0

چند روش کاربردی جهت رفع بوی بد ماشین لباسشویی

چند روش کاربردی جهت رفع بوی بد ماشین لباسشویی

فهرست عناوین

اگر ماشین لباسشویی شما بوی بدی می گیرد باید به دنبال روش هایی برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی خود باشید که در ادامه دلایل بوی نا مطبوع ماشین لباسشویی و نحوه برطرف کردن آن را به شما توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

یکی از سوالات خانم های خانه دار این است که چرا ماشین لباسشویی بوی ناخوشایدی می گیرد و چطور می توان این بو را از بین برد.در ادامه چند روش کاربردی برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی را به شما آموزش می دهیم.

راهکارهای رفع بوی بدن ماشین لباسشویی در خانه

اگر از ماشین لباسشویی خانه شما بوی بد و ناخوشایند استشمام می شود برای شما چند سوال پیش می آید که چطور می توان این بو را از بین برد که در ادامه به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

دلیل اصلی ایجاد بوی بد ماشین لباس شویی چیست؟

دلیل این بوی بد به دلیل رشد میکروارگانیزم ها درون سبد ماشین لباسشویی است. محیط مرطوب و گرمی که از طریق چرخه شستشو ایجاد می شود به همراه باقی مانده شوینده و نرم کننده ها بستری مناسب برای فعالیت باکتری ها و قارچ ها را فراهم می کند.

اگر دستگاه لباسشویی مدت کافی برای خشک شدن زمان نداشته باشد این مواد شروع به فاسد شدن می کنند و در ادامه بوی بد و نامطبوعی درون و پیرامون لباسشویی ایجاد می شود که خیلی راحت به لباس ها منتقل می شود و حتی در وضعیت بدتر این بوی آزاردهنده به فضای خانه و محیط اطراف سرایت خواهد کرد. در این زمان همه به فکر رفع بوی بد ماشین لباسشویی خانه می افتند.

علت ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی چیست؟

عاملین بوی بد ماشین لباسشویی

  • وقتی که لباس های خیس به مدتی زیاد در ماشین لباسشویی بماند می تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع شود و زمینه را برای رشد قارچ و ناراحتی های پوستی فراهم کند.
  • بسته ماندن درب ماشین لباسشویی پس از تمام شدن مراحلشستشوی لباس ها و بیرون نیاوردن آنها
  • خشک نکردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی پس از هر بار شستشوی لباس ها
  • عدم سرویس سالیانه و رسیدگی نکردن به نظافت دستگاه
  • تمیز نکردن فیلتر پمپ تخلیه و بررسی نکردن اینکه آیا شی یا لباسی در قسمت آن گیر کرده باشد.
  • تمیز نکردن جای پودری ماشین لباسشویی

معرفی راهکارهای مفید برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی

در ادامه تمام روش ها و راهکارهای رفع بوی بد ماشین لباسشویی را می خوانید. با بانوی پارسی همراه باشید.

استفاده از گرما برای رفع بو

یکی از روش های خوب برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی استفاده از گرما است. اگر برای صرفه جویی در هزینه از تنظیمات آب سرد برای شستشوی بخش زیادی از لباس بهره می گیرید به این نکته توجه کنید که در آخرین شستشو با ماشین لباسشویی باید از آب گرم استفاده کنید تا هیچ نوع ماده ای باقی نماند.

  روش های جلوگیری از کپک زدگی و رفع کپک ماشین لباسشویی

استفاده از شوینده های مناسب برای لباسشویی

اگر درب ماشین لباسشویی شما در جلوی دستگاه قرار گرفته است از مواد و پودرهای شوینده مناسب استفاده کنید. بیشتر محصولاتی که برای ماشین لباسشویی های امروزی تولید می شوند کف صابونی کمتری را دارند که باعث می شود در هر چرخه شستشو مواد شوینده کمتری باقی بماند.

بهبود جریان هوا در ماشین لباسشویی

یکی دیگر از روش های رفع بوی بد ماشین لباسشویی بهبود جریان هوا است. با جریان هوای مناسب، خشک شدن درون ماشین لباسشویی راحت تر می شود. پس در پایان شستشو خیلی زود لباس ها را از ماشین بیرون بیاورید و درب آن را باز بگذارید تا بخار و رطوبت باقی مانده سریع تبخیر شود. برای اطمینان یک رطوبت زدا یا فن تهویه در مکان رختشویی نصب کنید تا خشک شدن سریع تر انجام شود. وقتی محیط داخل لباسشویی خشک باشد دیگر رشد باکتری ها اتفاق نمی افتد.

روش های برطرف کردن بوی بد ماشین لباسشویی

اهمیت تمیز کردن محیط داخل لباسشویی

با توجه به اینکه منشا اصلی بو مشخص نیست هر چند وقت یکبار فیلتر پمپ تخلیه و جا پودری را تمیز کنید. به صورت کلی سعی کنید که تمیزکاری لباسشویی و خشک کن را به صورت منظم انجام دهید. برای این منظور از روش های زیر بهره ببرید:

الف- تمیز کردن با سرکه و جوش شیرین

هر شش ماه یکبار دو لیوان سرکه سفید و نصف پیمانه جوش شیرین درون مخزن ماشین لباسشویی بریزید و درب آن را برای یک ربع ببندید. سپس تنظیمات برنامه را بر روی بالاترین درجه آب قرار داده و اجازه دهید برنامه کار خود را به پایان برساند. این کار موجب از بین رفتن چربی و روغنها، چرک و دیگر مواد باقی مانده در لباسشویی خواهد شد.

ج- تمیز کردن لباسشویی با دست

حلقه لاستیکی (واشر) پیرامون درب لباسشویی محل مناسبی برای رشد قارچ و کپک هاست. یک پارچه تمیز و مرطوب برداشته و به همراه یک پاک کننده ملایم یا مخلوط آب و سرکه به شستشو و تمیزکاری بپردازید. و در آخر پارچه تمیز دیگری بردارید و داخل سبد را کاملا خشک کنید سپس درب لباسشویی را باز گذاشته تا هوا جریان یابد و فرایند خشک شدن بهتر و زودتر صورت گیرد.

د- استفاده از آب داغ و مایع سفید کننده برای تمزکاری لباسشویی

هر چند ماه به پاکسازی لباسشویی با مایع سفید کننده و آب داغ بپردازید. در مدل های قدیمی مستقیما این کار را انجام دهید و در مدل های جدید یک فنجان مایع سفید کننده را داخل محل مخصوص مایع شوینده بریزید و لباسشویی را با آب گرم و بدون لباس روشن کنید تا چند دقیقه ای به این حالت کار کند. چرخش مایع سفید کننده و آب داغ در مخزن به تمیز شدن آن و رفع بوی بد لباسشویی کمک می کند.

  معرفی ۱۰ کتاب خودشناسی از بین بهترین‌ها

ب- بکارگیری شوینده های ماشین لباسشویی

از فروشگاه دلخواه خود شوینده مناسب ماشین لباسشویی را انتخاب نمایید که بتوان برای شستشوی لباس ها آن را به کار برد. البته لباسشویی های جدید دارای محفظه ای مخصوص شوینده هستند که اگر بیش از حد آن را پر کنید مواد شوینده در لبه ها و اطراف آن باقی مانده و در طی زمان هم تغییر رنگ داده و هم بوی بد ایجاد می کند. بنابراین به خطوط تعیین شده که نشان دهنده حد و مرز استفاده از شوینده است دقت کنید و اگر ناخواسته با پر کردن این قسمت از شوینده لکه هایی ایجاد شده است آن را با یک دستمال مرطوب پاک کنید.

اگر شما نیز نکته نظری در رابطه با روش برطرف کردن بوی بد انواع لباس شویی دارید با ما و خوانندگان بانوی پارسی در میان بگذارید.

منبع: www.topnaz.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − شش =