0

این بزرگترین جشنواره لاله در آمریکا است


اگر نام Skagit Valley برایتان آشنا است، پس کاملاً طبیعی است چراکه اینجا دره‌ای سرسبز و زیبا در واشنگتن به شمار می‌رود که محصولات مختلفی از پنیر و آبجو گرفته تا سیر و انواع توت‌ها را تولید می‌کند. غذاهای دریایی از دریا گرفته می‌شوند و در مزارع آن نیز زغال اخته تازه و هر آنچه که بخواهید، به ثمر می‌نشینند. نعمت‌های خوراکی قابل‌توجهی در اینجا وجود دارند اما این دره بیشتر به‌خاطر ده‌ها میلیون گل لاله‌اش شهرت دارد که در هر فصل بهار این دره را در بر می‌گیرند.

شکوفه‌ها را می‌توان در طول جشنواره لاله‌های دره اسکاگیت (Skagit Valley Tulip Festival) مشاهده کرد، جشنواره‌ای که به‌عنوان بزرگترین جشنواره لاله در ایالت متحده آمریکا شناخته می‌شود. امسال که ۴۱ مین جشنواره آن است، شامل رژه، نمایش‌های هنری، نمایشگاه خیابانی در مرکز شهر و موارد دیگر خواهد بود که همگی با پس‌زمینه رنگارنگ و شکوفه‌دار خواهند بود.

PHOTO: COURTESY OF THE SKAGIT VALLEY TOURISM BUREAU

در حالی که این جشنواره معمولاً از ابتدای ماه آوریل شروع می‌شود و در اواخر همان ماه به پایان می‌رسد، تاریخ دقیق برگزاری این رویداد بسته به شکوفه زدن گل‌ها است که در ادامه بیشتر به جزئیات آن می‌پردازیم. همراه با ما باشید.

دره اسکاگیت بین سیاتل و مرز ایالت متحده آمریکا و کانادا در گوشه شمال غربی واشنگتن واقع شده است. این دره کمی بیش از یک ساعت با ماشین از سیاتل و ۱.۵ ساعت تا ونکوور فاصله دارد. در غرب دره نیز ۶۰ مایل خط ساحلی از جمل جزایر سن خوان به چشم می‌خورند.

دریای بی‌پایانی از رنگ‌ها در ماه آوریل دره اسکاگیت را فرا می‌گیرد و در آنجا می‌توان از نزدیک این زیبایی‌ها را در مزارع یا باغ‌های لاله‌های دره مشاهده کرد. طبق این جشنواره، بازار گل RoozenGaarde  بیش از ۲۰۰ گونه گل لاله و گل نرگس دارد که در ۵۰ جریب زمین به نمایش گذاشته شده‌اند.

بخش کوچکتر Tulip Town نیز بیش از ۵۵ گونه لاله به همراه یک باغ آبجو و شراب دارد. همچنین می‌توانید دسته گل لاله خودتان را انتخاب کنید و توری رایگان در مزارع لاله داشته باشید. در اینجا همچنین در شب‌های جمعه و شنبه در طول جشنواره چراغانی‌هایی انجام می‌شود.

PHOTO: COURTESY OF THE SKAGIT VALLEY TOURISM BUREAU

علاوه بر بازدید از مزارع مختلف لاله‌ها در اطراف دره اسکاگیت، رژه لاله‌ها در لا کانر (La Conner) واشنگتن در ۶ آوریل و نمایشگاهی خیابانی در مرکز شهر ماونت ورنون واشنگتن با بیش از ۱۴۰ فروشنده از ۱۹ تا ۲۱ آوریل برپا است. همچنین در اینجا فرصتی برای تماشای جزئیات توسعه نیمه اتومات کشاورزی و حمل‌ونقل این گل‌ها نیز وجود دارد.

  آموزش ماساژ سر در چند مرحله

در طول جشنواره هر جمعه و شنبه دوستداران گل لاله می‌توانند از چای و لاله در عمارت ویلوبروک (Willowbrook Manor) لذت ببرند که یک چایخانه و اقامتگاه در مزرعه به سبک انگلیسی است.منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − چهار =