0

راهکارهای از بین بردن و درمان چین و چروک لب ها

راهکارهای از بین بردن و درمان چین و چروک لب

فهرست عناوین

به طور کلی چین و چروک لب می تواند از نظر روانی بسیار ناراحت کننده باشد و موجب ایجاد احساس عدم اعتماد به نفس در شما شود به ویژه در زمانی که آرایش لب بین این خطوط پخش می شود. در این مواقع بایستی با شناسایی علت ایجاد چین و چروک دور لب ها برای از بین بردن آن اقدام نمایید. در ادامه با راه های موثر برای کاهش چین و چروک اطراف لب با شما همراه هستیم.

ترفندهای خانگی و نحوه کاهش و رفع چین و چروک لب ها

همانطور که می دانید رفع چین و چروک لب ها یکی از دغدغه های بزرگسالان به شمار می آیند که گاهی اوقات با عنوان خط لب یا خط سیگار نامیده خواهند شد. در واقع این چروک ها خطوط عمودی اندکی هستند که بر روی لب افراد بزرگتر شکل می گیرند. رفع این مشکل به جای تلاش برای پنهان کردن می تواند به راحتی ده سال چهره تان را جوانتر نمایید.

ترفندهای خانگی و نحوه کاهش و رفع چین و چروک لب ها

چین و چروک لب هم بر روی خود لب و هم بر روی پوست لب فوقانی شکل می گیرد. معمولا روی لب به عنوان مجموعه ای خطوط عمودی ظاهر می شوند که اغلب از یک طرف دهان به طرف دیگر کشیده می شوند. زمانی که رژ لب استفاده می شود چین و چروک لب کمتر دیده شده و به نوعی به از بین بردن چین و چروک لب کمک خواهد کرد. همچنین در بالای لب نیز خطوط عمودی از لب به سمت بینی کشیده اند و عمدتا عمیق تر و برجسته از آن هایی هستند که بر روی لب قرار دارند.

مهم ترین دلایل و علل ایجاد چین و چروک دور لب چیست؟

به صراحت می توان گفت که چین و چروک لب در اثر عوامل مختلفی ایجاد خواهند شد که در ادامه سعی داریم به بیان آن ها به صورت کامل بپردازیم:

بر اساس گفته متخصصین پوست پس از سن ۲۰ سالگی تقریبا یک درصد کلاژن تولیدی کاهش می یابد و با کاهش تولید کلاژن، پوست نازک تر و الاستیک خواهد شد. در واقع لب ها که در دوران جوانی به صورت معمول پف می شوند با افزایش سن به صورت قابل ملاحظه ای دچار افتادگی می شوند.

افزایش سن نیز در اغلب اوقات موجب تولید روغن کمتر در پوست خواهد شد که در نهایت منجر به خشکی لب می شود. معمولا چین و چروک لب روی لب فوقانی در اثر سیگار کشیدن رخ می دهد. در واقع سیگار کشیدن موجب ایجاد رادیکال های آزاد در بدن می شود که به پیری زودرس کمک شایانی خواهد کرد.

  توصیه ها و اقدامات موثر برای پیشگیری از ریزش مو

مهم ترین دلایل و علل ایجاد چین و چروک دور لب چیست؟

همچنین ایجاد چین و چروک لب ممکن است در اثر نوشیدن مایعات از طریق نی یا لهجه های مختلف هنگام صحبت به وجود بیاید. افزایش سن نیز موجب تولید روغن کمتری در پوست می شود که می تواند موجب خشکی و ایجاد چروک در لب ها شد.

یکی دیگر از علت های ایجاد چین چروک دور لب قرار گرفتن در معرض آفتاب است زیرا پوست روی لب ها بسیار ظریف بوده و اغلب محافظی ندارد. به همین خاطر قرار گرفتن در معرض پرتوهای فرابنفش خورشید علت اصلی پیری زودرس است و بایستی برای کاهش چین و چروک های لب حتما از ضد آفتاب استفاده نمایید.

راه های موثر جهت درمان چین و چروک لب ها

به طور کلی برای درمان علائم پیری در اطراف دهان راهکار های مختلفی وجود دارند. تولید کلاژن شروع خوبی برای کاهش چین و چروک لب خواهند بود. در ادامه به بیان این راهکارهای کاربردی پرداخته ایم:

در حال حاضر بسیاری از متخصصان مراقبت های بهداشتی از تزریق ژل لب برای رفع چین و چروک لب ها استفاده می کنند تا لب شان کامل تر به نظر برسد. در واقع محلول های حاوی اسید هیالورونیک که به صورت خاص برای خطوط لب طراحی شده اند به صورت مستقیم به لب و اطراف تزریق می شوند.

راه های موثر جهت درمان چین و چروک لب ها

همچنین تقویت لب فرآیندی است که توسط آن متخصصان مراقبت های بهداشتی ای تزریق ژل لب استفاده می کنند تا لب ها کمی بزرگتر به نظر بیایند. این تغییرات ظریف اما بسیار موثر هستند.

  • بهبود خط لب با لایه برداری شیمیایی پوست

لایه برداری شیمیایی روشی است که موجب از بین رفتن لایه بالای پوست شده و منجر به کاهش چین و چروک لب خواهد شد تا لایه ای جوان تر جای آن را بگیرد. این مسئله می تواند به بهبود ظاهر چین و چروک های ظریف زخم های سبک و رفع لکه های پوست کمک شایانی بکند.

معمولا لایه برداری شیمیایی پوست برای افراد دارای لب فوقانی مناسب است. البته امروزه انواع مختلفی از لایه برداری مطرح شده اند که از نظر قدرت و شدت بسیار متفاوت خواهند بود و بنابراین بهتر است برای انجام این کار با پزشک تان مشورت نمایید.

لیزر نیز تکنیک موثر دیگری است که برای از بین بردن لایه بالایی پوست مورد استفاده قرار می گیرد تا جایی که پوست جوان تر به وجود آید. در واقع لیزر موجب سفت شدن پوست شده و این ماده به ویژه در رفع چین و چروک لب ها، پوست اطراف دهان، بینی و چشم بسیار موثر خواهد بود.

  راه های پیشگیری از آبله میمون روش های انتقال و تشخیص

تاثیر لیزر در رفع چین و چروک لب و اطراف دهان

انجام این کار باعث می شود تا افراد بین ۱۰ تا ۲۰ سال جوان تر به نظر برسند. نتایج این روش بیشتر از سایرین تا ۱۰ سال ادامه خواهد داشت.

کاهش چین و چروک لب با روش درم ابریشم

همچنین درم ابریشم نیز نتیجه ای مشابه لایه برداری شیمیایی پوست در رفع چین و چروک لب ایجاد خواهد کرد. در واقع درم ابریشم استاندارد یک روش پزشکی است و اغلب تحت آرام بخش انجام می شود. برای از بین بردن لایه بالای پوست از یک برس دوار استفاده می کند.

میکرودرم ابرژن روشی نرمتر محسوب می شود که اغلب توسط متخصصین زیبایی با دستگاه دستی انجام می شود که لایه بالایی پوست را با جریانی از کریستال ها یا نوک الماس صاف خواهد کرد. دستگاه لایه بالایی پوست را خالی می کند و برای به دست آوردن نتایج مورد نظر شما ممکن است نیاز به چندین جلسه در طول ماه داشته باشید.

  • رفع چین و چروک لب با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ نیز روشی نسبتا جدید به شمار می آید که می تواند به رفع چین و چروک لب در اطراف لب کمک شایانی بکند. این روش شامل یک غلتک با سوزن های ریز است که به صورت مکرر پوست را سوراخ می کند. این کار به تحریک تولید کلاژن کمک می کند و با بهبود ظاهر خطوط ریز، ظاهری جوان تر ایجاد خواهد کرد. این روش را می توان یک تکنیک موثر برای سفت کردن پوست دانست.

رفع چین و چروک لب با میکرونیدلینگ

  • بهبود خط لب با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت

این روشی است که از خون خود فرد برای تحریک تولید کلاژن استفاده می کند. در واقع راه حل استفاده از پلاکت که سلول های خون کمی هستند به بهبود و سلامت پوست و کاهش چین و جروک لب کمک می کنند و از طریق دستگاه میکرونیدل به پوست تزریق خواهند شد.

یکی دیگر از راهکار های از بین بردن چروک لب انجام بوتاکس است. معمولا خطوط اطراف لب در اثر تکرار حرکت عضلات ایجاد می شود و بوتاکس موجب شل شدن عضلات می شود. تزریق بوتاکس در رفع چین و چروک لب توسط یک متخصص در مقادیر کم می تواند با جلوگیری یا کاهش حرکت ماهیچه ها موجب کاهش چمشگیر خطوط لب خواهد شد.

توصیه های مهم برای پیشگیری از ایجاد چین و چروک دور لب

یکی از راه های موثر برای کاهش احتمال ابتلا به چین و چروک لب جلوگیری از قرار گرفتن در معرض آفتاب است. توصیه می شود هر زمان که به بیرون از منزل می روید ضدآفتاب را با حداقل SPF 30 مصرف نمایید.

  مزایا و معایب آفتاب گرفتن و برنزه کردن پوست

سعی کنید یک مرطوب کننده را با SPF در طول روز استفاده نمایید. این یک روش عالی برای جلوگیری از آسیب آفتاب، اضافه کردن رطوبت و محافظت از لب های شما د برابر عناصر است.

توصیه های مهم برای پیشگیری از ایجاد چین و چروک دور لب

اگر سیگار می کشید برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک لب هایتان بهتر است آن را کنار بگذارید. زیرا سیگار کشیدن موجب بروز علائم پیری زودرس در سراسر صورت از جمله لب ها می شود.

 

منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =