0

مزایا و عوارض عمل لیفت سینه چیست؟

مزایا و عوارض عمل لیفت سینه چیست؟

فهرست عناوین

یکی از عمل های زیبایی که امروزه مورد توجه بسیاری از بانوان قرار گرفته ، عمل جراحی زیبایی لیفت سینه است. اگر شما نیز در فکر انجام این عمل هستید ، بهتر است در ابتدا با مزایا و معایب لیفت سینه آشنا شوید. این عمل مناسب :

 • کسانی به دنبال رفع افتادگی سینه و نوک رو به پایین، یا حجم متناسب با اندازه هاله نوک سینه هستند
 • کسانی که از ظاهر یا عملکرد سینه خود ناراضی هستند (در پوشیدن سوتین مشکل دارند)
 • قیمت بالا و هزینه عمل لیفت سینه را بپذیرند
 • محدودیت های جراحی لیفت را بدانند.

دستورالعمل های قبل از عمل جراحی زیبایی

 • ترک سیگار از یک ماه قبل از جراحی زیبایی تا یک ماه بعد از آن.
 • توقف مصرف داروهای افزایش دهنده خونریزی از ده روز قبل تا بعد از فرایند: آسپیرین، داروهای ضدالتهاب و ضدانعقاد، ویتامین ای.

دستورالعمل های قبل از جراحی لیفت سینه

 • خرید سوتین های بدون سیم (زیر کاپ)
 • انجام ماموگرافی در روز جراحی

مراحل جراحی لیفت سینه

دکتر جراح زیبایی شما قبل از شروع عمل، نشانه گذاری های مورد نیاز را انجام می دهد. یا بیمار در طول جراحی لیفت سینه بیهوش می شود، یا جراحی های سبک تر به کمک بی حسی موضعی و آرامبخش درون وریدی انجام می شود. جراحی سرپایی (مرخص شدن در غروب روز جراحی) رایج ترین نوع جراحی لیفت سینه به شمار می رود. جراحی لیفت سینه شامل بالا کشیدن سینه، کاهش اندازه هاله نوک سینه، بریدن پوست اضافه و کشیدن پوست است.

مراحل و روش های عمل لیفت سینه

جراحی لیفت سینه به کمک سه برش به شکل لنگر انجام می شود: یکی در اطراف هاله نوک سینه، یک برش عمودی از هاله تا چین زیرسینه و یک برش افقی در محل زیر سینه. محل زخم با نخ بخیه قابل جذب و به صورت زیرپوستی بسته می شود. پانسمان بعد از جراحی به شکلی انجام می شود که به سینه شما مدل دهد.

انتظارات بیمار بعد از دوره عمل زیبایی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه را می توان کمی دردناک دانست، که البته بعد از استفاده از بیهوشی، متوجه چیزی نمی شوید. اکیموز (خون مردگی یا کبودی) ایجاد شده اصولا بعد از گذشت دو هفته از جراحی از بین می رود. مقدار ادما (تورم) در بیماران مختلف، متفاوت خواهد بود و به تدریج در مدت چندماه فروکش می کند و سلامت کامل خود را به دست می آورید.

عوارض عمل لیفت سینه چیست؟

تا یک ماه باید بعد از هر دوش گرفتن، مراقبت های روزانه را به کمک یک صابون ملایم انجام دهید. همچنین توصیه می شود که تا یک ماه سوتین های بدون سیم (در زیر سینه) را همیشه به تن داشته باشید. برنامه روزمره خود را می توانید از روز بعد از جراحی ادامه دهید. شروع مجدد فعالیت های حرفه ای با تعویق یک هفته ای مواجه می شود، اما ادامه فعالیت های ورزش و تناسب اندام بعد از ۴ الی ۶ هفته ممکن خواهد بود.

  آشنایی با مزایا و معایب پروتز سینه مدل اشکی

مهم ترین خطرات و عوارض جانبی جراحی لیفت سینه

از نکات مهم قبل از انجام لیفت پستان دانستن عوارض و خطرات این عمل زیبایی است. لیفت سینه می تواند با خطرات مختلفی از جمله موارد زیر همراه باشد:

 • جای زخم: اگرچه جای زخم یک مشکل دائمی محسوب می شود، اما بعد از یک تا دو سال از بین می رود. جای زخم ناشی از جراحی لیفت سینه معمولا زیر سوتین و مایو پنهان می شود. بهبود نامناسب جای زخم به ندرت به ضخیم و بزرگ شدن محل زخم منجر می شود.
 • تغییر احساس روی سینه یا نوک سینه: این موضوع معمولا بعد از چند هفته برطرف می شود، اما ممکن است در بعضی افراد دائمی شود (تحریک جنسی معمولا متاثر نمی شود).
 • شکل و اندازه نامتقارن سینه ها: این مشکل ممکن است در اثر تغییرات رخ داده در فرایند بهبود و ریکاوری ایجاد شود. بعلاوه جراحی لیفت سینه نمی تواند عدم تقارن موجود و اندازه متفاوت سینه ها را تغییر دهد.
 • از بین رفتن بخشی یا کل نوک سینه و اطراف آن: در موارد نادر دیده شده که تامین خون نوک سینه و اطراف آن در طول لیفت سینه، به صورت جزئی متوقف می شود. این مشکل می تواند به بافت سینه آسیب زده و منجر به تخریب بخشی یا کل نوک سینه و هاله دور آن شود.
 • مشکل در شیردهی: لیفت سینه معمولا مشکلی در شیردهی به وجود نمی آورد، اما بعضی موارد می تواند به کاهش تولید شیر منجر شود.

عمل زیبایی لیفت سینه مناسب چه کسانی است؟

انجام لیفت سینه هم مثل هر جراحی دیگری در کنار مزایای بسیاری که دارد، با خطر بروز خونریزی، عفونت و واکنش شدید بیمار به مواد بی‌حسی همراه است. همچنین امکان بروز حساسیت در مقابل چسب جراحی و مواد استفاده شده دیگر وجود دارد. پس بهتر است قبل از تصمیم برای این عمل همه ی جنبه های این جراحی را بررسی کنید.

منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 9 =