0

یک تابستان خوشبو با شناخت ویژگی عطرهای تابستانی

شناخت مهم ترین ویژگی عطرهای تابستانی

فهرست عناوین

تابستان فصلی است که در آن همه چیز از جمله لباس، آرایش و حتی عطر نیاز به توجه بیشتری دارند. در خصوص عطر می توان گفت که به دلیل گرم بودن هوا و تعریق زیاد نیاز به دقتی بالا در انتخاب و خرید عطر مناسب برای فصل تابستان احساس می شود. ممکن است بعضی از عطرها برخلاف خوشبوسازی، در روزهای گرم سال نه تنها خوب و خوشایند نباشند؛ که موجب آزار و اذیت دیگران نیز گردند. در این مقاله قصد داریم به شناخت ویژگی عطرهای تابستانی بپردازیم.

خرید چه عطری برای فصل تابستان بهتر است؟

عطرهای زنانه و مردانه هر کدام به نوبه ی خود دارای رایحه های سبک و سنگین و یا تند و ملایم هستند که بسته به سلیقه

ویژگی های عطر تابستانی چست؟

 ی افراد انتخاب می گردند. اما جدای از انتخاب و سلیقه ی فردی، فصل و آب و هوای موجود نیز در آن دخیل می باشد. به عنوان مثال عطری که در فصل زمستان برای استفاده انتخاب می گردد؛ با عطری که برای استفاده در فصل تابستان مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت بوده و یکسان نمی باشند.

در رابطه با عطر انتخابی برای تابستان می توان گفت که لازم است سبک و ملایم به بیانی دارای نت های روزمره و ملایم باشند. از جمله ی آنها می توان به رایحه ی گلهای معطر و مرکبات ولی سبک (عطرهای روزانه) اشاره داشت. همچنین از عطرهای شب که سنگین می باشند مانند عنبر و مشک، برای استفاده در تابستان گزینه ی مناسبی محسوب نمی شوند، چرا که به علت رطوبت و گرما به سادگی تغییر می نمایند.

شناخت نکات کاربردی در هنگام خرید عطرهای تابستانی

به طور کلی اگر تصمیم به خریداری عطر دارید، پیش از مراجعه و انتخاب به یکسری موارد و نکات توجه کنید بهتر است:

پیش از رفتن برای خریداری عطر به صورت حضوری دوش گرفتن را فراموش نکنید.

در هر مرتبه خریداری به صورت حضوری نباید تست کردن رایحه های عطر و ادکلن از ۳ مرتبه بالاتر برود. زیرا رایحه های بیشتر دیگر قابل تشخیص نیستند.

میان هر دفعه تست کردن عطر فاصله ای به اندازه چند دقیقه به مشام خودتان استراحت بدهید تا رایحه ها با یکدیگر تداخل پیدا نکنند. یا می توانید عطر را همراه کمی قهوه تست نمایید.

عطر را به وسیله ی انگشتان دست خود بر روی پوست خویش پخش نکنید. این کار برای تست های بعدی مشکل ایجاد میکند.

عطرها را از روی بطری های عطر تست نکنید، بگذارید عطر در محیط پخش گردیده و تمامی نت های آن آزاد گردد.

  45 مدل مانتو ترند سال ۱۴۰۱ استایل شیک و جذاب و خاص

خریداری عطر را از حجم پایین آغاز نمایید. شاید بعد از مدتی از بو و ویژگی عطرهای تابستانی که انتخاب کردید راضی نباشید.

 

نکات کاربردی و مهم برای استفاده از عطر تابستانی

قبل از هر چیز و هر کاری پوست خود را تمیز کرده و عطر را بر روی پوست تمیز استفاده کنید. چنانچه تمایل دارید ماندگاری عطر شما افزایش پیدا کند؛ پس از استفاده از عطر، مقدار کمی زمان دهید تا خشک گردیده و پوستتان آن را به خود جذب نماید, سپس ۱ الی ۲، به صورتی که گویی می خواهید لایه هایی را بر روی یکدیگر بکشید، آن را به تکرار انجام دهید. به این ترتیب پوست به میزان بیشتری عطر را جذب می کند، در واقع الکل موجود در عطر باعث پخش گردیدن عطر در محیط می گردد.

نکته : دقت کنید که شیشه های ادکلن و عطر را در پشت پنجره و در معرض نور خورشید نگذارید. به ویژه در صورتی که شیشه ی عطرها شفاف و بدون رنگ می باشد. این کار باعث تغییر رایحه عطر شما می شود.

 

اصلی ترین ویژگی عطرهای تابستانی چیست؟

قطعا عطرهای مناسب فصل سرما و فصل گرما یکسان نیستند و دارای تفاوت هایی می باشند؛ اما این تفاوت ها چه بوده و عطرهای تابستانی دارای چه ویژگی هایی می باشند؟ با ما همراه باشید تا ویژگی عطرهای تابستانی را بیشتر بشناسید.

عطر با رایحه تلخ و سرد

برعکس عطرهای زمستان و پاییز که دارای بوهای شیرین و گرم هستند، بوی عطرهای تابستانی تلخ و سرد می باشد. عطرهای سرد موجب می گردند در هوای گرم تابستانی فرد احساس خنک بودن نموده و در نتیجه به میزان کمتری بدن وی تعریق داشته باشد. این عطرها یعنی عطرهای تلخ و سرد معمولا از رایحه ی گل ها، چوبهای معطر و مرکبات به دست می آید.

کوچک بودن بطری عطر تابستانی

یکی از مشخصه های عطر تابستانی، کوچک بودن بطری عطر می باشد، هرچند عطرهای تابستانی در صورت تمایل در ظرفیتی بیشتر از ۱۲۵ میلی لیتر نیز تولید و ارائه می گردد؛ ولی در اغلب اوقات بهتر است این عطرها را در سایزهای کوچک تهیه نمایید تا به آسانی در کیف و جیب شما جای بگیرند. چرا که عطرهای تابستانی لازم است در طول روز تجدید گردند. در صورتیکه عطرهای زمستانی این ویژگی را ندارند.

ماندگاری عطر های تابستانی کم تر است

به خاطر گرم بودن هوا در فصل تابستان، بوی عطرهای تابستانی سریع تر از عطرهای دیگر در هوا پراکنده می گردد. به همین خاطر در طی روز عطر به صورت مرتب در فاصله ی زمانی هر از چند ساعت تجدید می شود. به همین دلیل شما برای ماندگاری بیشتر عطر باید آن را تجدید کنید.

  30 مدل شومیز تابستانی جذاب و خاص دخترانه و زنانه

آشنایی با مشخصه ها و ویژگی عطر های تابستانی

شناخت عطر تابستانی از روی مایع و یا بطری به رنگ سرد آن

در صورتی که قصد دارید یک عطر تابستانی را بشناسید، می توانید مایع و یا بطری آن را از نظر رنگ از نگاه خود بگذرانید. این عطرها معمولا در گروه عطرهای تلخ و سرد قرار می گیرند که رنگ مایع و یا بطری این عطرها اغلب به رنگ سرد (آبی و سفید) می باشد تا احساس خنکی را به خوبی انتقال دهد.این مورد یکی از ویژگی عطر های تابستانی برای تشخیص است.

کدام عطرها برای استفاده در تابستان مناسب نیستند؟

در این فصل از ترکیبات گلی قدرتمند، عطرهای شیرین، نعناع هندی و وانیلی پرهیز نمایید. همین طور از عطر بعضی از گلها و نیز بعضی از عطرهای خیلی شیرین در این فصل خودداری نمایید. با انتخاب یک عطر خوب مد و لباس شما نیز جذاب تر به نظر می رسد.

 

 در هر زمینه و محصولی برخی از برندها و اسم ها که کارایی و کیفیت بهتری دارند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و محبوبیت و شهرت خوبی را به خود اختصاص می دهند. در زمینه ی عطرها نیز این موضوع صدق می کند. از جمله برندهای مشهور در دنیای عطر می توان به «بربری»، «شنل»، « ورساچه»، «کلوین کلاین»، «لانکوم»، «میس دیور»، «گوچی» اشاره داشت.  نقاط مناسب عطر زدن و بهترین زمان آن به گمانم یکی از مقوله های مهم در زمینه استفاده از عطر محسوب می شود که خوب است هر فرد علاقه مند به خوش بو و جذاب بودن بداند.

تنها شناخت ویژگی عطرهای تابستانی مهم نیست، استفاده از آن نیز حائز اهمیت است. اگر شما نیز در زمینه شناخت ویژگی عطرهای تابستانی نکته ای دارید با خوانندگان در میان بگذارید.

منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + پانزده =