0

آشنایی با 6 مورد از بهترین گل و گیاهان آپارتمانی

آشنایی با 6 مورد از بهترین گل و گیاهان آپارتمانی

فهرست عناوین

نگهداری و پرورش گل و گیاه در خانه همیشه طرفداران زیادی داشته. گل و گیاهان آپارتمانی دارای خواص زیادی از جمله تصفیه کنندگی هوا و حتی خواص درمانی و دارویی هستند. برای پروش گیاه در خانه انتخاب های زیادی وجود دارد. در این مطلب قصد داریم به معرفی 6 مورد از بهترین گل و گیاهان آپارتمانی و ویژگی های آن ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

کم دردسرترین گل و گیاهان آپارتمانی جهت نگهداری و پرورش در خانه

برای پرورش و نگهداری گل و گیاه در خانه انواع مختلفی گیاه موجود است. با توجه به ویژگی های متفاوت هر کدام از گل و گیاهان آپارتمانی و سلیقه متفاوت افراد انتخاب گاهی به سادگی انجام نمیشود. مزایا زیاد پرورش و نگهداری از گیاهان در خانه مثل شادابی، نشاط و سرزندگی باعث شده بسیاری علاقمند این کار شوند.

البته برای رشد و نگهداری انواع گل و گیاهان آپارتمانی باید نکاتی را در نظر بگیرید و شرایط مناسب رشد هر گیاه را بدانید. برای آشنایی با مناسب ترین گل و گیاهان آپارتمانی برای پرورش در خانه تا انتها با ما همراه باشید.

۱. رشد و پرورش گل پتوس در خانه

این گیاه زیبا را میتوانید به سادگی در خانه و آپارتمان نگهداری کنید. به دلیل سادگی و سهولت در روش نگهداری گل پتوس همه ی افراد میتوانند آن را نگهداری کنند. گیاه پتوس دارای برگ های قلبی شکل است و در چند رنگ قابل خرید است. رنگ های اصلی گل پتوس ابلق، سبز روشن و سبز تیره است.

رشد و پرورش گل پتوس در خانه

گل پتوس جزو آن دسته از گل و گیاهان آپارتمانی است که به نور متوسط نیاز دارد و فقط زمانی که خاک آن خشک باشد نیاز به آبیاری دارد. با کمی مطالعه در زمینه جلوگیری از پوسیدگی ریشه گیاه میتوانید تا سال ها ازین گل مراقبت کنید.

۲. گل فیکوس از بهترین گل و گیاهان آپارتمانی

گیاه فیکوس معمولا در ابعاد بزرگ موجود هستند. بهترین محل قرارگیری آن در مرکز خانه هست. جنس برگ های گیاه فیکوس جنسی چرمی شکل است که نگهداری از آن را راحت میکند. قیمت مناسب گل فیکوس باعث شده بسیاری از افراد به خرید این گل و گیاهان آپارتمانی علاقه نشان دهند. به دلیل شرایط نگهداری ساده این گیاه تکثیر آن نیز کار دشواری نیست. گیاه فیکوس نیازمند نور زیاد است و آبیاری نسبتا کم.

۳. پرورش و نگهداری گل زاموفیلیا در خانه

گیاه زاموفیلیا را میتوان جزو مقاوم ترین گل و گیاهان آپارتمانی دانست. نکته مهم در مورد گل زاموفیلیا سرعت رشد بسیار کم آن است.گل زاموفیلیا بیشتر در رنگ های سبز تیره و روشن و ابلق در بازار موجود است. قیمت گیاه زاموفیلیا تا حدودی گران است و این مورد باعث لوکس بودن این نوع از گل و گیاهان آپارتمانی شده است.

  چگونگی مقابله و جلوگیری از پوسیدگی ریشه گیاه

پرورش و نگهداری گل زاموفیلیا در خانه

این گیاه خاص محیط و دکوراسیون خانه شما را متفاوت خواهد کرد. البته لازم است که با علت و روش های رفع زردی برگ زاموفیلیا آشنایی داشته باشید. گل زاموفیلیا نیاز به نور غیر مستقیم خورشید برای رشد مناسب دارد. زهکشی مناسب خاک نیز از نیاز های این گیاه خانگی لوکس است.

۴. مزایای پرورش انواع کاکتوس‌ در آپارتمان

کاکتوس و ساکولنت‌ها ازجمله گیاهانی ارزان و زیبا محسوب می‌شوند و افراد مبتدی هم می‌توانند از آن‌ها نگهداری کنند. نگهداری از این گیاه‌ها کار بسیار آسانی است و برای شروع نگهداری از گیاهان آپارتمانی بهترین پیشنهاد محسوب می‌شوند. کاکتوس و ساکولنت‌ها می‌توانند در مدت زمان کمی خودشان را با شرایط محیطی وقف داده و در همان محیط به رشد خود ادامه دهند. بهتر است این نوع گیاهان را در معرض نور مستقیم خورشید قرار داده و خاکی با زهکشی مناسب در گلدان آن‌ها بریزید. یکی از ویژگی این نوع گیاهان برگ‌های گوشتی آن‌هاست. در این برگ‌ها آب ذخیره خواهد شد و به‌همین‌دلیل نیازی به آبیاری زیاد نیست.

۵. از بهترین گل و گیاهان آپارتمانی اسپاتی فیلوم است

از دیگر گل و گیاهان آپارتمانی مناسب میتوان گل اسپاتی فیلوم را معرفی کرد. گیاه اسپاتی فیلوم معمولا در هر شرایط نوری میتواند رشد کند و زنده بماند. این گیاه نیاز به رطوبت نسبی و همیشگی محیط دارد و آبیاری متوسطی نیاز دارد.

از بهترین گل و گیاهان آپارتمانی اسپاتی فیلوم است

گل های اسپاتی فیلوم به رنگ سفید است و برگ های آن سبز رنگ هستند. از ویژگی های خوب این گل و گیاهان آپارتمانی تصفیه مناسب هوای خانه است.

۶.شرایط و محیط مناسب رشد گل شمعدانی هلندی

شمعدانی هلندی را میتوان جزو محبوب ترین گل و گیاهان آپارتمانی و خانگی دسته بندی کرد. رشد گل شمعدانی هلندی در باغچه بسیار مناسب است. با کمی مناسب سازی محیط و شرایط این گل را در گلدان نیز میتوان پرورش داد. گل شمعدانی هاندی در اصل مربوط به آفریقای جنوبی است و در رنگ های قرمز، سفید و آبی موجود است. برخی عقیده دارند رنگ گل این گیاه با توجه به شرایط نگهداری تغییر میکند.

انتخاب گل و گیاهان آپارتمانی کم دردسر

در این مقاله سعی شد بهترین و مناسب ترین گل و گیاهان آپارتمانی را با هم بررسی کنیم و شرایط نگهداری آن ها را بشناسیم. امیدواریم توانسته باشید گیاه مورد نظر خود را برای محسط منزل انتخاب کنید. اگر شما نیز گیاهی دارید که رشد مناسبی در خانه دارد آن را به خوانندگان مجله بانوی پارسی معرفی کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + شانزده =