0

نکاتی که قبل از سفر به توکیو باید بدانید

فهرست عناوین


چراغ‌های نئونی، معابد باستانی، باغ‌های آرام و زندگی شبانه لذت‌بخش تنها بخشی از جاذبه‌های شهر توکیو در ژاپن به شمار می‌روند و مطمئناً بازدید از این کشور می‌تواند یک تجربه فراموش‌نشدنی را برای شما رقم بزند. توکیو از جمله بهترین شهرهای جهان است که همیشه در فهرست امن‌ترین و بهترین مقاصد جهان قرار می‌گیرد ولی سفر به اینجا می‌تواند چالش‌های خاص خودش را به همراه داشته باشد.

۱. لوازم ضروری و داروخانه‌ای خود را به همراه بیاورید

تقریباً هر چیزی را در توکیو می‌توان خریداری کرد اما اغلب آن مارکی که در خانه دارید، در اینجا وجود ندارد و بعید است که بسته‌بندی‌ای به زبان انگلیسی پیدا کنید. پس به جای اینکه برای پیدا کردن لوازم مورد نظر خودتان از جمله محصولات کودکان، داروهای بدون نسخه، داروهای تجویزی و موارد دیگر تلاش بسیار زیادی بکنید، بهتر است که آن‌ها را با خودتان به همراه بیاورید. البته بررسی کنید که داروهای شما در ژاپن قانونی باشند. همچنین محدودیتی در حمل مقدار دارو نیز وجود دارد.

سفر به توکیوسفر به توکیو

© monzenmachi / Getty Images

۲. اپ‌های مورد نیاز را قبل از سفر دانلود کنید

برای گشت‌وگذار در توکیو با حمل‌ونقل عمومی، اپلیکیشن Japan Travel by Navitime را دانلود کنید. این اپلیکیشن دارای عملکرد برنامه‌ریزی مسیر سفر است که اطلاعاتی درباره اجاره اتومبیل، مبادله ارز و پیش‌بینی آب‌وهوا نیز ارائه می‌کند. اپلیکیشن Safety Tips یکی دیگر از برنامه‌های مفید و رایگان به شمار می‌رود که هشدارهای اضطراری را ارسال می‌کند و اطلاعاتی را درباره وقایع مختلف همچون زلزله، طوفان یا سونامی ارائه می‌کند.

۳. حداقل یک هفته برای سفر خود در نظر بگیرید

می‌توانید در مدت زمان ۴۸ ساعت اوقات بسیار خوش و دلنشینی را در سفر به توکیو داشته باشید اما برنامه‌ریزی یک هفته‌ای به معنای آن است که می‌توانید تجربه‌ای فراگیرتر داشته باشید و از سرعت خود بکاهید و سفرهای جانبی بیشتری را بروید. از مناظر بزرگ گرفته تا تجربه‌های عملی، جاذبه و تفریح در توکیو کم نیست اما بهتر است که به سراغ بازدید از معابد، زیارتگاه‎های تاریخی کاماکورا، میراث جهانی نیکو یا مسیرهای کوه تاکائو نیز بروید.

۴. بسته به آب‌وهوا لباس بپوشید

مطمئناً اینکه چه چیزی را در توکیو بپوشید، تا حد قابل‌توجهی به مد و فشن بستگی دارد. اما باید گفت که در اینجا می‌توان هر جور لباسی و با هر طرح و مُدی را به تن کرد اما باید توجه داشت که همیشه سعی کنید تا لباس‌های خودتان را بسته به شرایط آب‌وهوایی انتخاب کنید. گرمای تابستان و رطوبت هوا به‌ویژه بسیار عذاب‌آور هستند و افراد زیادی را مشاهده خواهید کرد که با کلاه، شورت و تیشرت در حال گردش هستند. در فصل بارانی و قبل از تابستان، چتر بهتر از کت بارانی است چراکه رطوبت می‌تواند کت را شبیه به سونا بکند.

  قطارهای گردشگری؛ سفری به دل تاریخ و طبیعت

۵. قوانین مرطوب به مصرف نوشیدنی و مواد مخدر را بدانید

نوشیدن در فضای باز قانونی است، البته به شرطی که حداقل ۲۰ سال سن داشته باشید چراکه در این کشور سن قانونی برای نوشیدن و خریدن الکل ۲۰ سال است. البته باید توجه داشت که باید آداب را رعایت کرد و برای دیگران مشکل آفرین نشد. از سوی دیگر، ژاپن سیاست بسیار سختی نسبت به ماری‌جوانا و سایر مواد مخدر دارد و مطمئناً در صورت مشاهده با شما برخورد خواهد شد.

۶. آمادگی زلزله را داشته باشید

به‌صورت سالانه نزدیک به ۲۰۰۰ زلزله محسوس سالانه در ژاپن رخ می‌دهد و مردم محلی به زلزله عادت کرده‌اند. خوشبختانه حدود ۹۰ درصد از سازه‌های توکیو در برابر زلزله مقاوم هستند، خصوص از سال ۱۹۸۲ میلادی که ساخت و ساز و قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌تر شده است. همچنین در صورت بازدید در ماه مه و اکتبر، ممکن است با یک یا دو طوفان مواجه شوید. جنوب و غرب ژاپن معمولاً بدترین طوفان‌ها را دارند و توکیو اغلب اوقات طوفان‌های سهمگین کمتری دارد.

سفر به توکیوسفر به توکیو

© Getty Images

۷. تبعیض در اینجا وجود دارد

ژاپن هم تمایل دارد که همه چیز را بپذیرد و هم تبعیض قائل شود. به‌عنوان یک مسافر بعید است که از یک بار یا رستوران به دلیل خارجی بودن رانده شوید مگر اینکه در منطقه خاصی باشید اما این اتفاق در هر صورت ممکن است، خصوصاً اگر یک فرد خارجی از جنوب شرقی آسیا یا آفریقا باشید. از سوی دیگر، برابری جنسی یکی از مواردی است که در ژاپن کم است و این کشور در این زمینه همچنان عقب است.منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 2 =