0

معرفی کامل فرودگاه بین المللی دبی امارات

معرفی کامل فرودگاه بین‌المللی دبی امارات

فهرست عناوین

فرودگاه بین المللی دبی (Dubai International Airport) به عنوان یکی از شلوغ ترین فرودگاه‌های بین‌المللی مسافربری و ششمین فرودگاه باربری شلوغ در سراسر جهان شناخته می‌شود. در ادامه همراه با ما باشید تا به معرفی بخش های مختلف فرودگاه بین المللی دبی امارات بپردازیم.

موقعیت مکانی فرودگاه بین المللی دبی کجاست؟

فرودگاه بین‌المللی دبی در منطقه القرهود (Al Garhoud) و حدود 4 کیلومتری شرق دبی قرار گرفته و سفر از آنجا تا مرکز شهر دبی حدود ۲۰ دقیقه رانندگی با خودرو طول می‌کشد. این فرودگاه دارای سه پایانه است که پایانه‌های یک و سه به یکدیکر متصل هستند و مسافران می‌توانند بدون اینکه دو مرتبه از گیت های امنیتی عبور کنند، با پای پیاده یا قطار مخصوص بین این دو پایانه حرکت کنند.

موقعیت مکانی فرودگاه بین المللی دبی کجاست؟

پایانه شماره دو نیز جدا از دو پایانه دیگر است اما از طریق اتوبوس های شاتل می‌توان به آن دسترسی داشت که از پایانه شماره یک حدود ۲۰ دقیقه و از پایانه شماره سه حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. لازم به ذکر است که در فرودگاه بین المللی دبی پایانه‌ پروازهای اختصاصی نیز وجود دارد که در کنار پایانه شماره دو قرار دارد و پروازهای مسافران سطح بالا و ممتاز از آنجا انجام می‌شود.

پایانه های مسافربری فرودگاه دبی

پس قبل از اینکه وارد فرودگاه بین المللی دبی شوید، بهتر است ابتدا پایانه‌ای که پرواز شما از آنجا انجام خواهد شد را بدانید تا سردرگم نشوید و زمان زیادی را صرف حمل و نقل بین پایانه‌ها نکنید. هواپیمایی امارات بیشتر پروازهای خود را در پایانه شماره سه و در کنکورس یا سالن A انجام می‌دهد و می‌تواند بیش از ۱۹ میلیون مسافر را پاسخگو باشد.

پایانه شماره یک دارای سه طبقه است و در آنجا ۶۰ هواپیمایی بین المللی فعالیت دارند. این در حالی است که پایانه شماره دو بیشتر مربوط به پروازهای ورودی و خروجی به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس شامل بحرین، کویت، عمان، عربستان صعودی، امارات متحده عربی و قطر است.

موقعیت مکانی فرودگاه بین المللی دبی کجاست؟

پارکینگ‌های فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی دارای پارکینگ‌هایی در مقابل هر پایانه است که کوتاه مدت و بلند مدت هستند. پارکینگ‌های کوتاه مدت برای پنج ساعت یا کمتر مناسب هستند و اگر حضور شما بیش از پنج ساعت طول بکشد، باید از گزینه پارکینگ های طولانی مدت استفاده کنید. اتوبوس‌های شاتل نیز در داخل پارکینگ‌ها حضور دارند تا شما را از آنجا به داخل پایانه‌ها ببرند چراکه پارکینگ‌ها تا پایانه‌ها فاصله قابل توجهی دارند.

پایانه‌های یک و دو نیز پارکینگ‌های پریمیوم و اختصاصی تری نیز دارند که نزدیک‌تر هستند اما باید هزینه بیشتری را برای آن‌ها پرداخت کرد. پارکینگ‌های اقتصادی نیز در فاصله ۱۰ دقیقه پیاده‌روی از پایانه‌ها قرار دارند که هزینه آن ساعتی ۵ دلار و روزانه حدود ۲۰ دلار است. هزینه پارکینگ‌های پریمیوم نیز ساعتی ۷ و روزانه ۳۰ دلار است.

  بهترین زمان سفر به سنگاپور کدام است؟

کیفیت سیستم حمل و نقل عمومی در فرودگاه بین المللی دبی

متروی دبی بهترین گزینه برای رفت و آمد به فرودگاه بین‌المللی دبی به شمار می‌رود که با دو خط خود، مرکز شهر دبی را به فرودگاه متصل می‌کند و از ساعت ۶ صبح تا ۲۳ فعالیت دارد. البته این ساعت برای طول هفته است و در روزهای جمعه نیز فعالیت مترو از ساعت ۱ بعدازظهر تا نیمه شب خواهد بود. امکان تغییر ساعت کار مترو به هنگام ماه رمضان وجود دارد.

خط قرمز متروی دبی در پایانه شماره یک و سه فرودگاه بین‌المللی دبی ایستگاه دارد و این در حالی است که خط سبز در نزدیکی منطقه آزاد فرودگاه می‌ایستد و از آنجا مسافران می‌توانند به فرودگاه شماره دو دسترسی داشته باشند. جدا از خطوط مترو، مسافران می‌توانند برای رفت و آمد از یا به فرودگاه بین المللی دبی از تاکسی‌ها یا اتوبوس‌ها نیز استفاده کنند.

معرفی کافه ها و رستوران های فرودگاه دبی

فرودگاه بین المللی دبی به عنوان فرودگاه برجسته و مدرن شناخته می‌شود که در آنجا انواع غذاهای بین المللی سرو می‌شوند. هر کدام از پایانه‎ های فرودگاه دارای بار، کافه و رستوران هستند و مسافران می‌توانند با توجه به سلیقه خود از آن‌ها غذا یا نوشیدنی سفارش بدهند.

از جمله رستوران‌ها و کافه‌های پایانه شماره یک می‌توان به رستوران چوکینگ اورینت (Chowking Orient Restaurant)، کافه نستل تول هاوس (Nestle Toll House Cafe) و کافه جی بی کو (JB Co) اشاره کرد.

معرفی کافه ها و رستوران های فرودگاه دبی

رستوران مزه هندوستان (Taste of India)، رستوران مک‌دونالدز (McDonald’s)، رستوران بمبئی چاوپاتی (Bombay Chowpatty)، رستوران سابوِی (Subway) و تعداد دیگر نیز از جمله رستوران‌های پایانه شماره دو محسوب می‌شوند که انواع غذاهای خوشمزه و لذیذ را برای مشتریان خود سرو می‌کنند.

از رستوران‌ها و کافه‌های پایانه شماره سه فرودگاه بین‌المللی دبی نیز می‌توان رستوران زرافه (Giraffe)، رستوران جک (Jack’s Bar & Grill)، رستوران لی پین کووتیدین (Le Pain Quotidien) و رستوران اوشن بسکت (Ocean Basket) را نام برد.

اگر شما نیز قصد سفر و گردشگری از شهر زیبای دبی را داشته باشید حتما فرودگاه بین المللی دبی را خواهید دید. پس بهتر است با همه ی بخش های فرودگاه دوبی آشنایی لازم را داشته باشید تا دچار سردرگمی نشوید.

منبع: footofan.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 20 =