0

آشنایی با مزایا و معایب عمل لیفت داخل ران

آشنایی با مزایا و معایب عمل لیفت داخل ران

فهرست عناوین

اگر اخیراً در ناحیه ران خود وزن کم کرده اید، ممکن است به دنبال راهی باشید تا بتوانید پاهای صاف و خوش فرم تری داشته باشید. یا شاید شما به دنبال راهی برای رسیدگی به پوست ران خود هستید که با افزایش سن تمایل به افتادگی دارد. برای برخی از افراد، عمل لیفت داخل ران ممکن است راه حلی برای از بین بردن پوست اضافی و افتاده باشد.

مطالبی که در این مقاله می‌خوانید:

  • لیفت ران چیست؟
  • انواع مختلف لیفت ران چیست؟
  • روش جراحی چگونه است؟
  • بهبودی چگونه است؟
  • لیفت داخل ران کی نتیجه می‌دهد؟
  • خطرات احتمالی چیست؟
  • هزینه لیفت ران چقدر است؟

 

مهم است که بدانید لیفت ران یک عمل جراحی بزرگ است که می تواند خطرات مختلفی را به همراه داشته باشد، به ویژه اگر مشکلات بهداشتی پایه ای دارید یا در وزن موردنظر خود نیستید. با توجه به ماهیت تهاجمی جراحی، ایده خوبی است که قبل از انجام این روش تحقیق کنید. در این مقاله، انواع مختلف روش های لیفت ران، همچنین خطرات و هزینه بالقوه آنها را مرور می کنیم.

عمل جراحی لیفت ران چیست؟

لیفت ران (thighplasty) یک جراحی زیبایی تهاجمی است که پوست و چربی اضافی را از ناحیه ران خارج می کند. شاید شایع ترین دلیل لیفت ران کمک به تغییر شکل و صاف شدن ناحیه ران پس از کاهش وزن باشد. برخی افراد نیز این روش را انتخاب می کنند تا شکل ظاهری زیباتری داشته باشند و با پوشیدن مایو ، شلوارک کوتاه و شلوار جین احساس راحتی بیشتری کنند.

اگر بعد از کاهش وزن این روش را مد نظر دارید، پزشکان توصیه می کنند که حداقل 6 ماه وزن ثابت داشته باشید و وزن مورد نظر خود را قبلاً به دست آورده اید. این به دلیل آن است که تغییرات وزن می تواند نتایج جراحی بعد از عمل لیفت داخل ران را مختل کند.

انواع مختلف لیفت ران چیست؟

لیفت داخل ران پوست و چربی اضافی را از بین می برد ، اما انواع مختلفی وجود دارد که از طریق برش های مختلف ایجاد می‌شود. پزشک جراح زیبایی به شما کمک می کند تا بهترین جراحی را برای رفع نیازهای فردی خود انتخاب کنید. در زیر انواع مختلف لیفت ران را برای شما توضیح می دهیم.

انواع روش لیفت داخل ران

لیفت داخلی ران (داخلی)

لیفت داخلی ران شایع ترین شکل این جراحی زیبایی است. از طریق برش از کشاله ران به سمت زانو یا پشت ناحیه ران، افتادگی پوست داخلی ران را برطرف می کند.

  مهم ترین مزایا و معایب پی آر پی ابرو PRP

مینی لیفت ران

بسته به نیازهای فردی شما ، جراح شما ممکن است تعیین کند که شما واجد شرایط یک لیفت کوچک ران هستید. این روش نیاز به برش های کمتری نسبت به سایر انواع لیفت ران دارد که فقط شامل برشی در ناحیه کشاله ران شما می شود. اگر می‌خواهید فقط روی قسمت فوقانی داخلی ران تمرکز کنید خوب کار می کند.

لیفت ران خارجی (دو طرفه)

لیفت بیرونی ران قسمت های خارجی ران شما را مورد بررسی قرار می دهد. این روش شامل برشی است که از ناحیه کشاله ران شروع می شود ، سپس به سمت بیرون تا ناحیه لگن و کمر ادامه می یابد.

لیفت عمودی ران

اگر به دنبال رفع مقداری از پوست های اضافی در همه قسمت های ران خود هستید، می توانید لیفت عمودی ران را در نظر بگیرید. به برش های بزرگتری نیاز دارد که تا زانو گسترش می یابد. با این حال، به دلیل خطر بیشتر عوارض ، جراح شما ممکن است این نوع لیفت ران را توصیه نکند.

لیفت با لیپوساکشن

در برخی موارد، ناحیه ران ممکن است دارای خاصیت ارتجاعی ضعیفی باشد. جراح شما ممکن است علاوه بر جراحی لیفت داخل ران، لیپوساکشن را برای کمک به حذف سلول های چربی اضافی و جلوگیری از افتادگی پوست توصیه کند.

لیپوساکشن و لیفت داخل ران

روش جراحی لیفت داخل ران چگونه است؟

قبل از عمل جراحی لیفت داخل ران ، به شما دستور داده می شود که مصرف داروهای افزایش دهنده خونریزی را متوقف کنید. اینها شامل آسپرین، برخی مکمل ها و داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن هستند. جراح شما همچنین ممکن است درخواست ارزیابی پزشکی کند تا مطمئن شود که شما کاندید مناسبی برای جراحی هستید.

در طول عمل تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرید. جراح شما بر اساس نوع لیفت ران که انتخاب کرده اید ، برش های مناسب را ایجاد می کند. سپس ، آنها قبل از قرار دادن بخیه برای بستن زخم های شما ، سلول های اضافی پوست و چربی را قطع می کنند.

به طور متوسط​​، کل جراحی 2 ساعت طول می کشد تا تکمیل شود. از آنجا که شما چندین ساعت را در قبل و بعد از عمل نیز باید در کلینیک باشید. باید انتظار داشته باشید که کل فرآیند تقریبا 1 روز را به خود اختصاص دهد.

 

بهبودی بعد از عمل لیفت ران چقدر زمان می برد؟

قبل از اینکه از عمل خود به خانه بروید ، جراح پانسمان هایی را بر روی برش ها قرار می دهد تا به کاهش تورم کمک کند. آنها همچنین ممکن است لوله ای را برای کمک به تخلیه خون و مایعات اضافی از ناحیه وارد کنند. شما باید یک قرار ملاقات بعدی بگذارید تا جراح شما این موارد را حذف کند.

  بهترین روش های خانگی برای رفع تیرگی آرنج و زانو

مانند دیگر جراحی های زیبایی، لیفت ران به عنوان یک عمل مهم در نظر گرفته می شود و برای بهبودی نیاز به مرخصی از کار دارید.

به احتمال زیاد چند روز پس از عمل درد، کبودی و تورم را تجربه خواهید کرد. شما باید بلافاصله کانتور بیشتری را روی ران خود مشاهده کنید ، اما تا چندین ماه نتایج کامل را مشاهده نخواهید کرد.

هرگونه تشدید درد یا شروع خونریزی از طریق بخیه یا پانسمان باید فوراً با پزشک خود مشورت کنید. در موارد زیر نیز باید به پزشک مراجعه کنید:

  • جداسازی زخم
  • تب
  • لرز
  • بی حسی

درباره لیفت داخل ران بیشتر بدانید

مدت زمان تا مشاهده نتیجه لیفت داخل ران چقدر است؟

به طور کلی ، برای بهبودی از عمل جراحی لیفت ران به چند هفته زمان نیاز دارید ، بنابراین باید برنامه کاری خود را متناسب با آن برنامه ریزی کنید. همچنین باید حداقل 6 هفته پس از عمل از انجام هرگونه وزنه برداری و تمرینات سنگین خودداری کنید.

شما می خواهید در این مدت پاهای خود را تا حد ممکن بالا بیاورید و ممکن است بتوانید بعد از چند روز بیرون بروید. طبیعی است که مچ پا متورم شود زیرا به تدریج بیشتر حرکت می کنید.

پس از بهبودی، ممکن است زخم هایی از محل جراح شما ایجاد شود تا پوست اضافی اطراف ران شما برداشته شود. با این حال، هنگامی که توسط یک جراح باتجربه انجام می شود، جای زخم ها نباید برای دیگران بسیار قابل توجه باشد، به خصوص اگر در مناطق نامحسوس قرار گرفته باشند.

خطرات و معایب عمل لیفت ران

قبل از انجام عمل لیفت داخل ران ، باید تعیین کنید آیا نتایجی که به دنبال دستیابی به آنها هستید ارزش عوارض جانبی را دارد یا خیر. در حالی که عوارض جدی چندان رایج نیستند ، باید خطرات زیر را با جراح خود در میان بگذارید:

  • خون ریزی
  • زخم
  • عفونت ها
  • تغییر رنگ پوست
  • عدم تقارن
  • از دست دادن قابلیت ارتجاعی پوست
  • تجمع مایع
  • ترومبوز ورید عمقی
  • عوارض قلبی یا ریوی
  • اگر سیگار می کشید، فعالیت بدنی محدودی دارید یا از رژیم غذایی سرشار از غذاهای فرآوری شده استفاده می کنید، خطر عوارض شما افزایش می یابد.

هزینه عمل لیفت داخل ران چقدر است؟

با توجه به ماهیت جراحی این عمل، باید بدانید که انجام این جراحی زیبایی در کلینیک‌های با جراحی محدود ارزان‌تر است. در بیمارستان اما این جراحی کمی گران‌تر در می‌آید. با این حال حدود قیمت جراحی لیفت داخل ران در حال حاضر از 10 تا 20 میلیون تومان است.

  ترفند های خانگی رفع تیرگی زانو با طب سنتی

انجام عمل لیفت داخل ران

اگر شما یا آشنایانتان عمل لیفت داخل ران انجام داده اند با ارائه تجربیات خود به دیگر خوانندگان مجله بانوی پارسی در بهترین انتخاب به آن ها کمک کنید.

منبع: niniban.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هفت =