0

10 تا از بهترین پارک های ملی ایتالیا برای سفر

10 تا از بهترین پارک های ملی ایتالیا برای سفر

فهرست عناوین

کشور ایتالیا بیشتر برای آثار تاریخی برجسته و به جا مانده از دوران رومی‌ها شناخته می‌شود و بسیاری از افراد نیز برای تماشای این آثار تاریخی به این کشور سفر می‌کنند. با این حال، طبیعت بسیار زیبای ایتالیا شامل سواحل بسیار زیبا و پارک های ملی ایتالیا نیز توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند.

ویژگی ها و بهترین زمان سفر به پارک های ملی ایتالیا

مناطق طبیعی کشور ایتالیا سرتاسر منطقه را دربر میگیرد. این کشور بخاطر داشتن آثار تاریخی و تمدن کهن در کنار مناطق بکر و دیدنی یکی از پرگردشگرترین کشورها به شمار میرود. از مناطق بکر و دیدنی میتوان به پارک های ملی ایتالیا اشاره کرد که دارای اکوسیستمی بی نظیر است. در ادامه قرار است به معرفی بهترین پارک های ملی ایتالیا بپردازیم. با ما همراه باشید.

۱۰. پارک ملی پولینو کشور ایتالیا

پارک ملی پولینو کشور ایتالیا

Pollino National Park

پارک ملی پولینو (Pollino National Park) از بزرگترین پارک های ملی ایتالیا به شمار می‌رود که با این وجود، بازدیدکننده بسیار کمی را به خود جذب می‌کند. کوه‌های سر به فلک کشیده، دره‌های وسیع و صخره‌های خارق‌العاده باعث شده تا این پارک ملی به بهشتی برای کوهنوردان و صخره‌نوردان تبدیل شود. جنگل‌های سرسبز پارک نیز در تضادی بسیار زیبا و تماشایی با صخره‌های سنگی و خاکستری رنگ قرار دارند.

۹. پارک ملی گران ساسو و مونتی دلا لاگا ایتالیا

پارک ملی گران ساسو و مونتی دلا لاگا ایتالیا

Gran Sasso and Monti della Laga National Park

پارک ملی گران ساسو و مونتی دلا لاگا (Gran Sasso and Monti della Laga National Park) به لطف کوه گران ساسو بسیار متمایز و جذاب به نظر می‎‌رسد و توانسته توجه کوهنوردان بسیار زیادی را به خود و این پارک ملی ایتالیایی جلب کند. علاوه بر این، علاقه‌مندان به اسکی نیز به سمت این کوه کشیده می‌شوند. این پارک ملی با وجود اینکه فاصله نسبتا کوتاهی از روم دارد اما گردشگران بسیار اندکی را به خود جذب می‌کند و به همین دلیل نیز در بیشتر موارد، کوه خلوت و آرامش بخش است.

۸. یکی از پارک های ملی ایتالیا ارچیلگو دی لا مدالینا

یکی از پارک های ملی ایتالیا ارچیلگو دی لا مدالینا

Maddalena Archipelago National Park

پارک ملی ارچیلگو دی لا مدالینا (Maddalena Archipelago National Park) را میتوان یکی از تماشایی ترین و آرامش بخش ترین پارک های ملی ایتالیا بیان کرد. آب‌های شفاف و فیروزه‌ای رنگ آن نیز منظره‌ای بسیار خیره‌کننده را شکل داده‌اند. سواحل این مجمع‌الجزایر و مناطق کوهستانی و صخره‌ای آن نیز همانند بهشتی زیبا به نظر می‌رسند. قایق‌سواری در بین جزیره‌های مختلف مطمئنا می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد.

  شگفت‌انگیزترین استخرهای شنا در جهان

این پارک ملی در بخش شمالی ساردینی کشور ایتالیا قرار دارد و بیشتر شامل بخش‌های ساحلی و دریایی می‌شود. اگر به دنبال یک منطقه بکر برای ورزش و تناسب اندام هستید، کوهنوردی و بازدید از این پارک بینظیر ایتالیا خالی از لطف نیست.

۷. پارک ملی ول گرانده یکی از خاصترین پارک های ملی ایتالیا

پارک ملی ول گرانده یکی از خاصترین پارک های ملی ایتالیا

Val Grande National Park

پارک ملی ول گرانده (Val Grande National Park) به لطف مناطق کوهستانی و تماشایی خود هر بیننده‌ای را به حیرت وا می‌دارد. کوهستان‌های پشت سرهم و قله‌های پوشیده از برف مطمئنا برای کوهنوردان بسیار جذاب خواهد بود. این پارک ملی در شمال ایتالیا و در نزدیکی مرز با سوئیس قرار گرفته است. گشت و گذار در میان جنگل‌های کوهستانی و صعود به نوک قله کوه‌ها و تماشای مناظر اطراف مطمئنا می‎‌تواند تجربه ماندگاری را برای سفر و گردشگری شما در کشور ایتالیا رقم بزند.

۶. سفر به پارک ملی آسپرومونته ایتالیا

سفر به پارک ملی آسپرومونته ایتالیا

Aspromonte National Park

پارک ملی آسپرومونته (Aspromonte National Park) درست در جنوب کالابریا در ایتالیا قرار گرفته و جاهای دیدنی بسیار زیبا و دوست داشتنی‌ای دارد که توجه هر بازدیدکننده‌ای را به خود جذب خواهد کرد. رشته کوه‌های گسترده درون این پارک های ملی ایتالیا یی مطمئنا باعث خلق مناظری خارق‌العاده شده‌اند که بسیار دیدنی هستند.

علاقه‌مندان به تاریخ نیز می‌توانند به شهر ارواح و رهاشده پنتداتیلو (Pentedattilo) بروند که قدمت آن به سال ۶۴۰ پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد. با بازدید از از این پارک ملی با تاریخ کهن ایتالیا نیز آشنا میشوید.

۵. پارک ملی استلویو کشور ایتالیا

پارک ملی استلویو کشور ایتالیا

Stelvio National Park

پارک ملی استلویو (Stelvio National Park) شامل مراتع سرسبزی است که به جنگل‌های کوهستانی و سپس کوهستان‌های مرتفع و برفی ختم می‌شوند و مناظری را ایجاد کرده‌اند که واقعا نفس‌گیر و خیره‌کننده به نظر می‌رسند به دلیل همین ویژگی ها استلویو یکی از دیدنی ترین پارک های ملی ایتالیا به شمار میرود. در فصل تابستان و با جنب و جوش طبیعت، از هر گوشه و کنار این پارک می‎توان شاهد مناظری زیبا و رنگارنگ بود. با اینکه در این موقع از سال، همچنان نوک قله‌ها پوشیده از برف است اما گل و گیاه های رنگارنگ در میان مراتع بسیار زیبا و چشم‌نواز هستند.

۴. پارک ملی آبروزو از دیدنی و بکرترین پارک های ملی ایتالیا

پارک ملی آبروزو از دیدنی و بکرترین پارک های ملی ایتالیا

Abruzzo, Lazio and Molise National Park

پارک ملی آبروزو، لاتزیو و مولیس (Abruzzo, Lazio and Molise National Park) با دره‌ها و تپه‌های گسترده خودش مناطقی را خلق کرده است که کوهنوردی در میان آن‌ها می‌تواند بسیار دلنشین باشد. محیط خارق‌العاده و دست‌نخورده این پارک ملی نیز حسی آزادانه و سبک بالانه دارد که مطمئنا روح شما را جلا خواهد داد. کوهستان‌ها و پوشش گیاهی موجود در آن به عنوان یک منطقه حافظت شده برای حیوانات نادر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

  معرفی بهترین مناطق دیدنی اسپانیا برای سفر

از جمله این حیوانات نیز می‌توان به بز کوهی آبروزو، گرگ ایتالیایی و مارسیکان اشاره کرد. جدا از این حیوانات، بیش از ۲۰۰۰ گونه گیاهی در پارک ابروزو یکی از بکر ترین پارک های ملی ایتالیا به چشم می‌خورند.

۳. معرفی پارک ملی گرن پارادیسو ایتالیا

معرفی پارک ملی گرن پارادیسو ایتالیا

Gran Paradiso National Park

پارک ملی گرن پارادیسو (Gran Paradiso National Park) در ابتدا به عنوان یک شکارگاه خصوصی برای پادشاه ایجاد شده و از آن زمان نیز به منطقه‌ای حفاظت شده تبدیل شده است که از حیوانات و گیاهان درون خود محافظت می‌کند. این مناظر شگفت‌انگیز در شمال غربی کشور ایتالیا هر بیننده‌ای را به حیرت وا می‌دارد. این پارک ملی نام خود را از کوهی به همین نام گرفته است که در مرکز پارک قرار دارد. دامنه های برفی و قله های بلند و پوشیده شده در میان ابرهای این کوه، منظره‌ای خارق‌العاده را ایجاد کرده است که مطمئنا ارزش دیدن گرن پارادیسو از پارک های ملی ایتالیا را دارد.

۲. پارک ملی سینکو تره کشور ایتالیا

پارک ملی سینکو تره کشور ایتالیا

Cinque Terre National Park

سینکو تره به عنوان یکی از پربازدیدترین بخش منطق دیدنی و پارک های ملی ایتالیا شناخته می‌شود و شهرهای آن نیز از جمله زیباترین شهرها به شمار می‌روند که سوژه‌های بسیار خوبی برای عکاسی هستند. در اینجا، شهرها در دامنه صخره‌ها و رو به سمت اقیانوس قرار دارند و منظره‌ای خارق‌العاده را ایجاد کرده‌اند. این شهرهای ایدئال نیز در کنار کوهستان‌های شیبدار و وحشی پارک ملی سینکو تره (Cinque Terre National Park) را شکل داده‌اند که بسیار جذاب و تماشایی به نظر می‌رسد.

این شهرها در سینکو تره از طریق راه‌های بسیار دوست‌داشتنی در میان صخره‌ها به یکدیگر متصل شده‌اند و گشت و گذار در میان آن‌ها می‌تواند تجربه ماندگاری را برای شما رقم بزند. از این سبر شهرهای ساخته شده در دامنه کوه در کشور خودمان داریم. با سفر و ایران گردی میتوانید ازین شهر ها از جمله ماسوله دیدن کنید.

۱. یکی از زیباترین پارک های ملی ایتالیا، پارک ملی دولومیتی

یکی از زیباترین پارک های ملی ایتالیا، پارک ملی دولومیتی

Dolomiti Bellunesi National Park

پارک ملی دولومیتی ایتالیا (Dolomiti Bellunesi National Park) یک جواهر گران‌بها از طبیعت کشور ایتالیا به شمار می‌رود. بسیاری از افرادی که به این پارک ملی سفر می‌کنند، از تماشای شگفتی‌های طبیعی اینجا انگشت به دهان می‌‌مانند. این پارک ملی در منطقه وینیتوی ایتالیا قرار دارد و دارای مناظری تماشایی و خارق‌العاده از کوهستان آلپ است. در اینجا، کوهستان‌های سربه فلک کشیده مشرف به دیگر مناطق قرار دارند و محیطی کوهستانی را ایجاد کردند که مطمئنا برای علاقه‌مندان به کوهنوردی بهشتی جذاب به شمار می‌رود.

  آنچه قبل از سفر به ساردینیا ایتالیا باید بدانید

سفر و بازدید از بهترین مناطق دیدنی ایتالیا

در این مطلب به معرفی 10 مورد از دیدنی ترین و زیباترین پارک های ملی ایتالیا پرداختیم. کشوری با تمدن کهن و مناظر و آثار دیدنی شگفت انگیز. اگر شما نیز به این کشور سفر کردید تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: footofan.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − سه =