی قرار داریم که نمی‌توانیم نام خواننده یا آهنگ موسیقی را سوال کنیم. به عنوان مثال فرض کنید یک موسیقی در یک جمع مهمانی در حال پخش است و شما قصد ندارید از میزبان در مورد نام آهنگ سوال کنید، یا در کافه و رستوران قرار دارید و یک آهنگ به گوشتان می‌خورد، در این حالت نمی‌توان به سراغ صاحب رستوران رفت و در مورد موسیقی در حال پخش سوال پرسید.

بهترین و راحت ترین راه یافتن اسم یا خواننده اهنگ در حال پخش

در این مواقع برای پیدا کردن و تشخیص آهنگ در حال پخش یک راهکار بسیار ساده و سریع وجود دارد. از آنجایی که گوگل همیشه و همه جا به زندگی بشر کمک می‌کند، در این زمینه نیز باید به سراغ تشخیص آهنگ گوگل برویم. با قایلیت تشخیص اهنگ گوگل می‌توان آهنگ‌های مورد نظر را پیدا کرد.

امکان پیدا کردن آهنگ گوگل توسط قابلیت تشخیص اهنگ این برنامه و همچنین دستیار صوتی گوگل یعنی گوگل اسیستنت قابل اجرا است. البته برنامه‌هایی منانند Shazam برای پیدا کردن اهنگ مناسب هستند اما سرعت و دقت گوگل را ندارند، همچنین مشکلاتی مانند تحریم و استفاده از VPN برای اینگونه برنامه‌های تشخیص آهنگ در حال پخش وجود دارد.

تشخیص آهنگ در حال پخش با اپ شازم

در گوگل با تشخیص اهنگ ، نام خواننده، نام اهنگ و حتی جستجوی دانلود آن برای شما به نمایش در می‌آید. در گوگل اسیستنت نیز پس از پیدا کردن اهنگ ، علاوه بر نمایش نام موزیک و خواننده، نام آلبوم، ژانر، سال انتشار و تصویر کاور ترک را هم در اختیارتان قرار می‌دهد. علاوه بر این‌ها لینک خرید پلی‌استور و تماشا از طریق یوتیوب هم در صفحه برای‌تان موجود خواهد بود.

آموزش شناسایی تشخیص آهنگ در حال پخش با گوگل

اگر از اندروید استفاده می‌کنید برنامه گوگل به طور پیشفرض بر روی گوشی شما نصب است، اگر از iOS استفاده می‌کنید یا به هر دلیل برنامه گوگل را ندارید ابتدا آن را دانلود کنید. سپس وارد برنامه گوگل شوید. در صفحه اول این برنامه بر روی آیکون میکروفون در کادر سرچ کلیک کنید. سپس در صفحه جدید بر روی گزینه Search a Song بزنید. حال برنامه در حال پیدا کردن اهنگ در حال پخش است.

  آموزش بهترین راه های دانلود از اینستاگرام اندروید و آیفون

همچنین می‌توانید موسیقی مورد نظر را زمزمه کنید. اگر موسیقی در حال پخش از یک خواننده مطرح باشد، اهنگ به سرعت تشخیص داده شده و صفحه اطلاعات اهنگ در گوگل به نمایش در می‌آید. تنها در حالتی ممکن است که این روش به نتیجه درستی ختم نشود که یا خواننده یا آهنگ بسیار گمنام باشد. قابلت تشخیص آهنگ در حال پخش گوگل حتی در شناخت و پیدا کردن اهنگ های ایرانی نیز بسیار توانا است.

آموزش پیدا کردن و تشخیص آهنگ در حال پخش به کمک قابلیت اسیستنت گوگل

گوگل اسیستنت را فعال کنید، این کار در هر گوشی متفاوت است و ژست‌های حرکتی متفاوتی دارد اما می‌توانید با لمس آیکون گوگل اسیستنت از طریف تب Snapchat در برنامه گوگل، دستیار صوتی گوگل را فعال کنید. حال یک کادر در پایین صفحه گوشی شما مشخص می‌شود، به انگلیسی جمله “what’s this song” را بیان کنید.

با این کار گوگل اسیستنت مشغول پیدا کردن و تشخیص آهنگ در حال پخش می‌شود. همچنین می‌توانید آهنگ مورد نظر را زمزمه کنید. نتیجه با سرعت توسط دستیار گوگل مشخص می‌شود، اگر آهنگ در حال پخش یا زمزمه شما خوب باشد، گوگل می‌تواند موسیقی مورد نظر را به درستی تشخیص دهد. این یک از ترفند های کاربردی موبایل است.

گوگل توانایی تشخیص چه آهنگ هایی را دارد؟

خوشبختانه سرویس تشخیص آهنگ در حال پخش گوگل از زبان فارسی هم پشتیبانی کرده و به‌راحتی قادر به تشخیص اهنگ های ایرانی است. همچنین دقت کنید که کیفیت اتصال اینترنت‌تان در زمان استفاده از این سرویس باید مناسب باشد. توجه داشته باشید که این سرویس هم می‌تواند آهنگ‌های در حال پخش توسط گوشی شما و هم دیگر دستگاه‌ها را شناسایی کند.

شما حتی با زمزمه آهنگ یا ریتم آن هم می‌توانید موسیقی مورد نظر را پیدا کنید، البته شانس موفقیت در این حالت برای آهنگ هایی که خیلی مطرح نیستند، کم است. یکی دیگر از قابلیت‌های دستیار صوتی گوگل، شناسایی آهنگ از طریق متن آن است، شما می‌توانید با خواندن یا تایپ کردن متن آهنگ نیز آن را در گوگل پیدا کنید.

منبع: itresan.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هفت =