0

از بین بردن و درمان زگیل تناسلی با پلاسماجت

درمان زگیل تناسلی با پلاسماجت

فهرست عناوین

ایجاد زگیل‌های تناسلی آزار دهنده هستند و به دلیل امکان شیوعی که دارند، فعالیت‌های جنسی شما را ناخواسته متوقف می‌کنند. این مورد یکی از نگرانی های اصلی بسیاری از زوج ها است. با این حال، روش‌های مختلفی برای مبارزه با زگیل های تناسلی وجود دارد. پلاسماجت نوعی پلاسما پن است که می‌تواند تمام زگیل‌های تناسلی را با خیال راحت و برای همیشه از بین ببرد. در این مقاله با روش درمان زگیل تناسلی با پلاسماجت آشنا می شوید.

عناوین اصلی این مقاله شامل:

 • زگیل چیست؟
 • پلاسما جت چیست؟
 • درمان زگیل تناسلی با پلاسماجت
 • مزایای درمان زگیل تناسلی با پلاسماجت
 • کاندیدای مناسب برای استفاده از پلاسماجت چه کسانی هستند؟
 • آیا زگیل تناسلی به شکل کامل از بین می‌رود؟
 • ریشه کن شدن زگیل تناسلی ممکن است؟

زگیل چیست و انواع آن؟

زگیل توسط ویروس پاپیلومای انسانی ایجاد می‌شود و معمولاً در انگشتان و کف دست و پای خود آن را می‌بینید. با این حال، اندام تناسلی نیز ممکن است تحت تاثیر این ویروس قرار بگیرد و زگیل‌های تناسلی برای شما ایجاد شود.
از آن‌جایی که این زگیل‌ها منشای ویروسی دارند، قابل درک است که احتمال انتقال آن‌ها از فردی به فرد دیگر وجود داشته باشد. این امر با تماس مستقیم یا غیرمستقیم اتفاق می‌افتد.

به عنوان مثال نه تنها تماس جنسی با فرد آلوده، بلکه دوش‌های مشترک (عمومی)، سونا و استخرهای شنا نیز از مکان‌های پرخطر محسوب می‌شوند. دوره‌ی کمون یا نهفتگی زگیل نیز ممکن است چندین ماه طول بکشد. پس نیز به دقت بیشتری در بهداشت فردی لازم است.

                                      انواع زگیل تناسلی

دستگاه پلاسما جت چیست؟

پلاسما جت دستگاهی است که در دمای پایین و فرکانس بالا کار می‌کند. این دستگاه می‌تواند زگیل‌های تناسلی را در همان استفاده‌ی اول، فوراً سوزانده و تا ابد از بین ببرد! علاوه بر این، رگ‌های خونی در این درمان، بلافاصله جمع می‌شوند. به همین دلیل، درمان زگیل تناسلی با پلاسماجت کاملاً بدون خونریزی است.

بعد از درمان زگیل تناسلی با پلاسما جت، در مناطقی از پوست که قبلاً زگیل در آن‌جا قرار داشت، دلمه‌ای تشکیل می‌شود که از پوست شما در برابر عفونت محافظت می‌کند و به آن زمان می‌دهد که بازسازی شود. این دلمه حدوداً در عرض یک هفته، به طور طبیعی از پوست جدا می‌شود.

آشنایی با روش درمان زگیل تناسلی با پلاسماجت

روش درمان زگیل تناسلی با پلاسماجت، سرپایی است و نیازی هم به معاینه شدن قبل از عمل ندارد. در واقع، شما می‌توانید در یک روز، هم مشاوره ی پزشکی بگیرید و هم به کمک دستگاه پلاسماجت، زگیل تناسلی خود را درمان کنید.
از طرفی، این روش بدون درد و خونریزی است و احتمالاً تنها چیزی که شما احساس می‌کنید، چیزی شبیه به یک نیشگون گرفتن کوچک است. اگرچه می‌توان از کرم بی‌حس کننده نیز استفاده کرد.

  مطمئن ترین راه های جلو انداختن پریود چیست؟

شما می‌توانید بلافاصله بعد از درمان به خانه بروید و به ندرت هم پیش می‌آید که نیاز به مراقبت‌های بعد از عمل داشته باشید. البته گفته می‌شود که بهتر است این درمان را در ماه‌های سردتر سال انجام دهید. هر چند که واقعاً تاکیدی روی این مسئله وجود ندارد.

زمان درمان زگیل تناسلی با پلاسماجت بسته به تعداد مناطق درگیر، یک ربع تا نیم ساعت طول می‌کشد.

                                      ریشه کن شدن زگیل تناسلی با روش پلاسما جت

اصلی ترین مزایای درمان زگیل تناسلی با پلاسماجت

مهمر ترین مزایای دستگاه پلاسما جت عبارتند از:

 • حذف دائمی و فوری انواع زگیل‌های تناسلی
 • درمان بدون خونریزی
 • بهبودی سریع و بازسازی پوست
 • فاقد درد (فقط احساسی شبیه به نیشگون گرفتن ملایم)
 • باقی نگذاشتن اسکار یا جای زخم قابل مشاهده

                                      مزایای درمان زگیل تناسلی با پلاسما جت

درمان زیگیل تناسلی با پلاسما جت برای چه کسانی مناسب است؟

هر کسی که زگیل تناسلی داشته باشد، می‌تواند برای درمان آن از روش پلاسماجت استفاده کند و هیچ محدودیت خاصی وجود ندارد. البته هنوز هم باید مشاوره‌ی پزشکی بگیرید تا ببینید چیزی مانع برداشتن زگیل‌هایتان با این روش می‌شود یا نه.
برداشتن زگیل‌ با پلاسماجت، بیشتر برای مناطقی مناسب است که دید چندانی نداشته باشد تا بعداً نگرانی‌های مربوط به مشخص بودن جای زخم به دنبال آن نیاید.

هم‌چنین، بهتر است پلاسماجت روی مناطقی که احتمال ساییدگی لباس روی آن‌ها بیشتر است، انجام نشود. چون در واقع همین اصطکاک است که می‌تواند جای زخم بعد از درمان را تحریک کرده و از خوب شدن آن جلوگیری کند. بهداشت جنسی بانوان یکی از موارد بسیار مورد اهمیت است که نباید نادیده گرفته شود.

آیا زگیل تناسلی از بین می‌رود؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید زگیل تناسلی می‌تواند بدون درمان نیز ناپدید شود! اما این معمولاً حدود دو سال یا بیشتر طول می‌کشد؛ در صورتی که با روش‌های درمانی می‌توانید خیلی سریع‌تر از شر آن‌ خلاص شوید و سلامتی خود را بازگردانید! از طرفی، کمتر ممکن است که زگیل تناسلی درمان شده به سرعت عود کرده و برایتان دردسر ایجاد کند.

بهترین راه برای ریشه کن کردن انواع زگیل تناسلی

با این‌که HPV در همه‌ی موارد قابل درمان نیست، اما زگیل تناسلی می‌تواند درمان شود. همچنین شما می‌توانید دوره‌های زمانی طولانی را بدون شیوع سپری کنید، اما این احتمال هم وجود دارد که نتوانید برای همیشه از شر این زگیل‌ها خلاص شوید. دلیلش هم این است که زگیل تناسلی می‌تواند برای برخی از افراد، به یک عفونت مزمن و مادام العمر تبدیل شود.
با این حال، دستگاه پلاسما جت روش قابل اعتمادی است که اگر خوب انجام شود، می‌تواند آرزوی ریشه کن شدن زگیل تناسلی را برای شما محقق کند.

  علایم آبسه مقعدی و روش های تشخیص و درمان آن

                                      ریشه کن کردن زگیل تناسلی

جمع بندی مقاله درمان زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی با پلاسماجت، روشی است که شما را برای همیشه از شر زگیل‌های تناسلی خلاص می‌کند. پلاسما جت دستگاهی است که در دمای پایین و فرکانس بالا عمل می‌کند و می‌تواند زگیل‌های تناسلی را بسوزاند. در ابتدا در محل زگیل‌ها دلمه مشاهده می‌کنید، اما این دلمه‌ها بعد از یک هفته از بین می‌روند و شما می‌توانید نتایج درمان خود را ببینید. هر گونه قرمزی جزئی نیز تا دو هفته بعد از درمان از بین می‌رود و پوست شما به سرعت بازسازی می‌شود.

اگر شما نیز تجربه ای در استفاده از دستگاه پلاسماجت دارید با دیگر خوانندگان مجله بانوی پارسی در میان بگذارید.

منبع: niniban.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − پنج =