0

معرفی 10 مورد از بهترین سواحل مالزی برای سفر

معرفی 10 مورد از بهترین سواحل مالزی برای سفر

فهرست عناوین

قرار گرفتن در کنار کشورهایی همچون تایلند و اندونزی سبب شده تا سواحل مالزی چندان مورد توجه قرار نگیرند. با این حال، مالزی نیز همانند کشورهای همسایه خود دارای سواحلی بسیار زیبا است که می‌توانند مقاصد بسیار خوبی برای ساحل‌گردی و گذراندن تعطیلات باشند.

آشنایی با بهترین سواحل مالزی برای تفریح و گردشگری

اگر شما نیز قصد یک سفر تابستانی به کشوری ساحلی دارید مالزی انتخاب خوبی است. کشور مالزی با داشتن ساحل های زیاد و زیبای خود یکی از مقاصد گردشگری به شمار می آید. تعداد سواحل مالزی برای سفر زیاد است. در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین سواحل مالزی و ویژگی های آن ها آشنا شوید.

۱۰. جزیره سیپادان مالزی

جزیره سیپادان مالزی

Sipadan Island

جزیره سیپادان (Sipadan Island) چه در خشکی و چه در زیر آب یکی از بهترین سواحل مالزی مقصدی بسیار زیبا است که در میان دریای سلبس (Celebes Sea) در شرق ایالت صباح مالزی قرار دارد. این جزیره دارای آب‌های گرمسیری و شفافی است و وجود صخره‌های مرجانی در اطراف آن نیز سبب شده تا به مقصد بسیار برجسته‌ای برای غواصی تبدیل شود. در این صخره‌های مرجانی، لاکپشت،‌ سفره ماهی، کوسه‌های سرچکشی و کوسه نهنگ‌ها زندگی می‌کنند و بازدید از حیات وحش آنجا می‌تواند تجربه‌ای ماندگار باشد.

۹. معرفی ساحل مرجانی پانگکور کشور مالزی

معرفی ساحل مرجانی پانگکور کشور مالزی

Coral Beach, Pangkor

ساحل مرجانی جزیره پانگکور (Coral Beach, Pangkor) یکی از جاذبه‌های اصلی ایالت پراک (Perak) و یکی از بهترین سواحل مالزی در خط ساحلی غربی این کشور محسوب می‌شود. جزیره پانگکور سرشار از مکان‌های تاریخی است که از جمله آن‌ها می‌توان به یک قلعه هلندی با قدمتی چند صد ساله تا شواهدی از ساکنین چینی در معبد فو لین کونگ تائوئیست (Fu Lin Kong Taoist) اشاره کرد.

این جزیره یک مقصد گردشگری پررفت‌وآمد در منطقه محسوب می‌شود و بازدید از آن باید در برنامه شما قرار داشته باشد. جدای از آثار تاریخی، سواحل جزیره پانگکور نیز بسیار زیبا و تماشایی هستند و ساحل مرجانی نیز یکی از بهترین‌ سواحل مالزی به شمار می‌رود.

۸. جزیره ماتاکینگ مالزی

جزیره ماتاکینگ مالزی

Mataking Island, Sabah

جزیره ماتاکینگ (Mataking Island) یکی دیگر از جزیره‌های گرمسیری و تماشایی‌ای است که در خارج از خط ساحلی شرقی ایالت صباح در بورنئو مالزی قرار دارد. این جزیره از طریق یک باریکه شنی به جزیره کوچک‌تری به نام Pulau Mataking Kecil متصل است و به راحتی می‌توان بین دو جزیره‌ و سواحل بسیار زیبا و تماشایی آن‌ها رفت و آمد کرد. مکان‌های بسیار خوبی نیز برای غواصی و گردش در میان حیات وحش دریایی در آب‌های اطراف این جزیره وجود دارد.

  کدام یک از جزایر گیلی برای سفر شما مناسب است؟

۷. ساحل لانگ یکی از بهترین سواحل مالزی

ساحل لانگ یکی از بهترین سواحل مالزی

Long Beach, Perhentian Kecil

جزایر پرهنتیان (Perhentian) در خارج از خط ساحلی شمال شرقی سرزمین اصلی مالزی، برای زیبایی بسیار زیاد خود شناخته می‌شوند و احتمالا مشهورترین مقاصد تفریحی ساحلی در کل مالزی هستند. جزیره کوچک‎‌تر از بین دو جزیره اصلی، پرهنتیان کسیل (Perhentian Kecil) نام دارد که بیشتر در میان طبیعت‌گردان محبوبیت دارد. یکی از بهترین سواحل این جزیره نیز ساحل لانگ (Long Beach) است. جزیره دیگر نیز پرهنتیان بسار (Perhentian Besar) نام دارد که مملو از تفرجگاه‌های لوکس است.

۶. جاذبه های ساحل جوارا کشور مالزی

جاذبه های ساحل جوارا کشور مالزی

Juara Beach, Tioman

جزیره تیومان (Tioman)، جزیره گرمسیری نسبتا بزرگی است که در شرق مالزی قرار دارد و پوشیده از جنگل‌های متراکم است و در نقاط مختلف آن نیز می‌توان سواحلی فوق‌العاده را مشاهده کرد که یکی از بهترین موارد آن نیز ساحل جوارا (Juara Beach) نام دارد. دورافتاده بودن این ساحل سبب شده تا طبیعت آن بکر و زیبا باقی بماند و گردشگران بتوانند تجربه‌ای خارق‌العاده را از سفر به مالزی کسب کنند.

۵. جزیره مانوکان در ایالت صباح مالزی

جزیره مانوکان در ایالت صباح مالزی

Manukan Island, Sabah

جزیره مانوکان (Manukan Island) یکی دیگر از جزایر ایالت صباح است که جزیره‌ای بسیار شلوغ به شمار می‌رود و علت آن نزدیکی به مرکز ایالت است. این جزیره درون محدوده پارک ملی تونکو عبدالرحمان (Tunku Abdul Rahman National Park) قرار گرفته است که در سال ۱۹۷۴ میلادی تاسیس شد و اولین پارک ملی دریایی در مالزی محسوب می‌شود. از همین رو، مکان‌های بسیار خوبی برای غواصی و تماشای حیات وحش زیر دریا در این جزیره وجود دارند.

۴. سفر و گردشگری در جزیره کاپاس

سفر و گردشگری در جزیره کاپاس

Kapas Island, Terengganu

جزیره کاپاس (Kapas Island) همانند تکه‌ای از بهشت به نظر می‌رسد و سواحل آن نیز همانند تصاویری خیالی برای مقاصد سفر و گردشگری هستند. این سواحل شامل شن‌هایی نرم و سفید، درختان نخل و آب‌هایی بسیار شفاف است که به مقاصدی عالی برای گردشگری تبدیل شده‌اند. در فاصله کوتاهی از خط ساحلی جزیره «کاپاس» نیز می‌توان شهر مارانگ (Marang) را مشاهده کرد. کاپاس یکی از بهترین سواحل مالزی بشمار می آید.

۳. معرفی جزیره راوا مالزی

معرفی جزیره راوا مالزی

Rawa Island, Mersing

جزیره راوا (Rawa Island) بخشی از جنوبی‌ترین ایالت مالزی است و به راحتی می‌توان از شهر ساحلی مرسینگ (Mersing) به آن دسترسی داشت. این جزیره مملو از کبوترهای سفید رنگی است که در نقاط مختلف جزیره به تعداد بسیار زیاد دیده می‌شوند. این جزیره کوچک به بهشتی برای حیات وحش تبدیل شده است و مقصدی عالی برای علاقه‌مندان به طبیعت محسوب می‌شود.

  گرم‌ترین کشورهای جهان کدام‌اند؟

در این جزیره هیچ گونه جاده مناسبی وجود ندارد و برای گردش در آنجا باید پیاده‌روی کرد. یک سمت جزیره دارای سواحلی شنی و سمت دیگر آن نیز پر از صخره‌های ناهموار است.

۲. سفر به ساحل پانتای سنانگ

سفر به ساحل پانتای سنانگ

Pantai Cenang, Langkawi

مقصد اصلی ساحل‌گردی و جزیره‎‌گردی در مالزی، لانگکاوی (Langkawi) نام دارد که سرشار از سواحل بسیار زیبا، امکانات تفریحی و رفاهی است. ساحل پانتای سنانگ (Pantai Cenang) احتمالا محبوب‌ترین مقصد برای گردشگران داخلی و خارجی در مالزی است و می‌تواند تجربه بسیار خوبی از سفر به مالزی را برای شما رقم بزند. جزیره‌های کوچکی نیز در خارج از خط ساحلی دیده می‌شوند که می‌توانند گردش شما را مهیج‌تر کنند.

۱. جزیره بزرگ پازیر پانجانگ مالزی

جزیره بزرگ پازیر پانجانگ مالزی

Pasir Panjang, Redang

یکی از بزرگترین جزیره‌ها و بهترین سواحل مالزی در خارج از سرزمین اصلی کشور مالزی، جزیره ردانگ (Redang) است که در ایالت شمال شرقی این کشور قرار دارد و بیشتر برای سواحل شنی و آب‌های شفاف خود مشهور است. این جزیره گرمسیری دارای سواحل زیبایی است که از جمله آن‌ها می‌توان به ساحل پازیر پانجانگ (Pasir Panjang) اشاره کرد.

این ساحل در پیرامون یک خلیج منحنی شکل قرار گرفته است و بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را به خود جذب می‌کند. در کنار ساحل نیز چندین هتل برای اقامت وجود دارد. یکی از بهترین سواحل مالزی برای سفر انتخاب همین جزیره است.

منبع: footofan.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + شانزده =