0

معنی نام شیائومی چیست؟ معرفی برند شیامی

معنی نام شیائومی چیست؟ معنی برند شیامی

فهرست عناوین

در این مقاله به دلیل انتخاب این نام و معنی نام شیائومی توسط این شرکت بزرگ می‌پردازیم. معنی نام Xiaomi چیست؟ معرفی برند بزرگ شیامی. شرکتی که در سال های اخیر در زمینه تولید گوشی های هوشمند بسیار خوش درخشید و سهم بزرگی از بازار فروش اسمارت فون ها را به خود اختصاص داده است. ممکن شما نیز یکی از مشتریان برند شیاموی باشید و از تلفن های این کارخانه استفاده میکنید. پس برای دانستن معنی نام شیائومی با ما در بانوی پارسی همراه باشید.

شیائومی یکی از شرکت‌هایی است که تازه وارد میدان رقابت شده اما با این حال توانست موفقیت‌های زیادی به‌دست بیاورد و نام خود را در این صنعت درخشان کند. هم‌اکنون شیائومی بعد از سامسونگ در رتبه دوم از نظر میزان فروش گوشی‌های هوشمند قرار دارد. اما این نام به چه معناست؟ معنی نام شیائومی یعنی چه؟ در مصاحبه‌ای، موسس شرکت از معنی نام شیائومی می‌گوید و کمی اطلاعات بیشتری در روند نام‌گذاری شرکت می‌دهد. با ما همراه باشید.

خلاصه تاریخچه شرکت شیائومی چین از ابتدا تا کنون

شرکت شیائومی در سال 2010 توسط آقای Lei Jun چهل ساله تاسیس شد و در سال 2011 اولین گوشی خود را عرضه کرد. محصولات این شرکت در ابتدا حتی خرید حضوری نیز نداشتند و فقط به صورت آنلاین به فروش می‌رفتند. شیائومی توانست خیلی زود و بعد از گذشت سه سال، بیشترین سهم را دز میان بازار گوشی‌های چینی دریافت کند! این در حالی بود که شرکت شیائومی رغیبی بزرگ و قدیمی به اسم هوآوی را در کنار خود داشت.

معنی نام شیائومی و معرفی این برند بزرگ

هم‌اکنون شرکت شیائومی بیش از 17 درصد از کل بازار گوشی‌های دنیا را در اختیار دارد و بعد از سامسونگ دوم است. این شرکت رنج بسیار بزرگ‌تری از محصولات را نیز تولید می‌کند، از هدست‌ها و تلوزیون‌ها گرفته تا ترازوهای هوشمند و غیره. به صورت کلی برند شیائومی در بیشتر زمینه های تکنولوژی و نوآوری های الکترونیک فعال است. همین موضوع باعث محبوبت سریع این برند چینی شده است.

در کنار این ویژگی ها قیمت مناسب و کیفیت گوشی های برند شیائومی باعث شد خیلی سریع سهم بزرگی از بازار تلفن همراه را به خود اختصاص دهد. به همین دلیل بسیاری کنجکاون که معنی نام شیائومی این غول تکنولوژی را بدانند.

معنی نام شیائومی در زبان چینی

مهم‌ترین نکته‌ای که موسسان شرکت به آن توجه می‌کردند، چینی محض نبودن نام بود که مخاطبان غیرچینی نیز بتوانند نام آن را حفظ کنند و راحت آن را بیان کنند. نام شیائومی از دو بخش تشکیل شده است: می و شیائو. در زبان چینی، می به معنای برنج است. موسس شیائومی، آقای Lei Jun کل فضای اینترنت که فضای بسیار بزرگی است را به برنج تشبیه می‌کند و شرکت خود را بخش کوچکی از آن می‌داند. بنابراین نام شیائومی که در اصل به معنی “برنج کوچک” است، به عنوان نام شرکت انتخاب شد.

  بهترین و کاربردی ترین ترفند های واتساپ WhatsApp

البته هم‌اکنون این شرکت در سایت شیائومی، معانی جدیدی را نیز به نام خود اضافه می‌کند. شیائومی در سایت خود توضیح می‌دهد که لوگوی آن‌ها که نوشته MI است، مخفف Mobile Internet است. همچنین در بخشی دیگر می‌گوید که MI مخفف Mission Impossible نیز هست و اشاره به موانع بسیار زیاد شیائومی در ابتدای کار دارد و بیان گر سختی هایی است که تا رسیدن به این عنوان و جایگاه متحمل شده. حالا با معنی نام شیائومی آشنا شدید.

نام های دیگر برند شیائومی که کسی نمیداند

آقای Lei Jun موسس شرکت شیبامی در ادامه درمورد برخی از نام‌ها که کاندید بودند نیز سخن گفت و معنی نام شیائومی را برای اسامی کاندیدا بیان کرد. بیشتر این اسم‌ها به خاطر زیادی “میهن پرستانه” بودن، از گزینه‌ها حذف شدند. در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

  • Hongxing به معنی ستاره قرمز
  • Laijiao به معنی فلفل
  • Heimi به معنی برنج سیاه

در این مطلب با معنی نام شیائومی و معرفی تاریخچه این برند بزرگ تلفن همراه آشنا شدید. شما نیز اگر طرفدار این برند موبایل هستید دلیل خود را با ما و خوانندگان مجله بانوی پارسی به اشتراک بگذارید.
منبع: itresan.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + شانزده =