0

شناخت اصلی ترین مزایا و عوارض تزریق ژل گونه

مزایا و عوارض تزریق ژل گونه

فهرست عناوین

راه های بسیار زیادی برای زیبا سازی صورت وجود دارد که بسیاری از خانم ها و حتی آقایان را درگیر خود کرده است، اما باید گفت که افراد که مایلند و دوست دارند چهره خاص و منحصر به فردی داشته باشند تزریق ژل گونه می تواند همان چیزی را به این افراد بدهند که دوست دارند، چرا که گونه، تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت دارد.

یکی از مهم ترین فاکتور های جذابیت در صورت داشتن گونه های برجسته و زیبا است اما متاسفانه همه ما دارای گونه های برجسته و زیبا نیستیم و در اثر گذشت زمان پوست صورت شل می شود و دیگر زیبایی خود را از دست می دهد، اما امروزه روش های مطمئنی برای برجسته کردن گونه ها وجود دارد از جمله تزریق ژل گونه که می توان از آن ها کمک فراوانی گرفت.

تزریق ژل گونه برای چه کسانی مناسب است؟

مزایا و معایب تزریق ژل گونه

گونه یکی از مهم ترین بخش های وسیع صورت است که قطعا با مرور زمان برجستگی خود را از دست می دهد که این افتادگی گونه ها باعث می شود خطوط و چین چروک فراوانی در روی صورت ایجاد شود به کمک تزریق ژل گونه، کمک فراوانی در بدست آوردن پوستی بدون چین و چروک و جوان می کند، که قطعا داشتن صورتی با انحنای گونه زیباتر از صورتی صاف و بدون برجستگی است.

اما مهم ترین مسئله در عمل تزریق ژل گونه، مراجعه به افراد و مراکز معتبری است که باید از بهترین و با کیفت ترین مواد برای گذاشتن گونه، استفاده کنند. پس قبل از هر نوع اقدام برای تزریق ژل گونه، آگاهی های لازم را در این زمینه کسب کنید تا با دانش و نگاهی باز تر برای این عمل زیبایی اقدام کنید تا دچار پشیمانی نشوید چرا که امروزه برخی از سود جویان برای انجام این کار با قیمت های پایین تر و استفاده از مواد بی کیفیت فرد را دچار مشکلات فراوانی می کنند.

نکات مهم قبل از تزریق ژل گونه

مراقبت های بعد از تزریق ژل گونهامروزه با آمدن انواع ژل های پوستی که قابل تزریق هستند و بدون عمل جراحی قادر هستند ژل را به صورت تزریق کنند و باعث تغیر شکل آن ناحیه شود. این روش به صورتی انجام می شود که توسط یک سوزن بسیار ریز به صورت مستقیم این ژل در محل مورد نظر تزریق می شود.

قبل از تزریق ژل صورت از کرم های بی حسی استفاده می شود که هیچ گونه دردی ندارند. تزریق ژل گونه، باعث می شود که صورت کمی چاق تر به نظر برسد و همچنین دارای پوستی بدون چین و چروک و شفاف خواهید شد.

  آموزش ساخت ماسک گچی در خانه و فواید آن

روش هایی برای برجسته کردن گونه

مهم ترین نکته در انجام عمل تزریق ژل داشتن پزشکی متبحر است که در مرحله اولیه باید به طور اختصاصی با فرد مراجعه کننده مشورت کند تا ببینید چه نوع تزریقی برای پوست فرد مناسب تر است که آیا تزریق ژل بهتر است و یا تزریق چربی.

همانطور که می دانید گونه ها و حتی لب ها مهم ترین اجزای صورت محسوب می شود که حتما باید روی برجسته کردن ها دقت فراوانی شود تا از سایر طبیعی خود خارج نشود و حالتی تصنعی به خود نگیرد که این قسمت تماما به تبحر پزشک بستکی دارد.

فرم دهی گونه ها باید به نسبت دیگر اجزای صورت مخصوصا از نظر فاصله با اجزای دیگر مانند چشم، بینی و لب ها استاندارد باشد تا بتواند نتیجه رضایت بخشی برای شما به وجود بیاورد.

عمل ترزیق چربی در گونه ها

ماندگاری انواع ژل های برجسته سازی صورت

سالم بودن ژل و مضر نبودن و مدت ماندگاری آن از مهم ترین نکته هایی است که باید به آن توجه کرد. یکی از بهترین ژل هایی که برای تزریق ژل گونه، حتی تزریق ژل لب استفاده می شود ژل های هیالورونیکی است که کاملا طبیعی و بدون ضرر هستند که تشکیل شده از پروتئین و کلاژن است.
این ژل ها سازگاری بالایی با بدن دارد که می توانید با خیال راحت از آن برای زیبا سازی و برجسته کردن صورت خود استفاده کنید. این ژل باید توسط افراد متخصص تزریق شود که به صورت سرپایی و بدون مشکل خاصی قابل انجام است.

نکته: اگر شما به هر دلیلی از فرم دلخواهی که بعد از تزریق ژل انجام دادید رضایت نداشتید با استفاده از حلال های مخصوص به سادگی ژل های تزریقی از بین می روند و فرم لب به حالت اولیه برمی گردد.

استفاده از ژلی قابل جذب و بدون جابجایی و گلوله شدن از مهم ترین نکات قابل توجه است،مدت ماندگاری این ژل ها بین ۱ سال تا ۱سال و نیم است.

نکته : برای این که این روش یک روش مطلوب برای شما باشد بهتر است در جلسه اول تزریق ژل صورت، مقداری کمی از آن را تزریق کنید که در صورت دلخواه بودنتان به مرور حجم گونه ها را افزایش دهید.

قبل و بعد از عمل تزریق ژل گونه

مدت زمان دوره درمان پس از تزریق ژل گونه

ملتهب شدن و کبود شدن نقاطی که ژل تزریق شده است بسیار طبیعی است که به مرور با گذشت چند روز از بین خواهد رفت. این روش نیازی به بستری شدن یا استراحت ندارد. تزریق ژل گونه، در عرض نیم ساعت انجام می شود و بعد از پایان می توانید از مطب خارج شوید و سپس به راحتی به کار های روز مره خود بپردازید.

  آسیب به سلامت پستان با انجام این اشتباهات

نکات مراقبتی بعد از تزریق انواع ژل صورت

رعایت دستورالعمل های مربوط به مراقبت های پس از تزریق ژل, دارای اهمیت زیادی است، حال توصیه می شود همه احتمالات و روش های بهبود عوارض بعد از تزریق ژل گونه را به شکل صحیح و کامل از پزشک تان سوال کنید.

بلافاصله بعد ازتزریقات ژله گونه طبیعی ممکن است با عوارضی همچون کبودی، تورم، عدم تقارن، خارش در ناحیه تزریق مواجه شوید که این عوارض کاملا طبیعی هستند و در صورت انجام مراقبت های لازم بعد از چند روز برطرف خواهند شد.

 • تا ۶ ساعت بعد از تزریق فیلر نباید صورتتان را لمس کنید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از عمل برجسته ساختن گونه با ژل از استفاده هرگونه مواد آرایشی صورت به پوست اجتناب کنید.
 • از قرار دادن ناحیه انجام تزریق و تحت درمان در معرض گرمای شدید مثل سونا یا سولاریوم خودداری کنید.
 • تا چند شب بعد از تزریق از هر گونه فشار در نواحی تحت درمان اجتناب کنید.
 • حدود ۲۴ ساعت از انجام ورزش های شدید خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از عمل تزریق ژل از مصرف الکل خودداری کنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل گونه

 • تا ۲ هفته بعد از درمان از اپیلاسیون صورت، فیشال، لایه برداری گلیکولیک (AHA)، درمان های IPL یا انرژی و میکرودرم ابریژن اجتناب کنید.
 • در اغلب موارد بعد از تزریق فیلر، درد خفیف و گاهی متوسط می باشد، البته نواحی مثل چانه و لب ها ممکن است با درد زیاد همراه باشند، بنابراین پزشک مسکن هایی را برای تسکین دردتان تجویز خواهد کرد.
 • در روز درمان، لازم است هر یک ساعت یکبار از کمپرس خنک به مدت ۱۰ دقیقه بر روی ناحیه موردنظر استفاده کنید (البته از قرار دان مستقیم یخ بر روی پوست خودداری کنید)، کمپرس خنک در ۲۴ ساعت اولیه بعد از تزریق می تواند تورم را کاهش دهد.
 • گاهی ممکن است پزشک، ماساژ دادن نواحی انجام تزریق را تجویز نماید، بنابراین در صورت تشخیص پزشکتان بعد از رفع درد و حساسیت به لمس می توانید از ماساژ ملایم استفاده کنید.

اصلی ترین مزایای تزریق ژل گونه و صورت

برای بررسی مزایای تزریق ژل گونه باید گفت که به هیچ وجه جنبه درمانی خاصی برای صورت ندارد و فقط به منظور زیبا سازی از این روش استفاده می کنند. یکی از مهم ترین مزایای تزریق ژل به گونه، از بین بردن علائم پیری در چهره می باشد که این یک موضوع انکار نشدنی است. با تزریق این ژل شما از شل شدگی پوست جلوگیری می کنید که در نتیجه دارای پوستی جوان خواهید شد.

 • نیاز به بستری و بی هوشی ندارد و در حداقل زمان ممکن قابل انجام است .
 • پرکردن فضاهای از بین رفته صورت
 • کمتر شدن خطوط چین و چروک
  مهم ترین نکات رنگ مو بعد از کراتین که باید بدانید

مزایای تزریق ژل گونه و صورت

مهم ترین عوارض تزریق ژل گونه که باید بدانید

ممکن است بدن هر فردی واکنش های متفاوتی به تزریق ژل گونه بدهد که ممکن است عوارض جانبی در بر داشته باشد مانند : قرمز شدن، کبودی، درد و تورم است، که برای از بین بردن نشانه ها و عوارض تزریق ژل گونه توصیه می کنیم که از یخ استفاده کنید و از نوشیدن مشروبات الکی و سیگار کشیدن در این مدت خودداری کنید و همچنین از مصرف هر نوع دارو خودداری کنید مانند ضد التهاب ها ویتامین ها و مکمل های گیاهی زیرا کبودی ها را تشدید می کند.

به طور کل باید گفت که بررسی هایی که روی ژل ها انجام شده نشان داده که ژل ها برای بدن انسان مضر نیستند و هیچ عوارضی ندارد اما به مرور زمان جذب بدن شده و از بین می روند.

منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 8 =