0

درد ابرو

فهرست عناوین


درد ابرو یکی از مشکلاتی می باشد  که می تواند برای هر فردی ایجاد شود و باید بدانید که این مدل از درد ها معمولا بیماری های خاصی را شامل می شود. در ادامه اطلاعاتی در مورد این نوع از درد ها و مشکلاتی که ممکن است فرد داشته باشد را برایتان بررسی می کنیم.

درد در میانه ابرو نشانه چیست؟

علت ها و روش های درمان درد ابرو

درد ابرو ها می تواند برای هر فرد نشانه ای از بیماری خاص باشد از این رو نمی شود برای همه یک درمان پیچید و همه را به یک صورت درمان نمود. این  که بین ابرو های خود احساس درد کنید امری بسیار طبیعی می باشد و امکان دارد  که هر فردی درگیر این مشکل شود. اما گاهی امکان دارد این درد ها علت های خاصی داشته باشد از این رو نیاز است تا پیگیر این مدل از درد ها باشید تا در صورت نیاز بتوانید از بروز مشکلات جدی تر در این زمینه پیشگیری نمایید.

تحریک های پوستی و یا خوردن سرتان به جایی نیز می تواند منجر به ایجاد این مشکل شود. باید بدانید که گاها امکان دارد مشکلاتی که برای شما وجود داشته باشد که زیر پوست هستند و شما از آن ها اطلاعی ندارید. عضلات پیشانی که در بالای ابرو هستند نیز می توانند منجر به ایجاد درد در ابرو ها شوند و باید بدانید که این عضلات به عضلات سر و گردن مرتبط می باشند و مشکل در این بخش ها می تواند به مرور به این بخش نیز منتقل گردد.

از دیگر مشکلاتی که می تواند باعث این مدل از درد ها شود شامل درد های چشمی، سردرد های تنشی، عفونت های سینوسی و درد در عصب های چشمی و التهاب در این بخش ها اهمیت دارد. باید بدانید که عضلات صورتی دارای رگ های زیادی می باشند و اگر در این رگ ها مشکل خون رسانی ایجاد شود امکان بروز درد در نواحی متفاوتی از صورت وجود خواهد داشت از این رو نیاز است تا این مورد ها بررسی شد و معمولا این مدل از مشکل ها مرتبط با صورت و بالاتنه خواهد بود.

سردرد های ناشی از درد های تنشی

سردرد های تنشی

به صورت کلی سردرد های زیادی وجود دارد و مهم ترین ان ها سردرد های تنشی می باشند. این مدل از درد ها می تواند باعث درد میان دو ابروی شما شود. در واقع این سردرد ها به گونه ای می باشند  که انگار شما دور سر خود یک دستمال بسته اید و هیچ کاری در این زمینه نمی توانید بکنید. این درد ها دارای ضربه های شدیدی بین ابرو ها می باشد و مانند سردرد های میگرنی این مدل از درد ها نیز بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود و بسیاری از افراد با داشتن این سردرد ها از کار های روزانه خود نیز می مانند.

  خواص روغن مارولا و فواید قابل توجه آن

برای درمان این سردرد ها باید ابتدا منشا آن را بیابید زیرا این درد ها امکان دارد از آسیب های روحی و یا هیجانات و استرس باشد. همچنین شما می توانید به راحتی این سردرد ها را با کمی ماساژ دادن سر و صورت تسکین داده و در این راستا می توانید از مسکن های ساده و بدون نسخه نیز استفاده نمایید. جالب است بدانید که این درد ها مزمن و تکرار شونده می باشند و برخلاف درد های میگرنی باعث اختلال های بینایی نمی شوند و همچنین نشانه های این سردرد ها شامل گرفتگی پوست صورت و سر، دردناک شدن شانه ها و دردی کرخت کننده خواهد بود.

درد ابرو

عفونت سینوسی

اگر سرماخورده هستید امکان داد که درد میان ابرو های شما به دلیل سینوس های عفونت کرده تان باشد. در واقع این مشکل التهاب شدید و مزمن می باشد و در بالای حفره بینی این مشکلات ایجاد می شود و می تواند عضلات صورت و ابرو ها را درگیر نماید. با رشد کردن باکتری ها معمولا سینوس ها در افراد عفونت می کنند و با این وجود دردی کوبنده در ابرو ها وجود دارد و همچنین سایر نشانه های این مشکل شامل گرفتگی بینی، فشار صورت، سردرد، گلو درد  و بوی بد دهان می باشد.

این مشکل باید توسط متخصص تایید شود و بعد همان متخصص برای درمان معمولا از آنتی بیوتیک ها استفاده می کند و شما می توانید به راحتی و با استفاده از چند روز از دارو ها این مشکل را رفع کرده و درد میان ابرو های خود را تسکین دهید. همچنین در این راستا برای کاهش میزان درد های شما از دارو های ضد احتقان نیز علاوه بر آنتی بیوتیک ها داده می شود و این دارو ها شامل آنتی هیستامین ها، کورتیکواستروئید های موضعی و سایر مسکن های بدون نسخه می باشد. البته اگر این مشکل بسیار شدید باشد می توانید با جراحی کردن این مشکل را به راحتی برطرف نمود.

علت درد پیشانی

درد های ناشی از شریان ها

عضلات صورت دارا رگ های بسیار زیادی می باشد از این رو گاها درد های ابرو می تواند به علت ناکافی بودن خون در میان رگ ها باشد و این مورد معمولا در رگ های گیجگاهی ایجاد می شود. در واقع اگر دارای آرتریت گیجگاهی باشید امکان این که دچار درد های شدید میان ابرو ها شوید بسیار زیاد خواهد بود. باریک شدن این رگ ها و شریان ها می تواند باعث سردرد، درد شدید در فک ها، مشکلات شدید بینایی و درد های عضله ای شده و در نهایت شما را از انجام دادن کار های ساده روزانه تان باز خواهد داشت.

  مهمترین خواص جینسینگ برای زنان

در  این مدل از عوارض معمولا درد و تب نیز وجود دارد غاز این رو باید حواستان به این مدل از درد های میان ابرو ها باشد زیرا امکان دارد خطرناک بوده و در نهایت منجر به ایجاد وضعیت بدی برای شما شود. علت این مشکل معمولا بیماری های خود ایمنی می باد و به راحتی قابل تشخیص نمی باشد از این رو ابتدا پزشکان سایر دلایل را بررسی می کنند و اگر به جواب درستی در این زمینه نرسیدند به این مورد دامن می زنند و ان را بررسی می کنند.

برای درمان این مورد معمولا از استروئید ها استفاده می شود. استروئید ها برای درمان و کنترل کردن التهاب ها به کار می روند و می توان با کاهش التهاب ها از کاهش جریان خون در شریان ها پیشگیری نمود. البته دارو های دیگری نیز برای درمان هستند و بهترین توصیه ها در این زمینه این است که سیگار و الکل را ترک کرده و با ورزش روزانه و منظم زندگی بهتری برای خودتان بسازید.

درد ابرو

زونا

یکی دیگر از بیماری هایی که می تواند چنین دردی را ایجاد نماید بیماری شینگلز یا زونا می باشد. آبله مرغان یکی از بیماری های مرتبط با دوران کودکی می باشد و تقریبا همه افراد  در زمان کودکی خود به صورت خفیف ب این مورد دچار می شوند و این مورد امری اجتناب پذیر خواهد بود. در واقع این بیماری برای تمامی افراد رخ می دهد و با وجود واکسینه شدن باز هم امکان ابتلا به این مورد وجود دارد.

ویروس آبله مرغان یی از بد ترین ویروس ها می باشد و با این که اگر یک بار وارد بدن شما شود دیگر ان را ترک نخواهد کرد. سال های بعد اگر این ویروس در بدن شما فعال شود زونا را ایجاد می نماید. ین بیماری معمولا در افراد بالای ۵۰ سال ایجاد می شود و شرایط زندگی شان را سخت تر خواهد کرد.

این بیماری مرتبط با عصب و پوست می باشد و باعث می شود تا در نزدیکی ابرو های خود نیز احساس درد شدیدی داشته باشید. این بیماری پوستی می تواند یک راش بد خیم و دردناک را ایجاد نماید و بسیار شبیه به آبله مرغان خواهد بود. در واقع این راش ها در اطراف اعصاب مورد نظر ایجاد می شوند و حدودا برای درمان یک هفته زمان نیاز می باشد. برای درمان این بیماری معمولا از دارو های ضد ویروس استفاده می شود.

علت درد در پیشانی

آب سیاه یا گلوکوما

شاید برایتان جالب باشد که بدانید آب سیاه تنها مرتبط با بینایی  نمی باشد و این عارضه می تواند مزمن و پیش رونده بوده و با مقداری فشار نیز همراه خواهد بود. باید بدانید که این بیماری یک کور کننده خاموش می باشد و در مراحل ابتدایی هیچ نشانه ای ندارد تا شما بتوانید به راحتی آن را نشان دهید از این رو باید حواستان به این مورد باشد و اگر درد در میانه ابرو احساس کردید و اگر فکر می کنید یکی از خانه و خانواده شما به این درد دچار می باشد بهترین راه برای شما این است که خودتان را از این نظر نیز مورد بررسی قرار دهید.

  چند ورزش عالی برای رفع درد شانه و کتف ها

این بیماری معمولا می تواند منجر به ایجاد یک سری از ناهنجاری های شدید در بخش تخلیه چشم ها شود و در نتیجه اعصاب بینایی فشار های شدیدی وارد خواهد کرد و می تواند به ان آسیب برساند. در واقع این نشانه ها به قدری آهسته ایجاد می شوند که معمولا بیماران نسبت به آن بی اعتنا می باشند و از این رو امکان دارد فرد به صورت کامل بینایی خود را از دست بدهد.

اگر سابقه بیماری های خانوادگی دارید و یا بالا ۴۰ سال هستید و همچنین نزدیک بین و یا دوربین بودن چشم ها، داشتن دیابت و فشار خون بالا نیز می تواند احتمال بروز این بیماری را دو برابر نماید از این رو اگر این موارد را شال می شوید بهتر است برای تشخیص دقیق تر به متخصصان در این زمینه مراجعه نمایید. درمان این بیماری دارو های کاهش فشار چشم، درمان های لیزری و جراحی می باشد و معمولا این کار ها در مراحلی انجام می شود که  بیماری شما پیشرفت زیادی داشته باشد.

درد در صورت و علل آن

همانطور که می دانید پیشگیری کردن از بیماری ها می تواند هزینه ای کم تر با خود به همراه داشته باشد از این رو نیاز است تا بدانید که با پیشگیری کردن از برخی از بیماری ها نیز امکان پذیر نمی باشد و از یک سنی به بعد امکان بروز آن ها چندین و چند برابر خواهد شد مخصوصا اگر در خانه و خانواده خود فردی به یک بیماری خاص مبتلا باشد. اگر از این مطلب رضایت داشتید در ادامه شما می توانید یک سری اطلاعات دیگری در مورد بیماری قوز قرنیه  و بیماری چشم در کودکان نیز مشاهده نمایید و برای این کار کافی است تا از لینک های داده شده در این زمینه استفاده کرده تا بتوانید وارد صفحات مربوطه شوید.

منبع : آرگا

برچسب :منبع

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 15 =