0

مدت زمان دوام اسپرم در واژن چقدر است؟

مدت زمان دوام اسپرم در واژن چقدر است؟

فهرست عناوین

اگر رابطه جنسی محافظت نشده داشتید باید بدانید دوام اسپرم در واژن زیاد است و فکر می کنید دفع ادرار می تواند زندگی را برای شما آسان کند ما در اینجا یک حقیقت برای شما داریم. اسپرم ها می توانند مدت زیادی در واژن دوام بیاورند حتی اگر بعد از رابطه جنسی محافظت نشده واژن خود را شستشو دهید و تمیز کنید. حتی احتمال باردار شدن نیز در این شرایط بسیار زیاد است همه اینها به قدرت اسپرم و دوام اسپرم در واژن بستگی دارد.

برای بارداری طبیعی باید پارامترهای نرمال منی وجود داشته باشد. برای باروری یک تخمک به میلیون ها اسپرم نیاز است. شاید تعجب کنید اگر بدانید یکصد تا 600 میلیون اسپرم در یک قاشق چای خوری مایع منی وجود دارد. البته در نظر داشته باشید احتمال بارداری به عوامل مختلفی از جمله حجم، تعداد، تحرک و مورفولوژی بستگی دارد.

اگر هر یک از این پارامترها مشکلی داشته باشد بارداری طبیعی را دشوار می کند و این زمانی است که برای تشخیص دلایل و روش درمان ناباروری به مشاوره یک متخصص زنان و زایمان نیاز دارید. از این میلیون ها اسپرم فقط 10 تا 20 از آنها به تخمک می رسد.

مدت دوام اسپرم در واژن و خارج واژن

اسپرم ها نه تنها داخل واژن زنده می مانند بلکه می توانند خارج از آلت تناسلی زنان نیز زنده بمانند، اما فقط برای 20 الی 30 دقیقه. در یک محیط گرم بقای اسپرم برای چند ثانیه تا چند دقیقه بیشتر نیست. دوام اسپرم در واژن بعد از رابطه جنسی محافظت نشده می تواند به مدت 3 تا 5 روز در دستگاه تناسلی زنان زنده بماند. ترشحات دستگاه تناسلی باعث تغذیه اسپرم می شود.

اسپرم متحرک به تدریج از طریق ترشحات دهانه رحم به سمت رحم سپس لوله رحمی برای بارور کردن تخمک حرکت می کند. برای باردار شدن اسپرم ها باید در زمان تخمک گذاری در دستگاه تناسلی وجود داشته باشند زیرا عمر تخمک نسبت به اسپرم بسیار کوتاه است. اسپرم ها می توانند سال ها در حالت منجمد زنده بمانند که به دلایل مختلف پزشکی فریز می شوند که در باروری مردان تاثیر می گذارد. البته کیفیت اسپرم و سلامت شخص در این مورد موثر است.

اسپرم چه مدت در واژن زنده می ماند؟

ماندن اسپرم در واژن مضر است؟

اگر پس از برقراری رابطه جنسی واژن بوی غیرعادی و عجیب و غریبی می دهد نشانه ناسالم بودن منی است. همچنین ممکن است به معنی آلودگی اسپرم باشد. دوام اسپرم در واژن را باید جدی بگیرید. اسپرم ناسالم می تواند بیوم واژن را از بین ببرد و باعث از بین رفتن باکتری های سالم می شود که منجر به بروز مشکلاتی مانند واژینوز باکتریایی و عفونت های مخمری می شود. در صورت عدم درمان به موقع منجر به عفونت ادراری و منتقله از راه جنسی می شود.

  روش های درمان خونریزی شدید قاعدگی با طب سنتی

یکی از موضوعات بسیار مهم در روابط زناشویی سلامت جنسی بانوان است که متاسفانه بسیاری از افراد به آن توجه نمیکنند. این بی توجهی ممکن است در آینده باعث مشکلات فراوان دیگری شود.

منبع: www.alodoctor.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − شش =