0

ایده هایی خلاقانه برای چیدمان تابلو روی دیوار خانه

ایده هایی خلاقانه برای چیدمان تابلو روی دیوار خانه

فهرست عناوین

از جمله عناصری که در روح بخشیدن به دیوارها و فضای منزل تاثیر بسزایی دارد استفاده از انواع تابلو و قاب روی دیوار است که در زمان چینش و نصب آن ها بر روی دیوار باید یک سری نکات اصولی را رعایت نمود تا از طریق آن ها دکوراسیون منزل را جذاب تر و زیباتر ساخت. در همین راستا سعی داریم در این مقاله به جهت ایده گرفتن و راهنمایی شما عزیزان به بررسی نحوه چیدمان تابلو روی دیوار خانه و نکات مهم در این زمینه بپردازیم. با ما همراه باشید.

بهترین نحوه چیدمان تابلو روی دیوار منزل

به طور کلی باید گفت بخش مهمی از طراحی دکوراسیون محیط خانه به دیوارها اختصاص دارد بنابراین نیاز است که در این زمینه کاملا آگاهانه و اصولی عمل کنید تا جلوه و فضای زیبایی به محیط خانه ببخشید. چیدمان تابلو روی دیوار یکی از این عوامل مهم بوده که امکان دارد کاری دشوار و وقت گیر به نظر برسد ولی با بهره گیری از نکات و توصیه های مهم در این زمینه می توان آن را به بهترین نحو انجام داد.

انواع دیزاین تابلو روی دیوار

بهتر است بدانید چندین سال است که بکار بردن انواع قاب و تابلو در دیزاین داخلی خانه به منظور تزیین دیوار رواج پیدا کرده است. در واقع به منزله نمادی از شخصیت و علاقه اشخاص می تواند در به وجود آمدن فضایی آرام بخش کمک کننده بوده و موثر باشد. نصب تابلو در حقیقت از جمله ایده های دکوراتیو در زیبا سازی منزل به حساب آمده و در رابطه با چیدن آن ها بر روی دیوار باید اصول مهمی از جمله سبک فریم، اندازه و ابعاد و … را مورد توجه قرار داد تا بهترین نتیجه را بگیرید.

مدل های مختلف چیدمان تابلو روی دیوار

چند نکته کاربردی در رابطه با چیدمان قاب و تابلو روی دیوار

در زمان نصب و چیدمان تابلو روی دیوار و در دیزاین منزل یا محیط کار باید استانداردها و اصول خاصی را رعایت نمود تا بهترین عملکرد را داشت که در ادامه به شرح آن ها پرداخته ایم.

ارتفاع دیوار :

برای منازلی که ارتفاع دیوار های آن کم می باشد می توان از تابلوهای عمودی به منظور بزرگتر جلوه دادن آن استفاده نمود. این ترفند تاثیر زیادی در دکوراسیون خانه خواهد داشت.

طرح دیوار :

این عامل نیز از دیگر موارد مهم در انتخاب تابلو در دیزاین منزل به حساب می آید. بهتر است در منازلی که از کاغذ دیواری های پر نقش و نگار و به اصطلاح شلوغ استفاده شده تابلوهای ساده نصب نمایید. با این عمل تعادل لازم در طراحی و دیزاین خانه ایجاد می شود.

  ترفندهای مختلف جهت رفع گرفتگی توالت فرنگی

انواع دیزاین تابلو روی دیوار

اندازه و سایز تابلو :

در انتخاب اندازه تابلوها نیز باید توجه خاصی داشته باشید و آن را مطابق با دیوار اتاق برگزینید. تابلوهای بزرگ اغلب برای دیوارهای بزرگتر و اصلی اتاق مناسب می باشند. بدین ترتیب از تابلوهای کوچک می توانید برای دیوارهای کوچکتر به منظور اثربخشی بیشتر و چیدمان تابلو روی دیوار استفاده نمایید.

مشخص کردن سبک تابلو :

در گام بعدی سبک تابلو یا قاب عکس خود را تعیین نمایید. به نوع چیدمان منزل خود دقت نموده و تابلو را مطابق با آن انتخاب کنید.

اهمبت رنگ تابلو :

چارچوب تابلوها باید مطابق با رنگ و سبک مبلمان و لوازم داخلی محیط موردنظر باشد. رنگ تابلو می تواند بر روی دیزاین داخلی خانه اثر زیادی بگذارد. دقت نمایید که رنگ های درخشان موجب شده تا میزان هیجان اتاق بالا رفته و استفاده از رنگ های خنثی سبب ایجاد آرامش در فضای موردنظر می گردد.

موقعیت قرار گیری و نصب تابلو :

مکان نصب تابلوها به طور معمول می تواند در بالای شومینه، بالای میزهای غذا خوری، بالای مبلمان، راهرو و یا قسمتی از دیوار اصلی باشد. این دیگر بستگی به سلیقه و محیط خانه شما دارد.

معرفی مدل های مختلف دیزاین و چیدمان تابلو

در ادامه انواع گوناگونی از سبک دیزاین و چیدمان تابلو را شرح داده ایم. با مجله بانوی پارسی همراه باشید.

چیدمان تابلو به صورت خطی :

در این نوع چیدمان تابلوها به شکل افقی و یا عمودی در یک خط و راستا قرار گرفته می شوند. در این سبک دیزاین تابلوهای هم سایز می تواند نظم ویژه ای را به وجود آورند. اگر تابلوهای دیواری شما در یک سایز هم نباشند این نوع چیدمان می تواند خیلی کاربردی و مناسب باشد و بر روی جذابیت تابلوها تاثیرگذار باشد.

اصول دیزاین قاب عکس روی دیوار

چیدمان شبکه مانند قاب ها :

در این سبک چیدمان تابلو روی دیوار در ردیف ها و ستون های منظمی در کنار هم قرار گرفته می شوند. در این نوع دیزاین باید نسبت به نظم و تقارن دقت خاصی داشت. این سبک چیدمان اغلب برای تابلوهایی با سایز یکسان کاربرد داشته و بهره مندی از آن وقتی توصیه می شود که تعداد تابلوها زیاد باشند.

انواع دکوراسیون تابلو روی دیوار

چیدمان تابلو روی دیوار به شکل تکی :

بکار بردن تابلوهای دیواری مختلف در کنار هم همیشه جذاب و زیبا نخواهد بود و بعضی مواقع بهتر است یک تابلو دیواری بزرگ را به شکل تکی به دیوار وصل نمایید. از جمله فواید اصلی این نوع چیدمان نصب راحت تابلو بوده چرا که دیگر احتیاجی به صرف وقت به منظور دیزاین و نظم دادن به تابلوها نسبت به هم نخواهید داشت و دردسر آن کمتر می باشد.

  بهترین روش نگهداری و جلوگیری از جوانه زدن پیاز

مدل های مختلف نصب تابلو روی دیوار

چیدمان خوشه ای مانند :

در این نوع دیزاین تابلو به منظور انتخاب مدل چینش تابلوها در کنار هم می توانید بدون اصول خاصی و آزادانه تر عمل نموده و مکان قرار گرفتن هر تابلو را بر اساس فضای موردنظر بر روی دیوار از قبل بر روی کاغذ بکشید. این نوع چیدمان در حالی که نظم خاصی در آن قرار دارد اما نامتقارن بوده و همین مسئله زیبایی و جذابیت آن را افزایش می دهد.

نحوه نصب تابلو روی دیوار

چیدمان قاب عکس بر روی قفسه ها :

در این سبک چیدمان تابلو روی دیوار وصل نمی گردند و مکان قرار گرفتن آن ها بر روی قفسه و شلف های از قبل نصب شده خواهد بود. این دیزاین برای افرادی مناسب می باشد که دوست دارند به طور دائم تابلوها و مکان قرار گرفتن آن ها را جا به جا نمایند. همچنین باید گفت در این سبک چیدمان دیگر احتیاجی به سوراخ کردن دیوارها و یا اشغال کردن فضای زیاد برای هر تابلو ندارید.

اصول دیزاین قاب عکس روی دیوار

دیزاین به سبک سالنی :

سبک سالنی از جمله محبوب ترین و پرطرفدارترین چیدمان ها به شمار آمده و الهام گرفته از چیدمان نقاشی های قرن هجدهم میلادی دانشگاه های لوور می باشد. در این نوع چیدمان شما با پوشش دادن کل دیوار سالن به دیزاین تابلو خود نظم ویژه ای خواهید بخشید.

مهمترین اصول چیدمان قاب عکس روی دیوار

طراحی پلکانی :

به منظور چیدن قاب عکس ها و تابلوها در کنار پله ها شیوه های زیادی وجود دارد اما راحت ترین روش این است که از قسمت پایینی پله ها آغاز به کار نمایید و تابلوها را به موازات و در امتداد پله ها قرار دهید و به مرور آن ها را به طرف بالا هدایت کنید. چیدمان پلکانی از استایل و الگوی منحصر به فردی برخوردار می باشد.

اصول دیزاین تابلو روی دیوار

در مطلب ارائه شده به بررسی نکات اصولی و نحوه چیدمان تابلو روی دیوار به صورت کامل پرداختیم که امیدواریم مورد توجه و پسندتان قرار گرفته باشد و نهایت استفاده را از آن برده باشید. اگر شما نیز از طرح خاصی برای چیدمان تابلو روی دیوار خانه استفاده میکنید آن را با خوانندگان مجله بانوی پارسی در میان بگذارید.

منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + یازده =