0

نکاتی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها در سفر مالدیو

فهرست عناوین


مالدیو ممکن است ارزان‌ترین مقصد برای تعطیلات در جهان نباشد اما می‌توان با برنامه‌ریزی هوشمندانه و اندکی مصالحه، هزینه‌های خود را کاهش داد. در ادامه این مطلب همراه با ما باشید تا بتوانید با رعایت نکاتی در هزینه‌های سفر خود به مالدیو صرفه‌جویی کنید.

هزینه‌های روزانه در مالدیو

  • هزینه اقامت شبانه در استراحتگاه‌ها: ۳۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به‌ازای هر شب
  • سفر یک طرفه با هواپیمای دریایی از ماله: ۲۵۰ تا ۴۰۰ دلار
  • پرواز برنامه‌ریزی شده برگشت از ماله با خط هواپیمایی داخلی: ۱۵۰ تا ۵۵۰ دلار
  • یک لیوان نوشیدنی در جزیره‌ای تفریحی: ۱۰ دلار
  • غواصی با مخزن: ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار
  • مدرک ۴ روزه غواصی پایه: ۴۰۰ تا ۷۰۰ دلار
  • نرخ شبانه برای مهمانخانه در جزیره محلی: ۳۰ تا ۶۰ دلار
  • شام در رستوران محلی: ۷ تا ۲۰ دلار

پرواز از خاورمیانه یا هند به مالدیو

بیشتر بازدیدکنندگان از مالدیو ترجیح می‌دهند که مستقیم به ماله سفر کنند و این به معنای آن است که خطوط هواپیمایی با مسیرهای طولانی هزینه‌های بیشتری را از شما می‌گیرند. یکی از راه‌های کاهش هزینه، پرواز از طریق مراکز حمل‌ونقل مانند خاورمیانه و با هواپیمایی‌هایی همچون اتحاد، امارات و قطر است. با استفاده از خطوط هواپیمایی هند نیز می‌توان از شهرهایی همچون بمبئی و دهلی به مالدیو سفر کرد.

سفر در خارج از فصل اوج گردشگری

بازدید از مالدیو در خارج از اوج فصل گردشگری یعنی بین ماه‌های مه تا نوامبر می‌تواند به صرفه‌جویی در هزینه‌ها کمک بسیار زیادی بکند. با اینکه در کل زمان بدی برای بازدید از مالدیو وجود ندارد اما غواصان باید توجه داشته باشند که در طول فصل باران‌های موسمی، دریا می‌تواند کمی خشن‌تر و ابری‌تر باشد. با این حال، در طول سال می‌توان در مالدیو به غواصی مشغول شد.

به جای هواپیمای دریایی از قایق تندرو استفاده کنید

هزینه‌های پرواز با هواپیمای دریایی متفاوت است اما بلیط یک طرفه معمولاً حداقل ۲۵۰ دلار هزینه دارد و قیمت آن حتی به ۴۰۰ دلار نیز می‌رسد. با این حال، استراحتگاه‌های متعددی در اینجا وجود دارند که با یک قایق و سپری کردن مسیری کوتاه می‌توان به آن‌ها دسترسی داشت. می‌توان به جای استفاده از هواپیماهای دریایی از قایق تندرو استفاده کرد تا از این طریق، در هزینه‌های سفر شما به طور قابل‌توجهی صرفه‏جویی شود.

با این حال، اگر اقامتگاه شما با قایق تندرو در دسترس نیست، می‌توانید با استفاده از فرودگاه‌های داخلی به آنجا سفر کنید. مالدیو ۱۳ فرودگاه داخلی دارد و این به معنای آن است که حتی به دورافتاده‌ترین مناطق اینجا نیز می‌توان با هواپیما دسترسی داشت.

  اُوِرتوریسم در صنعت گردشگری به چه معنا است؟

جزیره‌ای بزرگتر را برای سفر انتخاب کنید

در مالدیو، بزرگتر بودن به معنای بهتر بودن است، به‌خصوص وقتی صحبت از پول به میان می‌آید. استراحتگاه‌های کوچکتر با ویلاهای روی آب معمولاً زودتر رزرو می‌شوند و انحصاری بودن آن‎‌ها به معنای قیمت‌های بالا است. استراحتگاه‌های بزرگی همچون Siyam World را انتخاب کنید که یکی از بزرگترین اقامتگاه‌ها است و بیش از ۴۷۲ ویلا و ۲۱ دسته اقامتی دارد که انتخاب‌های گسترده‌تری برای اقامت در اختیار شما قرار می‌دهد و همین نیز باعث می‌شود تا بتوانید اقامتگاه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری را انتخاب کنید.

ویلای ساحلی را به جای ویلای روی آب انتخاب کنید

مالدیو به‌خاطر ویلاهای روی آب خودش شهرت دارد اما تقاضای زیاد برای این نوع اقامتگاه به معنای آن است که هزینه‌های زیادی را نیز برای شما به همراه خواهد داشت. این ویلاها معایبی نیز دارند و فاصله داشتن آن‌ها از ساحل به معنای آن است که دسترسی مستقیم به ساحل نخواهید داشت. پس بهتر است که ویلای ساحلی رزرو کنید که تقریباً همیشه با قیمت بسیار پایین‌تری عرضه می‌شوند و در آنجا دسترسی نزدیکی به امکان مختلف همچون رستوران‌ها و مدارس غواصی خواهید داشت. همچنین می‌توانید ویلاهای مرکز جزیره را نیز انتخاب کنید که نرخ کمتری دارند ولی با خلوتی خود حس شگفت‌انگیزی به شما می‌دهند.

در یک جزیره محلی بمانید

اگرچه اکثر قریب به اتفاق بازدیدکنندگان از مالدیو اقامت در جزایر تفریحی را انتخاب می‌کنند اما تعداد کمی جزایر محلی با مهمان‌خانه برای گردشگران وجود دارد. در یکی از املاک ارزان اینجا نیز برای یک شب اقامت باید بین ۳۰ تا ۶۰ دلار هزینه کرد و برای سفر با قایق عمومی نیز بین ۵ تا ۱۵ دلار پرداخت. از جمله محبوب‌ترین جزایر محلی نیز می‌توان به اقامتگاه‌هایی همچون گولهی، مافوشی و دیگوراه اشاره کرد.

تفریحات را از قبل رزرو کنید

چه تمایل به کسب مدرک غواصی دارید و چه امیدوارید که به یک جزیره مجاور سفر کنید، همیشه فعالیت‌های خودتان را از قبل رزرو کنید. با رزرو کردن از مدتی قبل می‌توانید تخفیف‌های خوب و قابل‌توجهی را نیز دریافت کنید. اگر مدرک غواصی دارید، پس باید به دنبال اقامتگاهی باشید که بتوانید در آنجا از تخفیفات مربوطه بهره ببرید و سفر خودتان را مقرون‌به‌صرفه‌تر کنید.

مالیات بسیار بالای الکل

مطمئناً کسانی که مشروبات الکلی مصرف نمی‌کنند، می‌توانند مقدار قابل‌توجهی در هزینه‌های سفر خود به مالدیو صرفه‌جویی کنند. مالدیو بالاترین مالیات برای واردات الکل در جهان را دارد و دلیل آن این است که اینجا کشوری مسلمان است و الکل به جز استراحتگاه‌های آن غیرقانونی است. از همین رو، نوشیدنی‌های الکلی در اینجا بسیار گران هستند. بازدیدکنندگانی که به همراه خود الکل به اینجا بیاورند نیز تا ۵۰۰ دلار جریمه خواهند شد و احتمال حبس کوتاه مدت آن‌ها نیز وجود دارد.

  10 مورد از معروف ترین کلیسا های فرانسهمنبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 3 =