0

آموزش ساخت 11 تا از بهترین لایه بردارهای طبیعی پوست

آموزش ساخت 11 تا از بهترین لایه بردارهای طبیعی پوست

فهرست عناوین

به طور کلی می توان گفت که لایه برداری پوست در واقع از دست رفتن و آسیب به لایه بالایی پوست است که اغلب با نام اپیدرم شناخته می شود و دارای علائم مختلفی از جمله خشکی پوست، خارش مکرر و پوسته پوسته شدن است. همچنین انجام لایه برداری پوست نیز می تواند در اثر علل مختلفی از جمله آلرژی، شرایط آب و هوایی و قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور باشد. در ادامه به معرفی بهترین لایه بردارهای طبیعی پوست می پردازیم.

معرفی موثرترین لایه بردارهای طبیعی خانگی

توجه داشته باشید افرادی که دارای پوستی خشک می باشند اغلب اوقات بایستی از مرطوب کننده ها، ماسک های لایه بردار خانگی و نرم کننده های مختلف استفاده کنند تا خشکی موجود در پوست خود را از بین ببرند زیرا پوست خشک می تواند چهره را کمی پیر تر و حساس تر نشان دهد.

به طور کلی لایه برداری پوست توسط ماسک که یکی از رایج ترین لایه بردارهای طبیعی به شمار می آید باعث می شود تا تمامی سلول های مرده از روی پوست برداشته شوند و سرانجام پوست صورت روشن تر و درخشان تر گردد. بهتر است بدانید که ماسک های موجود در میان محصولات مراقبت از پوست انواع مختلفی خواهد داشت که ماسک های لایه بردار یکی از انواع آن می باشد.

معرفی موثرترین لایه بردارهای طبیعی خانگی

همانطور که متوجه شدید لایه برداری پوست باعث حذف پوست های مرده می شود و هر نوع آلودگی را از روی سطح پوست پاک خواهد کرد زیرا وجود آلودگی بر روی پوست باعث بروز جوش و لک بر روی سطح پوست خواهد شد به همین خاطر استفاده از لایه بردارهای طبیعی و خانگی را برای از بین جوش ها توصیه می کنیم.

فواید و مزایای لایه برداری پوست چیست؟

بهتر است بدانید که لایه برداری پوست دارای فواید و مزیت های بی شماری است و به همین منظور در ادامه به بیان برخی از خواص جوانسازی و لایه برداری پوست پرداخته ایم:

از بین بردن چربی های اضافه پوست

فواید و مزایای لایه برداری پوست چیست؟

تمیز کردن و تخلیه نمودن منافذ پوست

از بین بردن سلول های مرده پوست

فراهم آوردن شرایط مناسب برای نفوذ عمقی محصولات مراقبت از پوست

افزایش سرعت بازسازی و ترمیم پوست و سرعت بخشیدن به فرآیند احیاء پوست

از بین بردن کک و مک های ناشی از جوش و آفتاب سوختگی

کاهش دهنده بروز خط و چین و چروک بر روی صورت

بهبود دهنده لک های پوستی

سرعت دادن به فرآیند التیام و ترمیم جای جوش و آکنه

افزایش لطافت و نرمی پوست

آموزش تهیه بهترین لایه بردارهای طبیعی خانگی برای پوست صورت

همانطور که متوجه شدید لایه بردارهای طبیعی برای سلامتی پوست بسیار مفید هستند. استفاده منظم از ماسک های لایه بردار به سلامت پوست شما کمک زیادی میکند. به همین منظور در ادامه به معرفی چندین مدل از لایه بردارهای خانگی خواهیم پرداخت:

ماسک لایه بردار با ترکیب روغن زیتون خالص با شکر قهوه ای

مواد لازم:

یک قاشق چای خوری شکر قهوه ای

چند قطره روغن زیتون خالص

  بهترین ترفند ها جهت درمان جوش استرسی چیست؟

توجه داشته باشید که برای استفاده از این روش بایستی چند قطره از روغن زیتون را با شکر به خوبی ترکیب کنید. توصیه می شود که پیش از استفاده حتما صورت خود را پاک کنید تا هیچ گونه آلودگی و مواد آرایشی بر روی پوست نباشد.

ماسک لایه بردار با ترکیب روغن زیتون خالص با شکر قهوه ای:اکنون بایستی مقداری از این ترکیب را به آرامی و به شکل دایره ای بر روی پوست خود به مدت ۲ الی ۳ دقیقه بمالید. بهتر است بدانید که انجام این روش باعث خواهد شد تا سلول های مرده به راحتی از روی پوست برداشته شوند. پس از پایان کار می توانید صورت خود را به آرامی با آب گرم بشویید و اجازه دهید تا منافذ مسدود پوست باز شوند.

ترکیب شکر با عسل از بهترین لایه بردارهای طبیعی

مواد لازم:

یک قاشق چای خوری عسل

یک قاشق چای خوری شکر قهوه ای

توجه داشته باشید که برای این روش بایستی شکر قهوه ای را با عسل ترکیب نمایید و سپس در حالی که انگشتان خود را با آب تر نموده اید مخلوط را به صورت یکنواخت روی تمام سطح پوست خود بمالید و پس از اینکه صورت خود را با این ترکیب ماساژ دادید می توانید پوست خود را با آب ولرم شستشو دهید.

ترکیب شکر با عسل از بهترین لایه بردارهای طبیعی

ساخت ماسک لایه بردار صورت با ترکیب موز،شیر و جو دوسر

مواد لازم:

یک عدد موز رسیده

دو قاشق غذاخوری جو دوسر

یک قاشق غذاخوری شیر

ساخت ماسک لایه بردار صورت با ترکیب موز،شیر و جو دوسربهتر است بدانید که برای انجام این روش بایستی موز را درون ظرفی له کنید و سپس آن را با شیر ترکیب نمایید و بعد جو دوسر را به ترکیب اضافه نمایید تا به صورت خمیری یک دست در بیاید. پس از آماده شدن ترکیب می توانید آن را به آرامی بر روی پوست صورت و گردن خود به مدت ۳ الی ۴ دقیقه ماساژ دهید تا سلول های مرده پوست به طور کامل از بین بروند.

پس از پایان کار بایستی صورت خود را با آب گرم شستشو دهید. استفاده از این ماسک یکی از بهترین روش های پاکسازی صورت برای انواع پوست است.

آموزش تهیه لایه بردار پوست با ترکیب پرتقال، عسل و شکر

مواد لازم:

۳ قاشق غذاخوری آب پرتقال

۱ قاشق غذاخوری عسل

چند قطره روغن زیتون

یک فنجان شکر

بهتر است بدانید که در واقع این لایه بردارهای طبیعی و خانگی برای پوست های برنزه و آفتاب سوخته کاربرد فراوانی دارد و برای تهیه آن بایستی عسل و شکر را درون آب پرتقال ترکیب نمایید و همچنین می توانید چند قطره روغن زیتون نیز بدان اضافه نمایید و سپس ترکیب را به خوبی هم بزنید.آموزش تهیه لایه بردار پوست با ترکیب پرتقال، عسل و شکر:پس از آماده شدن ترکیب می توانید آن را به صورت دایره ای بر روی پوست خود بمالید و توجه داشته باشید که اگر قصد دارید روند لایه برداری به خوبی صورت بگیرد توصیه می شود که از این ترکیب در طول هفته دو مرتبه استفاده نمایید.

میوه کیوی از بهترین لایه بردارهای طبیعی صورت

مواد لازم:

یک عدد کیوی

۲ قاشق چای خوری شکر

چند قطره روغن آفتاب گردان

توجه داشته باشید که در واقع کیوی قادر به از بین بردن چربی های زائد پوست می باشد و افرادی که دارای پوستی چرب هستند توصیه می شود که کیوی را درون برنامه غذایی خود جای دهند و یا از ماسک های لایه بر کیوی استفاده نمایند. به طور کلی برای تهیه این ماسک بایستی یک کیوی را پوست بگیرید و آن را به صورت کامل بکوبید و این کار را به نحوی انجام دهید که پس از اضافه شدن شکر و روغن آفتابگردان مخلوطی یک دست ایجاد شود.

  راه های درمان خانگی ریختن وایتکس روی پوست چیست؟

میوه کیوی از بهترین لایه بردارهای طبیعی صورتپس از تهیه ماسک بایستی آن را بر روی صورت و گردن خود به مدت ۲ الی ۳ دقیقه بمالید و پس از پایان کار با آب ولرم شستشو دهید. توجه داشته باشید که پس از خشک شدن پوست بایستی از کرم های مرطوب کننده استفاده نمایید. کیوی از پرطرفدارترین لایه بردارهای طبیعی به حساب می آید.

خواص ماسک صورت سیب، بلغور و جو دوسر

مواد لازم:

یک عدد سیب

یک قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر

چند قطره عسل

توجه داشته باشید که برای تهیه این ماسک صورت بایستی سیب را تکه تکه کنید و سپس آن را همراه با بلغور جودوسر داخل مخلوط کن بریزید تا به صورت ترکیبی یک دست در بیاید. پس از آماده شدن ماسک بایستی خمیر را بر روی صورت خود بمالید و پس از گذشت ۵ الی ۱۰ دقیقه آن را شستشو دهید.

خواص ماسک صورت سیب، بلغور و جو دوسردقت کنید که اضافه نمودن چند قطره عسل کاملا اختیاری است و استفاده از این روش می تواند درخشندگی فراوانی به پوست شما بدهد. سیب یکی از پرخاصیت ترین لایه بردارهای طبیعی پوسن است.

آموزش ساخت ماسک لایه بردار خانگی بادام و عسل

مواد لازم:

۴ الی ۶ عدد بادام

۱ قاشق غذاخوری عسل

بهتر است بدانید که برای تهیه این ماسک بایستی بادام ها را به صورت کامل پودر نمایید و سپس با عسل ترکیب نمایید. ترکیب به دست آمده را باید بر روی پوست خود بگذارید و پس از چند دقیقه پوست خود را بشویید.

آموزش ساخت ماسک لایه بردار خانگی بادام و عسل توجه داشته باشید که در واقع بادام دارای خاصیت روشن کنندگی می باشد و عسل نیز می تواند به صاف شدن پوست شما کمک شایانی بکند. ترکیب عسل و بادام از بهترین لایه بردارهای طبیعی برای صورت هستند.

فواید ماسک لایه بردار پوست تخم مرغ، نمک دریایی و لیمو

مواد لازم:

۱ عدد تخم مرغ

۲ قاشق چای خوری نمک دریایی

نصف قاشق چای خوری آب لیمو

چند قطره عسل

توجه داشته باشید که برای تهیه این ماسک که از انواع لایه بردارهای طبیعی است، بایستی سفیده تخم مرغ را با نمک دریایی و آب لیمو ترکیب نمایید و سپس چند قطره عسل نیز بدان اضافه کنید. پس از آماده شدن ترکیب بایستی به مدت ۳ الی ۴ دقیقه مخلوط را بر روی صورت خود ماساژ دهید و سپس آن را بشویید.

فواید ماسک لایه بردار پوست تخم مرغ، نمک دریایی و لیمو:بهتر است بدانید که این ترکیب باعث خواهد شد تا چربی اضافی موجود در صورت گرفته شود و سرانجام پوستی بدون لک و شفاف داشته باشید.

آووکادو و بلغور جو دوسر یکی از پرخاصیت ترین لایه بردارهای طبیعی صورت

مواد لازم:

  بهترین روش های خانگی برای رفع تیرگی آرنج و زانو

۱ قاشق چای خوری آووکادو

چند قطره عسل

۳ قاشق چای خوری بلغور جو دوسر آسیاب شده

توجه داشته باشید که برای تهیه این ماسک بایستی بلغور جو دوسر را با آووکادو ترکیب نمایید و سپس چند قطره عسل بدان اضافه نمایید و ترکیب را با قاشق به صورت کامل هم بزنید تا به صورت خمیری یک پارچه به دست بیاید.

سپس آن را بر روی سطح پوست خود بمالید و پس از دقایقی آن را با آب بشویید. بهتر است بدانید که با استفاده از این لایه بردارهای طبیعی پوستی مرطوب، شفاف و درخشان خواهید داشت.

روش تهیه ماسک صورت با عسل و دارچین خانگی

این ماسک برای رفع جای جوش موثر است، حال در صورتی که به دنبال یک ماسک مناسب برای درمان جوش های زیر پوستی خود هستید، می توانید با تهیه یکی از موثرترین لایه بردارهای طبیعی پوست همراه ما شوید.

مواد لازم :

۲ قاشق غذا خوری عسل

۲ قاشق غذا خوری دارچین

روش تهیه ماسک صورت با عسل و دارچین خانگی

به منظور تهیه این ماسک از انواع لایه بردارهای طبیعی، عسل و دارچین را با هم مخلوط کنید و به گونه ای هم بزنید که حالت خمیری شود و بعد آن را روی پوست صورتتان قرار دهید و اجازه دهید به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند، بعد از گذشت این  مدت زمان صورت خود را با آب گرم شست و شو داده و به آرامی با حوله خشک کنید.

خواص شگفت انگیز ماسک لایه بردار نشاسته و ماست برای پوست صورت

ماست و نشاسته هر دو برای پاکسازی و تمیز کنندگی پوست مورد استفاده قرار می گیرند، از این رو استفاده از ترکیب این دو می تواند یکی از موثرترین تکنیک های خانگی رفع کدری پوست صورت باشد.

ویتامین ها و مواد معدنی موجود در نشاسته می تواند سلول های مرده را از روی پوست پاک کند، جوش ها را خشک کرده و در نتیجه منجر به داشتن پوستی نرم و زیبا خواهد شد، ضمن اینکه پوست نیز حاوی مقدار زیادی اسید لاکتیک بوده و می توان از آن به عنوان یکی از لایه بردارهای طبیعی قوی استفاده کرد، همچنین مواد مغذی موجود در ماست به درخشندگی و جوانی پوست کمک می کند.

خواص شگفت انگیز ماسک لایه بردار نشاسته و ماست برای پوست صورتمواد لازم :

یک قاشق غذا خوری ماست کم چرب یا پرچرب

۳ قاشق غذا خوری نشاسته

در صورتی که پوست شما چرب بوده و می خواهید از این ماسک نشاسته و ماست که از لایه بردارهای طبیعی است استفاده کنید، لازم است از ماست کم چرب استفاده شود، همچنین چند قطره آب لیمو نیز به آن بیفزایید، اما استفاده از این ماسک برای پوست های خشک باید از ماست هایی با درصد چربی بالا باشد.

بهترین مواد طبیعی برای ساخت انواع ماسک صورت در خانه

در این مقاله به معرفی 11 مورد از بهترین لایه بردارهای طبیعی صورت پرداختیم که همگی با مواد طبیعی و در دسترس تهیه میشدند. به کمک این ماسک های خانگی سلامت پوست صورت شما همیشه حفظ میشود. ممنون که تا انتها با مجله بانوان پارسی همراه بودید.

منبع: arga-mag.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهار =