0

بهترین درمان های خانگی برای تسکین سوزش و خارش واژن

بهترین درمان های خانگی برای تسکین سوزش و خارش واژن

فهرست عناوین

خارش، خشکی و سوزش واژن بسیاری از زنان را درگیر می کند. اگرچه این علائم به طور معمول نمادی از وجود مشکل جدی نیست، اما به معنای نادیده گرفتم آنها هم نیز نیست ولی باید به فکر تسکین سوزش و خارش واژن بود..

خارش و خشکی واژن می تواند ناشی از عفونت باکتریایی، عفونت قارچی یا اگزما باشد. استفاده از صابون های سخت و شستشوی بدن نیز می تواند پوست اطراف فرج را تحریک کرده و باعث بروز چنین مشکلاتی شود.

برخی اوقات خارش و خشکی همراه با قرمزی و تورم داخل و اطراف واژن می تواند ناراحت کننده و آزاردهنده باشد. برای جلوگیری از خارش واژن فرد باید بهداشت فردی مناسب را رعایت کند. با این حال، چند درمان خانگی نیز برای تسکین سوزش و خارش واژن وجود دارد. با ما همراه باشید.

استفاده از ماست و عسل جهت تسکین سوزش واژن

وجود پری بیوتیک ماست به درمان خارش و سوزش واژن کمک می کند. ماست هنگام ترکیب با عسل از دو جهت می تواند کمک کند نخست اینکه خواص ضدالتهابی عسل و اثر آرامش بخش ماست به شما در خلاص شدن از شر تحریکات کمک می کند. باعث بهبود سریع این مشکل میشود.

دوم اینکه ترکیب پروبیوتیک موجود در ماست به اصلاح عدم تعادل در باکتری ها کمک کرده و میزان خطر عفونت قارچی و باکتریایی را کاهش می دهد. برای استفاده از این روش ماست و عسل را مخلوط کرده و روزی یکبار آن را مصرف کنید تا از شر خارش واژن خلاص شوید. تغذیه و رژیم غذایی مناسب تاثیر زیادی در به وجود نیامدن و تسکین سوزش و خارش واژن دارد.

روش های درمان خارش و سوزش واژن در بانوان

شستشو با سرکه سیب برای تسکین سوزش و خارش واژن

سرکه سیب کمتر از یک معجون جادویی نیست. تقریبا هیچ چیزی وجود ندارد که سرکه سیب نتواند آن را درمان کند. خواص قوی ضدباکتریایی و ضدقارچی سرکه سیب در تسکین سوزش و خارش واژن شگفت انگیز است. پی هاش واژن و پوست را متعادل می کند، همچنین به متعادل سازی فلور واژن کمک می کند.

برای استفاده از این روش یک قاشق چایخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب بنوشید یا نصف فنجان از آن را به آب وان داخل حمام اضافه کنید. دقت داشته باشید از آن به صورت غلیظ استفاده نکنید زیرا باعث بروز مشکل می شود. غلظت زیاد میتواند خطرات دیگری برای شما ایجاد کند.

استفاده از روغن درخت چای جهت رفع سوزش واژن

خواص ضدقارچی، ضدباکتریایی و ضدویروسی روغن درخت چای آن را برای درمان و تسکین سوزش و خارش واژن به گزینه موثری تبدیل می کند. 2 تا 3 قطره روغن درخت چای را روی پوست خارجی واژن خود بمالید. این روش درمانی به از بین بردن هر گونه مخمر کمک می کند.

  نحوه تشخیص ترومبوز سیاهرگی عمقی و روش های درمان این بیماری

درمان خانگی سوزش و خارش واژن

برگ های ریحان برای برطرف کردن خارش واژن

گیاه ریحان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و حاوی اوژنول است که به بی حسی انتهای عصبی کمک می کند. خواص ضدالتهابی، ضدباکتریایی و ضدقارچی ریحان می تواند به درمان سوزش و خارش واژن در منزل کمک کند.

برای استفاده از این روش مقداری برگ ریحان را در آب بجوشانید سپس بگذارید خنک شود حالا واژن خود را 2 تا 3 بار در روز بشویید. این راهکار میتواند نتایج بسیار مثبتی برای تسکین و درمان خارش و سوزش واژن شما داشته باشد.

کمپرس سرد جهت تسکین سوزش و خارش واژن

کمپرس سرد می تواند خارش بیش از حد واژن را تسکین بخشد. کمپرس سرد با بی حس کردن خارش، تورم و التهاب واژن را کاهش می دهد. برای استفاده از این روش چند تکه یخ بردارید و آنها را لای یک پارچه نخی تمیز بپیچید. کیسه یخ را برای چند دقیقه روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. این روش درمانی را می توانید 3 تا 4 بار در روز تکرار کنید.

امیدواریم درمان های خانگی بالا بتواند برای شما ثمر بخش باشد. با رعایت بهداشت و سلامت جنسی تا حد زیادی میتواند از به وجود آمدن سوزش و خارش در بخش واژن خود جلوگیری کنید.

منبع: www.alodoctor.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + نه =