0

بهترین زمان سفر به سنگاپور کدام است؟

بهترین زمان سفر به سنگاپور کدام است؟

فهرست عناوین

کشور سنگاپور (Singapore) به عنوان یکی از برجسته ترین کشورهای آسیا به شمار می‌رود که توانسته توجه گردشگران زیادی را به خودش جلب کند. برای انتخاب بهترین زمان سفر به سنگاپور توجه به شلوغی جمعیت یکی از فاکتورهایی است که باید در نظر بگیرید. برخی از افراد دوست دارند در زمان شلوغی و به هنگام برگزاری فستیوال‌های مختلف به سنگاپور سفر کنند و برخی دیگر علاقه‌ای به شلوغی زیاد ندارند و سعی می‌کنند سفری آرامش بخش داشته باشند.

از سوی دیگر، اگر قصد دارید تا در خشک ترین زمان سال به سنگاپور سفر کنید، بهتر است ماه‌های تابستانی ژوئن، ژوئیه و اوت را برای این کار انتخاب کنید. حضور افرادی از قومیت‌ها و مذهب‌های مختلف در شهر دولت سنگاپور که یکی از بزرگترین درصد کارگران خارجی در جهان را در خود دارد، سبب شده تا همیشه جشن‌ها و مراسم‌های مختلفی در اینجا برگزار شوند که می‌توان در آن‌ها شرکت کرد.

بهترین فصل و آب و هوا در کشور سنگاپور برای سفر

مدار استوا در فاصله بسیار نزدیکی با سنگاپور قرار دارد و حدود ۸۵ مایلی جنوب این شهر است. دمای هوا در سنگاپور هیچ وقت به گونه‌ای نیست که شما سرما بخورید، البته مگر از سردی هوای تهویه‌شده داخل فروشگاه‌ها باشد. در داخل تمام فروشگاه‌ها، سینماها و موزه‌ها تهویه هوا همیشه در حال کار هستند تا هوای مطبوع و سردی را ایجاد کنند. در تمام طول سال، دمای هوا در سنگاپور یکسان باقی می‌ماند که بیشترین میزان آن ۳۱ درجه سلسیوس و کمترین میزان آن ۲۱ درجه سلسیوس است.

بهترین فصل و آب و هوا در کشور سنگاپور برای سفر

بسیاری از افرادی که برای اولین بار به سنگاپور سفر می‌کنند، از فضای سبز بسیار زیاد و فراوانی مسیرهای پیاده‌روی شگفت‌زده می‌شوند. در حقیقت، بیشتر افراد انتظار شهری آینده نگرانه را دارند که در آن، پیاده‌روهای بی‌روح بتنی جایگزین فضای سبز شده است. اما رگبارهای زیاد باعث شده تا این جزیره همیشه سرسبز باقی بماند.

انتخاب بهترین زمان سفر به سنگاپور و مناطق دیدنی آن

برخلاف دیگر بخش‌های آسیای جنوب شرقی که به هنگام اوج فصل خشک هیچ بارانی نمی‌بارد، رگبارهای غیرمنتظره در سنگاپور کاملا طبیعی هستند. خوشبختانه این رگبارها دوام زیادی ندارند. نور خورشید پس از این رگبارها نیز باعث افزایش رطوبت می‌شود. میانگین رطوبت در سنگاپور بالای ۸۰ درصد است.

بارش باران در طول سال در سنگاپور همیشه رخ می‌دهد و در ماه‌های نوامبر،‌ دسامبر و ژانویه نیز می‌توان انتظار بارش‌های بیشتری را داشت. بارانی‌ترین ماه‌های سال در کشور سنگاپور نیز به هنگام فصل مونسون بین نوامبر و ژانویه است.

  پنج کشور برتر با بالاترین حقوق برای خلبانان

سالانه مه و دودی ناشی از آتش سوزی‌های کشاورزی که از کنترل خارج می‌شوند، از جزیره سوماترای اندونزدی در غرب به سمت سنگاپور آورده می‎‌شوند. این آتش‌سوزی‌ها نیز نمونه بارز دیگری از گسترش بی‌رویه مزارع روغن پالم است که به یک فاجعه زیست‌محیطی تبدیل شده است. با اینکه این دودها مشکلی بزرگی در بازدید از مناطق دیدنی سنگاپور به شمار نمی‌روند اما برای کسانی که مشکلات ریوی دارند، می‌تواند باعث خفگی و همچنین سوزش چشم‌ها شود.

تعطیلات عمومی در سنگاپور جهت سفر و گردشگری

تعطیلات عمومی در سنگاپور جهت سفر و گردشگری

ساکنین سنگاپور که در چهار گروه مذهبی اصلی بودایی، مسلمان، هندو و مسیحی قرار می‌گیرند، در طول سال از ۱۱ تعطیلات ملی لذت می‌برند. برخی از رویدادها و جشن‌ها نیز همچون سال نوی قمری بیش از یک روز به طول می‌انجامند و همین نیز باعث تعطیلی برخی کسب‌وکارها می‌شود که ممکن است در سفر شما به سنگاپور تاثیرگذار باشد.

بسیاری از رویدادها و جشن‌های سنگاپور بر اساس تقویم قمری تنظیم می‌شوند، پس هر ساله تاریخ آن‌ها تغییر می‌کند و بهتر است قبل از انتخاب بهترین زمان سفر به سنگاپور، حتما تقویم را بررسی کنید.

اوج فصل گردشگری در سنگاپور کدام است؟

سفر به هنگام تعطیلات عمومی و بزرگ به سنگاپور می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده و جالب باشد اما باید انتظار هزینه‌های بالاتری برای پرواز و اقامت را نیز داشت. با افزایش تقاضا، هتل‌ها نیز قیمت‌های خودش را افزایش می‌دهند و این موضوع در ابتدای سال نوی قمری بیشتر به چشم می‌آید.

فستیوال‌ها و رویدادهای جذاب کشور سنگاپور

بدترین زمان سفر به سنگاپور احتمالا سفر یک روز قبل یا بعد از فستیوال یا رویدادی بزرگ است. این زمان‌بندی بد باعث می‌شود تا شما علاوه بر مواجه با جمعیت بسیار زیاد و همچنین قیمت‌های بالا، نتوانید از خود فستیوال نیز لذت ببرید. بزرگترین فستیوال هایی که روی حمل‌ونقل و هتل‌ها تاثیرگذار هستند شامل کریسمس، سال نوی قمری، رمضان و روز ملی سنگاپور است.

در طول سال نیز جشن‌های آسیایی و رویدادهای مختلف و کوچکی در سنگاپور جشن گرفته می‌شوند. با توجه به این جشن ها و فستیوال ها میتوانید بهترین زمان سفر به سنگاپور را مشخص کنید.

چه زمانی برای سفر و بازدید از جاذبه های سنگاپور بهتر است؟

بهترین زمان برای سفر به سنگاپور در طول فصل خشک این کشور یعنی ماه‌های ژوئن، ژوئیه و اوت است. البته باید توجه داشت که در این موقع از سال نیز احتمال بارش باران وجود دارد اما نسبت به فصل مونسون یعنی از ماه نوامبر تا ژانویه بسیار کمتر است.

بارانی‌ترین ماه در کشور سنگاپور که نباید برای سفر انتخاب شود

دسامبر به عنوان بارانی‌ترین ماه در سنگاپور شناخته می‌شود که در میانه فصل مونسون قرار دارد و در آن بیش از ۲۸۷ میلی‌متر باران می‌بارد. این ماه را میبتوان به عنوان بدترین ماه برای سفر به کشور سنگاپور در نظر گرفت.

  بهترین شگفتی‌های طبیعی اروپای شرقی

گران ترین زمان سفر به سنگاپور کدام است؟

سنگاپور نسبت به دیگر مقاصد گردشگری آسیای جنوب شرقی گران‌تر است اما سفر به آنجا نسبت به بسیاری از شهرهای آمریکا ارزان‌تر خواهد بود. هزینه اقامت و غذا نسبتا در سنگاپور مناسب است اما بزرگترین هزینه شما برای سفر به آنجا، احتمالا هزینه پرواز خواهد بود. سفر ارزان به سنگاپور تنها در ماه های خاصی امکان پذیر است.

انتخاب خود برای بهترین زمان سفر به سنگاپور را با ما و خوانندگان مجله بانوی پارسی به اشتراک بگذارید.

 

منبع: footofan.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =