0

ترفند های دکوراسیونی بزرگ نشان دادن خانه کوچک

ترفند های دکوراسیونی بزرگ نشان دادن خانه کوچک

فهرست عناوین

تقریبا همه مردم دوست دارند، خانه ای بزرگ داشته باشند، اما این اتفاق با افزایش جمعیت و نیز قیمت های بالا و سرسام آور خانه ها برای همه افراد امکان پذیر نمی باشد. ولی می توانید برای بزرگ نشان دادن خانه از یکسری تکنیک های کاربردی بهره برد.، از این رو در این مقاله راهکار هایی در زمینه بزرگ نشان دادن خانه های کوچک با روش های مختلف معرفی کرده ایم که در ادامه می توانید بخوانید و یاد بگیرید.

تکنیک های ساده جهت بزرگ نشان دادن خانه و اتاق

زمانی که صحبت از طراحی داخلی خانه های کوچک می شود، بسیاری افراد تصور می کنند که ممکن است، این کار بسیار حوصله سر بر و یا حتی دشوار باشد، اما باید گفت که همیشه اینطور نیست. در اینجا راهکار هایی مؤثر و سریع معرفی کرده ایم که با اجرای آنها در محیط خانه های کوچک خود، ضمن اینکه می توانید استفاده بهینه از تمام فضا ها را داشته باشید، محیطی آرامش بخش ایجاد کرده و نیز از این کار لذت خواهید برد.

بهترین رنگ و کاغذ دیواری جهت بزرگ نشان دادن خانه

یکی از روش های مؤثر برای بزرگنمایی خانه و اتاق و به طور کلی دکوراسیون داخلی به کار بردن الگوی تک رنگی می باشد، به این صورت که تنها از یک رنگ ثابت، یکدست و روشن برای رنگ کردن دیوار ها، کفپوش ها و حتی برای فرش استفاده کنید.

تکنیک بزرگ جلوه دادن منزل کوچک

همچنین استفاده و نصب تعداد زیادی آینه برای تقویت و افزایش نورپردازی در خانه، ضمن اینکه یک راهکار عالی برای بزرگ نشان دادن خانه های کوچک می باشد، در جلوه و زیبایی خانه نیز تاثیر زیادی خواهد داشت.

بزرگ جلوه دادن خانه کوچک

بهترین رنگ برای بزرگ نشان دادن خانه چیست؟

استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون داخلی اگر چه در ایجاد فضای صمیمی و دنج بسیار مؤثر می باشد، اما استفاده از این رنگ ها در منازل کوچک به دلیل کوچک تر نشان دادن فضا، اصلا پیشنهاد نمی شود، بنابراین تا جایی که امکان دارد از رنگ های روشن و نیز روشنایی و نور بیشتر در منزل استفاده کنید.

تزیین سقف اتاق ها به طوری که منعکس کننده یک آسمان آبی یا آسمان شب باشد، می تواند فضای آنجا را بزرگ جلوه دهد، همچنین از رنگ ملایم و روشن برای دیوار ها استفاده کنید و نیز از نصب کردن پرده های ضخیم و سنگین برای دکوراسیون داخلی پرهیز کنید. برای کفپوش همه اتاق ها از یک رنگ و به صورت یکدست مثلا کفپوش سرامیک، چوبی و پارکت استفاده کنید به طوری که از اتاق خواب تا پذیرایی و هال ادامه یابد.

  25 مدل طرح پنجره شاه نشین مدرن و کلاسیک

بهترین رنگ برای بزرگ نشان دادن خانه چیست؟

ترفند بزرگنمایی خانه های بدون پنجره

برای دکوراسیون خانه های بدون پنجره با نورپردازی مناسب می توانید با قرار دادن یک نقطه کانونی همچون شومینه، قفسه کتاب، تابلوی نقاشی و یا هر وسیله دیگری توجه افراد را به آن نقطه جلب نمایید تا نبود پنجره کمتر به چشم آید، همچنین با مشخص شدن نقطه کانونی، چیدمان مبلمان ها نیز راحت تر خواهد بود.

ترفند بزرگنمایی خانه های بدون پنجره

تاثیر چیدمان و دیزاین منزل در بزرگ نشان دادن خانه

به منظور استفاده بهینه از فضا های موجود در خانه های کوچک و نیز جلوگیری از شلوغی و بی نظمی می توانید قفسه های دیواری از پایین تا بالای دیوار و یا یک طاقچه بالای پنجره نصب نمایید و وسایل های اضافی را داخل آنها قرار دهید و تنها وسیله ها و اشیایی کوچک و اندک که زیبایی و جلوه گری بیشتری دارند را اجازه دهید باقی بمانند.

تاثیر چیدمان و دیزاین منزل در بزرگ نشان دادن خانه 

مبلمان مناسب برای بزرگ نمایی خانه های کوچک

استفاده از مبلمان زیاد و پر کردن فضا با مبلمان و لوازم مختلف نمی تواند راه مناسبی برای زیبایی بیشتر دکوراسیون داخلی باشد و باید به دنبال خلق کردن فضا باشید، بنابراین برای بزرگ نشان دادن خانه های کوچک بهتر است، مبلمان راحتی و نرم دارای رنگ تقریبا تیره مثل صورتی، قرمز و نارنجی که نسبت به رنگ های سرد، آرامش بیشتری ایجاد می کنند، به کار برید.

ضمن اینکه بهتر است برای روشنایی خانه، به جای یک لامپ تکی که مستقیم بالای سر می تابد با ریزش نور که از فضای وسیع تری در سقف می تابد، محیط آرامش بخش تری در خانه ایجاد نمایید.

مبلمان مناسب برای بزرگ نمایی خانه های کوچک

اهمیت قفسه بندی در دکوراسیون اتاق های کوچک

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، طبقه بندی و نظم دهی فضای کوچک خانه علاوه بر اینکه محیط داخلی را تمیز و مرتب نشان می دهد، موجب می شود تا فضا باز تر و بزرگتر نیز جلوه نماید. همچنین لازم است، مبلمان و وسایل منزلتان همیشه از ظاهری تمیز و مرتب برخوردار باشد و نیز با نصب شلف های دیواری شیک و قفسه ها می توانید وسایل کوچک و اضافی را جمع و جور کرده و با دور انداختن و یا بخشیدن وسایل اضافی و نیز انتقال وسایلی که اکنون به آنها نیاز ندارید به داخل انباری، فضای دلباز و آرامش بخشی به وجود آورید.

اهمیت قفسه بندی در دکوراسیون اتاق های کوچک

گِرد بودن فضا، ترفند دیگری برای بزرگ جلوه دادن دکوراسیون داخلی می باشد، زیرا زاویه های بسته خانه را کوچک نشان می دهند و از آنجا که خانه های کوچک پر از خطوط مستقیم هستند، بنابراین می توانید با محو کردن خط های مستقیم و زاویه های بلند و تند از طریق خطوط منحنی، فضای داخلی را بزرگتر نشان دهید.

  30 ایده جذاب طراحی آشپزخانه در بالکن

بزرگ نشان دادن منزل کوچک

پارچه و کاغذ دیواری مناسب برای بزرگ نشان دادن خانه کوچک

پارچه ها ابزار مناسبی برای پوشاندن زاویه ها و خطوط می باشند، بنابراین می توانید میله و چوب پرده ها را با پارچه و به شکل والان هلالی و نیز چین دادن و یا آویزان کردن به دور پنجره بپوشانید و یا از رو مبلی هایی که از لبه مبل و یا صندلی آویزان هستند، استفاده نمایید، البته برای این منظور استفاده از فرش و بالش های گرد یا حالت بیضی مناسب ترند، همچنین مبلمان هایی که به حالت خمیده هستند،اهمیت استفاده از رنگ مناسب برای کاغذ دیواری را نیز فراموش نکنید.

بزرگتر نشان دادن خانه کوچک پارچه و کاغذ دیواری مناسب برای بزرگ نشان دادن خانه کوچک

نکات مهم دیگر برای بزرگنمایی منازل کوچک

در طی این سالها، عوامل زیادی از جمله افزایش جمعیت، کمبود فضای ساخت و ساز، بالا رفتن قیمت ها و … موجب کوچک شدن خانه ها و انتخاب زندگی در آپارتمان های کوچک شده است، حال طراحی دکوراسیون در فضاهای کوچک دشوارتر می باشد، زیرا امکان دارد به دلیل عدم رعایت برخی اصول مهم برای بزرگ نشان دادن خانه کوچک، فضا کوچکتر از آنچه که واقعا هست به نظر برسد. در ادامه می توانید تصاویر دیگری از انواع دکوراسیون خانه های نقلی با طراحی های اصولی و صحیح را ببینید و الگو بگیرید.

نکات مهم دیگر برای بزرگنمایی منازل کوچک

همانطور که گفتیم، فضاهای کوچک، بسته و شلوغ می تواند حس کسالت، خستگی را به وجود آورده و موجب آشفتگی ذهن در افراد شود، حال با رعایت نکاتی که در زیر می خوانید می توانید ضمن تمیز و مرتب نشان دادن منازل نقلی خود از ایجاد آشفتگی و شلوغی در این فضاهای کوچک جلوگیری کنید.

  • وسایل خانه را بررسی کرده و وسایلی که نیازی به آنها ندارید را بفروشید یا ببخشید. فرش ها، ملافه ها و پرده ها را بشویید.
  • کف دیوار ها و پنجره ها را تمیز کنید.
  • منزلتان را با اشیاء و وسایل کمی که ظریف و زیبا هستند، دکور نمایید.
  • همواره خانه را تمیز و مرتب نگه دارید.

روشهای بزرگنمایی خانه کوچک بزرگنمایی منزل کوچک بزرگنمایی منازل کوچک

دکوراسیون خانه های کوچک

بزرگنمایی منزل نقلی بزرگنمایی خانه نقلی روش های بزرگ نشان دادن خانه های کوچک

روش های بزرگ نشان دادن خانه های کوچک

نحوه بزرگنمایی خانه کوچک ترفند بزرگنمایی خانه کوچک نکات بزرگ نشان دادن خانه کوچک روش بزرگنمایی خانه کوچک

چیدمان مناسب جهت بزرگ نشان دادن خانه و اتاق کوچک

تکنیک بزرگنمایی خانه کوچک ایده بزرگنمایی خانه کوچک

رنگ مناسب برای بزرگنمایی اتاق های کوچک

بزرگنمایی خانه کوچک ایده بزرگ نشان دادن خانه کوچک

ترفند های زیادی برای بزرگ نشان دادن خانه های کوچک وجود دارد که در اینجا به معرفی برخی از این راهکار ها پرداخته ایم که امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و بتوانید به کمک این تصاویر بهترین دیزاین برای خانه کوچک خود را انتخاب کنید.

منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 13 =