0

بهترین برنامه های رژیم لاغری مایعات سریع

بهترین برنامه های رژیم لاغری مایعات سریع

فهرست عناوین

به طور کلی بسیاری از افراد با هدف سلامتی و یا بهبود ظاهر به دنبال برنامه ای ایده آل برای کاهش وزن هستید. یکی از شاخه های برنامه کاهش وزن بر این تاکید دارد که به جای غذاهای جامد غذای مایع بخورید. در این مواقع داشتن برنامه رژیم لاغری مایعات بهترین انتخاب خواهد بود. با ما همراه باشید تا مواد غذایی مایع برای کاهش وزن را بشناسید.

مزایا،فواید و تاثیر رژیم لاغری مایعات

بهتر است بدانید رژیم لاغری مایعات که با نام علمی Juice Cleanse شناخته می شود نوعی رژیم غذایی شامل آبمیوه و عصاره سبزیجات است که معمولا برای کاهش وزن و سم زدایی از بدن توصیه می شود. نام دیگر این روش لاغری رژیم لاغری آبمیوه است و از آنجایی که عصاره های سم زدایی میوه ها از نظر گروه های غذایی و کالری محدود هستند بسیاری از صاحب نظران در مورد فواید احتمالی آن تردید خواهند داشت.

مزایا،فواید و تاثیر رژیم لاغری مایعات

رژیم غذایی مایعات معتقد به لاغری بدن به همراه سم زدایی و پاکسازی بدن از مواد مضر است. امروزه استفاده از رژیم غذایی مایعات به منظور اهداف گوناگونی به کار برده می شود و به همین خاطر ممکن است مواد غذایی که در این رژیم استفاده می شود متفاوت باشد. اما چیزی که مسلم است این است که با توجه به نام این رژیم لاغری، مایعات اصلی ترین بخش آن خواهند بود.

سم زدایی بدن با رژیم غذایی مایعات

استفاده از رژیم لاغری مایعات تاثیر زیادی در سم زدایی بدن دارد که به همین خاطر پیش از برخی از عمل های جراحی پزشک متخصص دستور می دهد فرد برای مدتی از رژیم مایعات پیروی کند که در این رژیم تنها می توان از مایعات صاف و شفاف استفاده نمایید.

امروزه نوع دیگری از رژیم مایعات وجود دارد که در آن افراد در کنار مایع صاف می توانند از انواع اسموتی ها و برخی از انواع پوره نیز استفاده کنند. برخی از افراد به دلایل پزشکی مجبور به استفاده از رژیم لاغری مایعات هستند اما به دلایل خاص پزشک اجازه می دهد فرد اندکی غذای جامد نیز مصرف نماید. در این مواقع افرادی که نمی توانند این رژیم را صرفا با مایعات پیش ببرند نیز بر اساس شرایط خود می توانند کمی غذای جامد مصرف کنند.

مراحل و مواد غذایی در برنامه رژیم لاغری مایعات

پزشکان معمولا این رژیم را به مدت محدود تجویز می کنند که بیشتر برای سه روز می تواند مفید باشد. با این حال برخی از موارد خاص وجود دارد که پزشک تجویز می کند فرد تا ۱۰ روز رژیم لاغری مایعات را ادامه دهد. چنانچه فردی به دلیل عمل جراحی یا شکستگی فک توانایی جویدن غذا را نداشته باشد مجبور خواهد بود تا رژیم غذایی سراسر مایعات را ادامه دهد. البته با این حال تفاوت که در کنار آن از غذاهای نرم شده نیز استفاده کند و تنها به مایعات صاف و شفاف و بسنده نکند.

  چه خوراکی هایی منبع چربی های مفید هستند؟

مراحل و مواد غذایی در برنامه رژیم لاغری مایعات

ممکن است برخی از افراد از رژیم کاهش وزن با مایعات به عنوان یک رژیم لاغری سریع جهت کاهش سایز استفاده کنند و یا به کمک رژیم آبمیوه به پاکسازی و سم زدایی بدن خود کمک نمایند. این افراد بایستی پیش از استفاده از رژیم لاغری مایعات با پزشک خود مشورت کنند و آمادگی های لازم را برای انجام این رژیم و تحمل آن داشته باشند.

3 گام تا لاغری با رژیم مایعات

پیش از اقدام به انجام رژیم لاغری مایعات بهتر است ۳ تا ۵ روز فرد بدن خود را برای اجتناب از مصرف غذاهای سفت آماده کند. در این مدت بهتر است مصرف شکر تصفیه شده، قهوه، گوشت، گندم، الکل، نیکوتین و محصولات لبنی را به تدریج کاهش دهد تا بتواند در مدت رژیم غذایی از هوس خود برای استفاده از آن ها جلوگیری نماید.

در طول این ۳ تا حداکثر ۱۰ روز که فرد مجبور به استفاده از رژیم لاغری مایعات است بایستی تلاش کند از مایعات سالم همچون آبمیوه های طبیعی و آب گوشت استفاده نماید و در روز حداقل یک لیتر اسموتی یا آبمیوه مصرف نماید.

پس از اتمام رژیم کاهش وزن مایعات نباید بلافاصله غذاهای جامد و در حجم زیاد مصرف نمود زیرا ممکن است به دستگاه گوارش شما آسیب وارد شود بلکه می توان به تدریج از انواع پوره و سپس غذاهای نرم مانند سوپ و پس از آن غذاهای جامد استفاده نمود.

3 گام تا لاغری با رژیم مایعات

مهم ترین فواید و خواص رژیم لاغری با مایعات چیست؟

در واقع رژیم لاغری مایعات را می توان یک رژیم غذایی سم زدا دانست که در آن فرد آبمیوه و سبزیجات مصرف می کند. آب میوه های پاک کننده تنها شامل مصرف آب میوه برای یک دوره خاص ۳ تا ۱۰ روز خواهند بود. بسیاری از طرفداران این رژیم غذایی ادعا دارند که این رژیم مزایای زیادی را به افراد ارائه می دهد که شامل موارد فوق خواهد بود:

میوه ها و سبزیجات سرشار از ویتامین و مواد معدنی هستند. نوشیدن آب میوه می تواند مواد مغذی اضافی را به بدن وارد کند تا سلامت کلی بدن را بهبود ببخشد. در واقع آب میوه ها سرشار از ترکیبات ضدالتهابی هستند که ممکن است موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شوند و به فرد کمک کنند تا انرژی و سلامت بیشتری داشته باشند.

طراحان بسیاری از رژیم های سم زدا و به ویژه رژیم آبمیوه ادعا دارند عصاره ی میوه ها یا خود آب میوه ها توانایی سم زدایی و پاکسازی بدن را دارند. اما مسئله اصلی این است که این طراحان به ندرت مشخص می کنند آب میوه ها کدام سموم را از بین می برد.

  مهم ترین فواید ورزش گروهی برای سلامت جسم و روان

فواید و مزایا استفاده از رژیم لاغری مایعات چیست؟

آب میوه ها می توانند با معرفی آنزیم های سالم که موجب کارایی موثرتر روده می شوند به بهبود هضم غذا کمک نمایند. البته لازم به ذکر است که مزایای بیان شده صرفا ادعای طراحان رژیم لاغری مایعات است و پشتوانه ی علمی موثقی ندارند.

خطرات و مضرات استفاده زولانی از رژیم لاغری آبمیوه

توجه داشته باشید که خطرات احتمالی رژیم آبمیوه برای لاغری و کاهش کالری دریافتی هنگام پیروی از این رژیم ممکن است موجب کمبود آب بدن و سردرد شود. خطرات احتمالی رژیم لاغری آبمیوه شامل موارد فوق خواهند بود:

نوشیدن مقدار زیادی آب ممکن است برای مبتلایان به اختلالات کلیوی مضر باشد. انواع خاصی از آبمیوه ها حاوی اگزالات هستند. اسیدی که می تواند در ایجاد سنگ کلیه و سایر مشکلات کیلوی نقش داشته باشد. توجه داشته باشید که در صورت مصرف مدام میوه ها، اگزالات موجود در آن ها می تواند منجر به سنگ کلیه شود.

  • کاهش وزن ناپایدار با رژیم مایعات

رژیم های پاک کننده معمولا کم کالری هستند و موجب کاهش وزن ناپایدار می شوند. کاهش کالری دریافتی ممکن است منجر به کاهش سریع وزن شود اما این تغییر به ندرت طولانی مدت است. در رژیم لاغری مایعات نیز نباید به سراغ هر نوشیدنی بروید.

خطرات و مضرات رژیم لاغری مایعات

  • رژیم لاغری نا مناسب باعث خطر ابتلا به بیماری ها

اگر شخصی آبمیوه های غیر پاستوریزه مصرف نماید یا درمان دیگری برای از بین بردن باکتری ها و ضد عفونی نداشته باشد بیشتر در معرض خطر بیماری خواهد بود. این امر به ویژه برای افراد بسیار جوان و مسن و همچنین کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند صدق می نماید.

  • خطر تحریک روده ها به دلیل رژیم لاغری غیر استاندارد

اگر این عصاره ها شامل ملین یا محرک های دیگر روده باشند ممکن است فرد مواد مغذی زیادی را از طریق مدفوع از دست بدهد. این امر معمولا منجر به کم آبی و عدم تعادل الکترولیت در بدن می شود.

به صراحت می توان گفت که مصرف کالری کم می تواند موجب ایجاد علائم افت قند خون در افراد شود زیرا بدن انرژی کافی ندارد. از جمله علائم این عارضه می توان به غش کردن، ضعف، کم آبی، سردرد و گرسنگی اشاره کرد. پس توجه داشته باشید برای لاغری و کاهش وزن سریع باید به سراغ رژیم های مناسب و تجویز شده توسط متخصص بروید.

منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =