0

معرفی بهترین ورزش های تابستانی

معرفی بهترین ورزش های تابستانی

فهرست عناوین

در فصل تابستان باید ورزش‌هایی انجام شود که برای گرمای هوا مناسب باشد. از طرفی گرمای هوا در تابستان دلیل بر این نیست که در این فصل ورزش را رها کنید. در این بخش به انواع ورزش های تابستانی که می‌توان در فصل گرما انجام داد اشاره خواهیم کرد.

ماه‌های تابستان بهترین شرایط را برای بیرون رفتن، لذت بردن از هوای تازه و داشتن قلب سالم فراهم می‌کند. بسیاری از نهاد‌های ملی ورزشی با باشگاه‌های محلی همکاری می‌کنند تا جلسات آغازینی را برگزار کنند که به شما امکان می‌دهد چیز جدیدی را امتحان کنید.

فعالیت‌هایی مانند پیاده روی، دویدن و دوچرخه سواری می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و گردش خون کمک کند. فعالیت بدنی منظم می‌تواند به شما کمک کند احساس آرامش بیشتری داشته باشید، انرژی بیشتری به شما بدهد و احساس موفقیت کنید. برای شناخت پرطرفدارترین ورزش های تابستانی با ما همراه باشید.

پرطرفدارترین ورزش های مناسب فصل تابستان

فصل تابستان یکی از فصول مناسب برای ورزش، تفریح و لذت بردن از هوا است. مناسب ترین ورزش های تابستانی را اگر بدانید میتوانید با بالا بردن سطح انرژی بدن خود در سلامت بدن و همچنین سلامت پوست و مو خود کمک کنید. در این مقاله با انواع ورزش های تابستانی مناسب برای شادابی پوست بیشتر آشنا می‌شوید. فصل تابستان یکی از فصول مناسب برای ورزش، تفریح و لذت بردن از هوا است.

یکی از ورزش های مناسب تابستان پیاده روی

پیاده روی تاثیر کمتری نسبت به دویدن دارد، اما شما خودتان می‌توانید درجه سختی ایجاد شده روی ریه‌ها و عضلات تان را کنترل کنید. بالا رفتن از تپه می‌تواند مزایای زیادی برای افزایش قدرت پایین تنه شما داشته باشد، چون عضلات شما سخت کار می‌کنند که هر دفعه شما را به بالا بکشند.

یکی از ورزش های مناسب تابستان پیاده روی

تاثیر دویدن در مسیر کوهستانی و جنگلی

اگر بخواهید ورزش در تابستان را با شدت کمی بیشتر از پیاده روی داشته باشید، دویدن می‌تواند برای شما مناسب می‌باشد. بر خلاف تردمیل، زمین ناهموار مسیر به شما کمک می‌کند تا از ماهیچه‌های پایین تنه خود بیشتر استفاده کنید. در واقع، فقط تغییر یک اینچ در زمین می‌تواند سوخت کالری را ۵ درصد افزایش دهد.

ورزش‌هایی که باید در تابستان امسال امتحان کنید

یکی از بهترین ورزش های تابستانی شنا است

برای دویدن خیلی گرم است؟ به شنا به عنوان یک ورزش مناسب تابستان فکر کنید. با شنا تمام بدن شما از جمله ریه‌ها یک تمرین جدی را دریافت خواهند کرد. در حالی که شنا نمی‌تواند مقاومتی به اندازه وزنه زدن فراهم کند، اما مقاومت آن بیش از راه رفتن و یا دویدن است. همچنین وجود آب و خنکی آن باعث شده که ورزش شنا یکی از پرطرفدارترین ورزش های تابستانی در همه دنیا باشد.

  دلایل و 8 روش خانگی برای گرفتن جرم گوش

والیبال ساحلی ورزشی پر هیجان برای فصل تابستان

یکی دیگر از پرهیجان ترین ورزش مناسب در تابستان، والیبال ساحلی است. این ورزش باعث می‌شود پایین تنه شما به سختی کار کند، به پایین تنه بازیکنان والیبال ساحلی نگاه کنید. ناهمواری و بافت شن و ماسه، باعث می‌شود عضلات‌تان برای ثابت ماندن به سختی منقبض شوند.

والیبال ساحلی ورزشی پر هیجان برای فصل تابستان

بالا تنه شما در هر ضربه به توپ به سختی کار می‌کند. جای تعجب نیست که یک فرد ۶۲ کیلویی در طول ۳۰ دقیقه از والیبال ساحلی ۳۳۵ کالری می‌سوزاند. البته، در صورتی که شما به سختی کار و به شدت بازی می‌کنید و هدف تان داشتن یک بازی حرفه ای و با کیفیت است.

قایق رانی ورزشی مناسب فصل گرما

یکی دیگر از انواع ورزش های تابستانی می‌توان قایقرانی را نام برد. قایقرانی عمدتا یک فعالیت برای بالا تنه است، اما ناحیه مرکزی تنه هم برای صاف نگه داشتن شما نقش مهمی ایفا می‌کند. اگر می‌خواهید به پایین تنه خود بعد از یک روز تمرین پا سنگین استراحت دهید، ورزش قایقرانی را امتحان کنید.

ورزش‌هایی که باید در تابستان امسال امتحان کنید

ورزش لاکچری گلف مناسب فصل تابستان

ورزشی می‌خواهید که شدت آن کمتر باشد، اما همچنان فعال باشید؟ گلف یک انتخاب عالی است. در حالی که شما در این ورزش عرق نمی‌کنید، اما اگر شما تمام مسیر را راه بروید، می‌توانید تعداد قابل توجهی از کالری‌ها را بسوزانید. در حقیقت، بازی کردن گلف و پیاده روی ۱۸ گودال برابر است با ۸ کیلومتر راه رفتن یا ۵٫۵ تا ۶ کیلومتر دویدن و می‌تواند تا ۲،۰۰۰ کالری بسوزاند.

ورزش لاکچری گلف مناسب فصل تابستان

به عنوان یک مزیت اضافه، عمل چرخش چوب گلف شانه ها، عقب، ماهیچه سه سر و عضله‌های دو سر را درگیر می‌کند. گلف بازان ماهر این روز‌ها درشت به نظر می‌آیند. از آنجایی که شدت آن کم است، گلف نیز فعالیتی عالی برای انجام در روز‌های استراحت باشگاه است.

کالری سوزی بالا به کمک طناب زدن

کافی است کمی فضا داشته باشید تا به ورزش طناب‌زنی بپردازید. همین‌جا می‌توان یادآوری کرد که اگر جمعتان جمع بود و طناب ضخیمی داشتید، می‌توانید مسابقه طناب‌کشی نیز بگذارید.

ورزش‌هایی که باید در تابستان امسال امتحان کنید

دوچرخه سواری یکی از بهترین ورزش های تابستانی نوجوانان

دوچرخه سواری حرفه‌ای یکی از ورزش‌های سخت است؛ اما قطعا لازم نیست برای مسابقه دوچرخه سواری کنید. تابستان فرصت زیادی در اختیارتان قرار می‌دهد تا برای دیدن منظره‌ها و لذت‌بردن از طبیعت و هوای خوب دوچرخه‌تان را به جاده بزنید. ورزش های تابستانی باید هیجان زیادی داشته باشد که دوچرخه سواری دارد.

ورزش اسکیت و اسکیت برد سواری

این دو ورزش از آن دسته ورزش‌هایی‌اند که طرفداران زیادی دارند که می‌توانید هم در فضای باز و هم در محوطه‌های ورزشی از آن‌ها لذت ببرید. زمین‌هایی با سطح شیب‌دار بهترین مکان برای اسکیت‌برد سواری هستند و می‌توانند سطح آدرنالین خونتان را بالا ببرند. البته حتما جانب احتیاط را رعایت کنید تا آسیب نبینید.ورزش اسکیت و اسکیت برد سواری 

  جراحی آرتروسکوپی مینیسک زانو - نحوه عمل و عوارض آن

ورزش چوگان مناسب فصل تابستان

چوگان یکی از ورزش‌های قدیمی در ایران است و اگر در شرایطی هستید که می‌توانید چوگان را امتحان کنید، پیشنهاد می‌کنیم تجربه این ورزش را از دست ندهید. ورزش های تابستانی با اسب مخاطبان زیادی را به خود اختصاص داده است.

ورزش چوگان مناسب فصل تابستان . ورزش های تابستانی

همان‌طور که می‌دانید، وجود اسب در این بازی اهمیت زیادی دارد؛ ولی اگر به دسته چوگان و توپ آن هم دسترسی داشتید، می‌توانید روی چمن و بدون حضور اسب به بازی ادامه دهید. به این صورت لذت هاکی روی چمن را می‌چشید که یکی از ورزش های تابستانی جذاب در دنیاست.

ورزش پر طرفدار صخره نوردی و آب نوردی

صخره نوردی یک ورزش غیرمعمول است که قطعا برای افراد ترسو مناسب نیست. اما اگر به دنبال ماجراجویی و هیجان هستید، صعود به قله‌های کوتاه و بلند کوه همان چیزی است که این تابستان به آن احتیاج دارید.ورزش پر طرفدار صخره نوردی و آب نوردی

اگر هنوز برای بالا رفتن از زمین و صخره‌های سخت آماده نیستید، می‌توانید از دیوار صخره‌ای در کلاس‌های صخره نوردی داخل سالن و فضای باز استفاده کنید. همچنین یکی از ورزش های تابستانی خنک آب نوردی است که در این هوای گرم خیلی میچسبد.

شما نیز اگر ورزشی مناسب فصل گرم تابستان سراغ دارید با ما و مخاطبان بانوی پارسی به اشتراک بگذارید.

منبع: niniban.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 3 =