0

پیگمنت تراپی مو چیست؟ روش های انجام پیگمنت تراپی

پیگمنت تراپی مو چیست؟ روش های انجام پیگمنت تراپی

فهرست عناوین

پیگمنت تراپی مو چیست؟ با گذر زمان مو های شما ممکن است تغییر رنگ داده و به سفیدی گرایش پیدا کند. در واقع این سفیدی ها به دلیل از بین رفتن پیگمنت های مو با بالا رفتن سن ایجاد می شود و به اصطلاح ساده تر پیگمنت های مو می میرند و شما آن ها را به رنگ سفید مشاهده می کنید. پیگمنت تراپی مو را در ادامه برایتان بررسی می کنیم تا بتوانید از شر رنگ کردن های مکرر راحت شوید. با بانوی پارسی همراه باشید.

روش های انجام پیگمنت تراپی مو

همانطور که گفته شد پیگمنت های مو منجربه رنگی شدن آن می شوند و زمانی که سن شما بالا تر می رود و یا تحت تاثیر یک سری از عوامل قرار می گیرید باز هم ممکن است این پیگمنت ها از بین بروند و مو های شما سفید شود. رنگ کردن مو ها ممکن است برای همه افراد میسر نباشد و مشکلات بسیاری برایشان ایجاد شود. مورد دیگر شیمیایی بودن رنگ مو های بازار است که باعث می شود به دفعات زیاد نتوان از آن ها استفاده کرد.

البته رنگ مو مشکی گیاهی را میتوانید در خانه خودتان تهیه کنید. در واقع همه جنس مو ها نمی تواند رنگ را به خوبی بپذیرد از این رو مشکلاتی برای فرد ایجاد می شود و ممکن است فردی به رنگ کردن مو حساسیت های شدیدی پیدا کند. در ادامه دو روش پیگمنت تراپی مو را برایتان بررسی می کنیم.

روش اول پیگمنت تراپی مو

باید ترکیبی که مورد نظر شما می باشد را با تناژ گرم تر از پایه هایی که انتخاب کرده اید را با کمی آب در حدی که فقط رنگ شما کمی نرم شود تا بتوانید آن را به مو های خود بزنید ترکیب نمایید. اگر دوست ندارید از آب استفاده کنید می توانید از اکسیدان سه صفر کمک بگیرید.

با استفاده از یک برس رنگ این رنگی که آماده کرده اید را بر رو مو های خود بزنید و سعی کنید این کار را به صورت ضربه ای انجام دهید. به اندازه ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید و بعد رنگی که می خواهید را بر روی مو های خود بزنید. با رعایت مراحل گفته شده نتیجه کار بسیار مطلوب خواهد بود.

آشنایی با روش های پیگمنت مو

روش دوم پیگمنت تراپی مو

در این روش باید از رنگ طلایی ۵ و مقدار بسیار کمی از رنگ ۷.۶۶ استفاده کنید. این رنگ ها را بدون اکسیدان بر روی مو ها بزنید و ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کرده و بعد رنگ اصلی را بر روی مو ها بزنید. به یاد داشته باشید که نباید ترکیب اولیه را از روی مو ها بشویید و باید روی آن ها دوباره رنگ بزنید. با کمی دقت میتوانید پیگمنت تراپی مو خود را انجام دهید.

  آیا برای کاهش وزن بعد از زایمان می‌توان عمل کرد؟

نکات مهم در هنگام پیگمنت مو بانوان

  • برای پیگمنت تراپی مو می توانید تنها از یکی از روش ها استفاده کنید و استفاده از هر دو روش با هم تاثیری ندارد.
  • رنگ های تیره تا پایه ۶ نیاز به رنگدانه ندارند و رنگ می گیرند و نیازی به پیگمنت رو روش های آن ندارید.
  • از این روش ها به صورت روتین استفاده نمی شود.
  • افرادی که دارای مو های سفید هستند، افرادی که مو های دکلره شده دارند و افرادی که مو های شرابی دارند می توانند از این روش برای رنگ دادن بهتر به مو های خود استفاده کنند و به سایر افراد چنین توصیه ای نمی شود.

نکات مهم برای پیگمنت مو

همانطور که گفته شد یک سری از افراد مستعد استفاده از این روش می باشند تا بتوانند رنگ های دلخواه را روی مو های خود فیکس نمایند. ما بقی افراد با استفاده از رنگ های طبیعی و گیاهی نیز می توانند به رنگ موی دلخواه خود برسند. بدون نیاز به عمل های زیبایی موهای خود را درخشنده کنید.

شما نیز اگر تجربه و نکته ای در این زمینه دارید با ما و خوانندگان مجله بانوی پارسی در میان بگذارید.

منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 14 =