0

روش های درمان خونریزی شدید قاعدگی با طب سنتی

روش های درمان خونریزی شدید قاعدگی با طب سنتی

فهرست عناوین

راه های درمان خونریزی شدید قاعدگی را در خانه برایتان بیان می کنیم و شما می توانید با کم ترین هزینه و استفاده از چند ماده ساده این مشکل را کنترل کرده و در نهایت خواهید توانست زندگی بهتری داشته باشید. در واقع خونریزی های شدید پریودی می تواند مشکلاتی را برای فرد ایجاد نماید و زندگی او را تا حدود بسیار زیادی مختل نماید.

درمان خونریزی شدید قاعدگی

درمان های خانگی خونریزی شدید قاعدگی بدون دارو

در واقع خونریزی شدید قاعدگی به خونریزی های مفرط معروف می باشند و یک وضعیت پزشکی را شامل می گردد و در این دوران رحم بیش از حد خونریزی دارد. در واقع این مشکل به ظاهر ساده می تواند منجر به ایجاد یک سری مشکلاتی برای خانم ها گردد و در نهایت زندگی آن ها را با اختلال هایی رو به رو خواهد کرد. در واقع این خونریزی های شدید می تواند میزان هورمون ها را نیز تحت تاثیر قرار داده و تغییرات شدید هورمونی می تواند برای افراد بسیار دردسر ساز بوده و تغییرات شدید خلقی آن ها را به وجود بیاورد.

درمان خونریزی شدید قاعدگی نیاز به تشخیص درست دارد. دو پزشک باید در جریان این مشکل شما باشد و اگر مشکل شما زیاد جدی نبود می توانید روش های خانگی و طب سنتی جهت درمان خونریزی شدید قاعدگی را به کار بگیرید در غیر این صورت اگر بیماری شما جدی باشد نیاز به درمان های دارویی و یا در برخی از موارد نیاز به جراحی خواهید داشت.

درمان خونریزی شدید قاعدگی با طب سنتی چه زمانی موثر است؟

زنانی که به مدت طولانی و شدید خونریزی قاعدگی دارند دچار مشکلاتی مانند خستگی و کم خونی می شوند و اگر مشکل آن ها جدی نباشد می توانند به راحتی از روش های خانگی درمان خونریزی شدید قاعدگی استفاده نمایند. در نظر داشته باشید که تنها زمانی می توانید از این روش های خانگی نتیجه مطلوب دریافت نمایید که مشکل شما حاد و جدی نباشد و دلیل این مشکل بیماری هایی مانند سرطان رحم و … نباشد.

تاکید ما بر این می باشد که قبل از استفاده از روش های طب سنتی درمان خونریزی شدید قاعدگی حتما با یک متخصص زنان و زایمان مشورت نمایید. در برخی از شرایط دارو های شما می تواند با این روش های خانگی تداخل داشته باشد از این رو بهتر است برای پیشگیری از مشکلات بیش تر و به هم خوردن تعادل بدن این مشورت را انجام دهید.

  دلایل، علت و درمان خارش و قرمزی پوست سر چیست؟

درمان خانگی خونریزی شدید ماهیانه

اگر شما نیز بیش تر از یک هفته خونریزی شدید پریودی دارید و این خونریزی ها به قدری شدید و غیر قابل کنترل می باشد و یا لخته های خون بسیار زیادی از بدن شما خارج می شود بهتر است برای درمان این مشکل درنگ نکنید.

درمان خونریزی شدید قاعدگی با دانه خارخاسک

یکی از روش هایی که می توانید با استفاده از آن هورمون های بدن خود را کنترل کنید و آن ها را به تعادل برسانید استفاده از شیر خارخاسک می باشد. شیر و دانه خارخاسک بسیار مفید بوده و می تواند خونریزی های شدید پریودی شما را کنترل کرده و تا حدودی آن ها را کاهش دهد.

برای استفاده از این روش خانگی درمان خونریزی شدید قاعدگی باید یک قاشق غذا خوری از دانه های خارخاسک را با شیر مخلوط کرده و یک پیمانه آب درون آب بریزید و بگذارید بجوشد و بعد از جوشیدن به این مواد اجازه سرد شدن داده و بعد آن را میل نمایید. استفاده از این دارو باید روزانه حدودا دو الی سه فنجان از آن را تا زمانی که بهبود یابید استفاده نمایید.

خواص تخم گشنیز در بهبود خونریزی های پریودی

تخم گشنیز نیز یکی از روش هایی می باشد که شما می توانید با استفاده از آن به درمان خونریزی شدید دوران قاعدگی کمک کنید و خونریزی را به شدت کاهش دهید. در واقع تخم گشنیز دارای مواد فعالی می باشد که می تواند میزان خونریزی های ماهانه را به شدت کاهش دهد.

طب سنتی هند نیز با این روش درمانی موافق می باشد و بیان کرده است که تخم گشنیز می تواند میزان التهابات رحمی را کاهش داده و هورمون های زنانه را کنترل می نماید.

برای استفاده از این روش کافی است نصف قاشق چای خوری از تخم گشنیز را با یک پیمانه آب ترکیب کرده و بگذارید تا بجوشد و مقداری زمان بدهید تا این محلول سرد گردد. بعد از سرد شدن می توانید یک قاشق چای خوری عسل به این ترکیب اضافه کرده و آن را نوش جان نمایید.  استفاده روزانه دو الی سه بار در روز از این روش هیچ مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

درمان خونریزی شدید قاعدگی با تخم گشنیز

فواید شیرین بیان در درمان خونریزی شدید قاعدگی

ریشه شیرین بیان دارای محتویات بسیار زیادی از فتواستروژن ها و آنتی اکسیدان ها و مواد ضد التهابی می باشد از این رو شما می توانید برای درمان خونریزی شدید قاعدگی از آن استفاده کرده و نتیجه خوبی را در کم ترین زمان ممکن بگیرید.

  روش های رشد مجدد مو ریخته شده ممکن است؟

در واقع این روش یکی از روش های درمانی به حساب می آید و می تواند مشکلات دیگری که در دوران قاعدگی ایجاد می شود را کنترل نماید. در واقع استفاده از این ماده باعث می شود که میزان استروژن بدن شما متعادل شده و میزان خونریزی شدید پریودی که در اثر کاهش این هورمون ایجاد شده است را به شدت کاهش می دهد.

برای استفاده از این روش کافی است تا آب را به جوش آورده و مقداری از ریشه شیرین بیان را در آن دم نمایید و بگذارید روی حرارت کم ۲ الی ۳ دقیقه دم بکشد. بگذارید ۱۰ دقیقه این دمنوش سرد شده و بعد به همراه مقداری عسل آن را میل نمایید. استفاده از این روش باید دو روز قبل از پریودی باشد تا بتوانید نتیجه خوبی دریافت کنید و از دو روز قبل از قاعدگی شما می توانید روزانه دو الی سه فنجان از این دمنوش را میل نمایید.

تاثیر سرکه سیب در کاهش خونریزی دوران قاعدگی

از دیگر روش هایی که به درمان خونریزی شدید قاعدگی کمک می کند استفاده از سرکه سیب می باشد. سرکه سیب می تواند به شما کمک کند تا میزان خونریزی های شدید پریود خود را کنترل کنید ولی بهتر است آن را به همراه عسل میل نمایید. در واقع استفاده از این روش ها باعث خواهد شد تا ترکیب مایعات درون بدنتان کاهش داشته و درد کم تری را در این دوران احساس نمایید.

تاثیر سرکه سیب در کاهش خونریزی دوران قاعدگی

برای استفاده از این روش کافی است دو قاشق غذا خوری از سرکه سیب را با یک پیمانه آب و یک قاشق غذا خوری عسل ترکیب کرده و آن را میل نمایید تا مشکل شما برطرف گردد. این ترکیب را باید قبل از هر وعده غذایی در طول عادت ماهیانه خود بنوشید تا مشکلات شدید شما برطرف گردد.

بهبود درد و کاهش خونریزی عادت ماهیانه به کمک شیر و خردل

مخلوط شیر و خردل یکی از ترکیب های سنتی می باشد و می تواند برای درمان خونریزی شدید قاعدگی بسیار مفید بوده و با کاهش التهابات رحمی مشکل شما را برطرف نماید. این ترکیب همچنین می تواند از بروز درد های ناشی از گرفتگی های بدن پیشگیری نماید.

در این میان برای استفاده از این روش کافی است یک لیوان شیر گرم را با یک قاشق چای خوری از پودر دانه های خردل مخلوط کرده و صبح ها بعد از بیدار شدن و شب ها قبل از خواب میل نمایید. این روش را می توانید قبل و حتی بعد از عادت ماهیانه خود ادامه دهید تا بتوانید نتیجه بسیار خوبی از آن دریافت نمایید.

  فواید و خواص نخود سیاه و ترکیبات آن

نکته : یادتان باشد که روش های درمان خونریزی شدید قاعدگی برای افرادی که دارای بیماری های کلیوی و فشار خون می باشند اصلا مناسب نمی باشد و ممکن است مشکلاتی برایتان ایجاد گردد.

بهترین تکنیک های کاهش خونریزی دوره قاعدگی چیست؟

بسیاری از افراد فکر می کنند که روش های درمانی حتما باید با دارو های شیمیایی باشد ولی باید بدانید که روش های سنتی نیز دارای تاثیر گذاری هایی می باشند و بهتر است آن ها را بلد باشید تا در مواقع ضروری برای درمان خونریزی شدید قاعدگی از آن ها استفاده نمایید.

در ادامه همه چیز درباره دلایل عمل هیسترکتومی برداشتن رحم و عوارض و مراقبت های لازم بعد از عمل جراحی کورتاژ رحم  را می توانید مشاهده نمایید.

منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 4 =