0

آشنایی با لیفت و جوانسازی صورت با نخ کلاژن ساز

لیفت و جوانسازی صورت با نخ کلاژن ساز

فهرست عناوین

بسیاری از خانم ها ترجیح می‌دهند تا روش‌هایی را برای جوانسازی و زیبایی پوست خود انتخاب کنند که غیر تهاجمی باشد و در فرآیند آن نیاز به جراحی نباشد. خوشبختانه در سال‌های اخیر روش‌های غیر جراحی فراوانی ارائه شده که یکی از جدید‌ترین آن‌هالیفت و جوانسازی صورت با نخ کلاژن ساز است.

نخ کلاژن ساز یا PDO، نخ هایی با طراحی خاص هستند که برای لیفت، سفت کردن و ترمیم پوست افتاده استفاده می‌شوند. نخ‌های تخصصی PDO برای سفت کردن پوست و رفع افتادگی آن در اطراف صورت و گردن مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه بیشتر درباره نحوه کارکرد نخ های کلاژن ساز و تاثیرشان صحبت خواهیم کرد.

عناوین اصلی مقاله لیفت صورت با نخ کلاژن ساز:

  • جوانسازی و لیفت صورت با نخ کلاژن ساز چگونه انجام می‌شود؟
  • نتایج جوانسازی با نخ کلاژن ساز بعد از چه مدتی قابل مشاهده است؟
  • آیا جوانسازی و لیفت صورت با نخ کلاژن ساز درد دارد؟
  • جنس نخ‌های کلاژن ساز از چیست؟
  • برای درمان کدام نواحی صورت از نخ کلاژن ساز استفاده می‌شود؟
  • ماندگاری جوانسازی و لیفت صورت با نخ کلاژن ساز چقدر است؟
  • آیا جوانسازی و لیفت صورت با نخ کلاژن ساز روشی ایمن است؟
  • این درمان برای چه کسانی مناسب است؟

لیفت و جوانسازی صورت با نخ کلاژن ساز باعث تحریک شبکه فیبرهای کلاژن در پوست می‌شود. نخ های مخصوصی با دقت در داخل صورت قرار می‌گیرند تا ظاهری جوان‌تر، زیباتر و بدون نیاز به جراحی به صورت شما بدهند. نتایج حاصل از لیفت و جوانسازی صورت با نخ کلاژن ساز معمولاً ماندگارتر از فیلرهای پوستی و بوتاکس است.

روش انجام جوانسازی صورت با نخ کلاژن ساز ( لیفت صورت )

جوانسازی و لیفت صورت با نخ کلاژن سازدر طول درمان از یک کانول ظریف (نوعی سوزن خاص) برای وارد کردن نخ کلاژن ساز به پوست استفاده می‌شود. تعداد نخ‌های استفاده شده به وضعیت پوست بیمار و نواحی درمان بستگی دارد.  استفاده از یک نخ تا حدود ۵۰ نخ هنگام درمان صورت و گردن متغیر است.

در حین این فرآیند نخ‌های ظریف به دقت وارد پوست می‌شوند و در امتداد خطوط از پیش مشخص شده قرار می‌گیرند. هنگامی که نخ در موقعیت خود قرار گرفت، کانولا برداشته می‌شود و نخ در جای خود باقی می‌ماند. نخ‌ها حاوی خارهای کوچک یا لنگرهایی هستند که در پوست قفل می‌شوند و آن را در موقعیت خود نگه می‌دارند.

نتایج جوانسازی پوست به وسیله نخ کلاژن ساز چه مدت بعد نمایان میشود؟

از همان روز انجام عمل، شما می‌توانید اثرات لیفتینگ نخ‌ها را به وضوح در صورتتان مشاهده کنید. پس از گذشت حدود یک ماه از انجام عمل، اثرات آن کاملا مشخص و تثبیت شده است. مزیت استفاده از جوانسازی صورت با نخ کلاژن ساز این است که لایه‌های عمیق پوست اطراف خود را به کلاژن سازی تحریک می‌کند و همین امر باعث بهبود بافت صورت خواهد شد.

  انواع آرایش صورت کشیده و باریک میکاپ زنانه و دخترانه

می‌توان گفت در نتیجه ورود این نخ‌ها به پوست، فرآیندی به نام نئوواسکولاریزاسیون (تشکیل رگ‌های خونی جدید) به بهبود میکروسیرکولاسیون پوست کمک می‌کند. این امر با کاهش خطوط ریز، ماه‌ها پس از عمل ظاهری جوان‌تر را برای شما به ارمغان می‌آورد. این نخ‌ها باعث انقباض بافت چربی در صورت می‌شوند که ظاهری جوان‌تر، سفت‌تر و زیباتر به پوست صورت می‌بخشند.

عوارض و میزان درد لیفت صورت با نخ های کلاژنی

لیفت صورت با نخ PDO یک روش کم تهاجمی است که نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و از بی‌حسی موضعی برای انجام آن استفاده می‌شود. عمل جوانسازی صورت با نخ کلاژن ساز حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. به همین دلیل است که به لیفت صورت سرپایی نیز معروف شده است. پس از استفاده از برخی بی‌حس کننده‌های موضعی، نخ‌های PDO در لایه‌های عمیق‌تر پوست قرار می‌گیرند و پوست لیفت می‌شود. این درمان بی‌خطر و تا حدود زیادی بدون درد است و می‌توانید بعد از انجام آن به فعالیت‌های روزانه خود بازگردید. البته بهتر است بعد از انجام این عمل به خودتان استراحت دهید تا نتایج بهتری کسب کنید.

جنس نخ های کلاژن ساز چیست؟

نخ‌های پلی دیوکسانون (PDO) از همان مواد بخیه‌های قابل حل برای بستن زخم‌ها ساخته می‌شوند. اما تفاوت آن‌ها با نخ‌های بخیه در این است که به جای اینکه دو هفته طول بکشد تا حل شوند، حدود ۶ تا ۹ ماه در پوست ماندگاری دارند. همین امر باعث میشود دوام جوانسازی صورت شما بیشتر شود.

نخ های کلاژن ساز برای درمان کدام نواحی صورت کاربرد دارد؟

لیفت و جوانسازی با نخ کلاژن ساز می‌تواند به لیفت کردن و جوانسازی کل صورت کمک کند. این درمان علاوه بر جوانسازی، پوست را برای تولید کلاژن بیشتر در ناحیه درمان تحریک می‌کند. به ویژه به عنوان یک درمان برای کانتور کردن فک پایین، گونه‌ها، ابروها و گردن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ماندگاری لیفت صورت با نخ کلاژن ساز  چقدر است؟

جوانسازی و لیفت صورت با نخ کلاژن ساز

بهبود فوری ناشی از جوانسازی و لیفت صورت با نخ کلاژن ساز طی چندین ماه ادامه خواهد داشت زیرا بدن شما کلاژن جدید تولید می‌کند و اثرات جوان‌کننده در لایه‌های پوست ایجاد می‌شود.

نخ‌های کلاژن ساز  معمولاً پس از گذشت ۹ ماه از درمان حل می‌شوند، اما نتایج آن تا چند ماه پس از حل شدن نیز باقی می‌ماند. البته این نتایج می‌تواند در هر فردی متفاوت باشد. این ماندگاری به عواملی مانند سن، میزان افتادگی پوست و تحریک‌پذیری آن بستگی خواهد داشت. معمولا بهتر است بعد از گذشت حدود ۶ تا ۹ ماه پس از عمل، یک درمان تکمیلی با نخ‌های اضافی داشته باشید تا مزایای لیفت صورت به این روش را تا ۳ سال افزایش دهید.

  آموزش ساخت ژل شستشوی صورت خانگی

خطرات جوانسازی صورت و لیفت با نخ کلاژن ساز چیست؟

اگر این عمل را توسط یک متخصص مجرب و حرفه‌ای انجام دهید، می‌توان گفت که این روش می‌تواند بسیار ایمن باشد. خطرات مرتبط با لیفت و جوانسازی صورت با نخ کلاژن ساز بسیار کمتر از فیلرها و روش‌های جراحی است.

عوارض جانبی جزئی این درمان شامل کبودی، تورم، حساسیت، بی‌حسی و عدم تقارن خفیف است، اگرچه بیشتر آن‌ها ظرف چند روز برطرف خواهند شد. به طور کلی، قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر، بهتر است همه جوانب مثبت و منفی این درمان را بسنجید.

لیفت صورت با نخ برای چه افرادی مناسب است؟

جوانسازی و لیفت صورت با نخ کلاژن سازاکثر افرادی که لیفت صورت با نخ PDO را انجام می‌دهند، معمولا در سن ۳۰ سالگی یا بالاتر هستند. زیرا این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که افتادگی پوست خفیف تا متوسط را تجربه کرده‌اند و برای افراد بالای ۶۰ سال که افتادگی پوست آن‌ها بسیار عمیق است، پیشنهاد نمی‌شود. لازم به ذکر است این روش برای افراد زیر ۳۰ سال که در دهه ۲۰ سالگی قرار دارند، توصیه نمی‌شود.

نتیجه گیری جهت انجام لیفت صورت

در این مقاله سعی داشتیم تا شما را با یکی از پرطرفدارترین روش‌های جوانسازی پوست که طرفداران بسیاری نیز دارد آشنا کنیم. می‌توان گفت لیفت و جوانسازی صورت با نخ کلاژن ساز یکی از روش‌های ایمن در بین عمل‌های زیبایی برای جوانسازی پوست محسوب می‌شود و ماندگاری قابل قبولی نیز دارد.

لازم به ذکر است قبل از آن که برای انجام این روش تصمیمی نهایی بگیرید، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کرده و جوانب منفی و مثبت این روش را بررسی کنید. اگر شما تجربه ای در زمینه عمل های زیبایی دارید با ما در میان بگذارید.

منبع: niniban.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + شش =