0

روش های خانگی برای قطع سریع خونریزی زخم

روش های خانگی برای قطع سریع خونریزی زخم

فهرست عناوین

ممکن است برای شما و اعضای خانواده شما پیش آمده باشد که درگیری زخم و خونریزی شده باشید. در این مواقع دانستن بهترین راه قطع خونریزی از ملزومات است. چه راه حل هایی را برای قطع سریع خونریزی می شناسید؟ ما در این مطلب روش های مختلفی را جهت رفع سریع خونریزی بررسی کردیم. زردچوبه، پودر قهوه، یخ و سرکه سفید از موثرترین درمان های قطع خونریزی محسوب می شوند.

درمان های خانگی موثر برای قطع سریع خونریزی

راهکار های موثر برای قطع سریع خونریزی در خانه

گاهی اوقات به دلیل اینکه پوست ما با جسمی تیز برخورد می کند امکان دارد که پوست ما خراش بردارد و دچار خونریزی شود و پوست ما بریده شود. ممکن است بعد از بریدگی خونریزی شدت پیدا کند. اگر ما راهی برای جلوگیری از خونریزی زخم پیدا نکنیم و بریدگی را درمان نکنیم، قطع به یقین وضعیت بدتر می شود و امکان دارد باعث عفونت شود. در ادامه بهترین ترفندهای رفع سریع خونریزی زخم را با هم بررسی میکنیم.

رفع خونریزی با سرکه سفید

یکی از روش های عالی جهت متوقف ساختن خونریزی ناشی از بریدگی پوست، سرکه سفید می باشد. شما یک پنبه یا پد را به سرکه سفید بمالید و آن را در قسمت بریدگی پوست خود قرار دهید تا خونریزی بند بیاید. استفاده از سرکه سفید برای قطع سریع خونریزی باعث ضد عفونی کردن و جلوگیری از عفونت زخم نیز میشود.

قطع سریع خونریزی با پودر قهوه

یکی از راه حل های مؤثر جهت رفع انواع خونریزی استفاده از پودر قهوه است. قهوه در قطع سریع خونریزی بسیار موثر است.  شما برای حل این مشکل باید کارهای زیر را انجام دهید:

قطع سریع خونریزی با پودر قهوه

  1. قسمت بریدگی را شستشو دهید.
  2. مقداری پودر قهوه را به قسمت خونریزی بزنید.
  3. بعد از گذشت ده دقیقه محل بریدگی را با آب ولرم شستشو دهید.

خواص چای سبز کیسه ای برای زخم و بریدگی

یکی از روش های تأثیر گذار برای نابودی مشکلات پوستی مانند خونریزی بعد از بریدگی، چای سبز کیسه ای می باشد. برای حل این مشکل باید کارهای زیر را انجام دهید:

  1. چای سبز کیسه ای را چند دقیقه داخل آب جوش بگذارید
  2. از آب جوش دربیاورید و کمی صبر کنید تا خنک شود و بعد در قسمت بریدگی قرار دهید.
  3. بعد از گذشت ۱۰ دقیقه خونریزی متوقف می شود.

ویچ هازل برای جلوگیری از خون ریزی

برای قطع شدن خونریزی می توانید از ویچ هازل (فندق افسونگر) که یک گیاه متعلق به مناطق آمریکای شمالی است، استفاده کنید. میتوانید این گیاه را تهیه و در خانه نگه دارید برای قطع سریع خونریزی زخم در منزل.

  بهترین عمل لاغری بدون بازگشت + مزایا و معایب

متوقف ساختن فوری خونریزی و ویچ هازل برای جلوگیری از خون ریزی

درمان خونریزی با پودر زینک و ویتامین c

یکی از درمان های عالی برای بند آمدن خون ناشی از بریدگی ترکیب پودر زینک و ویتامین C است. بدین ترتیب مقداری پودر ویتامین سی را بر قسمت بریدگی بریزید و بعد کمی زینک به آن بیفزایید. این کار باعث بند آمدن سریع خونریزی میشود.

فواید فلفل سیاه برای زخم

یکی از بهترین روش ها برای قطع سریع خونریزی ناشی از بریدگی به خصوص بریدگی بعد از شیو کردن، در طب سنتی فلفل سیاه است. ابتدا قسمت بریدگی را شستشو دهید، سپس مقداری فلفل سیاه را روی قسمت مورد نظر بپاشید و بعد از گذشت چند دقیقه قسمت بریدگی را بشویید.

قطع سریع خونریزی زخم به کمک شکر

شکر به دلیل اینکه دارای ماده ای به نام کریستالین است، که این ماده توانایی این کار را دارد خون اضافی را از روی پوست شما به خود جذب کند. شما فقط مقدار کمی شکر بر روی قسمت بریدگی بریزید. شکر خونریزی را متوقف میکند و خون زخم بند می آید.

معرفی راه های قطع سریع خونریزی و قطع سریع خونریزی زخم به کمک شکر

تاثیر بو زدا (دئو دورانت) برای بریدگی و زخم

یکی از فواید بوزدا ضد عرق بودن آن است و حاوی آلومینیوم کلرید می باشد که باعث انقباض رگ های خونی و لخته شدن سریع خون زخم می شود که در نهایت منجر به قطع سریع خونریزی می شود.

قطع سریع خونریزی و بهبود زخم با خواص زردچوبه

زردچوبه خاصیت شفا بخشی زیادی دارد. استفاده از زردچوبه برای بهبود زخم ها از قدیم در طب سنتی و درمان خانگی کاربرد زیادی داشته است. شما کمی از زردچوبه را بر روی قسمت بریدگی قرار دهید و بعد از گذشت چند دقیقه پوست خود را با آب ولرم بشویید. به کمک زردچوبه قطع سریع خونریزی برای بریدگی اتفاق می افتد.

استفاده از آرد برای زخم پوست

یکی از راه های شگفت انگیز برای رفع و قطع سریع خونریزی آرد می باشد. مقداری آرد را به مدت زمان ۲۰ دقیقه بر روی قسمت بریدگی قرار دهید تا تاثیر آن را مشاهده کنید.

آرد برای قطع سریع خونریزی

ضد عفونی زخم با آب نمک

آب نمک خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و به همین سبب در متوقف ساختن خونریزی و بریدگی های سطح پوست کاربرد زیادی دارد. شما یک قاشق غذاخوری نمک را داخل یک لیوان آب بریزید و بعد از آنکه نمک در آب حل شد، آن را روی محل زخم و بریدگی قرار دهید.

قطع خون ریزی با وازلین

وازلین یکی از روش های معجزه انگیز حل این مشکل می باشد. قسمت بریدگی را با آب شستشو دهید. بعد مقداری وازلین بر قسمت مورد نظر بمالید و تا زمانی که خونریزی متوقف نشده است وازلین را از روی محل بریدگی برندارید. بعد از آنکه این مشکل حل شد محل بریدگی را با آب تمیز شستشو دهید.

  خواص گیاه شنگ و کاربردهای شنگ در طب سنتی

فواید چای برای زخم و خونریزی

برای قطع سریع خونریزی، پیشنهاد می شود چای کیسه ای را در قسمت مورد نظر قرار دهید، به دلیل اینکه چای کیسه ای دارای تانن می باشد و این ماده باعث می شود خون لخته شود. بیشتر مردم از این روش برای بند آمدن خون بعد از جراحی دندان استفاده می کنند.

چای راهی برای قطع سریع خونریزی

بند آمدن خونریزی زخم با یخ

یخ در تسکین درد بسیار مفید می باشد. یکی از مزایای مهم و شاخص آن بند آمدن خون از قسمت بریدگی می باشد. نکته قابل توجه این است که یخ را به صورت مستقیم در قسمت بریدگی قرار ندهید. حتما یخ را در یک پارچه یا نایلون قرار دهید و بعد در قسمت بریدگی قرار دهید.

فواید ضمه (سولفات آلمینیوم) برای بریدگی و زخم

ضمه به دلیل خاصیت شفابخشی باعث می شود خون ناشی از بریدگی به سرعت بند آید. ضمه را کمی مرطوب کنید و بعد در محل بریدگی قرار دهید، بعد از گذشت چند دقیقه آن را از روی بریدگی بردارید. قطع سریع خونریزی با ضمه بسیار راحت است.

مزایا عصاره ابهل در قطع خونریزی

ابهل فواید درمانی زیادی دارد و یکی از مزایای آن بند آوردن خونریزی ناشی از بریدگی به خصوص بعد از شیو کردن است. شما قسمت بریدگی را با آب ولرم شستشو دهید بعد مقداری عصاره ابهل را بر روی قسمت مورد نظر بزنید و بعد آن قسمت را باندپیچی کنید.

ابهل برای قطع سریع خونریزی

التیام زخم با ساریگل

ساریگل (بومادران) یک گل سفید کوچک است که روند التیام زخم  و بند آمد خون ناشی از بریدگی را تسریع می کند. چند دانه از برگ ساریگل را خورد کنید، سپس بر روی قسمت مورد نظر بگذارید و مقداری زینک به آن اضافه کنید.

ضد عفونی زخم و بریدگی با دهانشویه

دهانشویه به دلیل خاصیت ضد عفونی کنندگی در تسکین درد و جلوگیری از عفونت و متوقف ساختن خونریزی ناشی از بریدگی مفید و تأثیر گذار است. در محل بریدگی مقداری دهانشویه بریزید تا خون بند بیایید و زخم ضدعفونی شود.

قطع سریع خونریزی با نارون کوهی

نارون کوهی بریدگی را ضدعفونی می کند و خون ناشی از بریدگی متوقف می شود. مقداری نارون کوهی را به پد نخی بمالید و آن را روی زخم قرار دهید. بعد از گذشت چند دقیقه محل مورد نظر را با آب ولرم شستشو دهید.

قطع سریع خونریزی با نارون کوهی

درمان های خانگی زخم و بریدگی و خونریزی

در این مطلب با بهترین راه های قطع سریع خونریزی انواع زخم آشنا شدید. اگر شما نیز ترفندی برای بند آمدن خونریزی و بهبود و التیام زخم ها میدانید با ما و خوانندگان مجله بانوان پارسی در میان بگذارید.

  بررسی مهم ترین دلایل خارش آلت تناسلی زنان در شب

منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =