0

آشنایی با مزایا و معایب پروتز سینه مدل اشکی

آشنایی با مزایا و معایب پروتز سینه مدل اشکی

فهرست عناوین

پروتز سینه، نوعی فرم مصنوعی پستان است که جایگزین تمام یا بخشی از پستان می‌شود. اما پروتزهای سینه چه اشکالی دارند؟ پروتز سینه گرد چیست؟ پروتز سینه مدل اشکی چیست؟ در این مقاله، دراین‌باره صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

موضوعات اصلی مقاله پروتز سینه مدل اشکی:

  • در انتخاب پروتز سینه به چه مواردی باید دقت کرد؟
  • در اندازه‌گیری پروتز چه نکاتی مهم است؟
  • آشنایی با انواع پروتز پستان
  • کدام سبک از پروتزهای پستان را انتخاب کنیم؟
  • شناخت انواع پروتز سینه بر اساس شکل

بیشتر پروتزهای سینه از ژل سیلیکونی نرم که در یک لایه نازک محصور شده، ساخته می‌شوند. سطح خارجی آن‌ها نرم و صاف احساس می‌شود و ممکن است حاوی طرح کلی نوک پستان باشد.
بسیاری از خانم‌هایی که جراحی سرطان پستان انجام داده‌اند، از پروتز پستان استفاده می‌کنند. اما پروتز سینه برای خانم‌هایی که اندازه یا شکل پستان‌هایشان با یکدیگر متفاوت است و یا بازسازی پستان انجام داده‌اند، نیز مفید است.
برای برخی از زنان، استفاده از پروتز ممکن است یک انتخاب موقتی قبل از بازسازی باشد.

قبل از انجام پروتز سینه چه اقداماتی لازم است؟

  • اگر سیگار یا قلیان استفاده می‌کنید، باید قبل از عمل پروتز سینه، مصرف آن‌ها را متوقف کنید.
  • مصرف مشروبات الکلی را قطع کنید.
  • برای عمل زیبایی پروتز سینه مدل اشکی حتما با خودتان همراه ببرید.
  • بعضی از داروها باعث افزایش احتمال خونریزی در حین عمل می‌شوند. بنابراین، پزشکتان را در جریان داروهایی که مصرف میکنید، قرار بدهید.

برای انتخاب بهترین پروتز سینه چه نکاتی ضروری است

هنگام انتخاب پروتز سینه، مهم است که یک سوتین مناسب برای قرار دادن پروتز سینه در آن به همراه داشته باشید تا پزشک ببیند پروتز چگونه داخل سوتین قرار گرفته است.
پوشیدن یک تاپ ساده و رنگ روشن بسیار مفید است و باعث می‌شود انتخاب پروتزی که فرم خوبی به شما می‌دهد راحت‌تر شود. ممکن است ترجیح بدهید تاپی بپوشید که به راحتی و سریع‌تر پوشیده شود و راحت و سریع هم دربیاید.

می‌توانید در مورد سبک لباسی که ممکن است بخواهید روی پروتز خود بپوشید، با پزشک صحبت کنید. حتی بسیار مفید است که قبل از قرار ملاقات با پزشک درباره انواع لباس‌هایی که قصد دارید از آن‌ها استفاده کنید، مثل لباس شنا فکر کنید. همچنین می‌توانید انواع مختلفی از تاپ‌ها را با گردنبندهای مختلف استفاده کنید تا ببینید که پروتز سینه شما با استایل‌های مختلف چطور خواهد شد.

آشنایی با عمل پروتز سینه مدل اشکی
برای اندازه‌گیری پروتز پستان چه مواردی مهم است

در این مرحله به شما درباره آنچه در حین جاگذاری پروتز رخ خواهد داد، توضیح داده می‌شود. در قرار ملاقات خود درباره این مسائل صحبت خواهید کرد: مجموعه‌ای از اندازه‌ها و سبک‌های پروتز سینه مانند پروتز سینه مدل اشکی.
شما در اتاقی با نور خوب و مجهز به یک آینه بزرگ می‌توانید ببینید که پروتز داخل سوتین و با پوشیدن لباس به چه صورت می‌شود.
حتما می‌خواهید بدانید چطور باید پروتز را انتخاب کنید. شما باید با پروتز احساس راحتی کنید، فرم خوبی به شما بدهد و با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد. این نکته برای انتخاب پروتز سینه مدل اشکی بسیار مهم است.

  علایم کیست گانگلیون و روش های درمان این کیست

آشنایی با انواع پروتز پستان

پروتزها به سبک‌ها، اشکال، وزن، رنگ و مواد مختلف و با مجموعه ای از لوازم جانبی متفاوت ارائه می‌شوند. انتخاب بهترین نوع پروتز سینه بستگی به شرایط شما دارد. در ادامه انوع پروتز پستان را بررسی میکنیم.

پروتزهای سینه بر اساس برجستگی، به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

  • پروتز با برجستگی کم
  • پروتز با برجستگی زیاد
  • پروتز با برجستگی خیلی زیاد

همچنین پروتز های سینه بر اساس شکل، به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  • پروتز پستان گرد
  • پروتز سینه مدل اشکی

انواع پروتز سینه
کدام سبک از پروتزهای پستان مناسب تر است؟

پروتزها در اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌های بسیار متنوعی وجود دارند و از موادی ساخته شده‌اند که تا حد ممکن شبیه یک پستان طبیعی است. مهم است که پروتزی متناسب با سبک زندگی خود را انتخاب کنید.

گاهی اوقات افراد ترجیح می‌دهند به جای پروتز دائمی فقط از پروتز موقتی استفاده کنند. این انتخاب مزایای خاص خود را دارد.

1- پروتز پستان کامل یا استاندارد

این پروتز دارای پشتوانه‌هایی مختلف است که مستقیما در مقابل دیواره قفسه سینه قرار می‌گیرد یعنی در جایی که تمام بافت پستان برداشته شده است.
این نوع از نظر اندازه، شکل و رنگ، با سینه شما مطابقت دارد.
اگر هر دو پستان خود را برداشته‌اید، می‌توانید سایزی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

2- پروتز سینه جزئی

پروتز جزئی، مناسب خانم‌هایی است که قسمتی از سینه آن‌ها برداشته شده است. این نوع، داخل سوتین پوشیده می‌شود و به شکلی است که طرح کلی پستان را پر می‌کند. جنس آن از همان مواد سیلیکونی است که اکثر پروتزهای کامل با آن ساخته شده‌اند.انتخاب بهترین نوع پروتز سینه
3- پروتز پوسته

پروتز پوسته، نوعی پروتز جزئی است که اگر اندازه سینه‌های شما با یکدیگر متفاوت باشد می‌توانید از آن استفاده شود.
در واقع یک پوسته نرم از سیلیکون است که روی پستان کوچک‌تر شما قرار می‌گیرد تا با سینه بزرگ‌تر مطابقت داشته باشد.

این نوع پروتز همچنین می‌تواند برای خانم‌هایی که جراحی بازسازی پستان انجام داده‌اند و در جایی که تقارن ایجاد نشده، مورد استفاده قرار بگیرد.

4- پروتز  سینه چسبناک

پروتز چسبناک (کامل یا جزئی) مستقیما به پوست می‌چسبد. این نوع به درد خانم‌هایی می‌خورد که فعال هستند یا می‌خواهند از سوتینی که حمایت کمتری دارد، استفاده کنند. اگر لباس به اندازه کافی حمایت کند، می‌توان این نوع پروتز را با تاپ‌های بدون بند نیز پوشید.
اما به بیشتر خانم‌ها توصیه می‌شود که 12 ماه پس از جراحی یا در طی رادیوتراپی از پروتز چسبناک استفاده نکنند چون ممکن است به پوست آسیب برساند.

  همه چیز درباره عمل لیفت چشم و چند نکته که باید قبل از لیفت چشم بدانید

پروتز سینه مدل اشکی چیست؟
شناخت انواع پروتز پستان بر اساس شکل

پروتز های سینه انواع مختلفی دارند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد. انوع پروتزهای پستان به شکل قرینه، قطره پروتز سینه مدل اشکی، یا نامتقارن هستند. در ادامه هر کدام را بصورت مختصر توضیح میدهیم.

1- پروتز متقارن سینه

فرم متقارن معمولا به شکل بیضی یا مثلث است که می‌توان آن را در دو سمت چپ یا راست پوشید.

2- پروتز پستان نامتقارن

پروتز پستان نامتقارن، عموما برای خانم‌هایی که جراحی گسترده‌تری انجام داده‌اند، بیشتر مناسب است. با این حال، این نوع را می‌تواند در خانم‌هایی که جراحی گسترده انجام نداده‌اند، نیز استفاده شود. پروتز سینه نامتقارن به طور خاص برای سمت چپ، یا راست طراحی شده است.

3- پروتز سینه مدل اشکی

پروتز سینه مدل اشکی، اغلب برای خانم‌هایی مناسب است که پستان‌هایشان در ناحیه تحتانی و خارجی پر است و در بالای نوک پستان بافت کمتری دارد.
پزوتز سینه مدل اشکی را می‌توان در دو سمت راست، یا چپ پوشید. اگر جزو خانم‌هایی هستید که بافت سینه کمتری دارید و سینه‌هایتان تقریبا تخت و صاف است، پروتز سینه مدل اشکی مناسب شما است. پروتز سینه مدل اشکی، نسبت به پروتز سینه گرد، نمایی طبیعت‌تر به سینه های شما می دهد.

انتخاب مناسب ترین پروتز سینه بانوان

در این مقاله متوجه شدید که انواع پروتز پستان بر اساس شکل به «پروتز متقارن»، «پروتز نامتقارن»، و «پروتز سینه مدل اشکی» تقسیم می‌شوند. همچنین پروتزهای سینه بر اساس برجستگی، سه دسته دارند: پروتز با برجستگی زیاد، پروتز با برجستگی کم و پروتز با برجستگی خیلی زیاد. شما می‌توانید با راهنمایی پزشک، بهترین پروتز را برای خود انتخاب کنید.

اگر شما نیز در این زمینه نکته یا تجربه ای دارید با خوانندگان مجله بانوی پارسی در میان بگذارید.

منبع: niniban.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − ده =