0

پاکسازی موهای زائد با آموزش بند انداختن صورت در خانه

پاکسازی موهای زائد با آموزش بند انداختن صورت در خانه

فهرست عناوین

تمیز کردن صورت با استفاده از نخ از روش های بسیار رایج از گذشته تا به امروز می باشد. که در اصطلاح بند انداختن صورت نامیده می شود. به کمک این روش پاکسازی، می توان بسیاری از موهای زائد را از بین برد و به پاک کردن پوست از هر گونه آلودگی و مو زاید پرداخت.

بند انداختن صورت را می توانید در منزل برای کاهش اتلاف وقت و هزینه انجام دهید. اگر فکر می کنید که این کار بسیار سخت و تقریبا نا ممکن می باشد؛ در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا به آموزش گام به گام مراحل اصلاح صورت با نخ برای شما بپردازیم.

مزایای بند انداختن صورت در منزل

از روش های موثر در رهایی از موهای زائد که سبب ایجاد زیبایی و پاکیزگی در خانم ها می شود، می توان به بند انداختن اشاره کرد. بسیاری از خانم ها به دلیل عدم یادگیری در انجام آن به آرایشگاه ها مراجعه می کنند، و برخی دیگر با برخوردار شدن از این مهارت در منزل به انجام آن می پردازند و در وقت و هزینه های اضافی نیز کمک به سزایی می کنند.

در بسیاری از مواقع رفتن به آرایشگاه کاری وقت گیر می باشد که درصورت شلوغ بودن وقت تقریبا کاری غیر ممکن و پر دردسر به شمار می آید. شما می توانید برای بند انداختن صورت خود بدون رفتن به آرایشگاه و کمک گرفتن از فردی دیگر، به اقدام آن در منزل بپردازید. برای آموزش این مراحل گام به گام ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.

آشنایی با مراحل پاکسازی صورت از مو های زائد با بند

در ابتدا برای اینکه بتوانید به خوبی بند انداختن صورت را انجام دهید، مواردی را که در ادامه بیان می شود تهیه کنید.

 1. یک دوک نخ
 2. مقدار کمی الکل
 3. پنبه
 4. هد بند و یا تل پهن برای جمع کردن مو ها

نکته: نخ از وسایل بسیار مهم در اصلاح صورت به شمار می آید که بهتر می باشد برای انجام آن از نوع بهترین استفاده کنید. بهترین نوع نخ اصلاح، استفاده از پنبه های ۱۰۰ درصد در ترکیب آنان می باشد که سبب گرفتن موهای کرک و بسیار ریز در اطراف ابرو نیز می شود.پس از تهیه تمامی وسایل گفته شده برای انجام اصلاح صورت، مراحلی را که در ادامه بیان می شود، به ترتیب انجام دهید.

مراحل بند انداختن صورت

 1. همان طور که گفته شد از تل و یا هد بند برای جمع کردن تمامی مو ها از اطراف صورت استفاده کنید.
 2. حالا نخی را از دوک به طول ۶۰ سانتی متر و یا طول ساعد خود بکنید. اگر فردی قد بلند و دارای دستانی بلند تر نیز هستید، بهتر می باشد که نخ را کمی بلند تر در نظر بگیرید.
 3. پنبه ای را به مقدار کمی الکل آغشته کنید و سپس آن را به روی نخ برای جلوگیری از جوش زدن صورت بکشید.
 4. انتهای دو سر نخ را برای تشکیل یک خط بسته به یک دیگر گره بزنید.آشنایی با مراحل پاکسازی صورت از مو های زائد با بند
 5. حالا در این مرحله با دو دست، دو سر نخ را طوری بگیرید که در مقابل چشمان شما با نخ مستطیلی تشکیل داده شود.
 6. برای ایجاد ضربدر در بین نخ، باید آن را چند دوری بپیچانید تا در نهایت از مستطیل به شکل پروانه در آید.
 7. حالا نخ را به روی صورت خود قرار دهید و با باز و بسته کردن به بند انداختن صورت خود بپردازید.
  جذاب ترین طرح های شینیون دم اسبی مجلسی و ساده

در ادامه این مراحل را انجام دهید:

 1. در این مرحله نیز پس از ضد عفونی کردن نخ، یک سر آن را به پایه میز گره بزنید.
 2. انتهای دیگر سر نخ را در دست چپ نگه دارید.
 3. بین نخ را با کمک از دست راست به شکل مثلث و به طوری که در آرایشگاه ها مشاهده کرده اید، بپیچانید.
 4. با کشیدن به آرامی نخ دست چپ و باز و بسته کردن مثلث، در بین پیچش نخ موها گیر می کند و در نهایت به پاکسازی و از بین رفتن موهای زائد صورت منجر می شود.

مراحل بند انداختن صورت

در ادامه روشی را با کمک گیری از پا مطالعه می کنید، که از دیگر روش ها بسیار ساده تر می باشد.

 1. در این مرحله به روی زمین بنشینید و پاهای خود را به مستقیم دراز کنید.
 2. یک سر نخ را به شصت پای خود گره بزنید.
 3. سر دیگر نخ را نیز در دست چپ خود بگیرید.
 4. حال میان این نخ را نیز همانند روش قبل به شکل مثلث در بیاورید.
 5. حالا نخ را به صورت و محل های مورد نظر قرار دهید و به رفع موهای زائد بپردازید.

نکات قابل توجه در هنگام بند انداختن صورت:

 1. برای گرفتن صحیح نخ در دستان و سپس بند انداختن، بهتر است به دست آرایشگر ها دقت کنید تا الگوی آن را به خوبی آموزش ببینید.
 2. قابل به ذکر است که اگر فردی مبتدی هستید و به تازگی این کار را می خواهید انجام دهید، بهتر است از روش اول کمک بگیرید.

جلوگیری از جوش زدن صورت پس از اصلاح با نخ

 1. برای جلوگیری از ایجاد جوش بر روی صورت، ضد عفونی کردن نخ و صورت را فراموش نکنید.
 2. دقت داشته باشید که قبل از شروع به اصلاح، نخ جدیدی به کار گرفته شود.
 3. بند را به موادی همچون ژل آلوورا، روغن درخت چایی و کرم های نگهداری از پوست صورت آغشته کنید. این عوامل در خنک کردن خون های به روی پوست آمده بسیار موثر است و همین امر در جلوگیری از ایجاد قرمزی و التهاب پوست بسیار تاثیر گذار می باشد.
 4. به صورت خود پس از چند ساعت بند انداختن دست نزنید.
 5. تا ۲۴ ساعت بعد از اصلاح بهتر می باشد که از لوازم آرایشی و عطر های بهداشتی استفاده نکنید. چرا که در این شرایط منافذ صورت شما باز می باشد، و در نهایت با لوازم آرایشی پر از میکروب می شود که همین امر سبب جوش زدن صورت می شود.جلوگیری از جوش زدن صورت پس از اصلاح با نخ
 6. بعد از بند انداختن صورت در صورت مشاهده تورم و قرمزی، بهتر می باشد از پماد های کالامین دی، کالاندولا، بتامتازون و اکسید دورنگ استفاده شود.
 7. هر دو هفته یک بار اقدام به اصلاح کنید؛ چرا که سبب جلوگیری از بلند شدن بسیار موهای زائد می شود و همین امر در صورت کشیدن نشده بیش از حد چهره از بروز جوش جلوگیری می کند.
  جدیدترین طرح کاشت ناخن ترند ۲۰۲۲ جذاب و شیک

مزایا و معایب بند انداختن صورت چیست؟

 • مزایای اصلاح صورت با بند

این روش، اقدامی ساده و کم هزینه می باشد که در نهایت با فقدان هر گونه مواد آرایشی به زیبایی و سلامت و پاکسازی پوست منجر می شود. این روش از بروز هرگونه حساسیت و آلرژی نیز جلوگیری می کند و با استفاده از آن هیچ آسیبی به بافت های صورت وارد نمی شود.مزایا و معایب بند انداختن صورت چیست؟

اصلاح صورت با بند از روش های بسیار مناسب برای پاکسازی صورت به شمار می آید که برای افراد تحت درمان پوستی و آکنه هیچ خطری به حساب نمی آید. همچنین استفاده از بند بسیار کم درد تر از موچین و دیگر روش های اصلاح صورت است. گفتنی است که با اصلاح کردن، فرایند رشد مو ها کند تر می شود.

مهمترین فایده بند انداختن به نسبت سایر روشهای اصلاح موهای زائد همچون اپی لیدی و وکس کردن صورت، آن است که در این روش آرایشگر ردیف به ردیف موها را برداشته و اثری از تارهای باقیمانده مو نخواهد بود.

ضمن اینکه بند انداختن صورت، روشی سریع است که موجب از بین رفتن موهای زائد تنها در ۱۵ دقیقه می شود، هزینه استفاده از بند انداختن نیز پایین تر از روشهای دیگر اصلاح موهای زائد است.

مزیت دیگر اصلاح موهای زائد و بند انداختن صورت در مقایسه با روشهای دیگر، اینکه برای پوست ملایم تر است، برخی از متخصصان به افرادی که از دارو های ضد جوش استفاده می کنند، روش بند انداختن را توصیه می کنند، زیرا بند انداختن تنها بر موها اثر داشته و تاثیری بر پوست ندارد.

 • معایب و خطرات اصلاح صورت با بند

در برخی موارد اصلاح کردن صورت سبب بروز التهاب و قرمزی به روی پوست می شود. برای بعضی از افراد که از پوستی نازک و حساس برخوردار هستند، این خارش و التهابات بسیار دردناک است. قابل به ذکر است که برخی از این قرمزی های پوست با دیگر مواردی همچون بروز عفونت فولیکول مو و تغییر در رنگدانه های پوست صورت همراه می باشد.

معایب و خطرات اصلاح صورت با بند

ارتباط بند انداختن صورت و پیری زودرس چیست؟

برخلاف تصور برخی افراد؛ اصلاح یا بند انداختن صورت بر روند پیری پوست تاثیری ندارد، زیرا کلاژن (یکی از پروتئین های مهم در بافت های بدن، استخوان ها، غضروف و پوست می باشد) که در لایه زیرین پوست (درمی) قرار دارد و مسئولیت حفظ قوام پوست را عهده دار است که بند انداخت صورت روی آن ها تاثیری ندارد.

ممنون که تا انتها با مجله بانوی پارسی همراه بودید. تجربه و نظر شما درباره بند انداختن صورت را برای ما کامنت کنید.

  راهکارهای از بین بردن و درمان چین و چروک لب ها

 منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − سه =