0

زیباترین کوه در جهان برای عکاسی کدام است؟


هیچ منظره‌ای الهام‌بخش‌تر از منظره یک رشته کوه وجود ندارد. چه یک قله زمستانی پوشیده از برف، چه رشته کوهی سرسبز و پر از گل در بهار یا یک منظره پر از درختان رنگارنگ که دامنه تپه‌ها را در پاییز می‌پوشانند، همیشه در کوهستان یک منظره تماشایی برای دیدن وجود دارد. با این حال، برخی از کوه‌ها زیباتر از بقیه هستند و عکاسان بیشتری سعی در عکاسی از آن‌ها دارند.

وب سایت سرگرمی CanadaCasino اخیراً تحقیقات را انجام داده و در این تحقیقات نیز به تجزیه و تحلیل داده‌های هشتگ اینستاگرام و تیک تاک پرداخته و به این موضوع دست پیدا کرده است که محبوب‌ترین کوه‎ها برای عکاسی در سراسر جهان کدام هستند. این کار با ایجاد فهرستی از معروف‌ترین کوه‌های جهان با استفاده از مقالات آنلاین آغاز شده است. سپس، تعداد منشن هشتگ‌ها را در هر پلتفرم به دست آورده و مواردی که در پست‌های بیشتری در این دو پلتفرم حضور داشتند، پس از بررسی داده‌ها به‌عنوان محبوب‌ترین و زیباترین کوه‌های جهان انتخاب شدند. پس از تجزیه و تحلیل مشخص شد که کوه فوجی (Mount Fuji) در ژاپن محبوب‌ترین و زیباترین کوهستان در جهان است که سوژه عکاسان بسیار زیادی است.

این وب سایت یافته‌های خودش را به اشتراک گذاشته و بیان کرده که کوه فوجی با مجموع ۳.۲ میلیون هشتگ در رسانه‌های اجتماعی خوش منظره‌ترین کوه در جهان است که سوژه عکس‌های متعددی بوده است. این کوه بلندترین کوهستان ژاپن به شمار می‌رود که به‌خاطر ظاهر مخروطی و زیبایش شهرت دارد و بیشترین پست را در شبکه‌های اجتماعی به خودش اختصاص داده است و بیش از ۲.۵ میلیون پست اینستاگرام با هشتگ MtFuji بودند.

PHOTO: YUGA KURITA/GETTY IMAGES

پس از کوه فوجی نیز کوه رینیر (Mount Rainier) قرار دارد که بلندترین کوه در ایالت واشنگتن در آمریکا است. این کوه با بیش از 1.3 میلیون بار اشاره در رسانه‌های اجتماعی در سراسر اینستاگرام و تیک تاک توانسته در این رتبه‌بندی جایگاه دوم را به خودش اختصاص بدهد. کوه تیبل (Table Mountain) که کوهستانی در آفریقای جنوبی است و بیشتر به‌عنوان زیستگاه برجسته برای حیات‌وحش شناخته می‌شود نیز با 1.3 میلیون منشن در جایگاه سوم ایستاده است.

کوه مترهورن (Matterhorn) که در بین ایتالیا و سوئیس واقع شده، با کمی بیش از یک میلیون بار منشن در جایگاه چهارم این رتبه‌بندی قرار گرفته است. در جایگاه پنجم این فهرست نیز کوه دنالی (Denali) در آلاسکا دیده می‌شود.

در باقی این فهرست نیز می‌توان قله‌های بسیار زیبا و پر از زرق و برقی را در سراسر جهان پیدا کرد. در جایگاه شماره ششم کوه فیتز روی (Fitz Roy) واقع شده که در بین آرژانتین و شیلی واقع شده و پس از آن نیز قلعه دیگری از سوئیس یعنی کوه آیگر (Eiger) قرار دارد. در رتبه هشتم کوه کوتوپاکسی (Cotopaxi) از اکوادور جای گرفته و پس از آن کوه Half Dome در پارک ملی یوسیمیتی کالیفرنیا (Yosemite National Park) و کوه اولورو (Uluru) از استرالیا در رده نهم و دهم قرار دارند. کوه اورست که بلندترین قله جهان است نیز در این فهرست دیده می‌شود و جایگاه ۱۳ ام را به خودش اختصاص داده است.

  معرفی پرطرفدار ترین مناطق دیدنی فرانسه برای سفرمنبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =