0

پنج کشور برتر با بالاترین حقوق برای خلبانان

فهرست عناوین


آموزش، تجربه و تعهد خلبانان به ایمنی، باعث شده تا حقوق بالای آن‌ها توجیه پذیر باشد. مسئولیت کنترل هواپیما به ارزش میلیون‌ها دلار و همچنین در دست داشتن جان صداها نفر، به خلبانان سپرده می‌شود. در نتیجه، تقاضا برای خلبان‌ها در حال افزایش است و آن‌ها یکی از معتبرترین مشاغل جهان را دارند. طبق آمار اداره کار ایالات متحده آمریکا، پیش‌بینی می‌شود که آینده شغلی برای خلبانان هواپیمایی و تجاری از سال ۲۰۲۱ تا سال ۲۰۳۱ به میزان ۶ درصد رشد کند. تا سال ۲۰۳۱، سالانه حدود ۱۸۱۰۰ فرصت شغلی برای خلبانان خطوط هوایی و تجاری ایجاد خواهد شد. در ادامه همراه با ما باشید تا پنج کشور برتر با بالاترین حقوق برای خلبانان آشنا شوید.

۵. بلژیک میانگین حقوق: ۱۲۲۰۰۰ دلار

بلژیک دارای زیرساخت‌های هوایی درجه یک با فرودگاه‌های پیشرفته و امکانات آموزشی است که آموزش خلبانی با کیفیت بالایی را ارائه می‌دهد. مناظر متنوع و شرایط آب‌وهوایی چالش‌برانگیز این کشور به خلبانان کمک می‌کند تا مهارت‌های خودشان را افزایش بدهند. علاوه بر این، مقر اتحادیه اروپا در بروکسل فرصت‌های شغلی متعددی را در زمینه حمل‌ونقل هوایی ارائه می‌دهد. حقوق رقابتی خلبان در بلژیک منعکس‌کننده بخش قوی هوانوردی در این کشور و تقاضای بالا برای متخصصان ماهر است. در نتیجه، بلژیک در میان کشورهای پردرآمد برای خلبانان قرار دارد.

۴. دانمارک میانگین حقوق: ۱۲۷۰۰۰ دلار

بخش هوانوردی در دانمارک در حال گسترش است که منجر به افزایش مداوم تقاضا برای خلبان می‌شود. این امر برای خلبانان مشتاق، چشم‌انداز شغلی بسیار خوبی ایجاد می‌کند و در کنار جامعه مترقی دانمارک، کیفیت بالای زندگی و تأکید بر تعادل بین کار و زندگی، محیطی ایده‌آل برای دنبال کردن یک شغل کامل ایجاد می‌کند. دانمارک یکی از بهترین کشورها برای خلبانان به شمار می‌رود.

۳. ایالات متحده آمریکا میانگین حقوق: ۱۳۲۰۰۰ دلار

خلبانان در ایالات متحده آمریکا به دلیل عوامل مختلف حقوق قابل‌توجهی دریافت می‌کنند. اول اینکه ایالات متحده آمریکا دارای شبکه گسترده سفر هوایی است و چندین شرکت هواپیمایی بزرگ دارد که برای خلبانان واجد شرایط با یکدیگر رقابت می‌کنند. علاوه بر این، آموزش و گواهینامه‌های قابل‌توجه مورد نیاز و مسئولیت تضمین ایمنی مسافران به دستمزد بالای آن‌ها کمک می‌کند. اقتصاد قوی و موقعیت این کشور به‌عنوان یک مرکز جهانی مسافرت منجر به تقاضای مداوم برای سفرهای هوایی شده و باعث کمبود خلبانان توانمند و افزایش بیشتر درآمد آن‌ها شده است. ایالات متحده آمریکا همچنین برخی از سودآورترین فرودگاه‌ها در سراسر جهان را دارد.

۲. لوکزامبورگ میانگین حقوق: ۱۴۶۰۰۰ دلار

خلبان شدن در لوکزامبورگ مستلزم آن است که افراد در مورد گزینه‌های مختلف موجود در این کشور تحقیق کنند که شامل مدارس پرواز، برنامه‌های تحصیلی دانشگاهی و برنامه‌های خلبانی کادت خطوط هوایی است. به طور کلی، شرایط اولیه شامل داشتن حداقل ۱۶ سال سن و داشتن دیپلم دبیرستان است. لوکزامبورگ همچنین زمینه‌های آموزش خلبانی متفاوتی را ارائه می‌دهد که شامل لایسنس خلبانی دانش‌آموزی (SPL)، لایسنس خلبانی خصوصی (PPL)، لایسنس خلبانی تجاری (CPL)، رده ابزاری (I.R)، رده چند موتوره (MER) و مجوز خلبانی حمل‌ونقل هوایی (ATPL) است. داوطلبان می‌توانند یک مدرسه پرواز را بر اساس اهداف، بودجه و رویکرد آموزشی ترجیحی خودشان انتخاب کنند.

  بهترین مکان های دیدنی کشور کویت برای سفر

۱. سوئیس میانگین حقوق: ۱۷۲۰۰۰ دلار

سوئیس بالاترین دستمزد را برای خلبان به دلیل زمین چالش‌برانگیز و شرایط آب‌وهوایی بد همیشگی‌اش دارد و از همین رو به متخصصان هوانوردی بسیار ماهری نیاز دارد. هزینه آموزش خلبانی در اینجا می‌تواند قابل‌توجه باشد و خلبانان ممکن است نیاز به گذراندن برنامه‌های آموزشی سخت‌گیرانه برای رعایت استانداردهای ایمنی و نظارتی دقیق مقامات هواپیمایی داشته باشند. هزینه‌های آموزشی بالاتر و نیاز به مهارت‌های تخصصی حقوق خلبانان را توجیه می‌کند. با این حال، از آنجایی که سوئیس به طور مداوم در بین کشورهایی با بالاترین هزینه‌های زندگی در جهان قرار دارد، دستمزدها در مشاغل مختلف از جمله خلبانان برای حفظ استاندارد زندگی مناسب باید بالاتر باشد.منبع

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =