0

ترفند های جرم گیری وان حمام و مراحل پاکسازی وان

ترفند های جرم گیری وان حمام و مراحل پاکسازی وان

فهرست عناوین

از جمله بخش های منزل که نظافت و تمیز بودن آن بسیار حائز اهمیت می باشد حمام بوده زیرا افراد خانواده بدون هیچ نوع محافظت پوستی در آن حضور پیدا کرده و امکان دارد در معرض انواع آلودگی ها قرار بگیرند. بنابراین تمیزکاری این قسمت باید بسیار مورد توجه قرار گرفته شود و همواره ضدعفونی و جرم گیری آن انجام گیرد. در همین راستا سعی داریم در این مطلب برای راهنمایی و یادگیری شما عزیزان طریقه جرم گیری وان حمام را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

آموزش نحوه جرم گیری وان حمام به روش ساده

داشتن یک وان کثیف و آلوده ضمن این که تاثیرات بدی را برای سلامتی انسان به همراه خواهد داشت امکان دارد موجب آلودگی محیط به انواع قارچ ها و باکتری ها گردد. این امر باعث ایجاد دغدغه و درگیری ذهنی خواهد شد که با بکارگیری و بهره مندی از راه های تمیزکاری و جرم گیری وان حمام می توانید این مشکل را رفع کنید و بدین گونه در محیطی تمیز استحمام نمایید و آرامش را برای خود فراهم آورید.

طریقه پاکسازی وان حمام و جرم گیری

به طور کلی باید گفت تمیز کردن وان و جکوزی کار دشواری نمی باشد ولی به طور معمول به خاطر این که وان حمام دارای گوشه هایی می باشد که میکروب ها داخل آن می توانند باقی بمانند و بعد از گذشت مدت زمانی جرم می گیرند بایستی به فکر پاکسازی آن باشید. شوینده های گوناگونی برای تمیزکاری و جرم گیری وان حمام و جکوزی وجود داشته ولی می توانید به راحتی آن ها را با استفاده از نکات و روش های ساده ای که در این زمینه وجود دارد با آن چه که در دسترس دارید برق بیندازید و تمیز نکنید.

راه های از بین بردن رسوب وان حمام

مراحل پاکسازی و رفع جرم وان حمام

برای حذف رسوب های وان حمام بهتر است بر اساس یک سری نکاتی که موثر می باشد این عمل را انجام دهید که در ادامه به شرح آن ها پرداخته ایم. با رعایت مرحله به مرحله این موارد بسیار راحت میتوان جرم گیری وان حمام خانه را انجام داد.

خلوت کردن حمام برای نظافت

در صورتی که طبقه های حمام یا لبه حمام از انواع بطری و ظرف های وسایل بهداشتی پر باشد به منظور تمیزکاری آن احتیاج به وقت زیادی خواهید داشت. محصولات بهداشتی حمام خود را با دقت زیادی انتخاب کرده و بهتر است تنها لوازم مهم و مورد استفاده را درون حمام نگه داری نمایید. همینطور این محصولات بهداشتی را در لبه های وان نگذارید چرا که به دلیل چکاندن محصولات در هنگام هر بار مصرف لبه های وان حالت چسبنده گرفته و تجمع ترکیبات شوینده در لبه وان ایجاد می گردد و در نتیجه موجب به وجود آمدن جرم و لک روی وان می شود.

  30 ایده جذاب طراحی آشپزخانه در بالکن

نحوه جرم گیری وان حمام و مراحل پاکسازی و رفع جرم وان حمام

مواد شوینده و لوازم مورد احتیاج برای جرمگیری وان

از خرید و مصرف مواد پاک کننده گران قیمت و موجود در فروشگاه ها خودداری نمایید. به جای بکار بردن شوینده های شیمیایی و سفید کننده ترکیباتی همچون جوش شیرین، سرکه، صابون یا مایع ظرفشویی معمولی را جایگزین نمایید. به منظور پاکسازی بخش های مختلف وان اسفنجی نرم انتخاب کرده و یک مسواک نرم و یا فرچه برای پاکسازی گوشه ها و لبه ها و جرم گیری وان حمام اختصاص بدهید.

وسایل لازم برای تمیزکاری وان حمام

به منظور پاک کردن و جرم گیری وان حمام بهتر است از لوازم محافظتی همچون ماسک، دستکش و پیشبند استفاده نمایید. برای پاکسازی وان احتیاج به مصرف ترکیبات شوینده شیمیایی و یا طبیعی دارید. مواد شوینده شیمیایی برای سلامتی ضرر داشته و امکان دارد برای اغلب افراد خطرات و مشکلاتی را به دنبال داشته باشد. همینطور این ترکیبات برای سلامتی پوست مضر بوده و امکان دارد حساسیت زا باشد. به همین خاطر بهتر است در زمان پاکسازی و بکار بردن شوینده ها از دستکش و ماسک استفاده نمایید.

راه های رفع رسوب و لکه از وان حمام و وسایل لازم برای تمیزکاری وان حمام

انواع شوینده و پاک کننده طبیعی برای رفع رسوب وان

در بیشتر موارد برای شستن وان حمام احتیاجی به شوینده های شیمیایی قوی ندارید. حتی برخی اوقات شوینده قوی و نامرغوب می تواند به سطح وان صدمه رسانده و آن را دچار خرابی کند. می توانید با ترکیبات خانگی و آن چه که در دسترس دارید پاک کننده خانگی ساخته که علاوه بر عدم آسیب رسانی اثر زیادی در تمیزی و ضدعفونی کردن وان دارد.

به منظور این کار یک گریپ فروت تهیه نموده و آن را به دو قسمت تقسیم بندی نمایید و بعد یکی از نصفه های گریپ فروت را بردارید و بر روی آن نمک بپاشید. علاوه بر بکار بردن گریپ فروت بر روی سطوح مختلف وان نیز نمک بریزید و گریپ فروت را به همه قسمت های آن بمالید تا کل آلودگی ها و اثرات لک روی آن از بین برود و جرم گیری وان حمام بصورت کامل صورت گیرد..

نحوه از بین بردن رسوب و لکه وان و انواع شوینده و پاک کننده طبیعی برای رفع رسوب وان

امکان دارد برای تمیزکاری مناسب وان احتیاج به بکار بردن نیمه دیگر گریپ فروت و یا یک گریپ فروت کامل دیگر داشته باشید. علت بکار بردن گریپ فروت برای پاکسازی وان ویژگی اسیدی بودن آن است که در مخلوط با نمک به برطرف ساختن آهک کمک می کند و در نتیجه بعد از پایان کار وان را خیلی خوب شستشو دهید تا نمک باقی مانده و آب گریپ فروت موجود بر روی آن به طور کامل شسته گردد.

  بهترین ترفند های خانگی جهت تمیز کردن فر

جرم گیری وان حمام به کمک جوش شیرین

یک فنجان جوش شیرین را با مقدار ۱.۲ فنجان صابون کاستیل و چند قطره روغن نعنا و یا اسانس درخت چای ترکیب کرده و سپس با کمک یک اسفنج ترکیبات موردنظر را به نقاط مختلف وان بمالید و آن را به طور کامل تمیز نمایید. بعد از اتمام کار وان را با آب بشویید.

طریقه جرم گیری وان حمام به کمک جوش شیرین

مزایای پاکسازی وان و سطوح حمام با سرکه سفید

روش بعدی برای تمیز کردن و جرم گیری وان حمام این است که یک فنجان سرکه سفید را با یک فنجان آب داخل بطری دارای سری اسپری کننده بریزید و آن را خیلی خوب تکان دهید و بر روی نقاط مختلف وان اسپری نموده و با کمک اسفنج وان را به طور کامل تمیزکاری کنید و بعد وان را با آب بشویید. ویژگی اسیدی بودن سرکه نیز در حذف باکتری ها و لکه ها کمک کننده می باشد.

به منظور حذف لکه های به وجود آمده بر روی وان می توانید از لیمو نیز استفاده نمایید. به این صورت که یک عدد لیمو آماده کرده و آن را به دو نیم تبدیل کرده و بر روی لکه بمالید و پس از سپری شدن ۱۵ دقیقه آن را با استفاده از آب بشویید به همین سادگی جرم گیری وان حمام انجام میشود.

روش های خانگی پاکسازی وان حمام به کمک لیمو

نکات و توصیه های مهم برای پاکسازی و جرم گیری وان حمام

  • از بکار بردن اسفنج و اسکاچ های زبر و یا فرچه های ساینده پرهیز نمایید. چرا که موجب ایجاد خراش در سطح وان می گردد و عمر مفید و ماندگاری آن را به حداقل می رساند.
  • محصولات پاک کننده را به طور کامل با آب شسته و اطمینان پیدا کنید که هیچ نوع آثاری از آن در وان باقی نمانده باشد.
  • به هیچ عنوان محصولات تمیز کننده را ترکیب نکنید. مخلوط خاصی از محصولات شیمیایی می تواند موجب به وجود آمدن و منتشر شدن گاز سمی در محیط گردد و همینطور به پوست صدمه بزند.

نحوه رسوب زدایی وان حمام

  • بکار بردن دستکش را از یاد نبرید. حتی در صورتی که از ترکیبات طبیعی برای پاکسازی حمام و وان خود استفاده می کنید سعی کنید دستکش بپوشید. چرا که پوست در اثر تماس داشتن با اسیدهای ملایم طبیعی هم امکان دارد درگیر سوزش و خارش گردد
  • در صورتی که از شوینده های قوی استفاده می کنید در زمان شستن حمام و وان تهویه مناسب به وجود آورید تا به تنگی نفس دچار نشوید. همینطور از ماسک استفاده کرده تا گاز ناشی از ترکیبات شوینده و بوی آن ها به ریه ها ورود پیدا نکند.
  • در صورتی که هر دفعه بعد از حمام کردن وان را بشویید به تدریج آلودگی و کثیفی خاصی در آن به وجود نخواهد آمد. پاکسازی روزمره وان نیاز به شستشوی آن با آب گرم و اسفنج دارد و در پایان وان را با کمک حوله خشک نمایید.
  بهترین راه های ترک قلیان به روش ساده در خانه

روش های خانگی تمیز کردن وان

در مطلب ارائه شده با روش ها و نحوه جرم گیری وان حمام به طور کامل آشنا شدید که امیدواریم مورد توجه و پسندتان قرار گرفته باشد و نهایت استفاده را از آن برده باشید. اگر شما نیز تکنیکی برای جرم گیری وان حمام بلد هستید با خوانندگان مجله بانوی پارسی در میان بگذارید.

 

منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − یک =