0

8 مورد از بهترین کتاب های مدیریت استرس

8 مورد از بهترین کتاب های مدیریت استرس

فهرست عناوین

امروزه، مدیریت استرس یکی از مهارت‌های مهم فردی به حساب می‌آید. مطالعه کتاب های مدیریت استرس یکی از بهترین روش‌های یادگیری این مهارت است. در معرفی کتاب امروز، کتاب‌هایی با موضوع مدیریت استرس با روش های ساده را معرفی می‌کنیم. اگر دنبال راهی برای مدیریت استرس و تنش و بهبود عملکردتان هنگام اضطراب هستیدبا ما همراه باشید.

معرفی محبوب ترین کتاب های مدیریت استرس

در ادامه به معرفی بهترین کتاب های دنیا در زمینه کاهش استرس و اضطراب می پردازیم. با مجله بانوی پارسی همراه باشید.

۱. کتاب با اقتدار بلندشو

کتاب با اقتدار بلند شو

نویسنده: برنه براون
مترجم (پیشنهاد کاربران):
مریم حیدری
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
مرو
تعداد صفحه:
۲۴۸

یکی از دلایل اصلی استرس این است که از شکست‌خوردن می‌ترسیم. وقتی مشغول کار جدید یا یادگیری مهارتی جدید می‌شویم نیز دچار استرس پنهان می‌شویم. خانم برنه براون در این کتاب به ما می‌گوید چگونه در این مواقع افکار و احساساتمان را مدیریت کنیم. آنچه او در این کتاب بیشتر بر آن تأکید می‌کند تغییر نوع نگاه ما به شکست‌ها و لحظات ناامیدکننده زندگی‌مان است. اگر از این ترس‌ها و استرس‌های پنهانی رنج می‌برید، این کتاب به شما کمک می‌کند به‌سلامت از آنها عبور کنید.

اگر می‌خواهیم چیزهایی جدید و نوآورانه را امتحان کنیم، باید شکست بخوریم. اگر می‌خواهیم دیده شویم و جلب‌توجه کنیم، باید ناامیدی و یأس را تجربه کنیم. مهم نیست چه شکست‌ها و دردهایی را تجربه کرده‌ایم؛ اگر یاد بگیریم که چطور می‌توانیم پایان‌بندی شجاعانه خودمان را بنویسیم.

۲. کتاب ذهن‌آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس

کتاب ذهن آگاهی مدرن در جهت کاهش استرس

نویسنده: بت آن مولیگان
مترجم (پیشنهاد کاربران):
آرزو خوشابی
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
نیکو نشر
تعداد صفحه:
۲۰۰

MBSR برنامه‌ای ۸ هفته‌ای برای درمان استرس، اضطراب، افسردگی و حتی بیماری‌های سختی مانند سرطان است. بت مولیگان یکی از مربیان مجموعه‌ای است که این تمرین‌ها در آن انجام می‌شوند. کتاب درباره روش‌ها و تمریناتی است که در دوره‌های برگزارشده در این مجموعه استفاده می‌شوند.

اگر از روانشناسی ، ذهن‌آگاهی، یوگا و مراقبه برای تسکین درد‌ها و کاهش استرس‌هایتان استفاده می‌کنید، این کتاب به شما کمک می‌کند رابطه‌ آسیب‌های جسمی، روحی و احساسی‌تان را پیدا کنید و در مسیر درست آگاهی به دردهایتان قرار بگیرید. این کتاب از بهترین کتاب های مدیریت استرس است.

واژه «دوکخا» که کلمه‌ای باستانی است به رنج ترجمه شده است یا احساس عدم رضایت. هنگامی که آن را به‌عنوان یک حقیقت بزرگ می‌نامیم، به‌نوعی حتی پیش از آنکه فراتر برویم، احساس رهایی می‌کنیم، هم در ظاهر و هم در باطنش احساس مهربانی می‌کنیم.

۳. کتاب مدیریت استرس به زبان آدمیزاد

کتاب مدیریت استرس

آلن الکین روان‌شناس بالینی، درمانگر و مدیر مرکز مدیریت و مشاوره استرس نیویورک است. او در کتاب های مدیریت استرس ابتدا سراغ عوامل استرس می‌رود و کمک می‌کند که عامل اضطراب خود را پیدا کنید. در مرحله بعد، تمریناتی برای آرام‌کردن جسم و ذهنتان ارائه می‌دهد. با استفاده از این تمرینات می‌توانید طوفان استرس را از خود دور کنید و به شرایط عادی برگردید. او در فصل‌های بعدی درباره مسائل استرس‌زا و نحوه مهارشان توضیح می‌دهد. اگر دنبال کتاب مناسبی درباره استرس و راه‌های مقابله با آن می‌گردید، این کتاب برای شماست.

شاید توقع داشته باشید که با شروع این هزاره استرس کمتری در زندگی داشته باشید. به هر حال با این همه تکنولوژی جدید که در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی می‌کند بایستی زندگی‌تان تاکنون مثل آب خوردن شده باشد، اما این اتفاق برای هیچ‌کس نیفتاده است.

۴. کتاب آرامش خود را دریابید

کتاب آرامش خود را دریابید

نویسنده: آمیت سود
مترجم (پیشنهاد کاربران):
علی علی‌پناهی
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
بهار سبز
تعداد صفحه:
۲۵۶

یکی از بهترین کتاب های مدیریت استرس، «آرامش خود را بیابید» است. دکتر آمیت سود بر این باور است که ریشه استرس، دردها و افسردگی‌ها بیشتر از هر چیزی به درون ما برمی‌گردد، بنابراین می‌کوشد به مخاطب بیاموزد از دریچه تازه‌ای به مسائل مختلف زندگی نگاه کند. ایده‌ها و آموزش‌های این کتاب در کلینیک‌ها و مراکز درمان و مدیریت استرس زیادی توسط دکتر آمیت سود آزمایش و آموزش داده شده‌اند. اگر دائم به گذشته یا آینده فکر می‌کنید، این کتاب کمک می‌کند به جهان‌بینی درستی برسید و زمان حال را بهتر و با آرامش بیشتری تجربه کنید.

همه ما افکار متفرقه زیادی داریم که بسیاری از آنها مربوط به مسائل حل‌نشده گذشته یا مربوط به آینده‌ای نامشخص هستند. نگاه به گذشته با عینک زمان حال غیرمنطقی به‌ نظر می‌رسد. به آینده نیز به‌هیچ‌وجه نمی‌توان مطمئن بود. در نتیجه وقتی به‌امید آینده می‌نشینیم که کارهایی را به اتمام برسانیم تا شاید کم‌کم از زندگی لذت ببریم، این امر باعث می‌شود شادی و نشاط را به تعویق بیندازیم. همین امر می‌تواند انسان را دچار اضطراب، افسردگی، اختلال در خواب و عوارض دیگر نماید.

۵. کتاب روی خوش استرس

کتاب روی خوش استرس

نویسنده: کلی مک گنیگال
مترجم (پیشنهاد کاربران):
مریم آقایی
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
ترانه پدرام
تعداد صفحه:
۳۶۷

همه ما تا حدی از مضرات و آثار مخرب استرس و اضطراب بر جسم و روحمان اطلاع داریم، اما آیا تاکنون فکر کرده‌اید که استرس می‌تواند روی خوش هم داشته باشد؟ خب اگر روی خوب هم دارد، چطور می‌توان از آن بهره گرفت؟ در بعضی کتاب های مدیریت استرس مانند این مورد با نگاه تازه‌ای به استرس و اضطراب به ما می‌آموزد چگونه بیشترین استفاده را از استرس‌هایمان ببریم بدون آنکه اجازه دهیم به ما آسیب برسانند. کلی مک گنیگال با استفاده از پژوهش‌های تجربی تعریف تازه‌ای از استرس ارائه می‌کند و بر این باور است که نوع نگاه ما به موقعیت‌های استرس‌زا تعیین‌کننده تأثیر مثبت استرس یا اثر منفی آن است.

استرس می‌تواند شما را شجاع‌تر، باهوش‌تر و قوی‌تر کند و باعث رشد و یادگیری است.

۶. کتاب استرس را سرکوب کن

کتاب استرس را سرکوب کن

با توجه به تأثیرات منفی که استرس می‌تواند بر بدن و ذهن ما داشته باشد، اهمیت مهار آن بسیار زیاد است. کنفورد ند در این کتاب ۳۵ روش برای غلبه بر استرس ارائه می‌کند تا در شرایط استرس‌زا بهتر عمل کنیم و در نهایت سالم‌تر بمانیم. این راهکارها همچنین کمک می‌کنند که تصمیم‌های درست‌تری بگیریم و پس از پشت‌سرگذاشتن موقعیتی استرس‌زا، احساس رضایت بیشتری به تصمیم‌ها و عملکرد خود داشته باشیم. در بین کتاب های مدیریت استری این مورد میتواند انتخاب خوبی باشد.

شگرد خوب زیستن پرهیز از عوامل استرس‌زا نیست، بلکه دانستن رویارویی درست با آنهاست. باید فیزیولوژی بدنت را چنان تقویت کنی تا آن داستان‌ها که گاه‌به‌گاه سر می‌رسند، آرامشت را برهم نزنند یا سلامت جسمانی‌ات را تضعیف نکنند.

۷. کتاب زمانی که تن نه می‌گوید

کتاب زمانیکه تن نه می‌گوید

نویسنده: گابور مته
مترجم (پیشنهاد کاربران):
رویا منجم
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
علم
تعداد صفحه:
۴۸۸

استرس‌ها و آنچه در واکنش به رویدادهای روزانه زندگی‌مان در ذهن ما می‌گذرد تا چه اندازه بر جسم ما تأثیر دارند؟ نقش استرس در ایجاد بیماری‌های سخت و مزمن چقدر است؟ پاسخ این پرسش‌ها را می‌توان در این کتاب یافت. گابور مته در این کتاب دنبال نشان‌دادن نقش استرس و افکار ما بر سلامتی جسمی‌مان است و اینکه چگونه و تا چه اندازه جسم ما تحت‌تأثیر تنش‌های ذهنی‌مان قرار می‌گیرد.

زمانی که به ما اجازه داده نشده نه‌گفتن را بیاموزیم، تن ما می‌تواند در آخر این نه را به‌جای ما بگوید.

۸. کتاب مدیریت استرس

کتاب های مدیریت استرس

نویسنده: ادوارد هالوول
مترجم (پیشنهاد کاربران):
فهیمه رحمتی
انتشارات (پیشنهاد کاربران):
عارف کامل
تعداد صفحه:
۱۱۰

ادوارد هالوول در این کتاب سعی دارد با نگاهی مدیریتی از استرس‌ها بهره بگیرد. او به استرس نگاهی صرفا منفی ندارد و می‌خواهد از آنها استفاده مثبت هم بکند. او با سرکوب و حذف کامل استرس‌ها از روزمره مخالف است و اعتقاد دارد می‌شود از آنها مانند محرکی برای دستیابی به اهداف و منافع شخصی استفاده کرد. اگر شما هم دنبال تبدیل استرس‌ها به کارهای مثبت هستید، این کتاب می‌تواند انتخاب مناسبی برای یادگیری این مهارت باشد.

شما نمی‌توانید و نباید استرس را به‌طور کامل از زندگی خود حذف کنید. اما می‌توانید بیاموزید آن را به‌‌گونه‌ای مدیریت کنید که نتیجه آن به نفع شما باشد نه به ضررتان.

از نظر شما کامل ترین کتاب های مدیریت استرس و اضطراب کدام است؟

شما برای مدیریت استرس خود چه کاری انجام می‌دهید؟ تا حالا برای مدیریت استرس خود سراغ کتاب‌ها رفته‌اید؟ لطفا در قسمت دیدگاه‌ها، نام کتاب های مدیریت استرس که مطالعه کرده اید و نتیجه گرفته اید را برای ما بنویسید.

  بیوگرافی هوشنگ ابتهاج شعر ، کتاب و آثار ماندگار

منبع: www.chetor.com

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =