0

معرفی بهترین مکان های دیدنی لهستان برای سفر

معرفی بهترین مکان های دیدنی لهستان برای سفر

فهرست عناوین

کشور لهستان (Poland) از جنگ‌ها و نبردهای بسیار زیادی در طی قرن‌ها جان سالم به در برده و امروزه نیز به عنوان کشوری مستقل مقصد عالی برای گردشگران و مشاهده مکان های دیدنی لهستان محسوب می‌شود. در این کشور می‌توان از شهرهای متنوع، جنگل‌ها، دریاچه‌ها و آثار تاریخی آن بازدید کرد. در ادامه این مطلب با ما باشید تا زیباترین جاهای دیدنی کشور لهستان را به شما معرفی کنیم.

معرفی 10 مورد از مناطق دیدنی و بکر کشور لهستان

در این مقاله قصد داریم تا خاص ترین مکان های دیدنی لهستان را با هم بررسی کنیم. اگر شما نیز قصد سفر به کشور لهستان را دارید این مطلب میتواند به شما کمک کند. حتی اگر برای انتخاب مقصد گردشگری خود هنوز تصمیم گیری نکردید، مطالعه این مقاله برای شما خالی از لطف نیست. با ما همراه باشید تا 10 مورد از معروف ترین مکان های دیدنی لهستان را به شما معرفی کنیم.

۱۰. دژ واول در کشور لهستان

دژ واول در کشور لهستان

Wawel Castle

مردم از عصر پارینه سنگی در این محل زندگی می‌کردند و خود دژ واول (Wawel Castle) نیز در قرن چهاردهم میلادی به دستور پادشاه لهستان کازیمیر سوم ساخته شده است. این قلعه به سبک گوتیک ساخته شده و در آن، شمشیر افسانه‌ای تاج‌گذاری نگهداری می‌شود که تنها قطعه به جامانده از مجموعه جواهرات تاج لهستان به شمار می‌رود.

روی این شمشیر نیز تزییات و نمادهای مختلفی طراحی شده است. این قلعه از مهم ترین جاذبه های تاریخی کشور لهستان به شمار میرود.

۹. اردوگاه آشویتس-برکناو لهستان

اردوگاه آشویتس-برکناو لهستان

Auschwitz-Birkenau

بازدید از اردوگاه آشویتس-برکناو (Auschwitz-Birkenau) از جمله کارهایی است که در سفر خود به کشور لهستان باید انجام بدهید. زمانی که به سمت این اردوگاه نازی‌ها پیش می‌روید، اندازه آن شما را به حیرت وا می‌دارد. امروزه در اینجا یعنی شهر اوش‌وینچیم (Oswiecim) این اردوگاه مشهور به موزه و یادبودی از جنگ جهانی دوم تبدیل شده است که در آن یاد کسانی که در اینجا کشته شده‌اند، زنده نگه داشته می‌شود. این اردوگاه یکی از مکان های دیدنی لهستان به شمار می آید.

۸. مکان های دیدنی لهستان بازید از منطقه دریاچه ماسوریان

مکان های دیدنی لهستان بازید از منطقه دریاچه ماسوریان

Masurian Lakeland

منطقه دریاچه ماسوریان (Masurian Lakeland) شامل بیش از ۲ هزار دریاچه مختلف است که به وسیله شبکه گسترده‌ای از کانال‌ها و رودخانه‌ها به یکدیگر متصل شده‌اند. این منطقه بسیار بزرگ در بخش پایین دستی رودخانه ویستولا (Vistula River) در نزدیکی مرز لیتوانی قرار گرفته است. این منطقه به عنوان مشهورترین منطقه کنار دریاچه‌ای در سراسر اروپا شناخته می‌شود و گردشگران بسیار زیادی از آن بازدید می‌کنند.

  معرفی 10 مورد از بهترین سواحل مالزی برای سفر

در روستاهای مختلف کنار دریاچه‌ها می‌توان هتل‌ها، مهمان‌خانه و اردوگاه‌های بسیار مناسبی را پیدا کرد که برای اقامت بسیار مناسب هستند. یکی از بهترین مناطق تفریحی گردشگری لهستان جهت سفر و گردشگری همین منطقه است.

۷. بازدید از تل‌ماسه‌های اسلووینسکی لهستان

بازدید از تل‌ماسه‌های اسلووینسکی لهستان

Slowinski Sand Dunes

تل‌ماسه‌های اسلووینسکی (Slowinski Sand Dunes) در شمال کشور لهستان و در خط ساحلی دریای بالتیک قرار دارند و بخشی از یک پارک ملی به همین نام هستند. این پارک بر اساس افرادی که زمانی در اینجا زندگی می‌کردند، نام‌گذاری شده است و یک موزه فضای باز در شهر کلوکی نیز آثاری از فرهنگ این مردم را به نمایش در آورده است. تل‌ماسه‌ها توسط باد شکل‌گرفته‌اند و ارتفاع آن‌ها به حدود ۳۰ متر نیز می‌رسد.

۶. معرفی قلعه مالبورک لهستان

معرفی قلعه مالبورک لهستان

Malbork Castle

قلعه مالبورک (Malbork Castle) در سال ۱۲۷۴ میلادی توسط شوالیه‌های توتنی ساخته شد که از آن به عنوان مرکز فرماندهی خود برای مقابله با نیروهای لهستانی و حکومت بر بخش‌های شمالی بالتیک استفاده می‌‎کردند. این قلعه در طی سال‌های مختلف گسترش پیدا کرد تا بتواند پذیرای تعداد بیشتری از شوالیه‌ها باشد تا اینکه این افراد در ۱۴۶۶ از قلعه عقب‌نشینی کردند.

امروزه قلعه «مالبورک» یکی از مشهورترین جاذبه‌های شهر مالبورک محسوب می‌شود. مکان های دیدنی لهستان تنها به همین موارد ختم نمیشود. با ما همراه باشید.

۵. بازدید از معدن نمک ویلیچکا در کراکوف لهستان

بازدید از معدن نمک ویلیچکا در کراکوف لهستان

Wieliczka Salt Mine

معدن نمک ویلیچکا (Wieliczka Salt Mine) در حومه کراکوف (Krakow) قرار دارد و یکی از قدیمی‌ترین معادن به شمار می‌رود که از قرن سیزدهم میلادی به طور مداوم از آن نمک استخراج می‌شده است. این مکان دارای شهری در زیرزمین است که درون سنگ‌های نمک کنده‌کاری شده‌اند و یکی از بخش‌های این شهر نیز کلیسایی بسیار زیبا است.

مجسمه‌های باستانی بسیار زیادی از جنس سنگ نمک در این کلیسا دیده می‌شوند. از جاذبه های بی نظیر کراکوف لهستان میتوان این معدن را نام برد.

۴. جنگل بیاوویسکا لهستان

جنگل بیاوویسکا لهستان

Bialowieza Forest

جنگل بیاوویسکا (Bialowieza Forest) بقایایی از جنگل‌های اولیه‌ای است که زمانی سراسر اروپا را پوشانده بودند. این جنگل در مرز لهستان با جمهوری بلاروس قرار دارد و مکان‌های مختلفی وجود دارند که مردم می‌توانند به راحتی بین دو کشور تردد کنند. در اینجا حدود ۸۰۰ گونه گاو میش کوهان‌دار وجود دارند که تحت حفاظت قرار گرفته‌اند. این حیوانات درون حصار قرار دارند و بازدیدکنندگان می‌توانند با تورهای هماهنگ‌شده‌ای از آن‌ها دیدن کنند.

۳. سفر به شهر قدیمی گدانسک از مکان های دیدنی لهستان

سفر به شهر قدیمی گدانسک از مکان های دیدنی لهستان

Gdansk Old Town

در خط ساحلی بالتیک می‌توان شهر قدیمی گدانسک (Gdansk Old Town) را مشاهده کرد که قدمت آن به قرن چهاردهم میلادی باز می‌گردد. در آن زمان، شوالیه‌های توتنی استحکامات بسیار قدرتمندی پیرامون شهر ساختند تا از این شهر در برابر هرگونه حمله‌ای دفاع کنند و بتوانند قدرت خود را در منطقه افزایش بدهند.

  9 تا از بهترین هتل های دبی در سال ۲۰۲۲ کدام است؟

در قرن پانزدهم میلادی، پادشاه کازیمیر چهارم دستور نابودی این استحکامات را داده بود. شهر قدیمی گدانسک امروزه شامل سازه‌هایی از قرن هفدهم میلادی همچون انبارها، آسیاب‌ها و کلیساها است. دیدن این جاذبه تاریخی توریستی لهستان خالی از لطف نیست.

۲. معرفی بازار قدیمی شهر ورشو لهستان

معرفی بازار قدیمی شهر ورشو لهستان

Warsaw Old Market Place

شهر ورشو و بازار مرکزی آن (Warsaw Old Market Place) در اواخر قرن سیزدهم میلادی ساخته و برای بیش از پنج قرن به قلب تپنده فرهنگ کشور لهستان تبدیل شدند. به هنگام جنگ جهانی دوم، محل بازار قدیمی ورشو نابود شده بود اما پس از پایان یافتن جنگ، با دقت بسیار زیادی بازسازی شد. در میدان این بازار نیز مجسمه‎‌ای برنزی از پری دریایی ورشو و نماد پایتخت لهستان دیده می‌شود.

۱. میدان اصلی بازار شهر کراکوف

میدان اصلی بازار شهر کراکوف

Main Market Square

قدمت میدان اصلی بازار (Main Market Square) در شهر کراکوف به قرن سیزدهم میلادی باز می‌گردد و بزرگترین میدان قرون وسطایی در کل اروپا محسوب می‌شود که امروزه یکی از برجسته‌ترین جاذبه‌های لهستان به شمار می‌رود. پیرامون میدان را ساختمان‌های تاریخی، کاخ‌ها و کلیساهای زیبا فرا گرفته‌اند. در مرکز میدان نیز کلاف هال (Cloth Hall) قرار دارد که در سال ۱۵۵۵ میلادی به سبک رنسانس بازسازی شد و واقعا تماشایی به نظر می‌رسد.

در این مقاله سعی شد تا خاص ترین مکان های لهستان به شما معرفی شود. امیدواریم شما نیز بتوانید ازین کشور زیبا دیدن کنید. اگر شما نیز مناطق بکر و مکان های دیدنی لهستان را میشناسید با ما و خوانندگان مجله اینترنتی بانوی پارسی در میان بگذارید.

 

منبع: footofan.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هفت =