0

خطرناک‌ترین کشور اروپایی برای رانندگی


در سال ۲۰۲۳ میلادی و طبق داده‌های اداره تجارت بین‌المللی، تقریباً هر یک نفر از سه آمریکایی که به خارج از کشور سفر کردند، مقصدی در اروپا را برای سفر انتخاب کردند. حدود سه میلیون نفر از بریتانیا بازدید کردند و این در حالی است که ۱.۵ میلیون نفر به فرانسه و ۱.۶ میلیون نفر به آلمان رفتند و بقیه نیز به مناطق و مقاصد مختلف در سراسر قاره اروپا رفتند. همه این گردشگران و بازدیدکنندگان برای اینکه بتوانند به نقاط مختلف و جاهای دیدنی دوردست بروند، معمولاً به سراغ اجاره وسیله نقلیه می‌روند.

مطمئناً سفر به کشورهای اروپایی می‌تواند تجربه بسیار خوبی را برای شما رقم بزند و اوقات خوشی را برای شما به ارمغان بیاورد. با این حال، اگر می‌خواهید که در سفر خود به این کشورها و برای بازدید از جاهای دیدنی آن، ماشین کرایه کنید، بهتر است که بدانید کدام کشورها خطرناک‌ترین شرایط رانندگی را دارند و کدام یک از آن‌ها جزو امن‌ترین‌ها هستند.

وب سایت Vignetteswitzerland با بررسی داده‌های ارائه شده توسط شورای ایمنی حمل و نقل اروپا مشخص کرده که کدام کشورها بیشترین تلفات جاده‌ای را به ازای هر یک میلیون نفر داشته‌اند. پس از بررسی اعداد و ارقام، آشکار شده است که خطرناک‌ترین کشور برای رانندگی در اروپا، کشور رومانی است، جایی که بر طبق آمار و ارقام سال ۲۰۲۲ میلادی، به ازای هر یک میلیون نفر ساکن آن، ۸۵.۸۱ مرگ رخ داده است. البته این رقم نسبت به سال ۲۰۱۲ میلادی که ۹۵.۶۲ مرگ بوده است، حدود ۱۰.۲۶ درصد کاهش داشته است.

دومین مقصد خطرناک از نظر رانندگی در اروپا نیز صربستان است که رقم ۸۲.۶۵ مرگ و میر جاده‌ای به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت را دارد. با این حال، این رقم همچنین نسبت به داده‌های سال ۲۰۱۲ میلادی نیز به مقدار قابل توجهی کاهش داشته است.

PHOTOSTOCK-ISRAEL/SCIENCE PHOTO LIBRARY/GETTY IMAGES

در جمع پنج کشور خطرناک از لحاظ رانندگی، کشور بلغارستان با ۷۷.۶۴ مرگ و میر جاده‌ای به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت، در جایگاه سوم قرار گرفته است. کرواسی با رقم ۷۱.۲۰ مرگ و میر جاده‌ای به ازای هر یک میلیون نفر نیز در جایگاه چهارم ایستاده است و جایگاه پنجم را نیز کشور پرتغال به خودش اختصاص داده است که رقم ۶۲.۳۰ مرگ و میر جاده‌ای به ازای یک میلیون نفر جمعیت را به ثبت رسانده است. کشور پرتغال نسبت به داده‌های سال ۲۰۱۲ میلادی که ۶۸.۱۱ مرگ و میر جاده‌ای به ازای هر یک میلیون نفر بوده است، حدود ۸.۵۳ درصد کاهش داشته است و همین نیز خبر بسیار خوبی به شمار می‌رود.

  10 مورد از بهترین سواحل ابوظبی کشور امارات

در مورد ایمن‌ترین کشورها نیز باید گفت که این مطالعه آشکار کرده که کشور نروژ با ۲۱.۳۸ مرگ به ازای هر میلیون نفر در رتبه اول بهترین کشورها از لحاظ رانندگی در اروپا قرار گرفته است. پس از آن نیز کشور سوئد با ۲۱.۷۲ تلفات جاده‌ای به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت در رتبه دوم قرار دارد. بریتانیا نیز با ۲۵.۸۹ مرگ و میر جاده‌ای به ازای هر یک میلیون نفر از جمعیت خودش توانسته جایگاه سوم ایمن‌ترین کشورهای اروپایی از لحاظ رانندگی را به دست بیاورد.

لازم به ذکر است که هیچ کدام یک از این داده‌ها برای ترساندن شما نیستند بلکه سعی دارند تا به شما اطلاعات بدهند و به شما یادآوری کنند که از قوانین هر کشور پیروی کنید و سعی کنید تا سفری ایمن و دلنشین را در مقصد داشته باشید.منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 4 =