0

محدودیت ها و قوانین اینستاگرام که از آن‌ بی‌خبرید

فهرست عناوین

در این مقاله تمام محدودیت ها و قوانین اینستاگرام که به تعداد فالو، آنفالو، لایک، کامنت، استوری و… ارتباط دارد را به شما اعلام می‌کنیم. با رعایت این قوانین اکانت اینستاگرام شما مسدود یا دیسیبل نخواهد شد و در این شبکه اجتماعی محبوب میتوانید فعالیت کنید.

اینستاگرام و محدودیت های اصلی آن که باید بدانید

اینستاگرام، را می‌توان محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در میان ایرانی‌ها نامید. البته اینستاگرام در سراسر جهان طرفداران میلیاردی دارد، در این شبکه اجتماعی ماهانه بیش از یک میلیارد کاربر فعالیت می‌کنند، همچنین بیش از 500 میلیون استوری به صورت روزانه در این شبکه منتشر می‌شود که نشان دهنده وسعت کاربران اینستاگرام است. تعداد کاربران اینستاگرام، از تعداد مردم کشورها و حتی قاره‌ها پیشی گرفته و اگر قوانینی برای فعالیت در آن وضع نشود، شاهد هرج و مرج خواهیم بود.

به همین دلیل اینستاگرام برای تمامی فعالیت‌های کاربرانش از جمله تعداد فالو و آنفالو کردن کاربران، تعداد لایک و کامنت، استوری‌ها، دایرکت و حتی استفاده از هشتگ، محدودیت هایی قائل شده تا برخی سودجویان نتوانند با استفاده از ربات‌ها و روش‌های غیرقانونی، صفحه اینستاگرامی خود را رشد دهند.

این نکته‌ای است که بسیاری از کاربران ایرانی به آن توجه ندارند، استفاده از انواع برنامه‌های جانبی و ربات‌ها برای افزایش فالوور، آنفالویاب، افزایش لایک و کامنت و… ممنوع است. با استفاده از این برنامه‌ها، اینستاگرام شما را ربات تشخیص داده و صفحه شما را محدود یا غیرفعال (دیسیبل) می‌کند. البته در صورت دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام می‌توانید از مقاله آموزش کامل بازگردانی اکانت دیسیبل اینستاگرام که پیشتر نوشته شده، کمک بگیرید.

بازگردانی اکانت دیسیبل اینستاگرام

مهم ترین قوانین اینستاگرام که باعث دیسیبل و حذف اکانت میشود

در عین حال، رفتارهایی از شما که به ربات‌های اینستاگرامی شباهت داشته باشد نیز ممکن است شما را به دردسر بیندازد، فرض کنید شما شخصا در یک مدت محدود بیش از هزار نفر را دنبال کنید، این کار باعث می‌شود اینستاگرام باز هم شما را ربات تشخیص دهد و حد محدودیت های اینستاگرام را رد کنید.

بنابراین باید دقت داشته باشید که استفاده از برنامه‌های جانبی، تقلبی و ربات‌ها، همچنین رفتارهایی که شبیه به رفتار ربات‌ها باشد (فالو، آنفالو، لایک و… در تعداد زیاد و مدت محدود) ممکن است موجب غیرفعال شدن صفحه شما شود و پس از آن شما باید به دنبال راه حل‌های مختلف جهت بازگرداندن پیج اینستا خود بروید.

پس برای جلوگیری از این اتفاقات بهتر است به قوانین اینستاگرام آشنا باشید تا رفتارهایی انجام ندهید که بعدا به ضررتان تمام شود. در این مقاله تمامی قوانین اینستاگرام که به محدودیت تعداد فالو، آنفالو، لایک، کامنت، استوری، دایرکت، هشتگ، تگ، منشن و… ارتباط دارد را به شما خواهیم گفت تا از این به بعد با علم به قوانین اینستاگرام، مانع از دیسیبل شدن اکانت اینستاگرامی خود شوید، با بانوی پارسی همراه باشید.

محدودیت ها و قوانین اینستاگرام که باعث دیسیبل شدن میشود.

قوانین اینستا گرام برای هر پیج و صفحه

به طور کلی فعالیت شما باید متناسب با قدمت و فالورهای پیج‌تان باشد، هرچقدر صفحه بزرگ‌تری در اینستاگرام داشته باشید، محدودیت کمتر و آزادی عمل بیشتری دارید. حال این موارد شامل چه چیز‌هایی می‌شود؟ فرض کنید شما دو روز است که یک حساب در اینستاگرام ایجاد کرده‌اید و در این مدت، ده‌ها پست گذاشته و چند هزار کاربر را فالو کرده‌اید، همین تعداد کاربر نیز شما را فالو کرده‌اند، این نوع فعالیت از طرف اینستاگرام مشکوک است.

  ترفندها و نکات پرورش گل گازانیا در خانه

اما گاهی اوقات یک فرد مشهور وارد اینستاگرام می‌شود و در مدت کوتاهی تعداد زیادی کاربر او را فالو می‌کنند، این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد اما کاملا طبیعی است. یا ممکن است یک بازیگر به واسطه بردن اسکار یا ویدیویی که ترند شده یا فوتبالیستی از یک تیم به تیم جدید می‌رود، در این شرایط به یک باره صفحه اینستاگرام این افراد دچار رشد و یا کاهش تعداد فالوور با ارقام چند صد هزار یا میلیونی است.

داستان در این شرایط با یک کاربر ناشناخته که در مدت محدودی، فعالیت‌های غیر معمولی و مشکوک دارد بسیار متفاوت است، اینستاگرام در خصوص این دو پیچ نیز به صورت جداگانه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

مجددا فرض کنید یک اکانت شخصی و معمولی در اینستاگرام دارید که تاکنون کمتر از هزار دنبال کننده داشته، این حساب در ظرف چند روز چند هزار دنبال کننده جدید پیدا می‌کند و تعداد لایک و کامنت‌هایش به شدت افزایش می‌یابد، این سناریو هم از طرف قوانین اینستاگرام مشکوک است و شاید منجر به بسته شدن حساب اینستا آن کاربر شود.

محدودیت های اینستاگرام برای پیج های بزرگ

محدودیت های اینستاگرام برای پیج های بزرگ

از طرفی یک فرد مشهور، چند سال است که در اینستاگرام حساب دارد و شاید در هر روز چند هزار فالوور جدید داشته باشد و از طرفی چند هزار نفر هم او را آنفالو کنند. نرخ و محدودیت فالو و آنفالو در این دو پیج متفاوت خواهد بود، همانطور که گفته شد، فعالیت شما بر اساس قدمت و فالوورهای پیج‌تان سنجیده می‌شود و فعالیت غیرمعمولی در هر صفحه باعث حساس شدن قوانین اینستاگرام به آن پیج می‌شود.

بنابراین برای جلوگیری از محدودیت یا بسته شدن صفحه اینستاگرام تان، نباید فعالیت غیرمعمولی داشته باشید، موارد زیادی وجود داشته که یک فرد برای تبلیغات به تعداد زیادی کاربر دایرکت داده و حالا صفحه‌اش بسته شده، یا برخی صفحات برای افزایش فالورهای خود، کاربران زیادی را فالو می‌کنند تا به استفاده از قانون نانوشته فالوبک، تعداد دنبال کنندگانشان افزایش پیدا کند، در این پیج‌ها اگر فعالیت‌تان غیرمعمولی باشد، احتمال بسته شدن صفحه اینتا گرام وجود دارد.

مهم ترین قوانین محدود کننده اینستاگرام چیست ؟

نکته اول آن است که از طرف اینستاگرام هیچ محدودیت و قانون رسمی در این خصوص منتشر نشده، اما تیم‌های پژوهشی و ارزیابی اینستاگرام، آمارهایی از محدودیت‌های این شبکه اجتماعی استخراج کرده‌اند که بر اساس تجربه فردی کاربران بوده و کاملا قابل اطمینان است. این آمارها به صورت حدودی و نسبی اعلام شده و نباید از نظر تعدادی به طور دقیق بر روی آن‌ها حساب باز کرد اما برای آنکه محدودیت ها و قوانین اینستاگرام به صورت حدودی دست‌تان بیاید، کاملا مفید هستند.

  معرفی ۱۱ اپلیکیشن خاطره نویسی در موبایل

محدودیت روزانه ارسال پست در اینستاگرام

به طور مشخص در این مورد قانونی وجود ندارد و شما می‌توانید هر تعداد پستی که خواستید در طول روز ارسال کنید، اما ارسال پست بیش از حد در بازه زمانی محدود، ممکن است به افزایش حساسیت قوانین اینستاگرام به حساب شما کمک کند. در واقع اینستاگرام مجموعه‌ای از فعالیت‌های حساب شما را در نظر می‌گیرد و در صورت تشخیص فعالیت غیرمعمولی یا غیر مجاز، حساب را می‌بندد، ارسال پست فراوان از جمله مواردی است که تنها محدودیتی برای آن وجود ندارد اما باعث مشکوک شدن اینستاگرام به حساب شما می‌شود. به این دلیل بهتر است بین ارسال هر پست حدود 5 تا 7 دقیقه فاصله وجود داشته باشد.

محدودیت روزانه لایک در اینستاگرام چقدر است؟

به طور میانگین هر اکانت می‌تواند در طول روز حدودا 300 تا 500 پست را لایک کند، اما دقت داشته باشید که تعداد لایک‌ها نباید به صورت مداوم و پشت سر هم باشد، سعی کنید در یک ساعت بیش از 120 پست را لایک نکنید. لایک کردن بیش از حد در ایسنتاگرام خطر مسدود شدن اکانت را زیاد میکند.

 محدودیت روزانه کامنت در اینستاگرام

در طول روز بیش از 180 تا 200 کامنت ارسال نکنید، البته اگر حساب فعالی دارید، آزادی شما بیشتر خواهد بود اما هر کاربر، هر چقدرهم تایم آزاد داشته باشد به طور میانگین نمی‌تواند روزانه بیش از 200 کامنت ارسال کند. فاصله بین کامنت‌ها را نیز رعایت کنید، یعنی به این شکل نباشد که با سرعت و پشت‌سر هم در پست‌های مختلف یا یک پست، کامنت ارسال کنید.

ارسال کامنت تکراری و اصطلاحا، Paste کردن یک کامنت از طرف قوانین اینستاگرام قابل شناسایی است، این شبکه اجتماعی متون تکراری را از متون غیرتکراری تشخیص می‌دهد، بنابراین ارسال کامنت تکراری یا استفاده از تعداد زیادی ایموجی بدون نوشتن متن، باعث می‌شود قوانین اینستاگرام کامنت‌های شما را اسپم تشخیص دهد و اکانت شما را مسدود کند.

محدودیت روزانه فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام

به طور میانگین کاربران می‌‎توانند در طول روز 100 تا 150 نفر را فالو یا آنفالو کنند، اگر صفحه شما جدید است این مقدار به 70 یا 80 کاهش پیدا می‎‌کند. همچنین ساعتی حدود 10 تا 15 نفر را می‌توانید فالو یا آنفالو کنید. دقت کنید که این دو مورد به صورت ساعتی هم بررسی می‌شوند بنابراین به هیچ وجه به یکباره تعداد افراد زیادی را فالو یا آنفالو نکنید.

نکته دیگر آن است که ممکن است با تعداد فالو بیشتر، موردی برای شما پیش نیاید، ولی آماری که ما ارائه می‌کنیم آمار ایمن و مطمئن برای تعداد فالو و آنفالو است، انجام فالو و انفالو بیش از مقدار گفته شده امکان‌پذیر است اما ریسک زیادی بر قوانین اینستاگرام دارد.

  آموزش بهترین راه های دانلود از اینستاگرام اندروید و آیفون

محدودیت روزانه فالو شدن در اینستاگرام

خوشبختانه در قوانین اینستاگرام محدودیت فالو شدن را برداشته و دلیل آن هم هجوم لحظه‌ای کاربران به حساب افراد مشهور و  اینفلوئنسرها است، با این وجود سعی کنید تعداد فالو شدن خود را نیز مدیریت کنید تا بیش از 8K در طول یک روز نشود. همچنین خرید فالور نیز در حجم بالا میتواند خطراتی ایجاد کند.

محدودیت روزانه ارسال استوری در اینستاگرام

در این مورد اختلاف نظر وجود دارد، برخی می‌گویند از این نظر نیز محدودیتی وجود ندارد، این افراد می‌گویند قوانین اینستاگرام استوری را ایجاد کرده تا اتفاقات لحظه‌ای را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید به همین جهت محدودیتی از این بابت وجود ندارد. اما برخی اعتقاد دارند ارسال روزانه بیش از 100 استوری، قوانین اینستاگرام را به حساب شما مشکوک می‌کند.

محدودیت روزانه دایرکت جدید در اینستاگرام چقدر است؟

شما می‌توانید با دوستان خود ساعت‌ها چت کنید، این موضوع برای اینستاگرام اهمیتی ندارد اما ارسال دایرکت به افراد جدید (ایجاد چت جدید) محدودیت خواهد داشت، قوانین اینستاگرام نمی‌خواهد دایرکت‌هایش به محلی برای تبلیغات یا ارسال اسپم تبدیل شود، به همین جهت محدودیت 80 دایرکت جدید در طول روز بر روی این قسمت وجود دارد. بهتر است حساب‌های تازه‌کار در طول روز بیش از 50 دایرکت جدید نداشته باشند. همچنین پیام کپی شده و تکراری برای افراد متعدد ارسال نکنید.

محدودیت استفاده از هشتگ در هر پست اینستاگرام

هشتگ‌ها راه خوبی برای افزایش بازدیدکنندگان از یک پست هستند اما هشتگ‌های بی‌جهت و اضافی باعث خواهد شد جذابیت این بخش از بین برود و کاربران با دنبال کردن هشتگ مورد نظر به محتوای دلخواه خود نرسند. برای همین برای هر پست محدودیت 30 هشتگ وجود دارد. با استفاده بیش از حد از هشتک گذاری قوانین اینستاگرام را زیر پا میگذارید.

محدودیت استفاده از منشن در هر پست در اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام از نظر تگ و منشن کردن افراد نیز محدودیت‌هایی دارد. شما در هر پست می‌توانید 30 نفر را منشن کنید. بیش از این میزان جزو محدودیت ها و قوانین اینستاگرام محسوب میشود.

نوع فعالیت محدودیت و قوانین
ارسال پست نامحدود با فاصله 5 تا 7 دقیقه
ارسال استوری 100 استوری
فالو و انفالو 100 تا 150 روزانه، ساعتی 10 تا 15
فالو شدن کمتر از 8K روزانه
کامنت 150 تا 200 کامنت
لایک 300 تا 500 روزانه، 120 ساعتی
دایرکت 80 تا روزانه
هشتگ 30 هشتگ در هر پست
منشن 30 منشن در هر پست
فعالیت ترکیبی (فالو، آنفالو، لایک، کامنت، دایرکت و …) 500 فعالیت در روز با فاصله زمانی متعادل

در جدول بالا قوانین اینستاگرام برای لایک ، فالو ، کامنت ، آنفالو و … را به صورت کامل برای شما قرار داده ایم. ممنون که تا انتها با ما همراه بودید. اگر شما نیز محدودیت یا قانون خاصی از اینستاگرام را میشناسید با ما و خوانندگان مجله بانوی پارسی در میان بگذارید.

منبع: itresan.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + نوزده =