0

مناطق دیدنی برای سفر به قطر و گردشگری

مناطق دیدنی برای سفر به قطر و گردشگری

فهرست عناوین

قطر (Qatar) کشوری کوچک است اما در آن می‌توان جاذبه‌های طبیعی، انواع تفریحات و فعالیت‌های مختلف برای گردشگران را مشاهده کرد و مطمئنا سفر به قطر می‌تواند اوقات بسیار خوشی را برای شما رقم بزند.

بهترین جاذبه های گردشگری و طبیعی برای سفر به قطر

علاوه بر جاهای دیدنی جهت سفر به قطر که همیشه در دسترس است، زمان زیادی تا جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نمانده و به هنگام برگزاری این مسابقات نیز می‌توان از جاهای مختلف کشور قطر بازدید کرد. با مجله بانوی پارسی همراه باشید تا به معرفی بهترین مناطق دیدنی قطر بپردازیم.

بازدید از جاذبه های شهر دوحه قطر 

بازدید از جاذبه های شهر دوحه قطر 

Doha

شهر دوحه (Doha) به عنوان پایتخت قطر اولین جایی است که شما قدم در آن می‌گذارید و بهتر است که مدتی را صرف گشت و گذار در آن کنید. این شهر سرشار از جاذبه‌های مختلف است و بهترین مکان برای درک بهتر فرهنگ و سنت‌های قطر به شمار می‌رود.

اگر برای دیدن مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ سفر به قطر را انتخاب کردید، باید بدانید که تمام مسابقه‌ها در شعاع ۵۰ کیلومتری از شهر دوحه برگزار می‌گردند و شما می‌توانید در این زمان در یکی از هتل‌های لوکس یا هتل‌های ساحلی دوحه اقامت داشته باشید.

از جمله جاهای دیدنی شهر دوحه می‌توان به بازار سنتی و شلوغ سوق واقف (Souq Waqif)، موزه هنر اسلامی (Museum of Islamic Art)، موزه ملی قطر (National Museum of Qatar)، کورنیش دوحه (Doha Corniche) و مسجد جامع محمد بن عبدالوهاب (State Grand Mosque) اشاره کرد.

مناطق دیدنی شهر لوسیل در سفر به قطر

مناطق دیدنی شهر لوسیل در سفر به قطر

Lusail

لوسیل (Lusail) به عنوان شهر آینده قطر شناخته می‌شود. ساخت این شهر از مدت‌ها در دستور کار قرار داشته و همچنان نیز در دست توسعه است. ظاهر این شهر تازه تاسیس بسیار آینده نگرانه است و اسکله‌های تفریحی زیبا، زمین‎‌های گلف بزرگ، اقامتگاه‌های مجلل، فروشگاه‌های بزرگ و جزیره‌های ساخت بشر شگفت‌انگیز نیز از جمله بخش‌های این شهر به شمار می‌روند.

شهر لوسیل در فاصله ۱۵ کیلومتری از شمال دوحه قرار دارد و به هنگام تکمیل شدن خودش، ۲۰۰ هزار نفر در آن سکونت خواهند داشت و علاوه بر این، به هنگام برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از جمله مکان‌ها مهم خواهد بود. در این شهر استادیوم لوسیل قطر (Lusail Stadium) قرار دارد که یکی از استادیوم‌های برگزارکننده مسابقات فوتبال جام جهانی به شمار می‌رود.

سفر به قطر و بازدید از شهر الخور

سفر به قطر و بازدید از شهر الخور

Al Khor

الخور (Al Khor) شهری ساحلی در فاصله ۵۰ کیلومتری از شمال دوحه به شمار می‌رود که در گذشته مرکز صنعت صید مروارید بوده است. یکی از جاذبه‌های اصلی این شهر نیز موزه آن است که در آنجا می‌توانید نمایشگاه‌هایی از ماهیگیری، ساخت کشتی یک دکلی عربی و سنت‌های صید مروارید را مشاهده کنید.

  معرفی بهترین مناطق دیدنی سئول کشور کره جنوبی

امروزه شهر الخور بندری بسیار زیبا و تماشایی دارد که در آن کشتی‌های یک دکلی عربی زیادی به چشم می‌خورند. گشت و گذار در کنار اسکله بسیار زیبا و دوست داشتنی این شهر نیز می‌تواند اوقات بسیار خوشی را برای هر بازدیدکننده‌ای رقم بزند.

استادیوم البیت (Al Bayt Stadium) در این شهر قرار دارد. در نزدیکی این شهر نیز جزیره الخور قرار دارد که بیشتر به عنوان جزیره بنفش (Purple Island) شناخته می‌شود و مکان بسیار خوبی برای انجام تفریحات فضای باز و سفر به قطر است.

جاذبه تاریخی قطر قلعه الزوباره

جاذبه تاریخی قطر قلعه الزوباره

Al Zubara Fort

قلعه الزوباره (Al Zubara Fort) در شمال قطر قرار دارد و یکی از بهترین سازه های به جامانده از قرن هجدهم میلادی در این کشور است. این قلعه به هنگام شکوه و اوج خود، شهری تجاری بوده و صنایع ماهیگیری و مروارید در آن رونق داشتند و علاوه بر آن نیز بندر تجاری محبوب بوده است.

امروزه نیز این قلعه به عنوان میراث یونکسو به ثبت رسیده است. در قلعه «الزوباره» می‌توان از خانه‌های تاریخی و کاخ‌ها،‌ بازارها و مساجد داخل آن بازدید کرد و به تماشای شگفتی‌های دیوارها و برج‌های شهر نشست که در وضعیتی کامل قرار دارند.

شهر الوکره کشور قطر

شهر الوکره کشور قطر

Al Wakrah

الوکره (Al Wakrah) قبل از صنعت نفت، روستایی بوده که مردم آن به ماهیگیری و صید مروارید مشغول بودند. امروزه نیز به یکی از بزرگترین شهرهای قطر تبدیل شده و جزو مقاصد سفر و گردشگری برتر این کشور محسوب می‌شود.

این شهر بسیار پیشرفته و مدرن است اما همچنان می‌توان بخش‌هایی تاریخی از آن را مشاهده کرد. استادیوم الجنوب (Al Janoub Stadium) در این شهر قرار دارد و چندین مسابقه از جام جهانی ۲۰۲۲ نیز در آن برگزار می‌شود. از جمله دیگر جاهای دیدنی شهر الوکره نیز می‌توان به خط ساحلی بسیار زیبا، سوق الوکره و باغ عمومی (Public Garden) اشاره کرد.

برج‌های بارزان از جذاب ترین جاذبه های سفر به قطر

برج‌های بارزان از جذاب ترین جاذبه های سفر به قطر

Barzan Towers

برج‌های بارزان (Barzan Towers) از جمله مشهورترین جاذبه‌های قطر به شمار می‌روند که بازدید از آن‌ها برای علاقه مندان به تاریخ می‌تواند بسیار جذاب باشد. این سازه قرن نوزدهمی اصالتا به عنوان برج دیدبانی برای کشتی‌های ورودی به خصوص کشتی‌های متخاصم عثمانی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

بارزان در زبان عربی به معنای مکان بلند است و ارتفاع این برج‌ها نیز به ۱۶ متر می‌رسد. در سال ۲۰۰۳ میلادی، برج‌های بارزان بازسازی شدند و امروزه نیز از آن‌ها به عنوان موزه و برای نمایش تاریخ و فرهنگ غنی قطر استفاده می‌شود. از بالای این برج‌ها نیز می‌توانید شاهد مناظری زیبا از اطراف باشید.

  9 تا از بهترین هتل های دبی در سال ۲۰۲۲ کدام است؟

بازدید از شهر فیلم قطر

بازدید از شهر فیلم قطر

Film City

شهر فیلم (Film City) در غرب قطر قرار دارد و باید در سفر به قطر حتما از آن دیدن کنید. این مقصد بسیار جالب توجه یک روستای سنتی عربی است و به عنوان صحنه فیلمبرداری فیلم‌ها و سریال‌ها از آن استفاده می‌شود و به همین دلیل نیز به عنوان شهر فیلم شهرت پیدا کرده است.

این شهر به خوبی حفظ شده اما امروزه رها شده است و به همین دلیل نیز به آن شهر ارواح نیز می‌گویند. فعلا هیچ گونه فیلمبرداری‌ای در شهر فیلم انجام نمی‌شود و همین نیز این امکان را به گردشگران می‌دهد تا به راحتی بتوانند در گوشه و کنار این شهر گردش کنند و تصور بهتری از زندگی روستایی مردم قطر داشته باشند.

جاذبه دیدنی دریای داخل خشکی کشور قطر

جاذبه دیدنی دریای داخل خشکی کشور قطر

Inland Sea

یکی از زیباترین جاهای دیدنی در سفر به قطر، دریای داخل خشکی (Inland Sea) است که قطر را از عربستان صعودی جدا می‌کند. این مکان به صورت رسمی به نام خور العدید (Khor Al Adaid) شناخته می‌شود و توسط یونسکو نیز به عنوان ذخیره‌گاهی طبیعی به ثبت رسیده است و بسیار زیبا و تماشایی به نظر می‌رسد.

بر خلاف نامش، «دریای داخل خشکی» یک دریا نیست و در حقیقت رودخانه‌ای است که به هنگام جزر و مد در میان تپه‌های شنی جریان پیدا می‌کند. این رویداد در مکان‌های بسیار اندکی در جهان رخ می‌دهد و همین نیز سبب شده تا بازدید از «خور العدید» در سفر به قطر بسیار ارزشمند باشد.

بازدید از جزیره مروارید قطر

بازدید از جزیره مروارید قطر

The Pearl-Qatar

مروارید قطر (The Pearl-Qatar) جزیره‌ای مصنوعی است که به عنوان یکی از لوکس‌ترین مکان‌ها در قطر شناخته می‌شود و در آنجا می‌توان فروشگاه‌های بسیار مجلل، رستوران‎های شیک و هتل‌های پنج ستاره متعددی را مشاهده و از آن‌ها خرید کرد.

بسیاری از برندهای معتبر و معروف جهان همچون آرمانی و ورساچه، فروشگاه‌هایی نیز در اینجا دارند که می‌توانید از آن‌ها خرید کنید یا از تماشای مناظر زیبای آن‌ها در این جزیره ساخت بشر لذت ببرید.

معرفی غار دهل المصفیر در سفر به قطر

معرفی غار دهل المصفیر در سفر به قطر

Dahl Al Misfir Cave

یکی از مهیج ترین مکان‌هایی که در سفر به قطر باید از آن دیدن کرد، غار دهل المصفیر (Dahl Al Misfir Cave) است که ۴۰ متر عمق دارد و به دلیل وجود رسوبات گچ بسیار زیاد، درخشش فسفری جادویی‌ای از خودش ارائه می‌کند.

این مکان به عنوان عمیق‌ترین غار در قطر شناخته می‌شود و باور بر این است که حدود ۵۰۰ هزار سال قبل به صورت طبیعی شکل گرفته است. شما می‌توانید درون این غار گردش کنید اما حتما لباس گرم همراه خود داشته باشید چراکه برخلاف هوای گرم بیرون، داخل غار خنک است.

  معرفی و آشنایی با بهترین مزایای سفر به جزیره کیش

بهترین جاهای دیدنی در سفربه قطر

در این مقاله به معرفی بهترین و مشهورترین جاذبه های گردشگری برای سفر به قطر پرداختیم. شما نیز اگر به قطر سفر کردید و مناطق دیدنی را میشناسید آن را به ما و خوانندگان مجله بانوی پارسی معرفی کنید.

منبع: footofan.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 1 =