0

خطرات و عوارض شستن بیش از حد صورت

خطرات و عوارض شستن بیش از حد صورت

فهرست عناوین

شستن بیش از حد صورت می تواند تاثیرات بسیار بدی بر روی سلامت پوست شما داشته باشد از این جهت بهتر است این کار را به صورت اصولی انجام دهید در غیر این صورت آسیب های بسیار شدیدی به پوست صورت شما وارد می شود و می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای شما ایجاد نماید. اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که شستن زیاد صورت برایتان امری طبیعیست تا انتها با ما همراه باشید.

مشکلات پوستی با شستن بیش از حد صورت

شستن بیش از حد صورت و پوست چه عوارضی دارد؟

اگر دائم پوست شما چرب است بدین معنا می باشد که غدد آن بیش از اندازه نیاز چربی می سازند و این مورد از یک بابت خوب است و می توان گفت این مورد می تواند منجر به بهبود پوست صورت شما شود و از این جهت پیری را دیر تر از سن خود تجربه خواهید کرد. علاوه  بر همه این ها شستن بیش از حد صورت می تواند خاصیت اسیدی پوست را از بین برده و شرایط را برای رشد باکتری ها فراهم می کند.

اگر در معرض آلودگی نیستید به شما توصیه  می کنیم که کم تر صورت خود را بشویید و سعی کنید چربی پوست خود را تا جایی که می شود حفظ نمایید. از سمت دیگر هورمون ها نیز از دیگر مشکلاتی می باشند که می توانند بر روی پوست تاثیراتی را اعمال نمایند. در نظر داشته باشید که اگر پوست را بیش از حد بشویید و تحریک کنید ممکن است پوسته ریزی در آن ایجاد شود و تا مدت ها باید برای درمان این مشکل اقداماتی را انجام دهید.

اگر از صابون ها و یا مواد مخصوص شستشوی صورت استفاده می کنید و صورت خود را بیش از اندازه می شویید باید حواستان باشد که پوست صورت شما آسیب نبیند در غیر این صورت ممکن است عارضه های شدیدی را تجربه کنید که در ادامه مهم ترین عارضه های شستن بیش از حد صورت را برای شما بیان می کنیم.

مزایا و معایب باز شدن منافذ پوست صورت

یکی از عارضه هایی که شستن بیش از حد صورت با آب گرم به همراه دارد این است که منافذ پوست را باز می کند و زمینه را برای چربی ها و آلودگی های بعدی ایجاد می نماید. اگر بیش از حد صورت خود را بشویید امکان این که حس تمیزی داشته باشید بسیار بالا می باشد با این حال می توانید منجر به از بین رفتن روغن روی پوستتان شوید و به مرور زمان پوست شما خشک خواهد شد. بهتر است صورت خود را با آب ولرم بشویید و سعی کنید این کار را یک الی دو بار در روز انجام دهید.

  آشنایی با لیفت و جوانسازی صورت با نخ کلاژن ساز

مزایا و معایب باز شدن منافذ پوست با شستن بیش از حد صورت

پاک کردن آرایش با شستن صورت

اگر آرایش می کنید بهتر است قبل از خواب حتما آرایش خود را پاک کرده و صورتتان را با مواد مخصوص بشویید. اگر آرایش ندارید شستن  صورت دو بار در روز کافی می باشد و در غیر این صورت لایه محافظتی از پوست خود را از بین می برید و مشکلات جدید تری را ایجاد می کنید.

روش صحیح شستن پوست صورت در خانه

  • قبل از شستن صورت باید دستان خود را شسته و سعی کنید قبل از شستن دست ها از لمس صورت خود داری کنید تا بتوانید از انتقال باکتری ها از دست به صورت پیشگیری نمایید.
  • قبل از هر گونه شستشو صورت خود را با آب گرم مرطوب کنید.
  • شوینده انتخابی را به دستان خود بزنید و خوب  بمالید و بعد از این که این محصول بر روی دست های شما پخش شد می توانید آن را بر روی صورت بزنید. این کار را به صورت ماساژ دادن صورت انجام دهید.
  • سعی کنید بسیار خشن این کار را نکنید زیرا پوست شما آسیب می بیند.
  • باید یک دقیقه پوست را ماساژ داده و به محصول انتخابی زمان کافی دهید تا اثر خود را بر روی پوست شما اعمال نماید.
  • وقتی ماساژ به اتمام رسید می توانید صورت خود را با آب گرم بشویید.
  • بعد از شستن صورت خود را خشک کرده و بهتر است این کار را با استفاده از یک حوله نرم و تمیز انجام دهید.

روش صحیح شستن پوست صورت در خانه

شوینده مناسب برای شستن پوست صورت

سعی کنید برای این که پوست شما آسیب نبیند از شوینده های مناسب برای این کار استفاده کنید. در واقع این انتخاب بستگی به شما دارد و در صورتی که بتوانید شوینده متناسب با پوست انتخاب کنید و روزانه یک بار از آن استفاده  کنید می توانید از بروز انواع مشکلات پوستی پیشگیری کرده و همیشه سلامت پوست شما حفظ میشود.

بهتر است برای این که بدانید چند بار در روز می توانید صورت خود را بشویید از خود پوستتان کمک بگیرید. اگر یک بار در روز صورت خود را می شوید این هیچ مشکلی ندارد و می توانید به همین روال ادامه دهید و اگر در روز دو بار صورت خود را می شویید و این مورد می تواند منجر به خشک شدن پوست شما شود یعنی بیش از حد است و باید آن را کم تر نمایید تا پوست شما بتواند خود را بازسازی نماید.

راه های پیشگیری از شستن بیش از حد صورت

شستن بیش از حد صورت دارای عوارض بسیار زیادی می باشد از این رو قصد داریم دو روش کاربردی را به شما پیشنهاد دهیم که با استفاده از آن بتوانید از این کار پیشگیری نمایید. اولین راهی که به شما پیشنهاد می شود استفاده از روغن های مخصوص برای پاک کردن ناخالصی های صورت می باشد و دومین راه این است که شما صورت خود را تنها با آب خالی بشویید و از شوینده ها استفاده نکنید.

  مزایا و معایب کاشت ابرو طبیعی + هزینه و مراحل کاشت

راه های پیشگیری از شستن بیش از حد صورت

به صورت کلی پوست یکی از حساس ترین بخش های بدن می باشد و باید بیشتر مراقب آسیب های احتمالی باشید تا بتوانید پوستی شفاف و تمیز داشته باشید. شستن بیش از حد صورت و پوست سلامت شما را به خطر می اندازد. حساسیت در نگهداری و داشتن پوستی سالم برای صورت بسیار بیشتر است. با رعایت این نکات همیشه پوستی جوان و سالم خواهید داشت.

منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 19 =