0

بهترین زمان بازدید از پارک ملی سرنگتی

فهرست عناوین


پارک ملی سرنگتی از جمله پارک‌های ملی بسیار مشهور و سرشناس در سطح جهانی است که از حیات‌وحش خارق‌العاده‌ای بهره می‌برد. برای اینکه بتوانید تجربه بسیار خوب و دلنشینی از سفر به این پارک ملی داشت، باید زمان مناسبی را برای سفر انتخاب کنید. بهترین زمان برای بازدید از پارک ملی سرنگتی از ماه ژانویه تا فوریه یا از ژوئن تا سپتامبر است. اگرچه بهتر است که برنامه سفر خود را همسو با مهاجرت بزرگ بچینید.

به‌عنوان مثال، زمستان‌ بهترین زمان برای دیدن گله حیوانات در جنوب سرنگتی است و این در حالی است که بخش غربی و شمالی سرنگتی نیز بهترین مکان‌ها برای گذراندن ماه‎‌های تابستان و پاییز است. بیشتر کسانی که تورهای سافاری برگزار می‌کنند، می‌دانند که حیوانات در کجا هستند و چه زمانی برای تماشای آن‌ها بهتر است و به همین خاطر نیز برنامه سفر را مطابق با آن تنظیم می‌کنند.

درجه حرارت در اینجا نسبتاً ثابت است و در طول روز حدود ۲۸ درجه سانتیگراد است. این در حالی است که در ارتفاعات و در منطقه حفاظت شده Ngorongoro و به دلیل ارتفاع آن هوا سردتر است.

صرف نظر از زمان سافاری، توصیه می‌شود که در وقت خود صرفه‌جویی کرده و مستقیماً به سرنگتی پرواز کنید تا ماجراجویی حیات‌وحش خود را شروع کنید. شما می‌توانید به‌صورت روزانه از زانزیبار، دار السلام و آروشا به سرنگتی پرواز کنید.

بهترین زمان برای بازدید از پارک ملی سرنگتی چه زمانی است؟

ماه‌های آوریل و مه بارانی‌ترین ماه‌ها در سرنگتی به شمار می‌روند و بسیاری از اقامتگاه‎ها و اردوگاه‌ها در این فصل رکود گردشگری بسته هستند. ماه‌های زمستان یعنی ژانویه و فوریه بهترین زمان برای بازدید از بخش جنوبی سرنگتی و همچنین منطقه محافظت شده Ngorongoro است. اگرچه بیشتر بازدیدکنندگان از جنوب وارد پارک می‌شوند اما این منطقه به دلیل کمبود حیات‌وحش در بیشتر سال توسط گردشگران نادیده گرفته می‌شود.

با این حال، باران‌های کوتاه که در ماه نوامبر رخ می‌دهد، گله را به این مناطق و به‌منظور زاد و ولد باز می‌گرداند. در طول زمستان، این چمنزارهای وسیع پر از گوزن‌های یالدار، گورخر و البته شکارچیان آن‌ها می‌شود.

فصل بهار فصلی پر از باران در سرنگتی است و از آنجا که بسیاری از بازدیدکنندگان از شرایط آب‌وهوایی مرطوب اجتناب می‌کنند، می‌توانید انتظار داشته باشید که قیمت‌های پایین‌تری برای گشت‌وگذار و اقامتگاه در اینجا پیدا کنید. به‌خاطر داشته باشید که در این زمان، بیشتر اردوگاه‌های نیمه دائمی و برخی از خانه‌ها بسته هستند و باید این موضوع را در برنامه‌ریزی خود لحاظ کنید.

  معرفی بهترین هتل های چابهار

در طول ماه‌های تابستان و پاییز، مهاجرت بزرگ به سمت شمال سرنگتی جریان پیدا می‌کند، جایی که در آن دشت‌ها پر از علف هستند. در اوایل ماه‌های تابستان، گله احتمالاً در نزدیکی رودخانه گرومیتی در بخش غربی پارک خواهد بود. تماشای حیوانات و جدال آن‌ها برای بقا می‌تواند تجربه بسیار ماندگاری را برای شما رقم بزند.

بین ماه ژوئیه و سپتامبر، گوزن‌های یالدار و گورخرها با فیل‌ها و زرافه‌ها در لوبو (Lobo) و چشمه‌های بولوگونگا (Bologonja Springs) در بخش شمالی پارک تجمع می‌کنند. بارش‌های کوتاه و پراکنده باعث می‌شود تا حیوانات به چمنزارهای جنوبی بازگردند. سعی کنید تا در ماه‌های اکتبر تا دسامبر بیشتر در بخش غربی پارک و در کنار رودخانه گرومیتی باشید تا شاهد زیبایی‌های حیات‌وحش اینجا باشید.

مواردی که به هنگام انتخاب زمان سفر به سرنگتی باید در نظر بگیرید

برای اینکه زمان مناسبی را برای سفر خود به پارک ملی سرنگتی پیدا کنید، باید برخی از موارد را در نظر بگیرید. آب‌وهوا یکی از همین موارد است. دمای هوا در اینجا نسبتاً ثابت است اما بارندگی از ماه مارس تا ماه مه بیشتر رخ می‌دهد.

جمعیت گردشگران یکی دیگر از عواملی است که باید در نظر بگیرید. فصل اوج گردشگری هم‌زمان با ماه‌های خشک و مهاجرت بزرگ است، به‌ویژه از ماه ژوئن تا سپتامبر. اگر هدف شما از سفر به سرنگتی تماشای حیات‌وحش است، پس باید سفر خود را همسو با مهاجرت بزرگ کنید. همچنین در نظر داشته باشید که در فصول بارانی برخی از اقامتگاه‌ها در اینجا بسته می‌شوند و بهتر است از قبل نسبت به در دسترس بودن آن‌ها اطلاع کسب کنید.منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =