0

معرفی 10 مورد از زیباترین سواحل سیاه رنگ جهان

معرفی 10 مورد از زیباترین سواحل سیاه رنگ جهان

فهرست عناوین

سواحل با شن های سیاه رنگ زمانی شکل می‌گیرند که مواد معدنی و گدازه‌های آتشفشانی بر اساس جذر و مد اقیانوس فرسایش می‌یابند یا اینکه آب از دامنه یک آتشفشان به پایین سرازیر می‌شود. این سواحل نادر و زیبا سوژه‌های بسیار خوبی را برای عکاسی و سفر به شمار می‌روند و به لطف تضاد رنگی خود با آب‌های فیروزه‌ای رنگ دریا بسیار جذاب و تماشایی به نظر می‌رسند.

معروف ترین سواحل سیاه رنگ دنیا کدام است؟

مطمینا دیدن ساحل به رنگ مشکی برای هرکسی جذاب است. شن های سیاه رنگ ساحل باعث متفاوت شدن منظره دریا میشود. اما هرجایی دارای شن های مشکی نیست. در ادامه به معرفی 10 مورد از معروف ترین سواحل سیاه رنگ در کشورهای مختلف جهت بازدید و گردشگری میپردازیم. با ما همراه باشید.

۱. ساحل سیاه رنگ هونوکلانی هاوایی

ساحل سیاه رنگ هونوکلانی هاوایی Honokalani Beach, Hawaii, United States

Honokalani Beach, Hawaii, United States

ساحل هونوکلانی (Honokalani Beach) ساحلی کوچک و سیاه رنگ درون یک پارک ایالتی در کنار بزرگراه هانا در ماویی (Maui) هاوایی است. بزرگراه هانا دروازه ورود به این پارک ایالتی ۱۲۰ هکتاری محسوب می‌شود و یکی از جاذبه‌های برجسته کنار آن نیز همین ساحل سیاه رنگ زیبا و تماشایی است که سوژه بسیار خوبی برای عکاسی محسوب می‌شود. باید توجه به اینکه جریان آب در این ساحل غیرقابل پیش‌بینی و شدید است شنا ممکن است خطرناک باشد.

۲. سواحل سیاه رنگ ریسنفجارا در ایسلند

سواحل سیاه رنگ ریسنفجارا در ایسلند Reynisfjara Beach, Vik, Iceland

Reynisfjara Beach, Vik, Iceland

ساحل ریسنفجارا (Reynisfjara Beach) در خط ساحلی جنوبی کشور ایسلند قرار گرفته است و به نام ساحل ویک نیز شناخته می‌شود و احتمالا مشهورترین ساحل با شن های سیاه در سراسر ایسلند است. احتمالا این ساحل را در سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) و همچنین فیلم‌‌های جنگ ستارگان (Star Wars) دیده باشید.

ترکیب این شنهای سیاه رنگ در کنار امواج خروشان دریا مناظری بسیار تماشایی و زیبا را ایجاد کرده‌اند.این جا یکی از معروف ترین سواحل سیاه رنگ جهان محسوب میشود که هر کسی دوست دارد آن را از نزدیک ببیند.

۳. ساحل ال بولولو با شن های سیاه رنگ در اسپانیا

ساحل ال بولولو با شن های سیاه رنگ در اسپانیا El Bollullo Beach, Tenerife, Spanish Canary Islands

El Bollullo Beach, Tenerife, Spanish Canary Islands

ساحل ال بولولو (El Bollullo Beach) در دره لا اوروتاوا (La Orotava) در شمال یکی از جزیره‌های اسپانیا به نام تنریفه (Tenerife) قرار گرفته است. رسیدن به این ساحل اندکی دشوار است اما ارزش این سفر و گردشگری سخت را دارد. دامنه‌های شیبدار باعث شدند تا ساحل ال بولولو از گزند جمعیت زیاد انسان‌ها در امان بماند و بکر باشد. ال بولولو از بکرترین سواحل سیاه رنگ جهان است.

  بهترین مناطق دیدنی کانادا برای سفر

صخره‌های مرتفع در پشت ساحل و همچنین امواج خروشان دریا در جلوی آن، جذابیت این ساحل را دو چندان کرده‌اند که سوژه بسیار خوبی برای نقاشی و عکاسی به شمار می‌رود. در نزدیکی این ساحل نیز کافه‌ای وجود دارد که در آنجا می‌توان از انواع نوشیدنی‌ها در کنار تماشای مناظر لذت برد.

۴. ساحل سیاه رنگ پونالو در هاوایی

ساحل سیاه رنگ پونالو در هاوایی Punaluʻu Beach, Hawaii, United States

Punaluʻu Beach, Hawaii, United States

فعالیت‌های آتشفشانی در نزدیکی پارک ملی آتشفشان‌ها (Volcanoes National Park) در هاوایی دلیل خلق ساحل بسیار زیبا و تماشایی پونالو (Punaluʻu Beach) است. به راحتی می‌توان به این ساحل دسترسی داشت و یکی از ویژگی‌های برجسته آن نیز حیواناتی همچون لاکپشت های دریایی سبز هاوایی و فک‌های راهب هاوایی هستند که بر روی این شن‌ ساحلی سیاه رنگ و گرم آفتاب می‌گیرند.

۵. ساحل مشکی پلایا جاردین جزایر قناری کشور اسپانیا

ساحل مشکی پلایا جاردین جزایر قناری کشور اسپانیا Playa Jardín, Tenerife, Spanish Canary Islands

Playa Jardín, Tenerife, Spanish Canary Islands

ساحل پلایا جاردین (Playa Jardín) در جزیره تنریفه قرار دارد که از جمله جزایر قناری اسپانیا محسوب می‌شود. این ساحل به نام ساحل باغ نیز شناخته می‌شود و دلیل آن نیز باغ های بسیار زیبا و نخل‌های بلند در کنار ساحل است. دسترسی آسان به این ساحل باعث شده تا این مکان در بین گردشگران محبوبیت زیادی پیدا کند. وجود امکانات رفاهی و همچنین حضور غریق نجات های متعدد نیز از جمله دلایل برای سفری آسان به این ساحل مشکی رنگ به شمار می‌رود.

۶. سواحل سیاه رنگ میهو نو ماتسوبارا ژاپن

سواحل سیاه رنگ میهو نو ماتسوبارا ژاپن Miho no Matsubara, Shizuoka, Japan

Miho no Matsubara, Shizuoka, Japan

ساحل میهو نو ماتسوبارا (Miho no Matsubara) بخشی از منطقه محافظت شده کوه فوجی (Mount Fuji) در ژاپن به شمار می‌رود و از این سواحل سیاه رنگ نیز می‌توان شاهد منظره‌ای خارق‌العاده و تماشایی از کوه فوجی بود. این ساحل حدود ۴ مایل طول دارد و بیش از ۳۰ هزار درخت کاج در کنار آن به چشم می‌خورند.

مطمئنا در کنار ساحل گردی، گردش در میان جنگل و سپری کردن اوقات فراغت می‌تواند سفری دلنشین را برای شما رقم بزند. در این نزدیکی نیز معبد میهو قرار دارد که به عنوان میراث جهانی یونسکو و آثار تاریخی ژاپن به ثبت رسیده است.

۷. ساحل لوینا با شن های سیاه اندونزی

ساحل لوینا با شن های سیاه اندونزی Lovina Beach, Bali, Indonesia

Lovina Beach, Bali, Indonesia

ساحل لوینا (Lovina Beach) در شمال غربی بالی اندونزی قرار دارد و بیشتر برای آب‌های آرام و همچنین فضای دلنشین و آرامش‌بخش خودش شهرت دارد. با اینکه این ساحل ویژگی برجسته یا جاذبه خیره‌کننده‌ای ندارد اما در آب‌های آن می‌توان به کرات دلفین‎ها را مشاهده کرد. به همین دلیل نیز تورهای تماشای دلفین در این ساحل محبوبیت بسیار زیادی دارند. در فاصله ۶ مایلی از این سواحل سیاه رنگ اندونزی نیز بزرگترین صومعه بودایی بالی به نام Brahmavihara Arama قرار دارد که می‌توانید از آن بازدید کنید.

  چرا گاهی اوقات هواپیماها در هوا ثابت به نظر می‌رسند؟

۸. ساحل با شن های مشکی شلتر کوو آمریکا

ساحل با شن های مشکی شلتر کوو آمریکا Shelter Cove Black Sands Beach, California, United States

Shelter Cove Black Sands Beach, California, United States

سواحل سیاه رنگ شلتر کوو (Shelter Cove Black Sands Beach) همانطور که از نامش پیدا است، در شلتر کوو ایالت کالیفرنیای آمریکا و در انتهای جنوبی خط ساحلی ۲۰ مایلی در مسیر به سمت اردوگاه ماتول ریور (Mattole River Campground) قرار دارد. این ساحل به سادگی به نام «ساحل سیاه رنگ» شناخته می‌شود و ساکنین آمریکا به راحتی می‌توانند به آنجا بروند و از این مکان خارق‌العاده و زیبا لذت ببرند. این ساحل پر از صخره است، آب‌های آن عمق بسیار زیادی دارند و جذر و مد غیر قابل پیش بینی در آنجا نیز باعث شدند تا این ساحل مشکی برای شنا کردن مناسب نباشد.

۹. معرفی سواحل سیاه رنگ پلایا نگارا

معرفی سواحل سیاه رنگ پلایا نگارا Playa Negra, Vieques, Puerto Rico

Playa Negra, Vieques, Puerto Rico

ساحل پلایا نگارا (Playa Negra) ساحلی کوچک با شن‌های سیاه رنگ است که یکی از منحصر به فردترین سواحل سیاه رنگ در پورتوریکو (Puerto Rico) محسوب می‌شود. این ساحل در این جزیره آتشفشانی قرار گرفته و مواد معدنی آتشفشانی جزیره نیز به همراه آب به این ساحل آورده می‌شوند. این به معنای آن است که شن‌های این ساحل بسیار خوب و ریز هستند. ترکیب ماسه های قهوه‌ای و سیاه در این ساحل، منظره منحصربه‌فرد و زیبایی را خلق کرده‌اند که جذابیت آن به لطف درختان گرمسیری در پس زمینه بیشتر نیز می‌شود.

۱۰. سواحل سیاه رنگ کاراکاره نیوزلند

سواحل سیاه رنگ کاراکاره نیوزلند Karekare Beach, Karekare, New Zealand

Karekare Beach, Karekare, New Zealand

ساحل کاراکاره (Karekare Beach) در فاصله ۲۱ مایلی از شهر اوکلند (Auckland) در نیوزیلند قرار دارد و به ساحل بسیار مشهور و محبوب پیها (Piha Beach) نیز بسیار نزدیک است. این ساحل در یک پارک ملی به همین نام قرار دارد و صخره‌های بلند را در نقاط مختلف آن می‌توان مشاهده کرد. تل ماسه های شنی سیاه رنگ موجود در این ساحل نیز مناظری حماسی و خیره‌کننده را خلق کرده‌اند. در فاصله ۱۵ دقیقه پیاده‌روی از ساحل نیز آبشار کاراکاره قرار دارد که می‌توانید از آن نیز دیدن کنید.

بهترین ساحل با شن های مشکی

در این مطلب تعداد 10 ساحل بی نظیر با ماسه های سیاه رنگ را معرفی کردیم. این سواحل سیاه رنگ در کشورهای مختلفی واقع شده اند. شما دوست دارید برای بازدید به کدام یک ازین سواحل سیاه رنگ سفر کنید؟

منبع: footofan.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 10 =