0

راهنمای کامل بازدید از قلعه آلانیا در ترکیه

فهرست عناوین


قلعه آلانیا (Alanya Castle) روی صخره‌ای قرار دارد و مشرف به دریا است. اینجا مکانی باستانی که پر از تاریخ، فرهنگ و زیبایی است. اگر می‌خواهید گذشته ترکیه را کشف کنید و در عین حال از مناظر خیره‌کننده آلانیا نیز لذت ببرید، پس باید از این نقطه خاص دیدن کنید.

قلعه آلانیا فقط دیوارها و خرابه‌های قدیمی نیست بلکه داستانی سرزنده از دوران باستان مانند هلنیستی، رومی و بیزانسی است. اینجا ۲۵۰ متر بالاتر از دریا قرار دارد و تاریخ آلانیا را به‌عنوان ترکیبی از فرهنگ‌ها نشان می‌دهد و در نقطه‌ای آرام در کنار دریای مدیترانه واقع شده است.

برای درک اینکه چرا قلعه آلانیا قابل‌توجه است، باید تاریخچه آن را بدانید. اینجا مدت‌ها قبل از تولد حضرت عیسی ساخته شده و شاهد ظهور و سقوط امپراتوری‌های متعددی بوده است. اینجا همانند یک ماشین زمان است و در آنجا می‌توانید گذشته را حس کنید. در ادامه این مطلب همراه با ما باشید تا بیشتر با قلعه آلانیا آشنا شوید.

چطور به قلعه آلانیا برویم؟

این قلعه درست در قلب شهر آلانیا واقع شده و شما در آنجا می‌توانید پیاده‌روی کنید، با ماشین به نقاط مختلف بروید و همچنین با استفاده از تله‌کابینی به نام Teleferik از مناظر زیبا و خیره‌کننده لذت ببرید. صرف نظر از اینکه چطور به اینجا می‌روید، خود سفر بخشی از تجربه‌ای است که می‌توانید با استفاده از آن از آلانیای قدیمی و جدید لذت ببرید. اگر آماده چالش هستید نیز می‌توانید به پیاده‌روی و ماجراجویی بروید.

با تور از شهر آلانیا دیدن کنید

مرکز شهر آلانیا را با یک تور بعدازظهری کاوش کنید و تجربه‌ای از ماجراجویی، تاریخ و زیبایی‌های طبیعت داشته باشید. این سفر با بازدید از ساحل کلئوپاترا شروع می‌شود که به‌خاطر آب‌های شفاف و سواحل شنی خودش معروف است و مکانی عالی برای گشت‌وگذار در زیبایی‌های ساحلی آلانیا به شمار می‌رود.

در قلعه آلانیا نیز بازدیدکنندگان از طریق تاریخچه آنجا راهنمایی می‌شوند و معماری و نقش استراتژیک آن از قرن سیزدهم به بعد را بررسی می‌کنند. این تور بیشتر به گذشته قلعه و اهمیت آن در توسعه منطقه تأکید دارد. این گشت‌وگذار در ادامه به بازدید از غار Damlatas Cave ختم می‌شود که به‌خاطر اسالاگمیت‌ها و استالاکتیت‌های خودش شهرت دارد. این بخش از تور نیز یک جنبه زمین‌شناسی و طبیعی به تور اضافه می‌کند.

هنگام بازدید از قلعه آلانیا چه انتظاری باید داشته باشید؟

با عبور از دروازه‌های باستانی، سفری را آغاز می‌کنید که فراتر از قدم زدن معمولی است. این قلعه چیزهای بسیار زیادی برای کشف دارد که از برج بزرگ قرمز آن تا کلیسای بیزانسی چشمگیرش را شامل می‌شود. هر بخش از اینجا از تاریخ غنی آلانیا می‌گوید. برخی از نقاط واقعاً غیر قابل چشم‌پوشی هستند. IC Kale یا بخش داخلی قلعه نیز همانند قلعه‌ای درون قلعه‌ای دیگر است. اینجا عناصر جذابی همانند آب انبار و سیاه‌چال دارد. بخش Ehmedek نیز نماهای بسیار زیبا و خیره‌کننده‌ای از بندر را ارائه می‌کند و از آنجا می‌توان کل قلعه و شهر را بررسی کرد.

  بهترین مکان های دیدنی کشور کویت برای سفر

تورهای راهنما در قلعه آلانیا

در حالی که به‌صورت فردی نیز می‌توان اینجا را کاوش کرد، راهنماها می‌توانند بینش عمیق‌تری از تاریخ قلعه را ارائه بدهند. آن‌ها شما را در مکان‌هایی مانند برج سرخ و برج علاءالدین هدایت می‌کنند و داستان‌هایی از دزدان دریایی و سلطان‌ها را برای شما بازگو می‌کنند.

فعالیت‌ها در قلعه آلانیا

برای کسانی که از تجربیات تعاملی لذت می‌برند، نمایش‎‌هایی از صنایع دستی باستانی و حتی ساخت سلاح در اینجا وجود دارد. شما همچنین می‌توانید روند دم کردن قهوه ترکی سنتی را در اینجا مشاهده کنید که همانند قدم گذاشتن به گذشته است.

آیا بازدید از قلعه آلانیا رایگان است؟

بخش بسیار اعظمی از قلعه آلانیا به‌صورت رایگان در اختیار بازدیدکنندگان قرار دارد و همین نیز به شما این امکان را می‌دهد تا از مناظر وسیع و این مکان تاریخی بدون هیچ هزینه ورودی لذت ببرید. با این حال، اگر می‌خواهید که عمیق‌تر به تاریخ آن بپردازید و بخش‌های خاصی از مجموعه قلعه مانند قلعه داخلی و قلعه احمدک را کشف کنید، باید بلیت تهیه کنید. این بخش‌ها ساختارهای تاریخی قابل‌توجهی را درون خودشان جای داده‌اند و نگاهی دقیق‌تر از گذشته را ارائه می‌کنند که ارزش هزینه اضافی برای علاقه‌مندان به میراث غنی آلانیا را دارد.

نکاتی برای بازدید بهتر از قلعه آلانیا

برای اینکه حداکثر استفاده را از بازدید خود ببرید، سعی کنید که اوایل صبح یا اواخر بعدازظهر بروید تا بتوانید عکس‌های درخشانی بگیرید. سعی کنید تا حداقل نصف روز را در اینجا کاوش کنید و به همین خاطر نیز کفش‌های راحت بپوشید، از ضدآفتاب استفاده کنید و آب به همراه خود بیاورید.منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 9 =