0

10 مورد از معروف ترین کلیسا های فرانسه

10 مورد از معروف ترین کلیسا های فرانسه

فهرست عناوین

کشور فرانسه (France) از جمله قدیمی‌ترین کشورهای اروپا به شمار می‌رود و در آنجا می‌توان آثار تاریخی بسیار متعددی را مشاهده کرد. این کشور زیبا که پایتخت آن پاریس است و یکی از زیباترین شهر های جهان محسوب میشود انتخابی مناسب برای سفر و گردشگری به حساب می آید.

بهترین کلیساهای معروف فرانسه برای سفر و بازدید

بخش بزرگی از آثار تاریخی کشور فرانسه مربوط به کلیساهای برجسته موجود در این کشور است که دارای معماری‌های تاریخی هستند. دیدن تصاویر کلیسا های فرانسه هر فردی را به ذوق می آورد. در ادامه همراه با ما باشید تا تصاویر زیباترین و مشهورترین کلیس های کشور فرانسه را به شما معرفی کنیم.

۱۰. کلیسای مونولیتیک سنت ژان

کلیسای مونولیتیک سنت ژان

Monolithic Church of Saint-Jean

شهر اوبتر سور دورن (Aubeterre-sur-Dronne) کوچک و زیبا است و خانه‌های زیبای زیادی با معماری سنتی در آنجا به چشم می‌خورند. با این حال، جاذبه اصلی این شهر در زیر زمین قرار دارد. کلیسای مونولیتیک سنت ژان (Monolithic Church of Saint-Jean) به طور کامل درون ماسه سنگ کنده‌کاری شده و در قرن هفتم میلادی ساخته شده و در قرن دوازدهم میلادی نیز وسعت آن افزایش پیدا کرده است.

این کلیسا به سبک کلیسا های فرانسوی ساخته شده اما در سبک خود کاملا منحصربه‌فرد و تماشایی است. مونولیتیک سنت ژان یکی از عجیب ترین و جذاب ترین کلیسا های فرانسه به شمار میرود.

۹. کلیسای جامع روآن از برجسته ترین کلیسا های فرانسه

کلیسای جامع روآن از برجسته ترین کلیسا های فرانسه

Rouen Cathedral

شهر روآن فرانسه به دلیل اینکه کلیساهای زیادی درون خود جای داده است، به نام شهر هزاران مناره شناخته می‌شود. کلیسا جامع روآن (Rouen Cathedral) یکی از برجسته ترین کلیسا های فرانسه و این شهر به شمار می‌رود که به عنوان بلندترین کلیسای فرانسه نیز شهرت دارد. گوش فرا دادن به کاریلون ۵۶ زنگه این کلیسا و همچنین تماشای مجسمه های دیوارهای داخلی آن مطمئنا گردش جالب توجهی را برای شما رقم خواهد زد.

۸. کلیسای سکره کور پاریس

Sacre-Coeur کلیسای سکره کور پاریس

Sacre-Coeur

کلیسای سکره کور (Sacre-Coeur) در پاریس یکی از برجسته ترین و مشهور ترین کلیسا های فرانسه به شمار می‌رود که به لطف موقعیت مکانی خود در بالای یک تپه در منطقه مون مارتر (Montmartre) خارق‌العاده و تماشایی به نظر می‌رسد. این کلیسا به سبک رومانو بیزانسی ساخته شده و از آنجا که شبیه به ایا صوفیه (Hagia Sophia) در استانبول است، شهرت بسیار زیادی در بین گردشگران پیدا کرده است.

۷. کلیسای سنت میشل دیگوئله فرانسه

Saint Michel d'Aiguilhe کلیسای سنت میشل دیگوئله فرانسه

Saint Michel d’Aiguilhe

کلیسا سنت میشل دیگوئله (Saint Michel d’Aiguilhe) بر بالای یک صخره‌ بسیار مرتفع قرار گرفته و برای رسیدن به آنجا باید ۲۶۸ پله شیبدار و سنگی را پشت سر گذاشت که یک ورزش حسابی است. زمانی که به بالای این صخره برسید، شاهد سازه‌ای سنگی و آجری از قرن دهم میلادی خواهید بود که مشرف به مناظری بسیار تماشایی و زیبا از شهر دیگوئله فرانسه است.

  مشهور ترین مناطق دیدنی در سفر به فیلیپین

۶. کلیسای نتردام د لا گارده مارسی فرانسه

Notre Dame de la Garde کلیسای نتردام د لا گارده مارسی فرانسه

Notre Dame de la Garde

کلیسای نتردام د لا گارده (Notre Dame de la Garde) در شهر بندری مارسی قرار گرفته است. این کلیسای رومی و کاتولیک بر روی ویرانه‌های یک قلعه باستانی در قرن نوزدهم میلادی و به سبک معماری احیای بیزانس ساخته شده است. در داخل این کلیسا نیز مجسمه‌های بسیار تماشایی و خیره‌کننده قرار دارند که نباید فرصت تماشای آن‌ها را از دست بدهید. از زیباترین کلیسا های فرانسه برای بازدید همین کلیسا در شهر مارسی است.

۵. کلیسای مون سن میشل کشور فرانسه

Mont Saint Michel Abbey کلیسای مون سن میشل کشور فرانسه

Mont Saint Michel Abbey

بخشی از زیبایی خیره کننده و تماشایی کلیسای مون سن میشل (Mont Saint Michel Abbey) به لطف موقعیت مکانی جذاب آن است. این کلیسا در جزیره‌ای در فاصله یک کیلومتری از خط ساحلی نورماندی (Normandy) قرار گرفته و همین باعث شده تا دسترسی به آن محدود باشد. با نزدیک شدن به این جزیره، می‌بینید که کلیسای «مون سن میشل» بالاتر از سطح آب قرار دارد و بخش اعظمی از جزیره را به خودش اختصاص داده است.

این کلیسا در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده و همچنان نیز راهب های بندیکتین در آن سکونت دارند. پیرامون کلیسا را خیابان‌ها، فروشگاه‌ها، کافه‌ها و موزه‌های مختلفی فرا گرفته‌اند که باعث شده از خاص ترین کلیسا های فرانسه باشد.

۴. بازدید از کلیسای جامع ریمز فرانسه

Reims Cathedral بازدید از کلیسای جامع ریمز فرانسه

Reims Cathedral

حدود ۸۰۰ سال پیش ساخت کلیسای جامع ریمز (Reims Cathedral) آغاز شد و تکمیل شدن آن بیش از یک قرن به طول انجامید تا در نهایت، امروزه این کلیسا به یک نمونه برجسته از سبک معماری گوتیک تبدیل شود و بزرگترین جاذبه سفر و گردشگری شهر ریمز باشد. درون این کلیسا، بسیاری از پادشاهان فرانسه تاج‌گذاری کرده‌اند و اسناد نشان می‌دهند که ژان دارک (Joan of Arc) نیز در یکی از این مراسم‌ها حاضر بوده است.

۳. ویژگی های کلیسای جامع آمیان

Amiens Cathedral ویژگی های کلیسای جامع آمیان

Amiens Cathedral

کلیسای جامع آمیان (Amiens Cathedral) در فاصله دو ساعت رانندگی از خارج از شهر ریمز و در شهر آمیان قرار دارد. این کلیسای برجسته اندکی از کلیسای جامع ریمز بلندتر است و کنسول‌های چشمگیر آن نیز سقف بلندی برای شبستان ایجاد کرده‌اند که تماشای آن از داخل هر بیننده‌ای را به حیرت وا می‌دارد. جزییات به کار رفته در تزیینات و حکاکی مجسمه‌ها و دیوارها نیز خارق‌العاده است و مطمئنا بازدیدکننده را تا ساعت‌ها محو تماشای خود می‌کند.

۲. کلیسای نوتردام پاریس از مشهور ترین کلیسا های فرانسه

Notre Dame de Paris کلیسای نوتردام پاریس از مشهور ترین کلیسا های فرانسه

Notre Dame de Paris

کلیسای نوتردام پاریس (Notre Dame de Paris) احتمالا مشهورترین کلیسای جامع در فرانسه به شمار می‌رود که ساخت آن از میانه قرن دوازدهم میلادی شروع شده است. این کلیسا به سبک معماری گوتیک ساخته شده و جواهر معماری پاریسی محسوب می‌شود.

  بهترین مناطق دیدنی کانادا برای سفر

از سوی دیگر، اندازه بزرگ این کلیسا هر کسی را به حیرات وا می‌دارد. مطمئنا با گشت و گذار در میان کلیسای نوتردام پاریس می‌توانید شاهد تمام جزییات ریز به کار رفته در طراحی و تزیین آن باشید و حتی می‌توانید در میان دخمه های گسترده زیر کلیسا نیز گردش کنید.

۱. کلیسای جامع شارتر فرانسه

Chartres Cathedral کلیسای جامع شارتر فرانسه

Chartres Cathedral

ساخت کلیسای جامع شارتر (Chartres Cathedral) در سال ۱۱۹۴ میلادی شروع شده بود. این سازه برجسته و تماشایی به سبک گوتیک ساخته شده و از جمله مهم‌ترین و برجسته‌ترین سازه از لحاظ معماری در فرانسه به شمار می‌رود. پنجره‌های شیشه‌ای و رنگارنگ این کلیسا به خوبی حفظ شده‌اند و دو مناره متفاوت آن نیز توجه هر فردی را به خود جلب می‌کنند. جدا از نمای بیرونی خارق‌العاده کلیسا، داخل آن نیز بسیار تماشایی و جذاب است.

زیباترین کلیسای فرانسه

در این مطلب ده مورد از معروف ترین کلیسا های فرانسه را با هم بررسی کردیم. از نظر شما کدام کلیسا برای سفر و بازدید جذاب تر بود؟

منبع: footofan.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + یازده =