0

نگاهی به میزان کالری انواع ساندویچ

فهرست عناوین


کالری یک واحد اندازه گیری و واحد انرژی محسوب می شود. زمانی که می گویند یک ماده غذایی دارای ۱۰۰ کالری است، این جمله بیانگر میزان انرژی دریافتی بدن از طریق نوشیدن یا خوردن آن ماده است. بدن برای دریافت انرژی و انجام فعالیت ها به کالری احتیاج دارد. ولی مصرف بیش از حد کالری و عدم سوزاندن آن ها موجب افزایش وزن می شود. یکی از مواد غذایی که کالری نسبتا بالایی دارد، ساندویچ است. مصرف ساندویچ در دوره لاغری ممنوع است. ولی بهتر است ساندویچ های سالم و خانگی که کالری کمی دارند مصرف کنید. در ادامه مطلب قصد داریم به ارائه مطالبی در خصوص کالری انواع ساندویچ بپردازیم. توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

کالری انواع ساندویچ چقدر است؟

چربی ها و مواد نگه دارنده موجود در انواع کالباس سلامت فرد را در نیز در معرض آسیب قرار می دهند. همان طور که می دانید در مصرف هر ماده غذایی باید جانب اعتدال را نگه دارید. بهتر است با شناخت کافی از میزان کالری، چربی، رعایت تعادل در مصرف غذاها و انتخاب بهترین رژیم های غذایی، از طعم دلنشین انواع ساندویچ ها لذت ببرید. علاوه بر این مراقب سلامتی خودتان نیز باشید. در ادامه به کالری انواع ساندویچ اشاره خواهیم کرد.

کالری ساندویچ همبرگر

ساندویچ همبرگر ابتکار آمریکایی هایی است که در حال حاضر شهرت جهانی دارد. این ساندویچ دارای انواع مختلفی است و امروزه برندهای مختلفی اقدام به تهیه و توزیع انواع ساندویچ همبرگر می کنند. جالب است بدانید سالانه نزدیک به ۵۰ میلیارد برگر توسط مردم دنیا مصرف می شود.

کالری ساندویچ همبرگر پیش از پخته شدن ۲۹۵ کالری در هر ۱۰۰ گرم است. این ساندویچ از ترکیبات مختلفی تشکیل می شود که در نهایت ارزش غذایی آن را تعیین می کنند. میزان کربوهیدرات این ساندویچ ۷۱ گرم، میزان چربی ۲۴ گرم، میزان پروتئین آن ۷۴ گرم، فیبر ۲۰ گرم، آب ۴۹ گرم و قند ۷۹ گرم است.

کالری انواع ساندویچ چقدر است؟

کالری ساندویچ بوقلمون

این ساندویچ چیزی در حدود ۲۷ کیلوکالری دارد، میزان کربوهیدران آن ۰.۲ گرم، میزان چربی ۴ و میزان پروتئین آن ۳.۹ است.

کالری ساندویچ کالباس مرغ

کالری کالباس مرغ با کالری کالباس گوشت متفاوت است. در حقیقت هر برش کالباس مرغ دارای ۴۳ کالری است. دقت داشته باشید کالباس، پروتئین مورد نیاز بدن را تأمین می کند، ولی خطر ابتلا به بیماری قلبی، دیابت و چاقی را بالا می برد. کالری ساندویچ ژامبون مرغ یا به بیان دیگر کالری یک برش کالباس مرغ تقریبا ۷۰ درصد، ۲۷ کیلوکالری است. میزان کربوهیدرات ۲/۰، میزان چربی ۱.۱ و میزان پروتئین آن ۳.۹ است.

  مهم ترین مزایای اپیلاسیون گیاهی چیست؟

مقدار کالری انواع ساندویچ

کالری ساندویچ ژامپون گوشت

ژامپون نوعی فراورده گوشی است که در گروه کالباس و سوسیس قرار می گیرد. معمولا برای تهیه انواع ژامپون از گوشت ران حیوانات استفاده می گردد. به بیان دیگر برای تولید ژامبون، گوشت ران برخی از حیوانات را بعد از ترکیب کردن با ادویه ها، نمک و مواد نگه دارنده به شکل ساده یا دودی می پزند. در آخر به ژامبون تبدیل می شود. یکی از انواع ژامپون ها که بسیار محبوب است، ژامبون گوشت است. ژامبون گوشت در گروه فرآورده های گوشتی قرار دارد. این ژامبون محبوب فقط در صورتی که از گوشت ارگانیک و تازه تهیه شده باشد، خوش طعم و لذیذ است. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم، ژامبون را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.

در مقابل کالری ژامبون گوشت در هر ۱۰۰ گرم، ۲۶۳ کالری است. کالری یک برش ژامبون گوشت یا کالباس گوشت بالای ۷۰ درصد، ۵۵ کیلو کالری و میزان کربوهیدرات ۰.۴ گرم، میزان چربی ۴.۳ و میزان پروتئین آن ۳.۴ است.

کالری انواع ساندویچ چه میزان است؟

کالری ساندویچ کالباس

یکی از پرکالری ترین غذاهای فست فودی که طرفداران فراوانی هم دارد، ساندویچ کالباس است. اگر در دوره رژیم قرار دارید، از مصرف ساندویچ کالباس پرهیز کنید. در عین حال بهتر است ساندویچ های کم کالری، سالم و خانگی مصرف کنید. کالری موجود در ساندویچ ژامبون با کاهو و گوجه، ۲۷۸ کالری است. پروتئین این ساندویچ حدود ۱۷ گرم است.

فواید انواع ساندویچ

فهرست کالری انواع ساندویچ

 • کالری ساندویچ رست بیف: ۱ عدد ساندویچ متوسط دارای ۲۳ گرم پروتئین و ۳۶۵ کالری است.
 • کالری ساندویچ همبرگر: ۱ عدد ساندویچ متوسط دارای ۲۳ گرم پروتئین و ۴۲۰ کالری است.
 • کالری ساندویچ استیک: ۱ عدد ساندویچ متوسط دارای۳۰ گرم پروتئین و ۴۵۰کالری است.
 • کالری ساندویچ تخم مرغ: ۱ عدد ساندویچ متوسط دارای ۱۲ گرم پروتئین و ۲۶۱ کالری است.
 • کالری ساندویچ استیک با پنیر: ۲۰۰ گرم از این ساندویچ دارای ۴۱ پروتئین و ۴۵۶ کالری است.
 • کالری ساندویچ چیز برگر: ۱ عدد ساندویچ متوسط دارای ۲۵ گرم پروتئین و ۴۶۲ کالری است.
 • کالری ساندویچ تن ماهی با کاهو و گوجه: ۱ عدد ساندویچ کوچک دارای ۲۹ گرم پروتئین و ۵۲۴ کالری است.
 • کالری ساندویچ سوسیس بندری: ۲۰۰ گرم از این ساندویچ دارای ۱۷ پروتئین و ۴۶۴ کالری است.
 • کالری ساندویچ فلافل: ۲۰۰ گرم از این ساندویچ دارای ۱۳ گرم پروتئین و ۳۴۸ کالری است.
 • کالری ساندویچ هات داگ: ۱ عدد ساندویچ متوسط دارای ۱۱ گرم پروتئین و ۳۲۴ کالری است.
 • کالری ساندویچ ماهی با سس: ۱ عدد ساندویچ متوسط دارای ۲۳ گرم پروتئین و ۵۶۵ کالری است.
 • کالری ساندویچ کلاب: ۲۰۰ گرم از این ساندویچ دارای ۳۴ گرم پروتئین و ۴۴۰ کالری است.
 • کالری ساندویچ ژامبون با پنیر: ۱ عدد متوسط دارای ۲۷ گرم پروتئین و ۴۸۰ کالری است.
 • کالری ساندویچ فیله مرغ: ۱ عدد ساندویچ متوسط دارای ۳۱ گرم پروتئین و ۴۷۰ کالری است.
 • کالری ساندویچ سوسیس: ۲۰۰ گرم از این ساندویچ دارای ۲۹ گرم پروتئین و ۶۲۲ کالری است.
 • کالری ساندیچ شاورما مرغ: ۲۰۰ گرم از این ساندویچ دارای ۳۰ گرم پروتئین و ۴۷۲ کالری است.
 • کالری ساندویچ شاورما گوشت: ۲۰۰ گرم از این ساندویچ دارای ۲۳ گرم پروتئین و ۵۰۲ کالری است.
 • کالری ساندویچ فیله مرغ: ۱ عدد ساندویچ متوسط دارای ۳۱ گرم پروتئین و ۴۷۰ کالری است.
  روش های افزایش میزان دوپامین و توصیه های طبیعی افزایش دوپامین

خواص انواع ساندویچ

کالری بر اساس نوع غذا

کالری موجود در انواع ساندویچ هایی که ما می خوریم انرژی را به شکل گرما تأمین می کند تا بدن عملکرد خود را انجام دهد. به بیان دیگر ما باید برای حفظ زندگی خود به مقدار کالری ای که مصرف می کنیم، توجه داشته باشیم. دو نکته زیر را به خاطر داشته باشید:

 1. اگر مصرف یک ماده غذایی پروتئین، مواد معدنی، ویتامین و فیبر لازم را تأمین کند، کالری آن ارزش بیشتری برای بدن ایجاد می کند. این غذاها اغلب اوقات به عنوان متراکم از نظر مواد مغذی شناخته می شوند.
 2. اگر این غذاها مواد مغذی نداشته باشند، آن را انرژی متراکم یا کالری خالی می نامند. کالری ای که مواد مغذی کمی را برای بدن تأمین می کند.

امیدواریم مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد. در پایان پیشنهاد می کنیم مقالات کالری میوه خشک، کالری نان، کالری شکلات تلخ و کالری بستنی را نیز مطالعه فرمایید.

منبع : آرگا

برچسب :منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 1 =