0

ترفندهای خانگی ساده برای جرم گیری فلاسک چای

ترفندهای خانگی ساده برای جرم گیری فلاسک چای

فهرست عناوین

شاید برایتان جالب باشد بدانید زمانی که از فلاسک استفاده می کنید احتمال این که مانند سایر وسایل جرمی را درون خود جذب کند بسیار بالا می باشد. بسیاری از افراد به این موضوع توجهی ندارند و شاید اصلا فلاسک ها را تمیز نکنند ولی باید بدانید که یکی از اصول داشتن زندگی سالم تر تمیز کردن جرم وسایل مورد استفاده می باشد. در ادامه نحوه صحیح جرم گیری فلاسک چای استیل و معمولی را به سه روش متفاوت برایتان بررسی می کنیم.

بهترین روش جرم گیری فلاسک استیل و ساده در خانه

فلاسک یکی از انواع وسایل آشپز خانه می باشد و معمولا استفاده های بی شماری از آن می شود. در واقع این وسیله بسیار مفید می باشد و می تواند دمای آب را تا حدودی ثابت نگه دارد. در واقع این محصولات معمولا به گونه ای می باشند که بعد از استفاده طولانی دچار جرم می شوند و رنگ آن ها تغییر می نماید.

این کار در اثر نوشیدنی های متفاوتی که در آن می ریزید ایجاد می شود. اگر فلاسک شما نیز از درون کثیف شده و تغییر رنگ داده است در ادامه ترفندهای تمیز کردن و جرم گیری فلاسک چای را برای شما بررسی می کنیم تا بتوانید در خانه و در کم ترین زمان ممکن و با کم ترین مواد تمیز کننده آن را پاک کنید.

جرم گیری فلاسک با جوش شیرین و سرکه

از بهترین تکنیک های تمیز کردن وسایل آشپزخانه بدون مواد شیمیایی می توان به ترکیب سرکه و جوش شیرین اشاره کرد. برای این که بتوانید این روش را برای جرم گیری فلاسک چای پیاده کرده و آن را نیز تمیز کنید و جرم هایش را نابود کنید باید ابتدا نصف فنجان سرکه را درون فلاسک بریزید و یک قاشق جوش شیرین به آن اضافه کنید. بعد از این کار درب آن را بسته و فلاسک را تکان دهید.

جرم گیری فلاسک با جوش شیرین و سرکه

در این روش باید حتما از سرکه های تقطیر شده استفاده کنید زیرا میزان اسیدی بودن این نوع سرکه نسبت به سرکه های دیگر بیش تر بوده و سریع تر می تواند منجر به تمیز شدن آلودگی ها و جرم های داخل فلاسک گردد. در مرحله بعدی باید درب فلاسک را باز کرده تا بخارات جوش شیرین از آن خارج شود و زمانی که خارج شد نیاز است تا مقداری آب جوش در آن بریزید و در واقع آب جوش کمک می کند تا تمامی لکه هایی که بر اثر جوش شیرین و سرکه کمی نرم شده اند از بین بروند و درون فلاسک شما مانند روز اول تمیز و نو خواهد شد.

  چند روش کاربردی جهت رفع بوی بد ماشین لباسشویی

جرم گیری شیشه فلاسک با جوش شیرین

اجازه بدهید حدودا ۱۰ دقیقه آب جوش درون فلاسک بماند و در این میان نیازی نیست تا درب آن را ببندید. همین کار به ظاهر ساده می تواند تمامی لکه ها و کثیفی های درون فلاسک را نابود می کند. البته این روش شاید نتواند لکه های کف فلاسک را  تمیز کند از این رو نیاز است تا از شیشه شور ها استفاده کرده و این بخش ها را نیز تمیز نمایید.

برای این که بتوانید تمامی مواد موجود در فلاسک را تمیز کنید نیاز است تا چند بار آن ها را با استفاده از آب گرم بشویید و خشک نمایید. یادتان باشد که قسمت بسته شدن درب فلاسک را از یاد نبرید و آن را بعد از این که شستید در هوای آزاد قرار دهید تا خوب خشک شود. این کار منجر به این می شود که از لک شدن آب درون فلاسک و روی آن پیشگیری شود.

قرص های تمیز کننده دندان برای جرم گیری فلاکس

از دیگر روش های بسیار خوب برای این که بتوانید شیشه فلاسک را تمیز کرده و جرم آن را از بین ببرید این است که از قرص های تمیز کننده دندان کمک بگیرید. این قرص ها را می توانید از بازار تهیه کنید و جالب است بدانید که درون آن ها مقدار بسیاری جوش شیرین وجود دارد و می تواند لکه دندان ها را به خوبی از بین ببرد. در واقع این محصول برای جرم گیری فلاسک استیل و ساده در خانه به کار می رود و می تواند تمامی لکه های درون آن را به راحتی حذف نماید.

قرص های تمیز کننده دندان برای جرم گیری فلاکس

برای استفاده از این محصول باید فلاسک خود را تا نیمه پر از آب نموده و بهتر است این کار را با آب جوش انجام دهید. سعی کنید تمامی محفظه را با همین آب نمدار نمایید. یک الی دو عدد از این قرص ها را درون فلاسک بریزید و درب آن را نبندید. در واقع این کار شما می تواند منجر به ایجاد کف شدید شود از این رو سعی کنید در جایی این کار را انجام دهید که سرازیر شدن کف از فلاسک مشکلی برای خانه ایجاد نکند.

برای این که این قرص ها تاثیرات خود را بگذارند نیاز است تا بگذارید ۳۰ دقیقه این مورد بماند و بعد از این مدت زمان می توانید با شیشه شور فلاسک را تمیز کرده و تمامی جرم های آن را از بین ببرید. برای این که این کار تاثیر بیش تری داشته باشد چند بار این کار را تکرار کنید.

  5 نکته مهم برای تشخیص زعفران اصل از تقلبی

تکنیک جرم گیری فلاسک چای با یخ و نمک

یکی دیگر از روش های ساده ای که شما می توانید به راحتی میتوانید جرم گیری فلاسک را انجام دهید و جرم های موجود درون شیشه فلاسک را از بین ببرید استفاده از یخ و نمک می باشد. در واقع این روش جزئی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش های جرم گیری فلاسک به حساب می آید و شما به راحتی می توانید در خانه این کار را انجام دهید. برای این که بتوانید این کار را انجام دهید نیاز است تا ابتدا نیمی از فلاسک را با یخ پر کنید و دو الی سه قاشق نمک به آن اضافه کنید. یادتان باشد که از یخ هایی با تکه های کوچک استفاده کنید.

تکنیک جرم گیری فلاسک چای با یخ و نمک

بهتر است از نمک هایی که درشت تر می باشند برای این کار استفاده کنید. اگر از نمک های آشپزخانه استفاده می کنید باید کم تر بریزید و حدودا نیم قاشق چای خوری برای این کار کافی می باشد. درب فلاسک را ببندید و آن را به آرامی تکان دهید. اگر این لکه ها به خوبی پاک شدند می توانید کار خود را متوقف نموده و فلاسک را با استفاده از مواد شوینده و شیشه شور به صورت کامل بشویید.

نکته : برای این که از این روش استفاده کنید نیاز است تا اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید و مطمئن باشید که فلاسک شما در برابر ضربه های یخ مقاوم اند و مشکلی برای این وسیله ایجاد نخواهد شد در غیر این صورت بهتر است از روش های قبلی کمک بگیرید و این روش را امتحان نکنید. این روش بیشتر برای جرم گیری فلاسک استیل مناسب است.

 

بهترین روش پاک کردن و جرم گیری فلاسک

حال که با روش های متنوع جرم گیری فلاسک آشنا شدید می توانید با توجه به وضعیتی که دارید و نوع فلاسکی که استفاده می کنید یکی از این روش ها را برای این کار استفاده کنید و از تمیز شدن سریع فلاسک های خود نهایت لذت را ببرید. دانستن همین نکات کوچک خانه داری کمک زیادی در بهبود کیفیت و سبک زندگی شما میکند.

منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 7 =